Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Podnośnik.

2014 odpowiedzi na ten temat

#561 Share Gospodarz100

Gospodarz100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 16:56

[Ursus C-360] Podnośnik. Witai Mat912,coś mi sie wydaje ze musze spuscic olej z skrzyni tak.dieki za podpowiec pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Podnośnik. Dzisiaj, 19:39
  •  

#562 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 10 wrzesień 2011 - 22:00

[Ursus C-360] Podnośnik. Proszę o paradę: jakie mogą być przyczyny wolnego "kiprowania" przyczep? Ogólnie podnośnik działa elegancko, podnosi na wolnych obrotach, rozdzielacz nie puszcze tylko to kiprowanie... Co go może boleć?

#563 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 wrzesień 2011 - 22:11

[Ursus C-360] Podnośnik. Jak podnośnik działa prawidłowo to pewnie wszystko jest w porządku, 60-tka to znów tak szybko nie podnosi, przynajmniej nie tak jak duże Ursusy.

#564 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 06:10

[Ursus C-360] Podnośnik. Nie jest w porządku bo ona kipruje ponad 10 minut i nie ma siły wysunąć cały tłok do końca. Trzydziestka kipruje ta przyczepe w ok.2minuty.

#565 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 07:31

[Ursus C-360] Podnośnik. Coś w rozdzielaczu albo na drodze rozdzielacz-wyjście do kiprowania
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#566 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7574 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 07:46

[Ursus C-360] Podnośnik. Raczej pompa-rozdzielacz-wyjście zew. Mozliwe że zawór przelewowy na pompie otwiera się przy zbyt niskim ciśnieniu ale wtedy pustą przyczepe kiprował by szybko, możliwe że mechanizm nie wyciąga suwaka w rozdzielaczu do końca i dławi przepływ oleju, możliwe że szybkozłączka nie dokręca się do końca i nie otwiera całkowicie przelotu ale wtedu pomału by też opadała. Czy to się dzieje na obu złączach?
KPK Kumurun Team

#567 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 07:55

[Ursus C-360] Podnośnik. Na obu, złącza ma te EURO więc złe przykręcenie odpada. Wolno podnosi pustą jak i pełną. Z pełną w ogóle jest masakra wysunie jedną część tłoka i staje.

#568 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7574 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 08:04

[Ursus C-360] Podnośnik. To musi być coś nie tak. Skoro 30-ka tą samą przyczepe podnosi szybko to ona będzie dobra. Sprawdzaj po kolei to co mnajłatwiejsze. Drożność przewodów na podnośniki. Czy nie ma jakiegoś śmiecia który by dławił, a reszta niestety trzeba by podnośnik zdjąć, przeglądnąć mechanizm, przedmuchać rozdzielacz bo nic innego nie wymyśli. Na pompe, zawór przelewowy i filtr też bym popatrzył.
KPK Kumurun Team

#569 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 22 wrzesień 2011 - 19:05

[Ursus C-360] Podnośnik. Słuchajcie jest problem, podnośnik kompletnie zwariował. 2 dni temu bronowałem na pozycyjnej w pewnym momencie podniósł brony do polowy i już ani nie podnosi ani nie opada, znajduje się jak na siłowej. Zmieniłem na mieszana i było ok, wczoraj cały dzień siałem i było ok. Dziś ojciec chciał pobronowac po siewie(nie ma zagarniaczy przy siewniku) i podnośnik oszalał na pozycyjnej jak było, na siłowej to samo a na mieszanej dzieje się różnie. To znaczy zdarza się tak że opuści do polowy i 0 ruchu, a jest czasami nawet tak że w pozycji opuszczenia podnosi i na odwrót. Kompletnie zbaraniałem jak to zobaczyłem. Czyżby rozdzielacz był winny?
Pisze o 3 pozycjach hydrauliki bo mam podnośnik od 4011.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#570 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 27 wrzesień 2011 - 12:59

[Ursus C-360] Podnośnik. To pewnie rozdzielacz jakiś wodzik, albo coś. Mechanik mi ostatnio pokrywe wymieniał, bo pękła i chyba też coś spartolił, bo jest jakby za mały skok tłoka. Za nisko podnosi i za wysoko trzyma szelki na pozycyjnej. Jak przełączę na tą pływającą czy jak to się zwie to dopiero opuści szelki do samego dołu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 01 październik 2011 - 19:54

[Ursus C-360] Podnośnik. Mam pytanie,co sadzicie o czymś takim?Ma to ktoś?
http://sklep.hylmet.....html?cPath=1_5

#572 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7574 postów

Napisany 01 październik 2011 - 20:07

[Ursus C-360] Podnośnik. Myśle że więcej w tym przechwałek niż prawdy. Poza tym trudno powiedzieć czy podnośnik 60-ki poradzi sobie z większym przepływem oleju bo z wiekszym udzwigiem to na pewno nie.
KPK Kumurun Team

#573 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 01 październik 2011 - 20:09

[Ursus C-360] Podnośnik. Było o tym całkiem niedawno : http://www.agrofoto....__1#entry790032

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#574 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 04 październik 2011 - 18:08

[Ursus C-360] Podnośnik. Czy może ktoś polecić pewny zakład regenerujący rozdzielacze (najlepiej z okolic Krakowa lub Bielska Białej). Mam w swoim nie grzebany po małym przebiegu i chciałbym, żeby wrócił ten sam i dobrze zrobiony...

#575 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 11 październik 2011 - 16:17

[Ursus C-360] Podnośnik.

Mam pytanie,co sadzicie o czymś takim?Ma to ktoś?
http://sklep.hylmet.....html?cPath=1_5

My założyliśmy do naszej taką pompe jest efekt wczesniej agregat uprawowo siewny podnosił bardzo słabo nawet na pełnych obrotach a teraz na wolniutkich jest w górze nie ma porównania wcale

Edytowany przez szymon09875, 11 październik 2011 - 16:17.

"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#576 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 11 październik 2011 - 17:05

[Ursus C-360] Podnośnik. Ja jednak od tej wzmocnionej Hylmetu wolę firmówę Zetora :)
W rolnictwie siła!!! :)

#577 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 18 październik 2011 - 20:30

[Ursus C-360] Podnośnik. Orze ktoś 60-tką ciężką ziemię na regulacji siłowej? a jeśli tak to czy zagłębia się wam pług w taką ziemię bez problemu?

Mi dzisiaj za nic pług nie chciał iść głębiej jak te ~10cm. Łącznik zapięty na samym dole, wajcha czy na sam dół czy na środku (w zazsadzie to nie wiem jak powinna być żeby pług był maksymalnie opuszczony?) - niżej pług zejść nie chciał (chyba że na lżejszym kawałku pola i wilgotniejszym). Bo już nie wiem czy może być to wina po prostu suchej twardej ziemi? czy wina podnośnika?. Jak przełącze na pozycyjną to zagłębia się dużo niżej. Dodam że oram 2-ką UG, trójka to by pewnie jeszcze gorzej szła.

#578 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 18 październik 2011 - 20:41

[Ursus C-360] Podnośnik. Tym charakteryzuje się orka na siłowej że w miejscu gdzie występuje kawałek cięższej ziemi lub trafisz na kamień to pług automatycznie spłyci orkę. Rok temu jak orałem na zimę i miejscami wręcz zrywałem podeszwę płużna to tez miałem podobne zjawiska.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#579 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 18 październik 2011 - 21:00

[Ursus C-360] Podnośnik. Ja wszystko rozumiem na czym to polega, tylko wydaje mi sie że regulacja głębokości powinna być tak "wyskalowana" że jak chce "hardkorową" orke to ok - zapinam łącznik na samym dole daje wajche na sam dół i moge orać beton :). Bo w takim wypadku całe te korzyści np z lepszego dociążenia kół trochę tracą sens skoro pług nie chce mi nawet wejść w ziemie. A jak jest lżejsza ziemia to ok, zapinam łącznik trochę wyżej, nie opuszczam pługa na sam dół i oram - tak to powinno działać wg mnie.

Troche sie dzisiaj zawiodłem na tym "systemie" no i męcze sie z kołem kopiującym.

Edytowany przez mlody28, 18 październik 2011 - 21:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share konrad055

konrad055

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 20:36

[Ursus C-360] Podnośnik. koledzy co zrobić żeby wzmocnić podnośnik bo pęka mi cylinder albo pompa