Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Podnośnik.

2022 odpowiedzi na ten temat

#481 Share mar56cin

mar56cin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 04 maj 2011 - 17:58

[Ursus C-360] Podnośnik. Sprawdz czy pompa jeszcze ,,dycha,,. Ustaw mały gaz włącz WOM i tą małą wajchą (od złącza) daj na podnoszenie, jezeli silnik mocno muli to pompa ok. Kolejna sprawa jest taka ze ta usterka stała się nagle- moze papruch wleciał i zapchał jakis kanał, zawór. Ale najpierw sprawdz pompe ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Podnośnik. Dzisiaj, 21:06
  •  

#482 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 04 maj 2011 - 18:36

[Ursus C-360] Podnośnik. dzięki koledzy za pomoc Dodany obrazekDodany obrazekDodany obrazek pozdrawiam Dodany obrazek

#483 Share kevin25

kevin25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Pojazdów Modelowanie Przestrzenne i Powierzchniowe,

Napisany 18 maj 2011 - 09:15

[Ursus C-360] Podnośnik. Witam potrzebuje szybką dowpiedz odnosnei tego gdzie moge znleśc zawór bezpieczeństwa podnosnika w C-360. Przeszukałęm wszytkie tematy i konkretów nie znalazłem. Potrzebuje podkecic ten zwór bo wsadzięłm wzmacnina pompre hydrometu 25l/min i będe dzwigał cięzkie bele w tym roku i przydało by sie kilak kilo więcej podniesienia. Od razu mwoie ze owijarke Z-220 560kg wagi dzwiga na obrotach 800 jak zimny olej gdy sie on rozgrzeje to jest już mały problem bo do 1200 trzeba dać. Więc chciał bym się dowiedzieć czy może wymienić olej ( zalany został 2 lata temu hipolem tym gęsciejszym i pompa siedzi od jesieni nowa) , i jak mam podkręcic ten zawór i gdzie on się znajduje.

Edytowany przez kevin25, 18 maj 2011 - 09:16.

JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

#484 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 18 maj 2011 - 10:02

[Ursus C-360] Podnośnik. Pytanie czym to będziesz dzwigał; turem czy podnośnikiem. Jeśli turem to interesuje cię jeden zawór który znajduje się zaraz koło pompy. Oryginalnie jest on ustawiony na 120-16-kG/cm. Jeśli podnośnikiem to możliwe że drugi koło cylindra też, on ustawiony jest na 180kG/cm.

Jeśli na ciepłym oleju podnosi gorzej co gdzieś masz już przeciek. Wypłukane iglice zaworów bezpieczeństwa, rozdzielasz, tłok podnośnika lub nieszczelne połączenie. Doprowadz inst. hydrauliczną do porządku to pewnie obędzie się bez podnoszenia ciśnienia.

KPK Kumurun Team

#485 Share kevin25

kevin25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Pojazdów Modelowanie Przestrzenne i Powierzchniowe,

Napisany 18 maj 2011 - 10:10

[Ursus C-360] Podnośnik. Mam zamiar na sobocie zdjac cały podnisnik z niej i po patrzeć co pasuje już zrobić naprawić bede dzwigał podnosnikiem oczywiście bo tura nei posadam i potrzeba mi na podnosniku więcej troche uniesiena. Ile mam ten zawór koło cylindra przestawić i w jaki sposób

Edytowany przez kevin25, 18 maj 2011 - 10:12.

JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

#486 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 18 maj 2011 - 10:18

[Ursus C-360] Podnośnik. Zawór koło cylindra otwiera się jako ostatni bo jest ustawiony na najwyższe ciśnienie. Sprawdził bym tylko na twoim miejscu czy jest szczelny i zostawił go w spokoju. Podłącz manometr do wyjścia zewnętrznego i sprawdz jakie masz maksymalne ciśnienie na układzie hydraulicznym. Jeśli jest w dolnej granicy 120kG/cm to go podnieś na zaworze przy pompie do górnej 160 lub 170. Myślę że to powinno wystarczyć.

Edytowany przez seweryn20, 18 maj 2011 - 10:19.

KPK Kumurun Team

#487 Share kevin25

kevin25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 18 maj 2011 - 12:47

[Ursus C-360] Podnośnik. a namometrem takim od mierzenai cisnienia w benzyniaku silniku na tłoku mozna bo taki tylko posiadam wiem że kiedys ojciec w traktorach nim cisnienei mierzył i że działał dobrze tylko mogł by byc problem z podłaczeniem ale dał bym rade bo manometr fachowy na allegor 100zł wiec nie chce wydawać

Edytowany przez kevin25, 18 maj 2011 - 12:50.

JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

#488 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 18 maj 2011 - 14:29

[Ursus C-360] Podnośnik. Spróbuj ale musi mieć najmniej 200 bar
KPK Kumurun Team

#489 Share kevin25

kevin25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 18 maj 2011 - 15:23

[Ursus C-360] Podnośnik. jaki jest przelicznik z kG/cm na bar ?

Edytowany przez kevin25, 18 maj 2011 - 15:25.

JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

#490 Share marcinnowicki87

marcinnowicki87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 18 maj 2011 - 15:50

[Ursus C-360] Podnośnik. Mniej więcej to tyle samo 200bar to gdzieś 203 kG/cm2

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 18 maj 2011 - 15:53

[Ursus C-360] Podnośnik. http://www.republika...n/jedn_cisn.htm

Proszę.

KPK Kumurun Team

#492 Share kevin25

kevin25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 18 maj 2011 - 17:40

[Ursus C-360] Podnośnik. dzięki panowie a jeszcze jedno jak ten zawór przy pompie podkręcic bo on chyba jest w tej wystawionej do góry rurce co od pompy idzie
JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

#493 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 18 maj 2011 - 18:04

[Ursus C-360] Podnośnik. Nie pamiętam. Ale jeśli często przeciążasz podnośnik i włącza ci się zawór to lepiej go wymień na nowy (24 zeta) bo stary może mieć już wypłukaną iglicę i jest tam strata oleju. Nówka będzie ustawiona a na starym zobaczysz jak podnieść ciśnienie jeśli będziesz chciał to zrobić.
KPK Kumurun Team

#494 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 18 maj 2011 - 20:39

[Ursus C-360] Podnośnik.

Spróbuj ale musi mieć najmniej 200 bar

ja mam pytanie, czy można by zmierzyć ciśnienie manometrem od reduktora od butli tlenowej, ma zakres do 25 MPa, tylko czy nie rozleci się od oleju, tzn czy jego budowa pozwala na mierzenie ciśnienia cieczy

#495 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 19 maj 2011 - 05:38

[Ursus C-360] Podnośnik. Myślę że powinno uciągnąć. Olej mu nie zaszkodzi, bez względu na przeznaczenie manometry są kalibrowane do legalizacji na hydraulicznych pompach więc.. śmiało.
KPK Kumurun Team

#496 Share lukash0

lukash0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 19 maj 2011 - 20:25

[Ursus C-360] Podnośnik. a ja mam znowu problem strasznie szybko opuszcza mi podnośnik dźwignę do góry nacisnę sprzęgło i zaraz podnośnik na dole dwa miesiące temu wymieniałem uszczelniacze na tłoku i dałem już 3 inic nie pomogło :(czy może to być wina rozdzielacza??

#497 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 19 maj 2011 - 20:36

[Ursus C-360] Podnośnik. Ooo. Kolega niedaleko mieszka. Gdzieś masz wyciek oleju między rozdzielaczem a tłokiem podnośnika. Możliwe że jednak uszczelniacze na tłoku, wypłukany zawór bezpieczeństwa, rozdzielacz lub ubytek na któryś skręceniu lub wszystko po trochu i się nazbierało. Zdejmij plecak, wymień uszczelniacze na tłoku na niebieskie( są trochę lepsze) wymień oringi w rozdzielaczu, sprawdz zawór bezpieczeństwa i wszystkie połączenia skręcane. Jak jezdzisz w lesie to na pewno podnośnik dostaje w kość sprawdz zawór bezpieczeństwa na pompie może być wypłukana iglica i stan tulejek i oringów na łączeniu talerza i plecaka. Tyle. Powinien chodzić.

KPK Kumurun Team

#498 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 19 maj 2011 - 22:38

[Ursus C-360] Podnośnik. Seweryn a z jakiej firmy sa te niebieskie uszczelki i czy naprawdę dobre bo niespotkałem ich, a może i spotkałem tylko zawsze kupowałem inco
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#499 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 20 maj 2011 - 05:02

[Ursus C-360] Podnośnik. Nie wiem szczerze mówiąc. Robiłem kiedyś sobie podnośnik i założyłem czarne, dostępne u nas w sklepie. Po pół roku pękła mi sprężynka w rozdzielaczu, rozebrałem podnośnik przy okazji zajrzałem do tłoka. Guma była tak twarda po ledwo pół roku że w ogóle się nie rozprężała. Pękła przy wyciąganiu. Na pewno nie spełniało to już swojego zadania. Oczywiście możliwe że trafiłem na jakieś dziady no ale tak wyszło. W sklepie polecił mi niebieskie i w sumie nie narzekałem na podnośnik do momentu sprzedaży 40-ki jakieś 6 lat. Poprawię wcześniejsze twierdzenie..... Możliwe że niebieskie są lepsze. Można jeszcze inaczej spróbować. Fachowo jest to uszczelka typu "U" do siłownika. Kupić taką lepszej jakości w sklepie zajmującym się hydrauliką bo te robione typowo dla 60-ki to lekkie dziadostwo.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 21 maj 2011 - 21:24

[Ursus C-360] Podnośnik. tak te niebieskie są bardzo dobre, bywają również zielone
ja mam w 3603p już kilka lat i spoko, poza tym są bardziej wytrzymałe na ścieranie ale sztywne przy zakładaniu, jak będziesz zakładał to rozgrzej w gorącej wodzie
radziłbym zmienić również tłok i pierścień