Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Podnośnik.

2014 odpowiedzi na ten temat

#861 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 18:45

[Ursus C-360] Podnośnik. pewnie o to że jak zaczyna się kopać to dygnij trochę podnośnik do góry ale tylko trochę i wracasz do poprzedniego ustawienia dźwigni podnośnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Podnośnik. Dzisiaj, 18:03
  •  

#862 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 18:55

[Ursus C-360] Podnośnik. Niczym nie ruszasz. Regulacja siłowa służy do pracy w polu narzędziem zawieszanym bez koła podporowego. Przenosi to w ten sposób na koła siłę jaka próbuje wciągnąć narzędzie do ziemi poprawiając nacisk koła na glebę. Zmniejsza to poślizg koła, zwiększa wydajność. W instrukcji jest to bardzo fajnie opisane.
Głębokość pracy narzędzie ustalasz ustawiając dźwignię w odpowiednim położeniu.
KPK Kumurun Team

#863 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 10 listopad 2012 - 19:16

[Ursus C-360] Podnośnik.

Na czym polega regulacja siłowa w c-360 ? Bo podczas orki ciągnik czasem staje mi w miejscu i kreci kołami . Coś tam wyczytałem na necie o tej regulacji ale nie za bardzo nadal wiem .

Jeżeli masz podnośnik od C-360 to nie masz regulacji siłowej.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#864 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 19:19

[Ursus C-360] Podnośnik. E no jest. Tylko czy działa to inna sprawa. Dźwignia wyboru do przodu. Nie ma zdaje się mieszanej.
KPK Kumurun Team

#865 Share BizonFan321

BizonFan321

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 321 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 19:28

[Ursus C-360] Podnośnik. Jak zaczyna się kopać to właśnie biorę podnośnik do góry .
Mam w ciągniku 3 wajchę , podejrzewam ,że to od regulacji siłowej /mieszanej . Taka mała krótka góra ze 3 cm . Jest ustawiona płasko .
Nie wiem za bardzo na czym polegają te regulacje i dlatego pytam bo może pomogło by mi to w mniejszym poślizgu tylnych kół .
Instrukcji do c-360 nie mamy raczej .

#866 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 10 listopad 2012 - 20:14

[Ursus C-360] Podnośnik. To jest ta wajcha tylko jest jedno ale, C-360 miały tylko regulacje pozycyjną i mieszaną. Pozycyjna kiedy ta wajcha jest przekręcona do tyłu(patrząc od siedzenia), jeżeli jest pionowo to jest mieszana, i jeżeli jest przekręcona w stronę siedzenia to masz siłową miały ją 4011, C-355 nie pamiętam.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#867 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 20:24

[Ursus C-360] Podnośnik. Matko co wy piszecie? Ta wajcha ustawiona płasko jest od szybkości reakcji podnośnika. Od wyboru systemu pracy jest krótka pionowa bardziej z tyłu plecaka i ma dwie pozycje mieszana i siłowa!!!
Polecam lekturę.

http://zapodaj.net/f...f3a51d.jpg.html

4011 miała trzy pozycje wyboru systemu pracy siłowa, mieszana i pozycyjna.

Edytowany przez seweryn20, 10 listopad 2012 - 20:26.

KPK Kumurun Team

#868 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 20:24

[Ursus C-360] Podnośnik. Taka mała krotka ustawiona na płasko to jest chyba regulacja od wolnego i szybkiego opuszczania,nie każdy C-360 ją ma.
Każdy ma regulację "P" "S" ale wajcha jest pionowa.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#869 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 20:25

[Ursus C-360] Podnośnik. Rodzaje pracy podnośnika to siłowa i pozycyjna.
Macie C-360 i nie wiecie? To ja użytkuje C-360 od niedawna i wiem :huh: .
W sumie się nie dziwie, że nie wiecie bo wiele osób które posiadają taki ciągnik nie mają pojęcia do czego służy ta dźwignia i korzystają tylko z jednej funkcji pewnie jeszcze przypadkowo wybranej.

#870 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 listopad 2012 - 20:30

[Ursus C-360] Podnośnik.

Instrukcji do c-360 nie mamy raczej .

Kolego mam instrukcję do tego ciągnika (książka obsługi) - oryginał przyjechał wraz z ciągnikiem do firmy "X"-lat temu oraz katalog z częściami,też wiekowy - ale 100% możesz na nim polegać.-wycyganione z warsztatu :P
jeśli uda mi się zeskanować (z powodu poodbijanych paluchów ze smaru) to wyślę Ci na pocztę,jak chcesz to żuć mi email na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#871 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 20:35

[Ursus C-360] Podnośnik. W sieci jest wszystko wystarczy poszukać.
KPK Kumurun Team

#872 Share BizonFan321

BizonFan321

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 321 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 20:38

[Ursus C-360] Podnośnik. Chodzi mi o tą wajchę : http://obrazki.elekt..._1276433900.jpg
Od czego ona w końcu jest ? Jeden mówi ze od szybkosci podnoszenia , drugi że od regulacji siłowej .
U mnie wajcha jest wajcha jest wciśnięta w dół czyli regulacja pozycyjna czy mieszana ?

#873 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 20:48

[Ursus C-360] Podnośnik. Od szybkości reakcji jest dźwignia nad rozdzielaczem który jest wewnątrz podnośnika i pracuje w pozycji poziomej. Ta którą ty pokazałeś jest od wyboru systemu regulacji. Pozycyjna dźwignia do tyłu, siłowa do przodu. Mieszanej w 60-ce nie ma.
KPK Kumurun Team

#874 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3443 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 10 listopad 2012 - 20:53

[Ursus C-360] Podnośnik.

Matko co wy piszecie? Ta wajcha ustawiona płasko jest od szybkości reakcji podnośnika. Od wyboru systemu pracy jest krótka pionowa bardziej z tyłu plecaka i ma dwie pozycje mieszana i siłowa!!!
Polecam lekturę.

http://zapodaj.net/f...f3a51d.jpg.html

4011 miała trzy pozycje wyboru systemu pracy siłowa, mieszana i pozycyjna.

Szybkość reakcji ew c 360 ?????????????????

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#875 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 20:55

[Ursus C-360] Podnośnik. Niektóre miały albo 55 a na pewno 4011. Nie pamiętam do końca w każdym razie jeśli jest to do tego służy.
Spytał czy to pozioma a tam innej nie ma tylko ta. To stare ciągniki mogą być części wymieszane.

Edytowany przez seweryn20, 10 listopad 2012 - 20:56.

KPK Kumurun Team

#876 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3443 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 10 listopad 2012 - 21:00

[Ursus C-360] Podnośnik. W 4011 na pewno była regulacja szybkości reakcji , w c 355 to raczej w pierwszych wersjach a w typowej c360 to jeszcze nie spotkałem.....

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#877 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 21:38

[Ursus C-360] Podnośnik. Ja spodkałem ale plecak w niej to już oryginał raczej nie by. Jak 60-ki zaczęły wchodzić do kółek rolniczych to nie jedno do nich z 4011 trafiło. Potem pokazywały się na ulicach dziwne miksy.
KPK Kumurun Team

#878 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 10 listopad 2012 - 22:01

[Ursus C-360] Podnośnik.

Na czym polega regulacja siłowa w c-360 ? Bo podczas orki ciągnik czasem staje mi w miejscu i kreci kołami . Coś tam wyczytałem na necie o tej regulacji ale nie za bardzo nadal wiem .

Ja powiem tyle, że jeśli masz luzy na cięgle, bolcach, zaczepie nie ma mowy, żebyś ładnie wyorał na siłowej regulacji podnośnika, a poza tym wg mnie berdzo ''rwie'' to ciągnik, ponieważ, gdy pług gwałtownie pójdzie w dół, to zanim podnośnik przywróci go do prawidłowego położenia, to sprzęgło i silnik już nieźle to odczują. Ja u siebie w 355 byłem zmuszony do pracy na pozycji siłowej i nie różni się ona niczym więcej, niż tylko tym, że jak np. na postoju wcisnąłeś cięgło ''w ciągnik'' to ramiona podnosiły się do góry i to jest cała różnica. Zasadniczo miało to pomagać a wg to niewypał.
Lepiej przełącz na pozycyjną i miej spokój, po co niepotrzebnie się denerwować :)
A i żeby nie było ja u siebie w 355 mam 2 pozycje, więc plecak muszę mieć nowszy.
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

#879 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 listopad 2012 - 22:06

[Ursus C-360] Podnośnik.

W 4011 na pewno była regulacja szybkości reakcji , w c 355 to raczej w pierwszych wersjach a w typowej c360 to jeszcze nie spotkałem.....

Bo w 360 nie ma,kupując nowy plecak do 4011,355 trzeba wiercić na drzwignię prędkości która wychodzi z rozdzielacza jak pisał @seweryn20,
na oryginalnych pokrywach podnośników na starych ciągnikach jest skala(niby strzałka),w tył jest na maxa a w stronę kolumny jest wolniejsze podnoszenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#880 Share BizonFan321

BizonFan321

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 321 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 22:07

[Ursus C-360] Podnośnik. Jeśli to by działało na zasadzie :
Ciągnik czuje że ma ciężko (kręci kołami zatrzymuje ) się i wtedy automatycznie sam podnosi trochę pług by przejechać a gdy robi się za lekko to go opuszcza .I nie przeszkadza w tym perz to ok .
Trochę wygórowane wymagania jak do 30 Ursusa ale moze akurat :)