Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Podnośnik.

2014 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share krzychu652

krzychu652

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 11 luty 2013 - 22:10

[Ursus C-360] Podnośnik. nie nie mam dodatkowego rozdzielacza u tura, tylko rozdzielacz w ciągniku, ale nadal nie wiem o jakie zawory chodzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Podnośnik. Dzisiaj, 05:50
  •  

#1042 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 11 luty 2013 - 22:16

[Ursus C-360] Podnośnik. jeśli nie masz rozdzielacza tylko podnosisz gałką od wywrotu to pozostaje zawór w moście obok pompy (taka pionowa rurka )

#1043 Share krzychu652

krzychu652

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 11 luty 2013 - 23:06

[Ursus C-360] Podnośnik. chodzi ci o zawór bezpieczeństwa przy pompie? jest nowy ustawiony przez producenta na 16 MPa no i jak mierzyłem cisnienie na szybkozłączu no to jest to ok 16 MPa i slychac jak zawór pracuje (znaczy sie przepuszcza a potem wraca, więc mysle ze on jest ok

#1044 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 12 luty 2013 - 15:45

[Ursus C-360] Podnośnik. Pomysły mi się kończą ale jeszcze jedno jak masz ustawioną regulację na siłową czy pozycyjną powinna być na maxa do tyłu może w tym tkwi problem?

#1045 Share heniek47150

heniek47150

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 12 luty 2013 - 21:49

[Ursus C-360] Podnośnik. regulacja siłowa niema nic do rzeczy bo ona ma wpływ tylko na podnośnik maszyn tam są dwa położenia pływający i stały z hydrauliką to tylko rozdzielacz też tak miałem ale z anną dzwigałem radlice po opuszczeniu dzwigni do punktu neutralnego radlica mi opodała rozebrałem rozdzielacz na mak żeby oringi powymieniać ale był tak wyrobiony że by to nic niedało ( efekt jazdy na starym belejakim oleju ) wymieniłem cały plecak na regenerowany( koszt to około 700 zł ) i jest git

to jak sprzęgło wciskasz i maszyna ci opada to tylko i wyłącznie rozdzielacz winien ( nietrzyma) no chyba ze tłok żle poskładałeś

#1046 Share krzychu652

krzychu652

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 13 luty 2013 - 11:26

[Ursus C-360] Podnośnik. nie no u mnie to maszyny nie opadaja ani tur tez nie opuszcza tylko słabo podnosi. A może ten rozdzielacz juz wytarty jest troche, w sumie to z 10 lat w tym turze dzien w dzien chodzi. Miał ktoś taki przypadek ze poprotu już rozdzielacz się zyżył i hydraulika słabo działała? Oringi w rozdzielaczu mam nowe wszystkie na wszystkich zaworkach. A co tam mozńa jeszcze z regenerowac w rozdzielaczu? bo ja zawsze we własnym zakresie jak to robię to wymieniam wszystkie oringi na nowe i ewentualnie pęknietke sprężynki plus oczywiście czyszczenie całego. Co można jeszcze tam zrobić?

#1047 Share heniek47150

heniek47150

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 13 luty 2013 - 14:14

[Ursus C-360] Podnośnik. ciężko tak powiedzieć musisz prześwietlić wszystko po koleji przykładowo taką głupią przyczyną może być pęknięty przewód z pompy do rozdzielacza ten metalowy w moście , tulejki centrujące też są często porzyczyną oringi w nich mogą uledz uszkodzeniu, pompa nieszczelna.Pamiętaj że nowe nieznaczy dobre umnie miałem taką przypadłość z bębnem hamulcowym kupiłem dwa nowe wymieniłem zimeringi w moście zalałem olej wyjechałem z warsztatu i olej mi wyciekł do hamulców przyczyną był źle wytoczony bęben za bardzo przybrany tam gdzie ten zimering przychodził w sklepie niechciał mi przyjąć zwrotu bo twierdził że to niemożliwe w końcu wez drógi bęben i porównał no i wyszło.

Edytowany przez heniek47150, 14 luty 2013 - 00:31.

#1048 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 13 luty 2013 - 20:48

[Ursus C-360] Podnośnik. Sprawdziłeś szybkozłącza hydrauliki zewnętrznej? Tam gdzie masz wpiętego tura.

#1049 Share krzychu652

krzychu652

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 14 luty 2013 - 09:19

[Ursus C-360] Podnośnik. Sprawdziłem. Rurki są szczelne, szybkozłącza też.

#1050 Share heniek47150

heniek47150

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 14 luty 2013 - 12:37

[Ursus C-360] Podnośnik. No ale masz jeszcze jedną rurke w moście w śrosku o tą mi chodziło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 14 luty 2013 - 16:19

[Ursus C-360] Podnośnik. Jeśli układ osiąga ciśnienie to raczej jest szczelnie pompa rozdzielacz. Nie działał by tylny TUZ.

#1052 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 16 luty 2013 - 19:38

[Ursus C-360] Podnośnik. Wkręć zegar na koncu hydrauliki przy śiłownikach może w przewodach od tura coś olej dławi.

#1053 Share roxor

roxor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 26 luty 2013 - 20:32

[Ursus C-360] Podnośnik. wiatam
załozyłem nowy temat poniewaz nie znalazłem nic dotyczacego mojej sprawy mianowicie chozi o taki problem jekies poł roku temu załozyłem tura do c 360 (przed załozeniem tura załozyłem nowa pompe i nowy rozdzielacz) tur pracował swietnie az do przedwczoraj kiedy to probowałem podniesc ładowacz cyklop na turze (nie dało rady) pozniej probowałem podniesc na szelkach (dał rade) lecz cos od tej chwili sie zepsóło bo tura juz mi nie podniusł wiec pomyslałem ze to moze oringi w pompie wymieniłem je mimo iz nie były uszkodzone złozyłem tur podnosi lecz jest słaby nie poradzi nawet 100 kg szelki tez podnosza lecz tez dosc słabo wiec rozebrałem rozdzielacz wymieniłem wszystkie oringi dwa były pekniete złozyłem wszystko i tur nic nadal jest słaby na szelka tez jest słaby i teraz by podniesc tura musze dzwignie od podnoszenia szelek dawac do tyłu na maxa inaczej nawet nie drgnie mimo iz przedtem nie robi to roznicy jak jest połozona dzwignia od szelek wazne było tylko zeby dwignia od hydrauliki była w pozycji na samym dole lecz gdy załoze cos ciezkiego na szelki i zaczynam to podnosic i w tym samym czasie podnosze turem to tur nabiera siły i podnosi wszystko i na szelkach tez robi sie silny i podnosi wsystko lecz gdy na szelkach nic ciezkiego nie ma załozonego to i tur i szelki sa słabe... troche to ciezko opisałem ale moze ktos to zrozumie i cos podpowie czego to moze byc wina dzieki i pzdr... dodam ze tur jest 2 sekcyjny i załozony drugi rozdzielacz do sterowania turem (nie jest sterowany tylko dzwignia od wysypu przyczepy)...

#1054 Share ZIOBER

ZIOBER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 21:07

[Ursus C-360] Podnośnik. kochani pomocy padła mi hydraulika w c-360 ani podnośnik nie działa ani wyjścia hydrauliczne pompe zmienilem uszelniacze na tłoku i nadal jest tak samo

#1055 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:samochody,i jak to w gospodarstwie nowinki techniczne

Napisany 01 marzec 2013 - 22:16

[Ursus C-360] Podnośnik. Na moje gusta albo zaawory zacięte albo rozdzielacz padł.

#1056 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 02 marzec 2013 - 21:51

[Ursus C-360] Podnośnik. Napisz coś więcej, sprawdź metalowy przewód który jest w tylnym moście. Podaje on olej od pompy do podnośnika i dalej, mam na myśli tak zwaną magistralę, może ją rozerwało i olej idzie bokiem. Co do rozdzielacza, nawet jeśli on jest przyczyną niedomagań zawsze działa jedno albo drugie, mam na myśli wyjście lub podnosnik. Nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem że nic nie reagowało, Ziober a zawór zmieniałeś ? przy wymianie pompy ?

Edytowany przez UrsusFan1222, 02 marzec 2013 - 21:54.

W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#1057 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 02 marzec 2013 - 21:55

[Ursus C-360] Podnośnik. Mogłeś zapytać tutaj http://www.agrofoto....k/page__st__980 nie trzeba od razu zakładać nowego tematu

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#1058 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:samochody,i jak to w gospodarstwie nowinki techniczne

Napisany 03 marzec 2013 - 11:21

[Ursus C-360] Podnośnik. Koledzy korzystając z tego tematu da się wymienić tą rurkę w tylnym moście od pompy do podnośnika ??

#1059 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 03 marzec 2013 - 17:42

[Ursus C-360] Podnośnik. Z tego co mówił sąsiad to ta rurka jest niewymienna, trzeba jedynie ją kleić...

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share ZIOBER

ZIOBER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 10:06

[Ursus C-360] Podnośnik. dzięki panowie za podpowiedzi bo już doszłem .Zalożylem nowy rozdzielacz i wszystko się pokazalo ,tylko kasy ubyło .