Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Podnośnik.

2022 odpowiedzi na ten temat

#361 Share marcinnowicki87

marcinnowicki87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 12:58

[Ursus C-360] Podnośnik. Z tym opuszczaniem to chyba masz uszczelniacze na tłoku do wymiany opada ci pług jak zgasisz traktor??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Podnośnik. Dzisiaj, 21:49
  •  

#362 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 13:02

[Ursus C-360] Podnośnik. przyczyną opuszczania podnośnika w głównej mierze może być zużycie uszczelniaczy na tłoku. Jeśli wymieniłeś już pompę i rozdzielacz to warto byłoby jeszcze naprawić tłok :D

#363 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 18:23

[Ursus C-360] Podnośnik. W 60 ce dociażanie- pierwsze słysze, są regulacja siłowa pozycujna i mieszania.Bardzo wysokie podnoszenie jest na regulacji siłowej. Ja u siebie cały czes mam na środku i jest bardzo dobrze.

#364 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 06:20

[Ursus C-360] Podnośnik. a ja pierwsze słyszę żeby 360tka miała regulację mieszaną tylko zetory ją miały teoretycznie 360tka też ale trzeba jakoś blokować dzwignię wpozycji środkowej bo sama nie trzyma a dociążanie jest nawet pisze na tej tabliczce jak juest nie zamalowana na samym jej dole
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#365 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 08:21

[Ursus C-360] Podnośnik. Czyli np jak orzesz i nie chce ci pług wejść w ziemie to dociśniesz go podnośnikiem do ziemi? To jest właśnie dociażanie.Dla przykładu ciagnik Jumz taką możliwość posiada i pracując z maszyną zawieszaną można ciągnik podnieść tak ,że koła nie będą dotykały ziemi poprzez siłownik podnośnika. Jest pseudo dociązanie ale jest ono tylko na regulacji pozycyjnej i w przednim skrajnym położeniu i działa tylko podczas pracy z maszynami zawieszanymi.

#366 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 09:14

[Ursus C-360] Podnośnik. nie tu nie o to chodzi jak pracujesz maszynami z kołami kopiującymi które same urzymają głębokość peray to wtedy przestawiasz dzwignię na max do przodu i podnośnik zaczyna unosić maszynę oczywiście nie podniesie ci jej do góry bo pracuje na zmniejszonym ciśnieniu ale spowoduje to dociśnięcie kuł ciągnika o całą wagę maszyny i to w 360tce nazywa się dociążanie osi napędowej
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#367 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 11:37

[Ursus C-360] Podnośnik. To jest dociążenie kół ciągnika a nie wciskanie maszyny w ziemię. Są dwa tryby pracy: siłowy do pracy np. z pługiem bez kółka oporowego wtedy głębokość ustala się na dzwigni podnośnika. Teoretycznie powinien sam opuszczać i podnosić w zależności od oporu maszyny w ziemi i pozycyjna na której przeważnie się pracuje. Przy regulacji pozycyjnej jest dociążenie ciągnika maszyną dając dzwignię do przodu i regulując jego siłę małą dżwignią pod fotelem od szybkości reakcji ale nie w każdym ciągniku ona jest. Luczyk nie zdziwię się jak masz coś pochżanione z dzwigniami w podnośniku. Rolki nie prowadzą się po półksiężycach na przykład i wtedy dzieją się cuda. Jak podnośnik pulsuje to gdzieś masz ubytek oleju między rozdzielaczem a siłownikiem. To tyle.
KPK Kumurun Team

#368 Share Luczyk

Luczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 15:51

[Ursus C-360] Podnośnik. Seweryn mądrze gada :) Nooo uszczelniacze pewnie są zjechane :) Na zgaszonym pług idzie w dół jak kotwica w wodę :D A ja zawsze byłem pewien że dociążanie wpycha mi pług w ziemie a nie koła :) A co z tą mieszaną?? Bo na środku często zdarzało mi się mieć wajchę ale to tylko wtedy co przed naprawą miałem sfiksowany rozdzielacz. A podnośnik pulsuje tylko na S i mi pług wychodzi z ziemi i zatrzymuje się ciut lemieszem w ziemi. A może ktoś wytłumaczyć co się powinno dziać DOKŁADNIE na S na dociążaniu, opuszczaniu i podnoszeniu, i na P na dociążaniu, opuszczaniu i podnoszeniu?

#369 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 17:36

[Ursus C-360] Podnośnik. Cytat z ksiązki "Naprawa Ursusa C-360": Przy regulacji pozycyjnej dzwignię wyboru systemu regulacji należy ustawić na P.Dzwignia obwodu wewnętrznego może zajmować 4 położenia.1; położenie transportowe dzwignia w tylnim skrajnym położeniu; 2 -położenie regulacji, kazdemu położeniu dzwigni odpowiada określone położenie ramion podnośnika; 3-położenie opuszczenia umożliwia używanie narzędzi, których koła podporowe kopiują teren;4-położenie dociązania, dzwignia w skrajnym przednim położeniu, pod wpływem ciężaru narzędzia zostaje zwiększona przyczepność kół ciągnika. Przy regulacji S dzwignię wyboru systemu regulacji ustawić na S. Głębokość pracy narzędzia zmienia się automatycznie zależnie od oporu gleby.Impulsy przekazywane są za pomocą łącznika centralnego. Regulację siłowosuje się przy pracy z narzędziami bez koła podporowego osiągając większa przyczepność ciągnika o cały cięzar narzędzia i wartośc siły składowej, wynikajacej z pracy marzędzia"

#370 Share Luczyk

Luczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 17:01

[Ursus C-360] Podnośnik. Dzięki Grzesiu pomogłeś mi bardzo :D Rozwiązało top wiele moich zagadek :) Ale to i tak nie zmienia faktu, że jak mam dźwignie na P lub na S i dźwignię obw. wew. na dociążanie to np. pług wychodzi z ziemi na samą górę a powinien w niej zostać a tylko trochę się unieść zwiększając przyczepność kół :) A ta dźwignia wyboru systemu to ona powinna się ruszać tylko między kreską S a kreską P? Bo ona mi wychodzi jeszcze het za S i też dzieją się cuda ;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 18:18

[Ursus C-360] Podnośnik. To są znaki orientacyjne. W zależności od tego jakie są części i jak jest ten bajzel zurzyty zatrzymywać się będzie w różnej pozycji. Pod fotelem powinna być jeszcze jedna dzwignia od szybkości reakcji na której ustawia się siłę dociążenia ale nie każda 60-ka ją posiada. Poza tym dociążenie w 60-ce to porażka. Lepiej balansować podnoszeniem. Dociążenie o wiele lepsze posiada 30-ka.
http://zapodaj.net/2...b566b8.jpg.html
KPK Kumurun Team

#372 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 12:00

[Ursus C-360] Podnośnik. U mnie też dzwignia od wyboru regulacji przestawia się dalej niż znaki pokazują i u mnie nie ma regulacji szybkości reakcji.

#373 Share 3Perkins

3Perkins

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • Zainteresowania:Nowinki rolnicze, mechanizacja, motocykle

Napisany 02 wrzesień 2010 - 16:09

[Ursus C-360] Podnośnik. WITAM WSZYSTKICH. mam pytanie w mojej C360-ce nie podnosi mi podnośnik na niezależnym wałku, tylko na zależnym, to troche denerwuje bo musze za kazdym razem zmieniać polożenie dzwigni np. przy kosiarce B) nie wiecie jaka może być tego przyczyna???

#374 Share marcinnowicki87

marcinnowicki87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 03 wrzesień 2010 - 05:36

[Ursus C-360] Podnośnik. Ja tak miałem jak mi tryba na przystawce przy pompie obcięło to tylko z biegów podnosił. Musisz pompę odkręcić i wszystko będzie jasne.

#375 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 15:05

[Ursus C-360] Podnośnik. Wiem ,że się narażam na warna i pewnie bedzie przekierowanie ,ale pilnie potrzebuje stary popsuty rozdzielacz hydrauliki do c-360 (wystarczy ,że nie będzie pordzewiały -prosze o kontakt na gg -dobrze zapace

#376 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 16 wrzesień 2010 - 20:56

[Ursus C-360] Podnośnik. Witam, może coś doradzicie: w moim c-360 pompa jest nowa i wszystko niby ok hydraulika wewnętrzna działa ok ładnie podnosi nie opuszcza ale zewnętrzna szwankuje podpiąłem przyczepę podniosło ją pare cm i dalej ani rusz co może być grane?

#377 Share marcinnowicki87

marcinnowicki87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 06:03

[Ursus C-360] Podnośnik. A poziom oleju masz w normie??
U mnie w jednej 60 to jak kiprowałem przyczepę to musiałem tez powoli przesuwać dźwignie od tuz na podnoszenie bo tez nie chciała podnosić ale to było coś nie tak z rozdzielaczem bo teraz już dobrze chodzi.

#378 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 17 wrzesień 2010 - 20:36

[Ursus C-360] Podnośnik. Olej w normie może te złącza pod które podłącza się wąż od przyczepy sa jakieś zapieczone bo bardzo rzadko ich używam..?

#379 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 18:05

[Ursus C-360] Podnośnik. a ja mam taki problem z hydrauliką zewnętrzną. Jak kipruje przyczepe to jest ok nie opuszcza. Ale przy pługu obracanym pług się obala. Gdy wężę nie są podpięte dociągnika jesto k ale jak przypne to powoli pług się obala, czyżby cos było zasyfione? Pług stawia mału opór i małe ciśnienie sie wytwarza czyzby coś sie nei domykało? Nie mam poojęcia co robić bo nie chce na darmo dawać rozdzielacz do regenarcji bo czasami sam moge zrobić i zaoszczędzic pieniędzy
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share kzarczyn

kzarczyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 18:21

[Ursus C-360] Podnośnik. Witam
Stałem się niedawno właścicielem Ursusa C-4011 i mam kilka pytań.

1. Jak szybko powinien reagować podnośnik?
U mnie w trybie proporcjonalnym po przesunięciu wajchy do tyłu podnośnik zaczyna podnosić dopiero po około 2 sekundach.
Czy to jest normalne, czy coś jest z nim spieprzone? Ewentualnie co?

2. Czy podnośnik ma prawo opadać na pracującym silniku?
Podnoszę pług i jadę po pewnym czasie pług opada. Trzeba się zatrzymać, opuścić go całkiem i znowu podnieść.
Ewentualnie w czasie jazdy wajchę lekko do przodu i znowu do tyłu i też podniesie.
Na zgaszonym silniku podnośnik z pługiem powoli opada i coś tak jakby "pyka".
Tak chyba nie powinno być?

3. Jak się orze?
Tryb proporcjonalny, wajcha na środek i głębokość orania reguluję tylnym kółkiem i wajchą?