Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Podnośnik.

2021 odpowiedzi na ten temat

#321 Share piotrz

piotrz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 20:52

[Ursus C-360] Podnośnik. Dwie możliwości, albo dźwigienki, albo rozdzielacz. Często nowe rozdzielacze szwankują, robiłem nawet niedawno rozdzielacz w c-360 i zakładałem nowy. Byłem zdziwiony kiedy podnośnik nie chciał opuścić ramion :) W Twoim przypadku trzeba by zdjąć jeszcze raz plecak i ruszając dźwignią podnoszenia obserwować czy listwa w rozdzielaczu przesuwa się swobodnie bez zacięć. Powodzenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Podnośnik. Dzisiaj, 13:19
  •  

#322 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 20:54

[Ursus C-360] Podnośnik. Pupek myślę że skopałeś coś przy montażu. tak się dzieje gdy jedna z rolek na dzwigni nie toczy się po półksiężycu. A na pewno ta która jest przy rozdzielaczu, długa z nieobracającą się rolką. Ona szybko łapie luzy i bo jest długa i zamocowana na jednym małym bolcu. Bez rozbierania się nie obędzie.
KPK Kumurun Team

#323 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 28 marzec 2010 - 19:24

[Ursus C-360] Podnośnik. Jeśli w Ursusie c360 podnosnik nie chce podnosic to pompa juz jest do wymiany, czy da sie jeszcze z tym cos zrobic ?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#324 Share stiepan

stiepan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 18:54

[Ursus C-360] Podnośnik. Witam serdecznie !!!! mam problem z wymontowaniem i wymienieniem na nową główna dźwignię podnoszenia podnosnika. Morze ktoś się spotkał z takim problemem? w środku dźwigni jest klin i jakiś pierścień zabezpieczający , tylko jak go wymontować skora jest schowany w środku. Licze na szybką odpowiedz gdyż w pole czas wychodzić!!!:)

#325 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 19:41

[Ursus C-360] Podnośnik. Wacek21 niby tak niby nie jak pompa padła to można wymienić oringi w pompie ale jak to jest napewno pompa na sam podnośnik wytrzyma ci to do roku przy mądrym urzywaniu.

Ale teraz ja mam pytanko pracuje C-360 w lesie i teraz kupiłem przyczepe do drewna z HDS i podpiołem ją pod c-360 pompa padła po 2 dniach i teraz kupiłem pompe ursusowską ale produkcji ZETOR no i na pudełku pisało że daje 32L/min ale niewiem przy jakich obrotach jak pracuje sobie to ciągnik ustawiam tak na 9000 obrotów i wszystko chodzi jak ulał ale chciał bym się dowiedzieś przy jakich obrotach ona daje te 32L. Prosze o rady bo jest to do mnie bardzo ważne.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#326 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 01 kwiecień 2010 - 20:03

[Ursus C-360] Podnośnik. coś z tymi obrotami pokręciłeś :)

#327 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 20:34

[Ursus C-360] Podnośnik. masz nakrętkę z tyłu dzwigni klin i nie zabezpieczenie tylko oring uszczelniający jak ci ktoś tego nie zaspawał to wyjdzie bez problemu gorzej z dzwignią od wywrotu żeby ją wymontować musisz zdjąć podnośnik bo w środku jest dzwignia na klinie i skręcona śróbą
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#328 Share stiepan

stiepan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 21:02

[Ursus C-360] Podnośnik.

masz nakrętkę z tyłu dzwigni klin i nie zabezpieczenie tylko oring uszczelniający jak ci ktoś tego nie zaspawał to wyjdzie bez problemu gorzej z dzwignią od wywrotu żeby ją wymontować musisz zdjąć podnośnik bo w środku jest dzwignia na klinie i skręcona śróbą

Tak nakrętkę zdoiłem klina nie można wyjąc bo jest zabity do końca, dźwignia mi się już odłamała od pozostałości i reszta została zabita klinem teraz ma problem żeby ruszyć...

#329 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 01 kwiecień 2010 - 21:05

[Ursus C-360] Podnośnik. Pewnie mu chodziło o 900obr/min. A ta wydajność pompa chyba osiąga przy 2000obr/min.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#330 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 06:16

[Ursus C-360] Podnośnik. No to sory jedno zero za dóżo napisałem. To dzięki za rade
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share stiepan

stiepan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 15:18

[Ursus C-360] Podnośnik. Ponawiam prośbę!!! jak ruszyć pozostała część zamocowaną na osi bez przymocowanej dzwigni ma ktoś jakiś pomysł??

#332 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 17:12

[Ursus C-360] Podnośnik. Moja wizja jest taka przyspawać do tego co zostało porządny płaskownik z wywierconym otworem na środku i tak żeby wystawał z obu stron i wtedy młotek i uderzać po końcach wystającego płaskownika i musi iść, podważać, ruszać, kombinować może zejdzie tylko uważać żeby tej ośki ze środka nie wyrwać bo może być z tym różnie, a jak ruszy to cofnąć i jest szansa że wyciągniesz klin bo raczej do końca go nie wybijesz bo rowek wpustowy na dalszej części ośki jest nie wyrobiony i klin nie zejdzie. Napewno kiedyś był tam luz na wpuście bo jest bardzo mały i szybko sie wyrabia i ktoś zastosował i nabił na chama dorobiony klin po to żeby porządnie trzymało. Najlepiej jak możesz zrób zdjecie jak to wygląda łatwiej było by coś poradzić.Mam jeszcze jeden pomysł jak to zdjąć ale najpierw spróbuj tego.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#333 Share stiepan

stiepan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 18:37

[Ursus C-360] Podnośnik.

Moja wizja jest taka przyspawać do tego co zostało porządny płaskownik z wywierconym otworem na środku i tak żeby wystawał z obu stron i wtedy młotek i uderzać po końcach wystającego płaskownika i musi iść, podważać, ruszać, kombinować może zejdzie tylko uważać żeby tej ośki ze środka nie wyrwać bo może być z tym różnie, a jak ruszy to cofnąć i jest szansa że wyciągniesz klin bo raczej do końca go nie wybijesz bo rowek wpustowy na dalszej części ośki jest nie wyrobiony i klin nie zejdzie. Napewno kiedyś był tam luz na wpuście bo jest bardzo mały i szybko sie wyrabia i ktoś zastosował i nabił na chama dorobiony klin po to żeby porządnie trzymało. Najlepiej jak możesz zrób zdjecie jak to wygląda łatwiej było by coś poradzić.Mam jeszcze jeden pomysł jak to zdjąć ale najpierw spróbuj tego.

Boje się ze jak zacznę spawać to się nagrzeje i uszczelniacze puszcza i będzie ciec olej jutro pokombinuje z tym spawaniem... rozbierales to juz kiedys Radekk??

#334 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 19:05

[Ursus C-360] Podnośnik. Tak rozbierałem to bo właśnie wymieniałem ta dzwignie bo też była przytarta i luz na klinie był spory . Tylko jakoś poradziłem sobie bez spawania, ale dzwignie miałem w całości i podwarzałem wkrętakami i zeszło. Drugi sposób na zdjecie tego moze i na 100% skuteczny było by przyspawać ten płaskownik tylko wcześniej wywiercić 3 otwory w nim ten na ośke i dwa po bokach fi 10 możliwie najbliżej środka ale tak żeby szło włożyć tam śruby conajmniej fi 10 i dorobić drugi taki sam płaskownik o tym samym rozstawie otworów i na środku lekko nawiercić wiertłem prowadzenie dla końcówki oski przełożyć śruby i nakręcić nakrętki i równomiernie skręcać obie strony. I zobaczyć czy schodzi jeżeli spaw nie puści to powinno zejść. Chyba że przyspawasz do tego co zostało inną dzwignie i będzie śmigać. Myślę że jasno wyjaśniłem w razie jakiś wątpliwości pytaj.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#335 Share stiepan

stiepan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 19:52

[Ursus C-360] Podnośnik.

Tak rozbierałem to bo właśnie wymieniałem ta dzwignie bo też była przytarta i luz na klinie był spory . Tylko jakoś poradziłem sobie bez spawania, ale dzwignie miałem w całości i podwarzałem wkrętakami i zeszło. Drugi sposób na zdjecie tego moze i na 100% skuteczny było by przyspawać ten płaskownik tylko wcześniej wywiercić 3 otwory w nim ten na ośke i dwa po bokach fi 10 możliwie najbliżej środka ale tak żeby szło włożyć tam śruby conajmniej fi 10 i dorobić drugi taki sam płaskownik o tym samym rozstawie otworów i na środku lekko nawiercić wiertłem prowadzenie dla końcówki oski przełożyć śruby i nakręcić nakrętki i równomiernie skręcać obie strony. I zobaczyć czy schodzi jeżeli spaw nie puści to powinno zejść. Chyba że przyspawasz do tego co zostało inną dzwignie i będzie śmigać. Myślę że jasno wyjaśniłem w razie jakiś wątpliwości pytaj.

dzieki wielkie za cenne rady!!!!

#336 Share sleny

sleny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 16:34

[Ursus C-360] Podnośnik. Wacek21. Jesli chodzi o pompę to ją wyciągnij i tam jest zawór który mógł się zawiesić i dlatego nie podnosi.

#337 Share pablo0980

pablo0980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 10:55

[Ursus C-360] Podnośnik. dawid18 w jakim województwie pracujesz w tym lesie??? ile metrów ma ta przyczepa, 360 nie jest do niej za słaba?

#338 Share Stevan

Stevan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 21:36

[Ursus C-360] Podnośnik. Kolego wojtek810 na pewno ten jakby pierścień na tłoku.:lol:

#339 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 11:59

[Ursus C-360] Podnośnik. Mam problem, gdy opuszczam tura to leci mi olej z pokrywy : wie ktoś co z tym zrobić ? :D Szkoda oleju, bo go ubywa po dniu pracy, i ciągnik jest cały zalany :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 12:40

[Ursus C-360] Podnośnik. Odkręć obie rurki od zewnętrznej hydrauliki i wykręć końcówki które są wkręcone do podnośnika. Tam powinny być miedziane uszczelki, sprawdz ich stan jak trzeba wymień na nowe. Poza tym między rozdzielaczem a obudową jest duża prostokątna uszczelka ona też może być zużyta. Chociaż nie powinna robić takiego wycieku bo nie ma ona kontaktu z olejem pod ciśnieniem.
KPK Kumurun Team