Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Podnośnik.

2030 odpowiedzi na ten temat

#841 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 październik 2012 - 19:50

[Ursus C-360] Podnośnik. Praktycznie tak, można by postawić na pochyłości, to może nie cały.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Podnośnik. Dzisiaj, 02:46
  •  

#842 Share JASNY

JASNY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 październik 2012 - 21:24

[Ursus C-360] Podnośnik. witam mam problem z podnśnikiem rozdzielacz caly olej podaje w filtr magnetyczny

#843 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 20 październik 2012 - 21:39

[Ursus C-360] Podnośnik. rozwalony rozdzielacz na moje oko trzeba go wymienić

#844 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 20 październik 2012 - 22:21

[Ursus C-360] Podnośnik.

witam a ja mam cos ciekawszego podnosnik podnosi bardzo dobrze nie zaleznie czy cieply czy zimny olej czy na obrotach czy nie ale podniesony sprzet nie plywa wrecz skacze caly czas i nie jest to wina wyrobionych pierscieni i uszczelniacza (nowa pompa tloczysko pierscieni) i teraz nie wiem czy to rozdzielacz czy zawor

Takie objawy daje uszkodzony cudowny układ regulacji siłowej, dokładnie mówiąc najczęściej pęknięty drążek reakcyjny ok 30zł, każdy to chyba przerabiał, strzela toto co jakiś czas, musisz sprawdzić czy ten uchwyt od zaczepu śruby rzymskiej do korpusu pokrywy podnośnika jest sztywny czy luźno lata, jak lata to drążek reakcyjny do wymiany.

Cały ten podnośnik w c360 to .... niepowiem co, u mnie z miesiąc po zregenerowaniu skrupulatnym nagle nie podnosi, a na wyjściu działa, każdy domyśla się rozdzielacz, rozebrałem toto, i składałem i rozbierałem 3 razy wsio bo błędu nie znalazlem, wszystko idealnie, złożyłem i chodzi.... to tylko ursus :D kalectwa i nerwicy się człowiek tylko nabawi na tych traktorach....
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#845 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 21 październik 2012 - 06:56

[Ursus C-360] Podnośnik. Jak jest duży ubytek oleju między rozdzielaczem a cylindrem też podnosi i opuszcza na przemian. Zanim mechanizm zasteruje na dobicie oleju podnośnik dużo opadnie. Rozklekotany mechanizm sterujący dokłada do tego swoje 5 groszy.

Rozdzielacz kieruje zawsze olej wracający do skrzyni biegów na magnetyczny filtr w plecaku. Gdy nic nie robisz przelewa przez niego, jak opuszczasz pakę przyczepy leci przez filtr, tak samo podnośnik.
KPK Kumurun Team

#846 Share JASNY

JASNY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 październik 2012 - 08:20

[Ursus C-360] Podnośnik. czy taki rozdzielacz da sie samemu naprawić

#847 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 21 październik 2012 - 08:33

[Ursus C-360] Podnośnik. On się raczej nie psuje ale można w nim wymienić kilka oringów które się zużywają.
KPK Kumurun Team

#848 Share TEVEZ

TEVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 21 październik 2012 - 10:14

[Ursus C-360] Podnośnik. W zależności od położenia sworznia mocowanie cięgieł dolnych jest możliwość na sztywno i na luźno.
Do jakich maszyn używacie tego położenia na luźno?

#849 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 23 październik 2012 - 14:01

[Ursus C-360] Podnośnik. Witam , mam problem z podnośnikiem , gdy przy orce włączyłem "dźwignię wyboru regulacji '' to niema różnicy czy włączona czy wyłączona ta dźwignia jest, zauważyłem to od robienia remontu tylnego mostu podnośnik nie był ruszany tylko ściągnięty na czas remontu i teraz bym chciał to naprawić i właśnie szukam odpowiedzi co tam się zepsuło?? :mellow:

dodam jeszcze że przed remontem było wszystko dobrze działało jak należy

podnośnik podnosi dobrze, wyjścia hydrauliczne działają

#850 Share tomek1980

tomek1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo

Napisany 23 październik 2012 - 19:18

[Ursus C-360] Podnośnik. Panowie mam problem z wyjęciem wałka, który nazywa się chyba skrętny, odkręciłem wszystkie śrubki, przynajmniej tak mi się wydaje. No i nie wiem w którą stronę go wybić, bo chyba się go wybija??? Ciciałem wymienić oringi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share drax

drax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 23 październik 2012 - 20:36

[Ursus C-360] Podnośnik. Witam, mam problem z nietrzymającą wajchą podnośnika. Gdy chcę podnieść narzędzie muszę trzymać wajchę, inaczej wajcha wraca w położenie opuszczania i narzędzie opada. Czytałem gdzieś o podkładkach ciernych, ale gdzie ich szukać, i czy do naprawy trzeba demontować cały podnośnik, czy da się to jakoś zrobić bez demontażu dekla z ciągnika ?

E: Gdyby to miało znaczenie to mowa o c-4011

Edytowany przez drax, 23 październik 2012 - 20:39.

#852 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 23 październik 2012 - 20:41

[Ursus C-360] Podnośnik. dokręć lekko śrubkę na klucz 13 co trzyma rączkę od podnośnika

#853 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 24 październik 2012 - 13:00

[Ursus C-360] Podnośnik. Sam drążek skrętny wyjmiesz ale nic ci to nie da bo jest on w tulei i to po jej zewnętrznej stronie są osadzone oringi. Zewnętrzne wymienisz spokojnie ale te w środku gdzie jest łącznik centralny za skarby świata. Musisz zdejmować podnośnik.

Możesz przyspawać śrubkę M-10 do dźwigni od podnośnika na wysokości wycięcia w tarczy w której zamocowany jest zderzak. Dwa krążki ze starej tarczy sprzęgłowej, skręcić przez mocną sprężynę i gitara.
KPK Kumurun Team

#854 Share -U-R-S-U-S-

-U-R-S-U-S-

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 25 październik 2012 - 13:15

[Ursus C-360] Podnośnik. W ktora strone powinny byc zamontowane uszczelniacze gumowe tloka podnosnika? Patrzac gdy tlok stoi denkiem do gory, ma byc lagodne przejscie z tloka na uszczelniacz czy od pierscienia metalowego ma byc lagodne przejscie - czyli odwrotnie?

#855 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 październik 2012 - 14:00

[Ursus C-360] Podnośnik. Gumowe uszczelniacze zakłada się stroną rozwartą w kierunku denka

#856 Share -U-R-S-U-S-

-U-R-S-U-S-

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 25 październik 2012 - 14:38

[Ursus C-360] Podnośnik. Dzięki :)

#857 Share tomek1980

tomek1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo

Napisany 26 październik 2012 - 18:16

[Ursus C-360] Podnośnik. U mnie jest taki problem, że bardzo wolno podnosi podnośnik i TUR, momentami działa prawidłowo, myślałem, że to pompa ale to chyba by nie działała cały czas, prawda??? może jakiś zawór bezpieczeństwa, a i jeszcze jak podniosę podnośnik na maksa do góry to nie chce opaść, uczepiłem talerzówkę i dopiero opada. Co to może być? Dziwne, że momentami działa prawidłowo. Prosze o jakąś poradę, bo muszę to szybko zrobić.

#858 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 26 październik 2012 - 20:22

[Ursus C-360] Podnośnik. Pewnie wahadło ma luzy i wypada z rolek,trzeba zrobić regeneracje podnośnika.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#859 Share BizonFan321

BizonFan321

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 321 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 18:12

[Ursus C-360] Podnośnik. Na czym polega regulacja siłowa w c-360 ? Bo podczas orki ciągnik czasem staje mi w miejscu i kreci kołami . Coś tam wyczytałem na necie o tej regulacji ale nie za bardzo nadal wiem .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 listopad 2012 - 18:43

[Ursus C-360] Podnośnik. a czego nie rozumiesz,zakładam że czytałeś jakieś instrukcje o podnośniku w 60tce i napisz co wiesz,a czego nie.