Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Podnośnik.

2014 odpowiedzi na ten temat

#1281 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 06 listopad 2013 - 16:47

[Ursus C-360] Podnośnik. Pierwszy raz takie coś widzę :blink: Podnośnika jeszcze nigdy nie robiłem,być może to w środku siedzi...
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Podnośnik. Dzisiaj, 16:15
  •  

#1282 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 17:35

[Ursus C-360] Podnośnik. To na pewno nie jest ze środka podnośnika. Wygląda to raczej jak zderzak dźwigni która chodzi w półksiężycach. Nie spotkałem tego nigdy w 60-ce. Możliwe że jest pomyłka w opisie.
KPK Kumurun Team

#1283 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 listopad 2013 - 17:48

[Ursus C-360] Podnośnik. Ten element montowany jest dosłownie przy samej dźwigni podnośnika,to nie jest pomyłka w opisie.

#1284 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 17:57

[Ursus C-360] Podnośnik. Tak wygląda jak by miał być przy samej dźwigni. Tylko poco to oko na dole? Jeśli duży otwór na środku to oś wspólna z osią oryginalnej wajchy a ona sama wchodzi w widełki dospawane do drugiego końca to oko na dole może służy do wyprowadzenia dodatkowej dźwigni na tył ciągnika? Nie wiem w każdym razie nigdy tego w 60-ce nie spotkałem ani nie widziałem tego w katalogu.
KPK Kumurun Team

#1285 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 listopad 2013 - 18:07

[Ursus C-360] Podnośnik. Przez ten mały otwór przechodzi oś dźwigni podnośnika, przez duży to sworzeń zderzaka, na drugim końcu tego sworznia jest nakrętka kontrująca.

Edit
To ten element nr 3 ze starego katalogu

Dodany obrazek

#1286 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 18:27

[Ursus C-360] Podnośnik. Wygląda na to że masz racje. Patrzyłem w katalog 4011 a tam zderzak jest inny. Coś takiego jest w katalogu 355 i 360.
KPK Kumurun Team

#1287 Share BigBull

BigBull

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Handel bydłem

Napisany 18 listopad 2013 - 19:42

[Ursus C-360] Podnośnik. Witam mam problem z zaworem ciśnienia w rozdzielaczu bo słyszałem że idzie poprzez podłożenie podkładek i 1groszówek zwiększyć ciśnienie :unsure: .A mianowicie mam problem z turem 3b bo nie chce mi dzwigać sprawdzałem na wyjściach manometrem to było na 2000 obrotach 100 Mpa a na 1000 obrotach 50 Mpa i zmieniłem pompe na nową wzmocnioną Hylmet 33L i dalej tak jest i związku z tym prosiłbym was o pomoc co mam dalej robić.GG 28703893 lub na forum :(

IMAG0290_zmniejszacz-pl_622236

Załączone miniaturki

• IMAG0290_zmniejszacz-pl_622236.jpg

Edytowany przez BigBull, 18 listopad 2013 - 20:03.

#1288 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 18 listopad 2013 - 19:58

[Ursus C-360] Podnośnik. wymien zawory na nowe i tą tulejkę z oringami między tylnym mostem a plecakiem i między tylnym mostem a dolną pokrywą (przykręca się do niej pompę)

#1289 Share BigBull

BigBull

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 20:06

[Ursus C-360] Podnośnik. Zawory mam nowe i oringi też zmieniłem bo mam nową pompe..A jak podręcić ten zawór? (wyżej dałem zdjęcie)

#1290 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 18 listopad 2013 - 21:00

[Ursus C-360] Podnośnik. ja mam nowe zawory pompe i rozdzielacz i nie ma takiej rzeczy której nie podniesie, więc szukaj przyczyny a nie podkręcaj zawory

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1291 Share BigBull

BigBull

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 14:18

[Ursus C-360] Podnośnik. No właśnie w tym problem że nie idzie znaleść

#1292 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 11:59

[Ursus C-360] Podnośnik. Co bo tego zaworka ze zdjęcia to nie radzę tam nic kombinować. Raczej to nie da żadnego efektu.Chyba,że rozdzielacz już zużyty.
Ciśnienie jest słabe ,bo zawór przy pompie za wcześnie się otwiera. To ,że jest nowy to nie znaczy ,że ma ustawione na dobre ciśnienie.
Ewentualnie ,może być nieszczelność na połączeniach tulejek ,oring ścięty itp . lub rurka pęknięta od rozdzielacza do pompy.

Edytowany przez Radekk, 23 listopad 2013 - 12:02.

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#1293 Share wlodekskucinski

wlodekskucinski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 14:02

[Ursus C-360] Podnośnik. ja w swojej 60tce zrobiłem wyjscie na silownik wsomagający ztej rurki która zasila ciinder podnośnika
a mianowicie przeciolem rurke wstawilem trojak przez pokrywe podnośnika pzewiercilem otwór na rurke do silownika wspomagającego i wszystko ok używam tego rozwiązania od 3 lat
silownik potrzebny mi jest tylko do ladowania obornika bo mam zrobiony wlasnej konstrukcji ładowacz ktory
mieści na widlach ok 400kg mokrego obornika
to przyczynilo się do przymusowego obciażenia przodu ciągnika amianowicie powiesilem na przednim zaczepie 6 obciarzników od t25 6x25 i czasami to zamało nadmienie ze silownik wspomagający ma udzwig 2t a ładowacz waży ok 300kg laduje ok 100-150 rozrzutnikow rocznie
pozdrawiam

#1294 Share bboyajj1

bboyajj1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 22:46

[Ursus C-360] Podnośnik. Tematy połączone

Jestem nowy więc więc witam serdecznie forumowiczów.

Mam problem z podnośnikiem hydraulicznym w c360, (przygotowania do zimy) chciałem założyć pług przed tą czynnością sprawdziłem poziom oleju hydraulicznego i uzupełniłem mniej więcej do poziomu 3/4 bagnetu w magicznej śrubie, po tym podnośnik owszem podnosi tyle że podczas jazdy, gdy jest na luzie ani drgnie, gdy podnośnik jest na maxa podczas jazdy a dźwignię podciągnę jeszcze do góry mam wrażenie że ciągnik hamuje.

Czytałem gdzieś żeby sprawdzić filtr oleju hydraulicznego i ewentualnie przeczyścić.

Moje pytanie brzmi gdzie może być przyczyna? i gdzie znajduje się ten filtr oleju hydraulicznego?

Edytowany przez KRISTOFORn, 25 listopad 2013 - 23:11.

#1295 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 22:57

[Ursus C-360] Podnośnik. A jak masz załączoną pompę na najazd to działa tylko podczas jazdy.Załącz dźwignie womu na sam dół.

#1296 Share bboyajj1

bboyajj1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 23:29

[Ursus C-360] Podnośnik. ta dzwignia po sronie sprzęgła? jak dam na sam dół ( dotyka śruby) to słychać zgrzyty ;/

#1297 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 06:36

[Ursus C-360] Podnośnik. Napęd pompy niezależny załącza się wciskając dźwignię na max w dół. Musisz wtedy sprzęgło wcisnąć do oporu tak by wyłączyć drugi stopień. Jeśli mimo to zgrzyta to regulacja sprzęgła się kłania.
KPK Kumurun Team

#1298 Share bboyajj1

bboyajj1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 08:25

[Ursus C-360] Podnośnik.

Napęd pompy niezależny załącza się wciskając dźwignię na max w dół. Musisz wtedy sprzęgło wcisnąć do oporu tak by wyłączyć drugi stopień. Jeśli mimo to zgrzyta to regulacja sprzęgła się kłania.

Sprzęgło wciskam do konca na maxa, jednak ta dźwignia nie chce przeskoczyć na sam dół, śruba jakby blokuje, jak zdejme śrubę na wyłączonym silniku to dźwignia dojdzie do końca, ale nie wiem czy pracuje prawidłowo bo boję sie że cos spartole.

#1299 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 14:05

[Ursus C-360] Podnośnik. Ta śruba to zatrzask. Bez niego nie popracujesz długo bo napę będzie się wyłączał. coś już jest wyrobione i wpierw kasuje luz a dopiero potem przesówna tuleje napędu pompy. Musisz szukać. To może być palec wybieraka przy dźwigni, wyrobiona listwa, kołek w dźwigni, widełki, zębatka na tulei albo sam napęd pompy.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1300 Share bboyajj1

bboyajj1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 10:39

[Ursus C-360] Podnośnik. A więc tak.
Ta dźwignia ślizga sie na tym kołku, jest tam wyrobiona ta dziura ktora blokuje dźwignie. Pytanie czy mozna ten kolek przewiercic na wylot aby wsadzic śrubę ktora będzie blokowala dźwignię?
Przepraszam za nie nazywanie rzeczy fachowo, ale nie znam sie za bardzo na ciągnikach :)