Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Podnośnik.

2022 odpowiedzi na ten temat

#961 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 23:15

[Ursus C-360] Podnośnik. Dobrze prawi @mtracz, spróbuj wykręcić te wyjścia rurkowe na 24czy 27klucz pod siedzeniem, tam bedzie o-ring, i bez zdejmowania plecaka się obejdzie, ale z drugiej strony to jest wkręcone na gwint, gwint musiał by być zerwany by tyle oleju uciekło, ale mi chodzi po głowie jeden z kilku zacinających się zaworków w rozdzielaczu, o którym dokladnie mi ciężko pisać w moim stanie :D jutro pomyślę :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Podnośnik. Dzisiaj, 01:23
  •  

#962 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 grudzień 2012 - 23:46

[Ursus C-360] Podnośnik. Nie, ja twierdzę że to nie przez nieszczelnośc, na tych wyjściach,to wina rozdzielacza lub cięgieł w środku i trzeba plecak ruszyć żeby wiedzieć co jest, własnie tam jest oring i przycesane na fest śrubą do rozdzielacza, mogło by być rozszczelnione jakby ktoś grzebał i uszkodził oringa na bank to nie to.

#963 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 09:38

[Ursus C-360] Podnośnik. Oringi uszczelniają tylko krócieć względem otworu w plecaku. Pod króćcem powinna być miedziana podkładka dolegająca bezpośrednio do rozdzielacza. To wina rozdzielacza lub mechanizmu.
KPK Kumurun Team

#964 Share grzegorzd3

grzegorzd3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 22:34

[Ursus C-360] Podnośnik. No witam wszystko już się wyjaśniło ,był luz na ronczce i nie otwierało do końca rozdzielacza.
A mam takie pytanie jeszcze, gdy podnośnik sam opada to jest wina uszczelniaczy

#965 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 22:40

[Ursus C-360] Podnośnik. uszczelniacze na tłoku lub rozdzielacz ale jak długo nie wymieniane to będą uszczelniacze lub pompa też może nie domagać

#966 Share grzegorzd3

grzegorzd3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 22:46

[Ursus C-360] Podnośnik. Ok dzięki chłopaki za porady .
Pewnie uszczelniacze bo od nowości nie były wymieniane .
Pozdrawiam wszystkich.

#967 Share -U-R-S-U-S-

-U-R-S-U-S-

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 11:26

[Ursus C-360] Podnośnik. Chciałbym uszczelnic walek skretny w C360, w katalogu zaobaczylem i kupilem juz 4 odpowiednie oringi. Da sie je wymienic z zewnatrz - poprzez te zaslepki po bokach, czy trzeba caly plecak zdejmowac?

Czy te 4 oringi zalatwia sprawe - cieknie na walku po lewej i prawej stronie plecaka, czuc tez luz na walku (przy zaslepkach zakrecanych na 2 sruby) i cieknie tez z walka na srodku plecaka - przy uchwycie lacznika centralnego.

#968 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 11:30

[Ursus C-360] Podnośnik. Na wałku skrętnym z prawej i lewej strony plecaka pod pokrywkami na dwie śruby wymienisz spokojnie. Na środku gdzie jest łącznik już nie. Trzeba zdejmować i rozbierać plecak. Luzem się nie przejmuj. Sam wałek skrętny jest osadzony w wieloklinie i zawsze będzie miał jakiś luz. Tuleję do której jest włożony uszczelnisz oringami a ona sama nie powinna jako tako mieć luzów.
KPK Kumurun Team

#969 Share -U-R-S-U-S-

-U-R-S-U-S-

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 11:42

[Ursus C-360] Podnośnik. Ok, dzięki za konkretną odpowiedz @seweryn20 :)

#970 Share luki9610

luki9610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 15:50

[Ursus C-360] Podnośnik. Wpadłem ostatnio na pomysł elektrycznego sterowania podnośnikiem w C 360

Mam zamiar zrobić to tak że będzie po kolei:
sterownik obrotów silnika 12v, przełącznik opuszczania szyb, wyłącznik krańcowe (rozwierane) i silniczek od wycieraczek z Fiata CC 900. Na silniczku będzie mała zębatka rowerowa a na dźwigni większa zębatka. Regulator i inne rzeczy będą w puszce na błotniku (całość będzie miała wyłącznik główny i własne bezpieczniki oraz diody sygnalizacyjne i może też będzie wentylatorek do chłodzenia regulatora obrotów). Przycisk do regulacji wysokością będzie na podłokietniku który przyspawam do siedzenia, jest to leprze rozwiązanie ponieważ na wybojach nie skacze Ci ręka na przycisku który jest na błotniku lecz jest jak w nowych traktorach gdzie panel sterujący jest ruchomy razem z siedzeniem. Będzie też możliwość przejścia na sterowanie manualne przez rozpięcie małego sprzęgu między zębatką a silnikiem.

Co wy na ten pomysł? :)
Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#971 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 10 grudzień 2012 - 19:55

[Ursus C-360] Podnośnik. Tak zastanawiałem się takie coś też zrobić.Nasz kolega z forum wstawił filmik jak takie coś wygląda:

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#972 Share luki9610

luki9610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 22:21

[Ursus C-360] Podnośnik.

Tak zastanawiałem się takie coś też zrobić.Nasz kolega z forum wstawił filmik jak takie coś wygląda:

Właśnie wpadłem na pomysł po tym jak obejrzałem film proroka ale ja chce to trochę inaczej zbudować żeby było bardziej dopracowane tak jak napisałem w poprzednim poście.
Kanał na yt.com luki9610

#973 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 23:31

[Ursus C-360] Podnośnik. Jeśli zrobisz jak napisaleś będzie dobrze.
Kolega z filmu robiąc prototyp nie mógł ustrzec sie kilku blędów które ty dobrze chcesz wykluczyć tj: krańcówki które zabezpieczą układ, oraz odpowiednia przekladnia zmniejszająca dzięki której będzie możliwy dokladniejszy wybór pozycji podnośnika. Dzwignia będzie poruszać sie wolniej, ale precyzyjniej.
A regulatorem obrotów planujesz w czasie pracy zmieniać szybkość działania czy będzie to nastaw stały?
Może po prostu dobrze dobrać przekładnie i nie utrudniać sobie życia?

#974 Share luki9610

luki9610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 16:13

[Ursus C-360] Podnośnik.

A regulatorem obrotów planujesz w czasie pracy zmieniać szybkość działania czy będzie to nastaw stały?
Może po prostu dobrze dobrać przekładnie i nie utrudniać sobie życia?

Przekładnia będzie ale regulator to dobra sprawa ponieważ mogę zmienić sobie prędkość w takim zakresie jak chce.
Regultator zamierzam kupić taki http://allegro.pl/re...2824063365.html
Kanał na yt.com luki9610

#975 Share krzysiek277

krzysiek277

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 16:36

[Ursus C-360] Podnośnik. Witam mam problem zrobił mi mechanik rozdzielacz tzw. wymienił 2 oringi na takim zaworku co jest z tyłu rozdzielacza i teraz mam problem bo założyłem dekiel i podnośnik ledwo co podniósł się do góry i nie chce opuscic zdjąłem go z powrotem wyjąłem rozdzielacz i przykręciłem do cylindra nalałem oleju i wsadziłem tłok ale niestety ruszam dźwignią przy rozdzielaczy co podnosi nawet ten wałek całkiem wyjąłem i pchałem tłok a on nie chce puscić oleju co mam zrobić? jak odkręcę ten zaworek z tyłu rozdzielacza to tam zaczyna lecieć olej ale nie leci tam gdzie powinien nie wiem czy mechanik mógł założyć ten zawór inaczej albo co mam z tym zrobić?

chodzi mi o ten zawór po prawej stronie rozdzielacza na klucz 24 przykręcany i tam jest sprezyna ten zaworek i chyba zas ale ten zaworek nie chce mi wyjsc z co mi podpowiecie? bo już nie wiemDodany obrazek

Edytowany przez danielhaker, 27 grudzień 2012 - 17:27.
błędy

#976 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 27 grudzień 2012 - 17:20

[Ursus C-360] Podnośnik. Połączone

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#977 Share zbych1232

zbych1232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 19:18

[Ursus C-360] Podnośnik. witam wszyskim. Jestem nowy na agrofoto i mam do was pytanie. W ursusie c 360 gdy chce podnieść podnosnik to słychać zgrzyt (tur i podnośnik zawsze zgrzyta przy podnoszeniu) i podnosi bardzo powoli albo wcale jak jest obciązony. zaglądałem do pompy podnosnika wszysko jest w pożadku(łożysko igiełkowe)tylko w filtrze( sitku) jest dużo opiłków nie wiem z kąd. Tuleja przesówna też jest na swoim miejscu pomiedzy wałkami.Widać też ze na obudowie przy pompie podnosnika co są te dwie zebatki widać ze jest wytarty rowek przez zebatke od napendu wom. nie wiem co mogło sie stać a stało sie to w na postoju (podpiołem ramie tura i chciałem go ponieść słabo podnosił). Za to od napedu kół wszysko ładnie chodzi nic nie zgrzyta i dobrze podnosi. prosz o szybką pomoc.

#978 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 19:24

[Ursus C-360] Podnośnik. Pewnie masz wytarte tulejki w tulei przesównej

#979 Share zbych1232

zbych1232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 12:23

[Ursus C-360] Podnośnik. całkiem możliwe wymienie je i złoże wszysko do kupy i zobaczymy jak bedzie. dzieki za odpowiedz i prosze o jeszcze jakieś sugestie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#980 Share pawmar2274

pawmar2274

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 18:40

[Ursus C-360] Podnośnik. Ja mam taki problem z c 360, że po wymianie uszczelniaczy na tłoku pompa nadal opada co prawda wolniej ale i tak opada do zera