Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Podnośnik.

2025 odpowiedzi na ten temat

#241 Share arturo111

arturo111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 18:21

[Ursus C-360] Podnośnik. witam
czytając posty zainteresowało mnie wyjście z zamontowaniem pompy od Zetora do c 360. od jakiego modelu by pasowała taka owa pompa?? i czy dużo by trzeba przerabiać?? a i jaki mniej więcej koszt?? wraz z pompą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Podnośnik. Dzisiaj, 18:30
  •  

#242 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 19:18

[Ursus C-360] Podnośnik.

witam
czytając posty zainteresowało mnie wyjście z zamontowaniem pompy od Zetora do c 360. od jakiego modelu by pasowała taka owa pompa?? i czy dużo by trzeba przerabiać?? a i jaki mniej więcej koszt?? wraz z pompą

witam ja mam zalozona pompe od zetora 7211 ,orginalna wyniosla mnie 500zl .pasuje normalnie malutkie szlify trzeba zrobic tylko ,jedynie z mocowaniem filtra nalezy pokombinowac i sprawa zalatwiona:)nastepnie rozkrecilem zawor przy pompie podlozylem 2 podkladki stalowe pod sprezyne i efekt jest zdumiewajacy sianokiszonka podnoszona bez problemu ,siano i sloma to na wolnych obrotach dyga.pozdro

#243 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 16:00

[Ursus C-360] Podnośnik. A co myślicie o pompie na wałek do ładowacza, od ładowarki Mikrus 7 lub Mikrus 12 ? Tylko ile taka kosztuje

#244 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 23 sierpień 2009 - 20:21

[Ursus C-360] Podnośnik. Można by pomyśleć tylko musiał byś założyć jakieś szybko złącza jak byś ją chciał wypinać podczas pracy z maszynami na WOM. Chyba że tą C-360 nie pracujesz z maszynami na WOM? Ale dla mnie i tak lepszym rozwiązaniem było by założenie pompy od Zetora o większej wydajności na stare miejsce :o
:D

#245 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 20:32

[Ursus C-360] Podnośnik. W c-360 w której mam tura to nie potrzebuje wom. Tylko ja potrzebuje takiej pompy która wytrzyma dość długo i będzie wydajna. Wstawie od zetora to nie wiadomo ile rozdzielacz wytrzyma, a i tak mam coś zrąbane bo wstawiliśmy nową wmacnianą pompe i tylko wyciągneła na zegarze 130bar. więcej nie dała rady.... albo zawór przy pompie do wymiany, albo niewiem, a taka pompa przykładowo od mikrusa 7 ma wydajność 34l. na minute i max cisnienie 160 bar.
Cyklop ma 500 kg. udzwigu i uzytkownik arek116 ma pompe od cyklopa i mu tur ładnie podnosi, a taki mikrus 7 ma 600kg. udzwigu ;[
W c-355 mam nową pompe firmy zetor to zobaczymy ile wytrzyma :o

#246 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 24 sierpień 2009 - 19:56

[Ursus C-360] Podnośnik. No zobaczymy ale części do Zetora są dużo lepiej zrobione niż do naszych Ursusów. Tydzień temu zakładałem koledze pompę od zetora do C-360 (do tej co mam w galerii) i powiem wam że szału nie ma to już nie wiem co myśleć może ma coś z rozdzielaczem?
:D

#247 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 26 sierpień 2009 - 07:48

[Ursus C-360] Podnośnik. Ceny pomp do mikrusa... :D :D

Multiplikator do Mikrusa 7 i Mikrusa 12, cena- 882,00 PLN netto.
Pompa do Mikrus 7, cena 1228,00 PLN netto.
Pompa do Mikrus 12, cena 1228,00 PLN netto.

#248 Share arturo111

arturo111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 15 wrzesień 2009 - 17:56

[Ursus C-360] Podnośnik. witam
czy ma ktoś z forumowiczów styczność z taką pompą do c 360??

C-360 POMPA PODNOŚNIKA WZMOCNIONA 35l/min NÓWKA (731397918) - Aukcje internetowe Allegro

jak to proszę o info jak ona się sprawuje i czy jest rzeczywiście taka wydajna??
dz za odp
pozdro

#249 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 17 październik 2009 - 12:46

[Ursus C-360] Podnośnik. Co sadzicie o tej pompie hydr.

Pompa hydr. do C360 podwĂłjnie wzmacniana (780399592) - Aukcje internetowe Allegro

hmm a ten zawor bezpieczenstwa do czego słuzy ??

#250 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 17 październik 2009 - 14:02

[Ursus C-360] Podnośnik. Witam, o tej pompie to moge niewiele powiedzieć bo nie miałem z nią do czynienia ogólnie to taka sama w grene kosztuje 189 zł. Osobiście polecał bym pompe firmy Hydrotor z tucholi sam ją używam i sprawuje sie dobrze już długie lata bez awari a pracuje przy podnośniku i turze prawie codziennie, koszt takiej pompy to około 349 zł tak więc spora różnica w cenie, ale kupisz raz ale wytrzymie znacznie dłużej.Drugą pompą którą bym polecił jest pompa zetorowska , może i nawet lepsza od tej z Tucholi, ale i chyba droższa, znam ludzi którzy są z niej zadowoleni . Tak więc nie chciał bym ci tutaj narzucać co masz wybrać wybór należy do ciebie ja tylko napisałem co o tym myśle.

A zawór bezpieczenstwa służy do regulacji ciśnienia w układzie hydrauliki aby nie wzrosło powyżej ustawioną wartość.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 17 październik 2009 - 14:12

[Ursus C-360] Podnośnik. Ja w c-355 miałem pompe wzomcnioną Hydrotor z Tucholi i wytrzymała zaledwie pół roku :) :)

#252 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 17 październik 2009 - 15:30

[Ursus C-360] Podnośnik. ZETOR 7211 5211 POMPA HYDRAULICZNA WZMOCNIONA 32L (774123442) - Aukcje internetowe Allegro

Czyli ten model takze pasuje do C360??
Nie mam zamirau niczego przekladac. Chcem wykrecic stara a dać nową PROSTO I PRZYJEMNIE :)

#253 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 17 październik 2009 - 15:41

[Ursus C-360] Podnośnik.

Ja w c-355 miałem pompe wzomcnioną Hydrotor z Tucholi i wytrzymała zaledwie pół roku :) :)

Widzisz może trafiłeś na jakąs wadliwą , ja mam też w c 355 już 4 lata i śmiga aż miło :)

ZETOR 7211 5211 POMPA HYDRAULICZNA WZMOCNIONA 32L (774123442) - Aukcje internetowe Allegro

Czyli ten model takze pasuje do C360??
Nie mam zamirau niczego przekladac. Chcem wykrecic stara a dać nową PROSTO I PRZYJEMNIE :)

Sąsiad zdaje się taką montował,mówił że trzebabyło gdzieś troche przyszlifować klape bo coś tam przeszkadzało i nie chciała dojść, ale pozatym jest zadowolony bo ma wiekszą wydajność niż ta co ja mam.

#254 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 21 październik 2009 - 19:40

[Ursus C-360] Podnośnik. Radekk a wiesz moze na 100% czy ta pompa pasuje bo nie chcem wydac kaski w błoto.
I jeszcze jedno pisałeś ze nalezy cos tak zeszlifowac i tu mam pytanie czy ten szlif nie zaszkodzi w przyszlosci przy montowaniu orginalnej pompki do 360??
Prosze o odpowiedzi w 100% lub opinnie uzytkowników owych pomp czy to warte świeczki taki interes
bo moze lepiej wymienic oringi i pociagnie przez kolejny rok ;)

Radekk a wiesz moze na 100% czy ta pompa pasuje bo nie chcem wydac kaski w błoto.
I jeszcze jedno pisałeś ze nalezy cos tak zeszlifowac i tu mam pytanie czy ten szlif nie zaszkodzi w przyszlosci przy montowaniu orginalnej pompki do 360??
Prosze o odpowiedzi w 100% lub opinnie uzytkowników owych pomp czy to warte świeczki taki interes
bo moze lepiej wymienic oringi i pociagnie przez kolejny rok :)

#255 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 21 październik 2009 - 19:59

[Ursus C-360] Podnośnik. a w czym to szlifowanie ma przeszkadzać podejrzewam że to milimetrowe sprawy. wyrzucenie kasy w błoto to kupno orginalnej pompy kup tą co chcesz jak nie będzie pasować to wymienisz na iną proste?? a i tylko nie zapomnij zmienić oleju bo to podstawa żadna pompa nie pochodzi za długo na starym!

#256 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 21 październik 2009 - 20:58

[Ursus C-360] Podnośnik. Tak jak napisał kolega wyżej z tym szlifowaniem to kwestia dopasowania nie zjeżdzasz dużo i to na pewno nie zaszkodzi pokrywie. Co do pompy to uważam że lepiej raz wydać więcej i mieć dobrą pompę niż zaoszczędzić i potem sie wkurzać że nie chodzi tak jak powinno,zależy jeszcze ile używasz podnośnik jak często,bo też szkoda kasy wydawać jak używasz go sporadycznie to i jakaś tańsza pompa wytrzymie. Jak napisałeś może pomóc wymiana oringów w pompie owszem od tego bym zaczął bo może się okazać że to wystarczy i nie bedziesz musiał nowej kupywać z własnego doświadczenia wiem , że jak jest w miare olej czysty i pompa nie jest zbytnio przeciążana to wytrzymuje długo, w większości przypadków za słabe podnoszenie odpowiadają jeszcze min. rozdzielacz, manszety uszczelniające na tłoku podnośnika, a nawet rurki i zawory bezpieczęstwa,wiem co pisze bo sam robiłem remont i wymieniłem prawie wszystko i nie było zadawalających rezultatów ,aż potem stwierdziłem co było przyczyną i teraz podnosi jak trzeba ;) A właściwie jaką pompe chcesz kupić konkretnie? Chcesz coś jeszcze wiedzieć o podnośniku to pytaj postaram sie pomóc :)

#257 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 22 październik 2009 - 16:30

[Ursus C-360] Podnośnik. Hmm. w takim razie mysle ze ta od zetora powinna byc najlepszym wyborem ;)
Pompy uzywam sporo podczas zwózki bel do domu wiec musi byc onna dobra nie byle co aby to sprawnie szlo.
Wielkie dzieki Radkowi głownie ale pozostalym forumowiczam takze dziekuje za pomoc i udzielone wskazowki

#258 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 22 październik 2009 - 19:42

[Ursus C-360] Podnośnik. Jeżeli zakładasz pompę od zetora to musiż wiedzieć że mocowanie siłownika może nie wytrzymać, zetor ma oprucz śrub kołki, a c 360 tylko śruby

#259 Share drViohman

drViohman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 19:33

[Ursus C-360] Podnośnik. Witajcie. Mój podnośnik ciągle podrywa, kiedy jadę z narzędziem. Może ktoś wie, czy da się coś z tym zrobić, czy może to już początek końca rozdzielacza? Jeśli tak, to czy ktoś w kraju remontuje rozdzielacze? Może można wysłać pocztą, itp?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 20:22

[Ursus C-360] Podnośnik. A jak zgasisz ciągnik to trzyma podnośnik???
Bo jak sam szybko opuszcza uszczelniacze na tłoku do wymiany (bardzo mały koszt)