Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Podnośnik.

2021 odpowiedzi na ten temat

#1121 Share mkalak

mkalak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 19:17

[Ursus C-360] Podnośnik. Masz większy problem...
Tam są małe łozyska które chodzą po półksiężycach ramion delikatany luz i już pozamiatane
Najlepiej jest to wszytko rozebrać cały mechanizm nawet wajchy bo inaczej się nie dostaniesz do tego wszytkiego tam będą krzywki w tych wszystkich kowadełkach które są powyrabiane ale mówie odrazu nie jest to takie proste...
przerabiałem to juz parę razy...wymiana tłoka,cylindra nawet zmieniłem pompę rozdzielacz był sprawdzany i nic a to wszystko wina tego...
Jak się będziesz już zabierać za to proponuję rozmontować całe szelki bo strasznie przeszkadzają

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Podnośnik. Dzisiaj, 09:48
  •  

#1122 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 18 kwiecień 2013 - 16:22

[Ursus C-360] Podnośnik. Witam Panowie

Mam pilną sprawę bo robota w polu czeka...

Mianowicie. Dzisiaj rano uprawiałem pole kultywatorem i elegancko podnosił..przyjechałem do domu zapiąłem pług dwu skibowy obrotowy podniósł go normalnie jak zwykle podjechałem pod garaż żeby zatankować ciągnik, opuściłem pług i gdy znowu go chciałem podnieść nie chce wcale iść do góry...dopiero jak dam gaz do oporu to go z biedą podnosi...potem podpiąłem ciągnik do kultywatora i dalej to samo...a kilka godzin wcześniej było wszystko ok. Kosiarkę rotacyjną i sadzarkę podnosi bez problemu na małych obrotach.. Pomyślałem że to orgini w pompie,rozebrałem wymieniłem i dalej to samo... Jak już podniesie to trzyma narzędzie nawet po zgaszeniu ciągnika.. Panowie powiedzcie co to może być?

Edytowany przez prorok, 18 kwiecień 2013 - 16:23.

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#1123 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 18 kwiecień 2013 - 17:31

[Ursus C-360] Podnośnik. jak oringi w pompie ok to zawór na pompie albo na podnośniku oczywiście wg mnie

#1124 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 19:06

[Ursus C-360] Podnośnik. Właśnie pierwsze co to pomyślałem o tych oringach. Wymieniłem je,przy okazji założyłem nowy filtr oleju,i wszystkie oringi na dole dałem nowy. Zawór przy pompie rozkręciłem i sprężyna jest cała..

Objawy są takie jak by pompa była skończona ale żeby tak w momencie siadła to raczej mało prawdopodobne tym bardziej że wizualnie była w porządku i nie miała żadnych luzów.

Może gdzieś ciśnienie ucieka...tylko gdzie...?

Ściągnąłem plecak i dmuchałem do tej rurki łączącej dół z górą powietrze i żadnych nieszczelności nie widać...zawór przy tłoczysku był niby nowy nie dawno zakładany,rozebrałem go i wygląda ok...rurka łącząca rozdzielacz z tłoczyskiem niby też...

Może być winny rozdzielacz? Kurde z lżejszymi maszynami normalnie chodzi a te ciężkie nie może dźwignąć...do tego jak już podniesie to nie opuszcza czy to ciężką czy lekką maszynę...

Panowie poradźcie coś bo wyjdę z siebie...zawsze się coś popieprzy jak najwięcej roboty... ;[

#1125 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 18 kwiecień 2013 - 19:35

[Ursus C-360] Podnośnik. a uszczelniacze na tłoku sprawdzałeś ? bo mi się wydaje że to może być przyczyną że nie chce podnosić cięższych maszyn.
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.

#1126 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 19:41

[Ursus C-360] Podnośnik. uszczelniacze odpadają- nie opada maszyna. które oringi wymieniałeś ??? bo są w pompie takie dwa dość spore- lubi je wybić jak przeciążysz. oraz te małe na tulejce łączącej pompę z blokiem i plecak z blokiem tylnego mostu

#1127 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 20:23

[Ursus C-360] Podnośnik. Uszczelniacze mają w tłoczysku mają może 6 miesięcy...raczej ich nie obstawiam bo jak zgaszę ciągnik to maszyna nie opada.

Dokładnie te uszczelniacze wymieniłem dodatkowo te na tulejce także.. Jak włączyłem na wywrot i dobiło siłownik to było słychać takie wycie czyli pompa pracowała..dziwne jest to że mniejsze maszyny podnosi a cięższe nie...ostatnim razem jak mi pompa padła to ani kosiarki ani i lżejszych maszyn nie dźwignął...

Tak teraz myślę...bo ten zawór przy pompie reguluje się podkładkami a ten przy cylindrze jest na gwincie...możliwe jest żeby się to samoczynnie wykręciło a co za tym idzie spadło ciśnienie..? Nie musiało się to zrobić w momencie ale po trochu się wykręcało aż wreszcie wyszło na tyle żeby przestało podnosić cięższe maszyny... Patrzyłem na stare zawory i tam ta pokrywa jest wkręcona a u mnie była wykręcona 3mm ponad obudowę tylko właśnie nie pamiętam czy tak było fabrycznie czy nie... Jak myślicie? Ma ta moja teoria sens?

#1128 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 20:51

[Ursus C-360] Podnośnik. zawory są ustawiane fabrycznie, ja z tego co pamiętam miałem na równo ustawione. miałem kiedyś taki przypadek na praktykach, że 1222 nie chciała pustego rozsiewacza podnieść, zdjęliśmy plecak i wymienili zawór, który nie wyglądał na zużyty, a jednak po tym zabiegu,rozsiewacz z 2 big bagami nie stanowił problemu, więc teraz wiem, że zawor ma duże znaczenie.

#1129 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 20:57

[Ursus C-360] Podnośnik. To co lepiej zrobić...wkręcić ten( nie ma nawet 6 miesięcy) czy założyć całkiem inny( tylko też nie mam pewności czy nie bd zapieczony bo chwilę leżał...) Jak myślisz to może stanowić cały problem? Sprężyny w tych zaworach są po obu stronach lekko spłaszczone czy tylko po jednej a z drugiej tak jak by były ucięte?

#1130 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 21:31

[Ursus C-360] Podnośnik. jeśli jest faktycznie nowy to ja bym dokręcił. tylko liczył ile.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1131 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 21:35

[Ursus C-360] Podnośnik. Może ja źle kombinuje ale nawet gdybym go troszkę za mocno podkręcił a nie podnosił nic cięższego jak teraz to i tak nic nie powinno się stać..?

#1132 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 21:38

[Ursus C-360] Podnośnik. no nie powinno, ale wiesz jak jest nie ma co przesadzać

#1133 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 05:28

[Ursus C-360] Podnośnik. Najlepiej to jest mieć w warsztacie taki manometr co wkręcasz w szybkozłącze.
Bardzo ułatwia wtedy wykrycie usterki,wiesz wtedy czy wina leży po stronie pompy czy rozdzielacza.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#1134 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 08:56

[Ursus C-360] Podnośnik. Najlepszy byłby taki manometr...ale niestety go nie posiadam...Orientujesz się może ile taka przyjemność może kosztować?

Rozebrałem go jeszcze raz od dołu wymieniłem zawór i dodatkowo dołożyłem podkładkę.. Teraz podnosi niby ale jeszcze nie jest to co było...Wtedy na małych obrotach pług szedł do góry a teraz trzeba trochę przygazować..no niby jest ok ale boję się że jak się olej nagrzeje to przestanie podnosić..

Gdzieś dalej musi być nieszczelność pewnie zostaje albo rozdzielacz albo ta nieszczęsna rurka łącząca górę z dołem..

Co do rozdzielacza to mam małe wątpliwości bo jak już narzędzie podniosę to nie opada tak samo jak zgaszę silnik to narzędzie wisi i nie opada..

Wczoraj dmuchałem powietrze od góry i nie było widać nic na tej rurce... dzisiaj próbowałem dmuchać od dołu i właśnie jak to z tym powinno być...powinno rosnąć ciśnienie?

#1135 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 19 kwiecień 2013 - 09:09

[Ursus C-360] Podnośnik. prorok tu masz coś o manometrze :)

http://www.agrofoto....metr-cisnienia/
..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#1136 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 10:15

[Ursus C-360] Podnośnik. Dzięki pewnie będę musiał się w taki zaopatrzyć..to by wiele ułatwiło..

Właśnie wróciłem z pola więc tak. Podniósł kultywator tak sobie dojechałem na pole opuściłem i zrobiłem dwa przejazdy i zaczął normalnie podnosić nawet na bardzo małych obrotach zrobiłem jeden kawałek przejechałem na drugi i podnosił jelegancko...już się ucieszyłem ale ta moja radość była przedwczesna bo jak skończyłem pole i chciałem dźwignąć to znowu zrobiło się to samo...Muszę strasznie gazować żeby podniósł a nawet to przynosi marny skutek...

Co byście typowali? Może rozdzielacz coś chrzani bo to jest strasznie dziwne że raz jest dobrze a raz nie, tylko z drugiej strony podnośnik nie opada..ale za to mi już ręce opadają....oleju mam sporo tak że to na pewno nie jego wina..z resztą wcześniej na tej samej ilości było dobrze.

Edytowany przez prorok, 19 kwiecień 2013 - 10:16.

#1137 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 11:18

[Ursus C-360] Podnośnik. przycinający się zawór. możesz wyjąć też rozdzielacz powymieniać oringi

#1138 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 13:24

[Ursus C-360] Podnośnik. Zawór przy pompie tak?

Kurde już mi się nie chce tego znowu rozbierać ale jak nie będzie wyjścia... Jeszcze takie pytanko ta iglica w tym zaworze ma być tak jak by do szpica czy końcówka ma być taka jak by tempa? Kurde bo ta przy cylindrze jest do szpica a znowu ta przy tym na dole jest tempa-oba założone w tym samym czasie..co jeszcze jak patrzyłem na drugi zawór ten przy pompie to on tak samo ma tą iglicę stępioną...Tak ma być czy to są oznaki zużycia bo teraz to już można wszystko podejrzewać..?

Najpierw jeszcze ściągnę górę i tak jak mówisz wymienię te oringi w rozdzielaczu..

Jedno mnie najbardziej dziwi dlaczego lżejsze maszyny super podnosi a z ciężkimi nie może sobie poradzić...Może mieć w tym winę rozdzielacz?

Jeszcze jedno sobie przypomniałem jak dmuchałem rano do rozdzielacza sprężone powietrze to gdzieś przy w nim tak jak by troszkę bulgotało lekko syczało powietrze...To może być przyczyną?

Edytowany przez prorok, 19 kwiecień 2013 - 13:33.

#1139 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 20:54

[Ursus C-360] Podnośnik. no ja już niestety wiele nie pomogę :( ja osobiście wymienił bym te oringi bo to groszowe sprawy i zawory najlepiej też, wg mnie może być uszkodzony jeden albo drugi. Wiem jak było u mnie ciągle coś nie domagało, aż się w końcu wkurzyłem i wymieniłem wszystko po kolei i mam spokój z 4 lata :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1140 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 21:23

[Ursus C-360] Podnośnik. Jutro po południu będę z tym walczył.. Kurde wjadę w pole i inny podnośnik ...byłem wieczorem w polu i dobrze podnosił kultywator nawet na malutkich obrotach...Przyjechałem pod dom przeczepiłem się do pługa i dalej to samo...dopiero na dużych obrotach powoli dźwiga...normalnie można ogłupieć...