Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Podnośnik.

2022 odpowiedzi na ten temat

#1541 Share marko0809

marko0809

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 październik 2014 - 18:01

[Ursus C-360] Podnośnik.

Witam.Mam problem z podnośnikiem w c360 a mianowicie mogę tylko wtedy unieść tura z łychą, gdy jednocześnie są podnoszone tylne ramiona i tylko w tym momencie.Gdy ramiona są że tak powiem w spoczynku to wtedy tur nie reaguje.Czy to jest wina rozdzielacza?Dodam że pompa jest nowa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Podnośnik. Dzisiaj, 17:44
  •  

#1542 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2426 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 29 październik 2014 - 18:20

[Ursus C-360] Podnośnik.

Tura masz podpiętego pod tylne szybkozłącza? Wcześniej działało normalnie?

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#1543 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 29 październik 2014 - 18:39

[Ursus C-360] Podnośnik.

Mam taki sam problem. Po wymianie pompy przez miesiąc podnosił super ale dziś przy gnoju parę razy go przeciążyłem i przy orce opuszcza pług na kilka cm i podrzuca do góry, a po zgaszeniu ciągnika po minucie pług na ziemi. Czy to wina rozdzielacza czy uszczelniacze na tłoku odwineło? Uszczelniacze ostatnio zmieniałem 10 lat temu. wtedy obiawy byłuy takie same i pomogło. Da się jakoś bez rozbiórki poznać czy to rozdzielacz czy tłok?

#1544 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 29 październik 2014 - 19:28

[Ursus C-360] Podnośnik.

Panowie tak czy tak plecak trzeba zrzucić ,więc ocena uszczelniaczy to nie problem,a po 10 latach to chyba mają dość

#1545 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 29 październik 2014 - 20:03

[Ursus C-360] Podnośnik.

Wiem że trzeba zdjąć, ale uszczelniacze to nie ptoblem kilkanascie zł + uszczelka pod plecak jeden wieczór i gotowe, ale jeśli to rozdzielacz to musi do zimy poczekac bo na nowy narazie brak funduszy....

#1546 Share wujekk110

wujekk110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja , hodowla bydła

Napisany 29 październik 2014 - 22:07

[Ursus C-360] Podnośnik.

Ja też stawiam na uszczelniacze, ale sprawdź też stan rurki doprowadzającej olej do cylindra podnośnika.

#1547 Share marko0809

marko0809

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 październik 2014 - 22:23

[Ursus C-360] Podnośnik.

Tak mam podpięte pod tylne szybkozłącza.Może napiszę od początku jak było.A więc podnośnik był zepsuty co najmniej 15 lat bo ojciec miał drugą sześcdziesiątkę a ta była używana przy takich pracach gdzie podnośnik nie był potrzebny.Dlaczego nie naprawiał nie pytajcie bo i ja nie wiem.Gdy przejąłem gospodarstwo postanowiłem ją wyremontować więc silnik,nowa maska itp.Remontował ją znajomy mechanik i gdy odbierałem ciągnik powiedział że podnośnik działa ale tylko gdy położenie dzwigni wyboru podnośnika jest w górze.Jakiś czas było dobrze potem podnośnik raz działał raz nie ,gdy manipulowałem dzwignią wyboru to czasem załapywał.Aha jeszcze dodam że  przez te lata gdy był zepsuty podnośnik to tur podpięty pod tylne szybkozłącza działał jak należy. Po następnej naprawie innego mechanika podnośnik jakiś czas działał ale za to tur zaczął odmawiać posłuszeństwa i unosił się tylko przy ruchu do góry tylnych ramion podnośnika.Ostatnio gdy orałem łapka wywrotu zaczeła lużno chodzić i podnośnik przestał działać .Ze znajomym rozebraliśmy ,okazało się że że jest rozpięte w środku.Zrobiliśmy dwa dni orałem i znowu łapka lużna i pług został na polu .Zastanawiam się czy dać sobie spokój z tym podnośnikiem i wziąć po regeneracji na zamianę czy tylko kupić rozdzielacz i próbować dalej z nim walczyć?

#1548 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2426 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 29 październik 2014 - 22:48

[Ursus C-360] Podnośnik.

To jednak nie doradzę :/ Wygląda, że coś z tymi dźwigienkami od sterowania czy rozdzielaczem będzie...

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#1549 Share wujekk110

wujekk110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja , hodowla bydła

Napisany 29 październik 2014 - 22:50

[Ursus C-360] Podnośnik.

Ja bym naprawiał ten ,bo wina leży w rozpinających się łapkach (cięgnach). Połącz je znowu i dobrze zabezpiecz. Rozdzielacza nie ruszaj, z Twojego opisu wynika że jest dobry. A po regeneracji nie wiesz na co trafisz. Chyba że swój oddasz do naprawy.

#1550 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 30 październik 2014 - 09:39

[Ursus C-360] Podnośnik.

Ok. Jak się z grubsza obrobię to się za to wezmę. Dzięki :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1551 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7603 postów

Napisany 30 październik 2014 - 11:41

[Ursus C-360] Podnośnik.

Uszczelniacze tak z dnia na dzień nie siadają ale te twoje o wymianę na pewno się proszą. Kup niebieskie.

Przy okazji sprawdź zawór na cylindrze czy jest szczelny, rurkę i połączenia skręcane, cylinder czy nie jest pęknięty, w rozdzielaczu też jest kilka oringów załóż nowe.

KPK Kumurun Team

#1552 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 30 październik 2014 - 13:02

[Ursus C-360] Podnośnik.

Tak całkiem z dnia na dzień to nie było bo powoli zaczął opuszczać jakieś 3 miesiące temu. Ostatnio kilka razy go przeciążyłem i gdzieś przepuszcza. Dziś trochę do południa orałem i jakby trochę mniej puszcza. jak już rozbiorę to będę sprawdzał wszystko. Dzięki za rady

#1553 Share marko0809

marko0809

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 31 październik 2014 - 21:11

[Ursus C-360] Podnośnik.

Mi też wydaje się że to dzwigienki albo rozdzielacz,tylko czy jest sposób żeby  sprawdzić czego to wina. ? Gdzie w okolicach Suwałk regenerują rozdzielacze bo wolałbym swój oddać do regeneracji?Może ktoś orientuje się?

Edytowany przez marko0809, 31 październik 2014 - 21:20.

#1554 Share bzyczek121

bzyczek121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 15:53

[Ursus C-360] Podnośnik.

Witam 

Mam pytanko co moze byc z podnosnikiem w c355 jak mam ustawiana reg pozycyjną to wolno podnoci a na siłowej szybko ??? mam ją od roku wiec nie wiem co tam z nią sie dzialo, ja wymienilem pierscienie na tłoku od podnosnika bo starych praktycznie nie bylo i pług spadal jak kotwica ;Dwymieniłem również oringi w pompie. O i regulacja siłowia dziala jak u mandragora310 : tylko ja nie próbowałem z pługiem

a przy ustawieniu na siłową podnosi ramiona pod obciążeniem ale problem jest z opuszczeniem jak dam powiedzmy do połowy to zatrzyma się w pewnym miejscu i dalej się nie opuszczają dopiero jak dźwignie sterowania (ta od podnoszenia i opuszczania) opuszczę do końca ramiona się opuszczają do 

#1555 Share amarok7

amarok7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 17:35

[Ursus C-360] Podnośnik.

Witam. Mam problem z hydrauliką w 60-tce.Podnosi bez problemu ale za to nie chce opuszczać. W czym może tkwić problem?

#1556 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 19:54

[Ursus C-360] Podnośnik.

Witam 

Mam pytanie dam rade zregerowac rozdzielacz od podnosnika sam ? a i na co mam uwazac jak bede dłubal i co sie wymienia ? I tak czeka mnie mam nadzieje tylko uszczelniaczy i pierscienia na tłoku tak wiec i od razu za rozdzielacz sie wezme bo od nowosci nie ruszany. Praktyka w mechanice samouk jestem a c-360 znam na pamiec tylko ten rozdzielacz mnie troche frustruje .

#1557 Share Sybir

Sybir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 12:16

[Ursus C-360] Podnośnik. Mam pytanie do posiadaczy ursusa c360. A mianowicie chodzi mi o to czy mozecie podnosnik podczas pracy ustawiac na takiej wysokosci jakiej chcecie? Moj problem polega na tym ze podnosnik albo dzwiga do oporu do gory albo opuszcza na sam dol. Nie idzie go zostawic np w pozycji posredniej bo odrazu opada. Tak ze albo go dzwigam do oporu albo opuszcza do oporu:(

#1558 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7603 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 12:20

[Ursus C-360] Podnośnik.

Mechanizm sterowania rozdzielaczem ci chyba nawala bo musi być możliwość zatrzymania podnośnika w dowolnym miejscu adekwatnie do położenia dźwigni bez względu na wybór systemu pracy

.

KPK Kumurun Team

#1559 Share Kurek97

Kurek97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 21:30

[Ursus C-360] Podnośnik.

Witam!

Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj... ;)  Mam ursusa c 4011 i również mam problem z podnośnikiem. Słabo i wolno podnosi sprzęt (na wysokich obrotach). Jakiś rok czy dwa lata temu nie podnosił wcale. Miałem zdjęty plecak i wyjętą pompę wszystko było ok, okazało się że był po prostu zastany. Po złożeniu wszystko grało. Dziś podczas talerzowania odpuściłem trochę gaz i zaraz go dodałem to zdławiło mi ciągnik (dławiło mi go nawet na 5 biegu, stracił moc podczas jazdy z talerzówką na asfalcie). Po zdjęciu maszyny jak jechałem na pusto wszystko było normalnie (stąd diagnoza że winny jest podnośnik). Proszę o waszą opinię.

Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1560 Share ursusek-360

ursusek-360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 13:46

[Ursus C-360] Podnośnik. Co zrobić żeby następnym razem nie pękł cylinder podnośnika podczas jazdy z talerzówką?