Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Podnośnik.

2022 odpowiedzi na ten temat

#1521 Share Miodzio1671

Miodzio1671

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 17:49

[Ursus C-360] Podnośnik.

Zgodzę się z mtracz ;)
Pojechałem do innego mechanika i powiedział że te cięgieł-ka są do kitu i najlepiej kupić cały plecak za 750 skądś regenerowany (rozdzielacz cylinder nowy tłok i w sumie wszystko w nim wymienione + gwarancja ) ale stwierdziłem że sam spróbuje pod prostować fakt ciężko było ale założyłem i śmiga (zobaczymy jak długo ) 
pozdr 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Podnośnik. Dzisiaj, 18:05
  •  

#1522 Share matek896

matek896

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 19:20

[Ursus C-360] Podnośnik.

Panowie  mam problem z hydrauliką gdyż na wyjściach hydraulicznych tylko w jednym mam ciśnienie a w drugim nie  czy to rozdzielacz czy coś innego ?? Podpowie ktoś coś ??

#1523 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 24 wrzesień 2014 - 19:52

[Ursus C-360] Podnośnik.

Drugie działa jak wajchę naciśniesz w dół.

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#1524 Share matek896

matek896

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 20:00

[Ursus C-360] Podnośnik.

Właśnie nie działa i tu pytanie dlaczego ?? Podnośnik też podnosi nie za szybko a pompa nowa włożona we wtorek

#1525 Share mandragora310

mandragora310

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 25 wrzesień 2014 - 18:05

[Ursus C-360] Podnośnik.

Problem

Wyjścia hydrauliczne podają olej wszystko jest ok, ustawienie wyboru systemu regulacji muszę ustawiać na pozycyjną  bo przynajmniej opuszcza i podnosi (jak jest już wyniesiona maszyna to nie opuszcza więc jest ok) a przy ustawieniu na siłową podnosi ramiona pod obciążeniem ale problem jest z opuszczeniem jak dam powiedzmy do połowy to zatrzyma się w pewnym miejscu i dalej się nie opuszczają dopiero jak dźwignie sterowania (ta od podnoszenia i opuszczania) opuszczę do końca ramiona się opuszczają do tego jak już opuszczę pług i zaczyna się orka  to zaczyna wynosić ramiona do góry, co o tym sądzicie ?

Edytowany przez mandragora310, 25 wrzesień 2014 - 18:07.

#1526 Share Miodzio1671

Miodzio1671

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 26 wrzesień 2014 - 06:32

[Ursus C-360] Podnośnik. Sam wyprostowalem zalożylem i dyga ;-)
Szukal bym na początku w dzwigienkach w plecaku moze byc ze ktoras krzywi i nie chodzi ptosto i raz opusci raz nie

#1527 Share PiotrMichalski

PiotrMichalski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 29 wrzesień 2014 - 20:10

[Ursus C-360] Podnośnik.

hej mam problem z t 25  przemieniłem sekcje od kipra na podnośnik w rozdzielaczu podnosił ładnie a potem postał dzien i chce podnieśc siewnik i odbija mi cały czas wajche od podnoszenia dlaczego ? pomocy bo w pole nie moge wyjechac bo trzymac musze i bardzo słabo podnosi ? czego moze byc przyczyna ? 

#1528 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 29 wrzesień 2014 - 23:39

[Ursus C-360] Podnośnik.

Nie ten temat.

Tutaj zapytaj:

http://www.agrofoto....ik-t-25/page-66

#1529 Share piter3113

piter3113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 październik 2014 - 10:17

[Ursus C-360] Podnośnik.

Witam! Mam pytanie odnośnie regulacji siłowej w c4011. Jaka powinna być odległość, szczelina między "dźwignią" która jest na wałku skrętnym a korpusem podnośnika. Czy wkręcając wkręt regulacyjny w dekielku poniżej wałka skrętnego zwiększamy czułość układu? Próbowałem na sucho łomem i najlepiej reaguje gdy główna dźwignia jest mniej więcej w połowie.

#1530 Share micspi

micspi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 08 październik 2014 - 18:54

[Ursus C-360] Podnośnik.

Witam. Mam problem z podnośnikiem w c360, Z podnośnikiem nie było do tej pory problemów. Wszystkie kłopoty zaczęły się gdy ciągnik zaczął współpracować z prasą. Mianowicie zacina się podnośnik. Nie reaguję na zmianę pozycji (dół-góra). Ramionami podnośnika można ręcznie, swobodnie poruszać. Pompa hydrauliczna w ciągniku jest nowa. Czekam na podpowiedzi w czym tkwi problem? Z moich obserwacji wynika, że dzieje się tak zawsze po współpracy ciągnika z prasą.    

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1531 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 08 październik 2014 - 19:13

[Ursus C-360] Podnośnik.

może jest problem z napędem pompy hydraulicznej albo stan  oleju się obniżył lub zapchany filter 

#1532 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 październik 2014 - 19:19

[Ursus C-360] Podnośnik.

A np. wywrot działa w tym czasie ?

#1533 Share chrap17

chrap17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 08 październik 2014 - 19:35

[Ursus C-360] Podnośnik.

W moim ursusie 360 jest tak ze jeżeli chociby troche drgną w gure ciągadła, wtedy nie idzie wcale olej na prase.

może u ciebie jest odwrotnie jezeli działa pompa na prase tedy nie możesz sterować podnosnikiem, jeżeli o to ci chodz.

czekamy na wiecej szczegół. czy podczas prasowania tak tylko sie dzieje? czy póniej po odpięciu prasy też?

#1534 Share micspi

micspi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 08 październik 2014 - 20:26

[Ursus C-360] Podnośnik.

Wywrot działa bez problemu. Problem pojawia się głównie po odczepieniu ciągnika od prasy

#1535 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 październik 2014 - 20:31

[Ursus C-360] Podnośnik.

No na pewno nie jest uczulony na prasę, albo się w niej zakochał i wariuje po odczepieniu     :P a tak poważnie,  coś dzieje się w rozdzielaczu, może się zacinać suwak.

Edytowany przez KORSARZ1, 08 październik 2014 - 20:33.

#1536 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 08 październik 2014 - 20:35

[Ursus C-360] Podnośnik.

Ramionami i tak można ruszać, bo tłok nie jest na sztywno sprzężony z ramieniem, czyli tłok zostanie w pozycji początkowej a ty podnosząc z zewnątrz ramiona powodujesz że oddalasz popychacz z ramieniem od tłoka.

Popieram przedmówcę, bo z tymi rozdzielaczami są cuda, jak nie odwalają cudów z podnoszeniem, kiprowaniem to nie trzymają podnośnika itd.

KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

#1537 Share grafcio

grafcio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 październik 2014 - 14:11

[Ursus C-360] Podnośnik.

Witam
Jestem nowy na forum, więc na początku chciałbym wszystkich powitać :) Zgłosiłem się tutaj ponieważ potrzebuję pomocy... Mój C-4011 parę lat temu przeszedł remont, praktycznie wszystko zostało odnowione i wyczyszczone. Skrzynia i hydraulika zostały zalane olejem z jakimiś biododatkami, który sporo namieszał. Pod wpływem ciśnienia z tego oleju powytrącały się wszelkiego rodzaju ciała stałe, około 2-3 miesięcy od zalania go tym olejem podnośnik nie chciał się opuscić. Po ponownej rozbiórce wszystko pokryte było taką jakby żywicą, ale bardzo gęstą, i ciężką do zeskrobania. Trochę udało się zedrzeć i było ok, ale co jakiś czas problem powraca. Czy jest jakiś sposób, żeby chemicznie usunąć albo chociaż zmiękczyć to... coś? Próbowaliśmy tym, co mielismy pod ręką, ale efekt był mizerny.

Z góry dziekuję za pomoc :)

#1538 Share kylon

kylon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:SPAWALNICTWO USŁUGI SPAWALNICZE

Napisany 10 październik 2014 - 18:02

[Ursus C-360] Podnośnik. cała pompa oraz elementy hydrauliczne do czyszczenia są przeznaczone bedzie cieszko to zmyć elektrozawory dostały w takiej instalacji konkretnie po tyłku żywica będzie powodować zacinanie elektrozaworów http://www.statoil.p...owy-online.html skontaktuj sie

#1539 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 październik 2014 - 19:01

[Ursus C-360] Podnośnik.

Hahahaha, tak tak ten ciągnik ma elektrozawory, powiedz jeszcze że komputer pokładowy też dostał po elektrozaworach      :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1540 Share harmar

harmar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 październik 2014 - 19:34

[Ursus C-360] Podnośnik.

ci panowie mówią chyba o 2-óch różnych ciągnikach... no chyba że wypuścili jakieś c 4011 special edition