Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Podnośnik.

2022 odpowiedzi na ten temat

#1261 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 07:03

[Ursus C-360] Podnośnik. Pewnie rurka od pompy pękła albo wycisło jakiś oring w rozdzielaczu.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Podnośnik. Dzisiaj, 12:56
  •  

#1262 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 07:13

[Ursus C-360] Podnośnik. Olej raczej nie. Prędzej coś pomiędzy rozdzielaczem a pompą. Sprawdź ciśnienie oleju na wyjściu zewnętrznej hydrauliki.
KPK Kumurun Team

#1263 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 889 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 22:01

[Ursus C-360] Podnośnik. Dziękuję za odpowiedzi. Poczekam z tym do zimy ponieważ uzbierały się już cztery rzeczy do wymiany.

#1264 Share pazdzioch

pazdzioch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:moja banderoza (gospodarstwo)

Napisany 17 październik 2013 - 15:11

[Ursus C-360] Podnośnik. kupiłem nowa pompe było wszystko ok ale pojawił sie problem coś zaczeło mi zgrzytać jak podnoszę i to dosyć głośno ???

#1265 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 17 październik 2013 - 15:15

[Ursus C-360] Podnośnik. może naped pompy sie rozpada

#1266 Share pazdzioch

pazdzioch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 17 październik 2013 - 15:27

[Ursus C-360] Podnośnik. właśnie terz tak sądze idę zlewać olejek pozdrawiam

#1267 Share pazdzioch

pazdzioch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 17 październik 2013 - 20:44

[Ursus C-360] Podnośnik. tak to napęd pompy sie rozpadł dzięki i pozdrawiam

#1268 Share koza1022

koza1022

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 październik 2013 - 20:56

[Ursus C-360] Podnośnik. naped pompy sie rozkrecil. ja przyjechalem z lasu pompa dzialala nic nie zgrzytala rano odpalilem i wloczylem ja to zaczela zgrzytac i po chwili przestala ale juz nie podniosla miglarki ;(

#1269 Share Farmkeen

Farmkeen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 19 październik 2013 - 21:38

[Ursus C-360] Podnośnik. Witam, mam problem w c360. Nie mogę włączyć pompy (lewą dźwignią na sam dół), delikatnie zgrzytnie i wałek się włącza, a pompa nie. Przez biegi normalnie się włącza pompa i wałek. Wiecie może o co z tym chodzi...? Z góry dzięki za odp.

Edytowany przez Farmkeen, 19 październik 2013 - 21:41.

#1270 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 20 październik 2013 - 09:11

[Ursus C-360] Podnośnik. Podnośnik kwalifikuje się do demontarzu,po zdjęciu z lewej strony mostu będzie listwa przesuwna a na niej widelec włączający pompę,najprawdopodobniej jest uszkodzony lub poluzowany.Aby wykluczyć ścięte nity tarczy II stopnia podepnij WOM pod maszynę,jak ok to na 90 procent pierwszy problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1271 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 20 październik 2013 - 11:08

[Ursus C-360] Podnośnik. Z podnośnikiem się powstrzymaj. Często luzuje lub uszkadza się podpora z zębatkami na talerzu koło pompy. Tam bym pierwsze zajrzał.
KPK Kumurun Team

#1272 Share Pawel2678

Pawel2678

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 30 październik 2013 - 23:35

[Ursus C-360] Podnośnik. Czesc u moiej 60-tki na jednym gniezdzie podnoszenie i opuszczanie przyczepy odbywa się ok. Problem jest gdy tą przyczepę podłanczam pod lewe gniazdo wtedy podnoszenie tez jest ok ale przyczepy juz nie moge opuscic.Wiem ze mogę jezdzić z podłączoną przyczepą pod prawe gniazdo i będzie ok ale obecnie bawie się z hamulcami więdz mógłbym zrobić i to więdz jak możecie to doradzcie co tam w tej hydraulice nie gra.

#1273 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 31 październik 2013 - 07:01

[Ursus C-360] Podnośnik. Sprawdź szybkozłącze ewentualnie zamień je miejscami. Jeśli usterka przejdzie razem ze złączką to masz sprawcę.
KPK Kumurun Team

#1274 Share damian7789

damian7789

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 22:36

[Ursus C-360] Podnośnik. Witam:)
Zrodziła sie u mnie ostatnio chęć przerobienia(wzmocnienia) podnośnika hydraulicznego w c360,
wiec chciałbym załozyć dwa siłowniki jednostronnego działania w miejscu gdzie w wiekszych ciągnikach
zazwyczaj umieszczne są siłowniki wspomagajace. Myślałem tu o siłownikach o mocy 2 tony sztuka. Miałoby to działać na takiej zasadzie, że na zaczepie
polowym przymocowana byłaby poprzeczna belka umieszczona w miejscu zaznaczonym na foto. U góry siłowniki miałyby byc
zaczepione przy cięgnach w miejscu ich łączenia z cięgnem dolnych a ramionami podnośnika.Zasilanie hydrauliki wyciągniete byłoby z fabrycznego zasilania podnośnika za rozdzielaczem i doprowadzone do rozdzielacza z sekcja pływającą a powrót bezpośrednio do skrzyni.Żeby zasilanie było caly czas właczone fabryczna wajcha podnośnika będzie ustawiona na
maksymalne podnoszenie. Cena takiej przeróbki to około 1200 zł w zależności od jakosci cześci.

Czy coś takiego ma prawo dobrze dziłać?? :)
Wasze wnioski, przemyślenia, sugestie, rady...
Słucham forumowiczów :)

Załączone miniaturki

• images.jpg

Edytowany przez damian7789, 01 listopad 2013 - 22:44.

#1275 Share Ramzes009

Ramzes009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 08:30

[Ursus C-360] Podnośnik. poskładasz , dźwigniesz owszem, ale jazda tylko na dwóch kołach bo przód w górze.

chcesz poprawić podnośnik, załóż zetorowską pompę i zregeneruj rozdzielacz...

Edytowany przez Ramzes009, 02 listopad 2013 - 08:31.

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

#1276 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 02 listopad 2013 - 10:56

[Ursus C-360] Podnośnik. Moim zdaniem pomysł dobry sam o tym myslałem ale takze trzeba pomyśleć o dociązeniu odpowiednim obciążeniem przodka bo jazda jak kolega wyżej , a co do kolegi wyżej , wymiana na pompę zetorowską to oczywiście bedzie wiecej podnosić ale znajomy miał taki przypadek że na oryginalnej pompie miał pług 4 skibowy podpięty i na dołku mu podskoczył i urwało pół pokrywy podnośnika :( . Więc o wiele lepszy i bezpieczniejszy pomysł jest z siłownikami ponieważ cały ciezar bedzie na siłownikach a nie na ramionach które mogą rozerwać tą pokrywę ;) . Możesz spróbować najlepiej przyjżyj się dokładnie jak jest np w Ursusie 1224 on także ma wspomaganie pompy na siłownikach , zobacz na co jest przełożony ciezar siłowników ( o uchwyty mi chodzi ) ponieważ jeśli chciałbyś nawet te 2 tony podnieść to aby gdzieś na nierównej drodze nie wyrwało uchwytów mocujących ten zaczep polowy ;) Pozdrawiam i trzymam kciuki aby Ci się udało to dobrze wykonać :)

#1277 Share szreder

szreder

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 24 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 14:59

[Ursus C-360] Podnośnik. Witam szanownego Pana Damiana ! No to tak pomysł wydaje mi się bardzo ciekawy po przeczytaniu tego co chcesz zrobić. 2 t to trochę sporo jak na starą poczciwą sześćdziesiątkę pierw dobrze wzmocnił bym zaczep bo pod takim ciężarem może nie wytrzymać. A co za tym idzie przydał by ci się dobry balast z przodu może na tuzie ? Co do hydrauliki nie mam zastrzeżeń będzie działać tylko kup jakąś dobrą pompę ze by wytrzymała ;)

#1278 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 15:03

[Ursus C-360] Podnośnik. Siłowniki zamocuj tak jak jest to w zetorach mniejszej serii. Ten zaczep to kawałek blachy. Nie wytrzyma długo. Pompa wytrzyma bo będzie miała nawet lżej. Spowolni się praca podnośnika. Prawdopodobnie nie będziesz w stanie wykorzystać udźwigu bo ciągnik za lekki.
Osobiście wystarczyło by założyć jeden siłownik wspomagający a resztę zostawić w oryginale.

Edytowany przez seweryn20, 02 listopad 2013 - 15:04.

KPK Kumurun Team

#1279 Share damian7789

damian7789

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 15:24

[Ursus C-360] Podnośnik. Co do lekosci ciągnika to prawda tyle ze tylko z przyszłoci miałby być założny przeni napęd, wspomaganie kierownicy i tuz z przodu wyłacznie do obciązenia. Mysle ze trzeba by założyc cos w rodzaju ramy nośnej
(sanek) takich jak przy turze przez cała długośc ciągnika tylko przy samym silniku mocowana w 3 miejscach tak by ciagniczek przypadkiem sie nie rozmnożył podczas jazdy po dziurach z obciązeniem. pompe wymieniam 2 razy w roku, rozdzielacz zakładałem nowy cylinder i tłok tez, ale troche pochodzi i ledwie podnośi. Ciagnik cały rok współpracuje z wycinakiem do kiszonek BVL o szer.180cm wiec ma co robić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1280 Share bartek1992

bartek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Zainteresowania:ciągniki rolnicze

Napisany 06 listopad 2013 - 13:21

[Ursus C-360] Podnośnik. Do czego to może służyć i ja jakiej zasadzie to działa ?

http://sklep.techrol...product/id/2296

Edytowany przez bartek1992, 06 listopad 2013 - 13:21.

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540