Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Podnośnik.

2021 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share mkalak

mkalak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 22:58

[Ursus C-360] Podnośnik. Kolego jak już będziesz zdejmować plecak zobacz czy obydwa tłoczki "pracują" prawidłowo na rozdzielaczu (1 będziesz miał od kipra 2 od podnoszenia/opuszczania) ustaw wajchę dociążeniowo-neutralną w pion i na tym położeniu zobacz jak małe łożyska będą jeździć po półksiężycach ramion.(poprzez ruszanie wajchą góra-dół)
Po twoich opisach stawiałbym na to
Rolki raz załapują się na krzywki a raz nie
Też tak miałem a to wszystko przez wajchę dociążania ona rozpieprzała mi system:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Podnośnik. Dzisiaj, 09:19
  •  

#1142 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 07:30

[Ursus C-360] Podnośnik. Pozostaje rozdzielacz do sprawdzenia z tego co czytam i wnioskuję,zawór by puszczał cały czas a są chwile że podnosi dobrze więc rozdzielacz się zacina

#1143 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 21 kwiecień 2013 - 17:37

[Ursus C-360] Podnośnik. Trochę się obrobiłem to może jutro na spokojnie to rozbiorę i przepatrzę..Wczoraj śmigałem z kultywatorem to bardzo dobrze podnosił(jeden wałek odpiąłem)...ale pługa nie da rady i to jest ciekawe...Może gdzieś ciśnienie ucieka i lżejsze dobrze podnosi a z naprawdę ciężkimi jest problem.. Jak dmuchałem od góry w tą rurkę sprężone powietrze to nigdzie nie uciekało ale jak od dołu(z założonym plecakiem) to wydawało mi się że delikatnie gdzieś ucieka... Trzeba będzie poświęcić ze 2 godziny i to doprowadzić do ładu bo tak jak jest teraz to nie robota...
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#1144 Share pawel23456

pawel23456

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 06:50

[Ursus C-360] Podnośnik. witajcie mam problem z podnosnikiem 360 mianowicie nie podnosi mysle ze to nie jest wina pompy poniewaz na hydraulike zewnetrza jest podawane cisnienie a podnosnik ani drgnie ostatnio było tak ze nie zakazdym razem ale diałała jak ruszyłem dzwignia od regulaci siłowa/pozycyjna

#1145 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 07:46

[Ursus C-360] Podnośnik. Problem zrobił się nagle czy stopniowo? pompa,ewentualnie zawór bezpieczeństwa przy pompie.Jak z trudem uniesie to trzyma?

#1146 Share pawel23456

pawel23456

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 10:42

[Ursus C-360] Podnośnik. problem w tym ze podnosnik nie podnosi wcale, zadnej reakcji na wajche nie wazne małe czy duze obroty czy małe. a jak dzwigene wajche od wywrotu to pompe słychac i jakies cisnienie na złonczke daje. tak jak pisałem poczadkowo nie zakazdym razem dziwigał podnosnik ale jak ruszyłem dzwignia od siłowej/pozycyjnej to wtedy zareagował i podnosił bez problemu ale ostatnio jak robiłem to opuscił kultywator i juz nie podniusł nic nie reaguje. zdjołem pokrywe bo myslałem zecos na tych dzwigienkach sie rozłoczyło albo urawało ae jak ruszam dzwignia to wszystko pracuje nie dokonca wiem czy dobrze ale sie rusza i niewiem gdzie szukac przyczyny

#1147 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 14:23

[Ursus C-360] Podnośnik. Co ma zawór przy pompie do podnośnika gdy hydraulika zew. działa prawidłowo? To ewidentnie góra. Do zdjęcia plecak.
Nie ma sensu spekulować. Zdejmuj. Jak nie znajdziesz przyczyny...... pisz.
KPK Kumurun Team

#1148 Share pawel23456

pawel23456

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 17:07

[Ursus C-360] Podnośnik. góra zdjeta i nic niepokojacego nie widać a w zasadzie to zabardzo nie wiem na co patrzec bo nigdy nie robiłem nic przy podnosniku

#1149 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 25 kwiecień 2013 - 18:38

[Ursus C-360] Podnośnik. zobacz czy wszystkie cięgiełka są na swoim miejscu. jak tak tak to sprawdź rurkę od rozdzielacza do podnośnika (mogła pęknąć) jak jest ok to na 90 % rozdzielacz

#1150 Share pawel23456

pawel23456

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 06:52

[Ursus C-360] Podnośnik. a ten rozdzielacz mozna jakos zregenerowac wmiara tanim kosztem bo nie usmiecha mi sie pakowac kasy w nowy jak i tak juz sie nie pociesze ta maszyna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 09:02

[Ursus C-360] Podnośnik. A ja mam inny problem mianowicie zrobiliśmy remont c-360 no i wiadomo po naprawialiśmy wszystko co się dało żeby to hulało i przez 2 dni dużo rzeczy robionych było podnośnikiem (uprawy itd) no i fajnie wszystko tylko tata pojechał po bala i podniusł i git wszystko tylko że jak chciał następnego to podnośnik na nic nie reaguje zn hydraulika też, dziwne jest to że pompy też nie słychać. Co to może być? Wiem że trzeba ściągnąć raczej plecak ale co to mooże być?

#1152 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 26 kwiecień 2013 - 16:03

[Ursus C-360] Podnośnik. No a wałek masz włączony?
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#1153 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 26 kwiecień 2013 - 17:39

[Ursus C-360] Podnośnik. jak nie reaguje ani na wywrot ani na podnośnik to raczej olej spuścić i do pompy zobaczyć

#1154 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 19:55

[Ursus C-360] Podnośnik.

A ja mam inny problem mianowicie zrobiliśmy remont c-360 no i wiadomo po naprawialiśmy wszystko co się dało żeby to hulało i przez 2 dni dużo rzeczy robionych było podnośnikiem (uprawy itd) no i fajnie wszystko tylko tata pojechał po bala i podniusł i git wszystko tylko że jak chciał następnego to podnośnik na nic nie reaguje zn hydraulika też, dziwne jest to że pompy też nie słychać. Co to może być? Wiem że trzeba ściągnąć raczej plecak ale co to mooże być?

Jak pompy nie słychać to trzeba zajrzeć do pompy,plecak raczej będzie dobry.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#1155 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 20:39

[Ursus C-360] Podnośnik. A wałek wom się kręci. Jak nie to tarczę oberwało.

#1156 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 21:36

[Ursus C-360] Podnośnik.

Co ma zawór przy pompie do podnośnika gdy hydraulika zew. działa prawidłowo? To ewidentnie góra. Do zdjęcia plecak.
Nie ma sensu spekulować. Zdejmuj. Jak nie znajdziesz przyczyny...... pisz.

Zawór przy pompie ma do podnośnika bardzo np. mój c 355 jak miał rozgrzany olej to podnosił bardzo ciężko, musiałem mu gazować, a po wduszeniu sprzęgła od razu opadał. Po wymianie pompy stwierdziłem że dam podnośnik do regeneracji. Dobry spec naprawił mi podnośnik dodając że wymienił tuleje rozdzielacza mówiąc że ;chyba szybciej mi opadał niż podnosił; czyli wiedział co mówił bo trafił w 10. Teraz sprawdziłem podnośnik w kultywatorze i na gorącym oleju znowu słabo podnosi ale po zgaszeniu silnika trzyma w górze dni do oporu, czyli plecak ok. zadzwoniłem więc do mojego majstra który naprawia na dużą skalę powiedział że to zawór w pompie, lub gdzieś inna nie szczelność np. rurka w tylnym moście.Suma sumarum wyszło na zawór w pompie po prostu coś się zawiesiło czyli jakiś opiłek.

#1157 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 27 kwiecień 2013 - 09:56

[Ursus C-360] Podnośnik. Z tymi opiłkami to jest naprawdę zmora.Nieraz filtr nie przeczyści tak jak trzeba,z resztą kto go zmienia tak o...Tyko przy wymianie pompy.A są ciągniki które od nowości nie miały zmiany oleju...A co dopiero filtra..Szkoda że nie ma tam jakiejś drugiej pompy co fi filtrowała cały olej, poza tą od hydrauliki.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#1158 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 19:03

[Ursus C-360] Podnośnik. Coś po majstrowałem i hydraulika chodziła ale podnośnik nie no i przyjechał mechanik i tylko podniósł ramiona podnośnika do góry i puścił i podnośnik działa.

#1159 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 27 kwiecień 2013 - 20:28

[Ursus C-360] Podnośnik.

Z tymi opiłkami to jest naprawdę zmora.Nieraz filtr nie przeczyści tak jak trzeba,z resztą kto go zmienia tak o...Tyko przy wymianie pompy.A są ciągniki które od nowości nie miały zmiany oleju...A co dopiero filtra..Szkoda że nie ma tam jakiejś drugiej pompy co fi filtrowała cały olej, poza tą od hydrauliki.

Zgadzam się kurde ja ostatnio po tej przygodzie z podnośnikiem od razu pierwsze co to chciałem wymienić oringi w pompie a przy okazji zmieniłem filtr...(Ostatnio wymieniany był we wrześniu) a był tak zabity że szkoda gadać...żeby było śmieszniej po tej wymianie podnośnik dalej mi nie podnosił i zaraz na drugi dzień znowu rozbierałem żeby wymienić zawór przy pompie..Ciągnik z tym nowym filtrem chodził może ze 45 minut...jak rozebrałem to już filtr był brudny...nie dziwota że po nawet krótkim czasie nie nadaje się do niczego..W ogóle ten podnośnik w 60 to przykra sprawa..Co rusz to coś nawala do tego jeszcze wszystko jest w środku...co dodatkowo uprzykrza życie..Dopiero na jesieni robiłem kompletny przegląd podnośnika(góra i dół) i teraz nagle znowu wysiadł..

Raz podnosi elegancko a raz wcale...sprawdzałem już zawory,pompę,rurkę,tulejki...został jeszcze rozdzielacz...i uszczelniacze na tłoczysku,Dopiero we wrześniu robiłem i znowu trzeba rozkręcać...

Najlepszym rozwiązaniem było by założyć osobny rozdzielacz na wierzchu,pompę na wierzchu i dodatkowy siłownik...może wtedy był by spokój na lata a w razie awarii można by się było łatwo do poszczególnych części dostać..

Edytowany przez prorok, 27 kwiecień 2013 - 20:30.

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 kwiecień 2013 - 20:59

[Ursus C-360] Podnośnik.

Z tymi opiłkami to jest naprawdę zmora.Nieraz filtr nie przeczyści tak jak trzeba,z resztą kto go zmienia tak o...Tyko przy wymianie pompy.A są ciągniki które od nowości nie miały zmiany oleju...A co dopiero filtra..Szkoda że nie ma tam jakiejś drugiej pompy co fi filtrowała cały olej, poza tą od hydrauliki.

Kolego, od wyłapywania opiłków to jest magnes w plecaku podnośnika {niebieska strzałka} i tam trzeba od czasu do czasu zajrzeć i wyczyścić.
plecak.png
Przenieś do galerii
{fotka z neta}