Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Podnośnik.

2014 odpowiedzi na ten temat

#1481 Share Agricole

Agricole

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 22:14

[Ursus C-360] Podnośnik. Przerabiałem u siebie coś podobnego, że raz podnosił ładnie na małym gazie, innym razem wcale i trzeba było np. przełączyć bieg i wtedy ruszyło(było tak z pół roku). Aż w końcu doszło do sytuacji, że pusto podnosił, ale pod jakimkolwiek obciążeniem zero reakcji. Wymiana pompy rozwiązała sprawę.
Zakładam, że olej w skrzyni masz na sensowym poziomie,więc sprawdź jeszcze tak. Wajchę od biegów (szybkie/wolne) ustaw w pozycji luzu(środek), wałek oczywiście włączony, wrzucasz bieg i puszczasz sprzęgło. Bieg włączony, ciągnik stoi, obserwujemy czy jest reakcja ze strony podnośnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Podnośnik. Dzisiaj, 17:49
  •  

#1482 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 22:23

[Ursus C-360] Podnośnik. To już sprawdzałem. Włączyłem przez 5 bieg. Podniosło a wręcz podrzuciło talerzówkę w ułamek sekundy. Poziom oleju ok.

#1483 Share Agricole

Agricole

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 22:45

[Ursus C-360] Podnośnik. W sumie to rozebrać chyba i tak będziesz musiał, żeby sprawdzić, czy pompa chodzi w miarę sztywno czy się czasem nie wyrobiła, bo skoro piszesz, że po godzinie pracy jest gorzej, to by znaczyło, że wtedy płynniejszy olej i pompa nie daje mu rady. Zawór raczej by tak nie zmieniał swoich zachowań. Ale poczekaj może odpowie jeszcze ktoś bardziej obeznany w mechanice.

#1484 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 10:39

[Ursus C-360] Podnośnik. Jak już będe rozbierać to zawór raczej wymienię bo ten jest oryginalny i przez 43lata swoje chyba wypracował;)

#1485 Share Agricole

Agricole

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 10:49

[Ursus C-360] Podnośnik. Pewnie tak, chociaż z obserwacji zauważam, że te dawniejsze elementy są trwalsze, niż obecne, które długo nie dają rady wytrzymać. Więc u siebie wymieniam w razie konieczności.
Tak mi przyszło na myśl, że czasem lubi też zeskoczyć tryb co jest obok pompy, bo on tam jest zakręcony na nakrętkę.

#1486 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 15 sierpień 2014 - 20:10

[Ursus C-360] Podnośnik. Zależy jakie się części kupi.Jak ktoś ma za dużo pieniędzy to może gorsze kupować.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#1487 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 18 sierpień 2014 - 19:11

[Ursus C-360] Podnośnik. Witam.Co może być przyczyną że podnośnik jak zimny olej podniesie bez problemu a minie 5 minut i z ledwością podniesie pomału albo wcale.Miał ktoś taką przyczynę z podnośnikiem jak ja?Bo nie wiem od czego zacząć,górę już ściągłem.Ale co dalej,nie wiem jak przyczyny szukać.Sprawdzać trzeba dolną czy górną?Poradźcie coś.

Edytowany przez sybiuszek24, 18 sierpień 2014 - 19:29.

#1488 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 19:29

[Ursus C-360] Podnośnik. Najlepiej zacznij od podłączenia manometru pod złącze wywrotu w celu diagnostyki pompy,oczywiście na ciepłym oleju.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#1489 Share AfRo

AfRo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 18:46

[Ursus C-360] Podnośnik. Witam, bez owijania w bawełnę przejdę do tematu, mianowicie mam problem z podnośnikiem w U-360.Problem jest taki że podnośnik ma tak jak by za niski skok (nisko podnosi). przestawianie ramion na frezach jest dość uciążliwym sposobem i nie zawsze odpowiednim, np do talerzówki nie idzie ustawić aby opuszczał dosyć do ziemi albo podnieść by nie ciągnąć po ziemi.z problemem tym męczył się mój tato , teraz zaczyna mnie to męczyć tym bardziej że jest więcej maszyn obecnie i do każdej muszę przestawiać na frezach...Trafiłem na jeden podobny temat http://www.agrofoto....k/page__st__660

@Piotr1216 na korpusie jak w chodzi tuleja od dźwigni w plecak jest śruba 8 popuść ją i przesuń tuleję wraz z dźwigniami do tyłu do oporu.A kolego Alamo co ci nada przestawienie frezu na tłoczysku skoro ramieniem nić nie daję więc co to da a pół księżyc prowadzący jeśt na ranieniu tłoczyska ale wytłumacz co to zmieni bo na prawdę nie wiem o co biega.Na drążku skrętnym jak by był przestawiony to nie ma sprawy. :) Pozdrawiam

lecz nie wiem w którym miejscu jest ta śruba, a zapewne to może być rozwiązaniem , mógł by mi ktoś dokładnie opisać,dać zdjęcie z zaznaczoną tą śrubą?

z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Edytowany przez AfRo, 25 sierpień 2014 - 18:54.

#1490 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 18:59

[Ursus C-360] Podnośnik. pytanie najważniejsze:
ta wajha od podnoszenia, kiedy zaczyna i kończy działać (w jakim położeniu)?

u mnie kiedys było tak, ze ona jakby za późno brała i pomimo, ze przesunałem ja zupełnie do tyłu, to maszyna nie była jeszcze całkiem u góry.
Wymontowałem ją mając nadzieje ze bedzie na frezach, ale niestety była na klinie, wiec łatwo przesunąc sie nie dało.
Załatwiłem problem metoda partyzacnką- cała wajhe wciąłem tak, zeby dawała sie bardziej posuwac do tyłu i pogrubiłem dodatkowym płaskowniczkiem, zeby sie nie łamała. Problem zniknąl.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1491 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 25 sierpień 2014 - 20:04

[Ursus C-360] Podnośnik.

Witam, bez owijania w bawełnę przejdę do tematu, mianowicie mam problem z podnośnikiem w U-360.Problem jest taki że podnośnik ma tak jak by za niski skok (nisko podnosi). przestawianie ramion na frezach jest dość uciążliwym sposobem i nie zawsze odpowiednim, np do talerzówki nie idzie ustawić aby opuszczał dosyć do ziemi albo podnieść by nie ciągnąć po ziemi.z problemem tym męczył się mój tato , teraz zaczyna mnie to męczyć tym bardziej że jest więcej maszyn obecnie i do każdej muszę przestawiać na frezach...Trafiłem na jeden podobny temat http://www.agrofoto....k/page__st__660

lecz nie wiem w którym miejscu jest ta śruba, a zapewne to może być rozwiązaniem , mógł by mi ktoś dokładnie opisać,dać zdjęcie z zaznaczoną tą śrubą?

z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

popuszczasz tą śrubę 17 klucz oczkowa lub nasadowa bo inną nie podejdziesz. Jak popuścisz to bierzesz wajche od podnoszenia przesówasz ją do tyłu i jak dosuniesz to wtedy mocniej naciskasz na nią i przesówa się cała prowadnica. Wtedy będzie ci wyżej podnosił. W drugą stronę będzie podnosił niżej.

Załączone miniaturki

• 88057247_1_644x461_podnosnik-c-360-po-regeneraci-busko-zdroj.jpg

"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#1492 Share AfRo

AfRo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 20:52

[Ursus C-360] Podnośnik.

popuszczasz tą śrubę 17 klucz oczkowa lub nasadowa bo inną nie podejdziesz. Jak popuścisz to bierzesz wajche od podnoszenia przesówasz ją do tyłu i jak dosuniesz to wtedy mocniej naciskasz na nią i przesówa się cała prowadnica. Wtedy będzie ci wyżej podnosił. W drugą stronę będzie podnosił niżej.

ok jutro sprawdzę , dostanę się do tej śruby bez zdejmowania korpusu ? , i czy jak za mocno przekręcę tę prowadnicę nie będzie za dużego skoku i nie wywali czegoś czy sie zablokuje w odpowiednim momencie ?

#1493 Share AfRo

AfRo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 10:02

[Ursus C-360] Podnośnik. @lew dziękuję za opisanie gdzie się znajduje ta śruba , jak się okazuje to nie to było przyczyną gdyż tarcza jest już przekręcona maksymalnie do tyłu ;/...

Ale kierując się postem @nunu sprawdziłem w którym momencie przesunięcia dźwigni reaguje podnośnik (nigdy na to nie zwracałem uwagi) i ku mojemu zdziwieniu okazało się iż wajcha nie musi wykonywać dużego przesuwu (5cm od max podniesienia do max opuszczenia) i do tego podnośnik nie reaguje od razu tylko po krótkiej chwili.
Co robić ?

Przy strzałce nr1 podnośnik zaczyna podnoszenie ,a przy strzałce nr2 podnośnik jest już maksymalnie opuszczony

PS. zapomniałem dodać że to jest U-355 a nie U-360 ale z tego co się orientuję to podnośnikiem one się nie różniły.

Załączone miniaturki

• 10310408.jpg

Edytowany przez AfRo, 26 sierpień 2014 - 10:06.

#1494 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7588 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 14:05

[Ursus C-360] Podnośnik. Podnośniki są takie same w 60 i 55 może poza regulacją prędkości reakcji w 55 która mogła być pozostałością po 4011.
Na moje oko bez zdejmowania plecaka się nie obędzie. Możliwe że mechanizm sterowania rozdzielaczem jest rozklekotany.
KPK Kumurun Team

#1495 Share Fabian

Fabian

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 20:23

[Ursus C-360] Podnośnik. co to może być, podnośnik rusza po jakieś 1-2 minutach od odpalenia, później jest już dobrze, pustą przyczepę wywraca ale z innymi maszynami ma problem, podłączyłem zegar nabiło max 70 bar. Dodam że stan oleju jest.

Edytowany przez Fabian, 01 wrzesień 2014 - 20:25.

#1496 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 22:19

[Ursus C-360] Podnośnik. Może być wiele: zawór przeciążeniowy przy pompie, nieszczelności na połączeniach, pompa, rozdzielacz, inne nieprawidłowe nieszczelności np rurka w tylnym moście.
Filtry czyste?
Rozbierasz i oceniasz.
Zacznij od spuszczenia oleju i sprawdzeniu filtra dolnego i czy w pompie nie dmuchnęło o-ringów, no i oczywiście zawór.

#1497 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 19:52

[Ursus C-360] Podnośnik. Okazało się, że to była pompa:)
Założyłem nową, nowy filtr i zawór bezpieczeństwa i działa wszystko super:) Podrzuca ciężary na najmniejszych obrotach:)

#1498 Share endrju

endrju

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 13:16

[Ursus C-360] Podnośnik. Witam , mam problem z podnośnikiem w ursusie c360 3p , Strasznie słabo podnosił nie zależnie czy na gorącym oleju czy na zimnym , więc stwierdzilśmy ,że to zapewnie wina pompy , wymieniliśmy pompę na nową filtr wyczyszczony , olej nowy , a on jak słabo podnosił tak podnosi , czy może to być wina rozdzielacza ? Na wyjściu hydraulicznym też słabo daje sobie radę

Edytowany przez endrju, 05 wrzesień 2014 - 13:17.

#1499 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 13:27

[Ursus C-360] Podnośnik. Zawór przeciążeniowy pompy hydraulicznej za wcześnie się otwiera lub jest otwarty, albo inna nieszczelność. Pęknięta rurka w tylnym moście, połączenia talerza pompy i plecaka z tylnym mostem.
A jak z trzymaniem narzędzi na TUZ.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1500 Share endrju

endrju

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 15:47

[Ursus C-360] Podnośnik. Ogólnie trochę opuszcza ,ale nie jest tragicznie , trzeba będzie to rozebrać i się temu dokładnie przyjrzeć no i wyszukać tych nieszczelności
bo narazie jest lipa z tym układem , a dziś zauwazyłem ,że w okolicach rozdzielacza przy połączeniu plecaka z mostem (tam właśnie gdzie jest jedno z połączeń ) z prawej strony patrząc od tyłu , czy możliwe jest ,że po demontażu plecaka został on źle nasadzony albo uszczelka się ściągnęła czy coś w tym stylu i to może powodować że wydatek hydrauliki tak spadł ?

Edytowany przez endrju, 05 wrzesień 2014 - 15:54.