Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Podnośnik.

2022 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Mrtatanka

Mrtatanka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 maj 2009 - 12:15

[Ursus C-360] Podnośnik. Witajcie!

Mam problem w swojej C-360, dotychczas miałem drobne przecieki z podnośnika, jednak nie przejmowałem się tym zbytnio bo wszystko ładnie chodziło.Podnośnik działał w porządku. Wczoraj przed orką sprawdzałem stan oleju w skrzyni(był prawie na max), pojechałem orać i gdy wróciłem okazało się że oleju jest grubo ponad min., wszystko wyciekło najprawdopodobniej podczas orki, widać było wycieki z podnośnika zdjęcie skąd cieknie olej(wycieki oznaczone strzałkami):
http://www.fotosik.p...74bc10befc.html

Czy wymiana pierścieni uszczelniających wystarczy?
Dużo jest przy tym pracy?
Jak się do tego zabrać?

Pozdrawiam!
Arek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Podnośnik. Dzisiaj, 16:46
  •  

#222 Share bimladentoja bimladentoja

bimladentoja
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 maj 2009 - 13:29

[Ursus C-360] Podnośnik. Na ramionach mało pracy ,na wałku zbieracza impulsów dużo i dobrze jest sobie punktaka poużywać bo w podnośniku składając go nie możesz się ani o frez ani o milimetr pomylić ,bo się cyrki będą dziać ze sterowaniem,ale sam koszt bardzo niski.

#223 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 22 maj 2009 - 20:28

[Ursus C-360] Podnośnik. he he wczoraj to przerabiałem a na dodatek tłoczysko wymieniałem. ogólnie to podnośnik c 360 nie jest tak skomplikowany jak by się wydawało. tak jak kolega mówił na wałku ramion nie ma problemu aby wymienić oringi. a na tym ,,impulsatorze" to już trochę inaczej się sprawy mają. najpierw jeśli nie robił nikt tego jeszcze to przyspawaj sobie taki kołnież który jest tuż przy dźwigni która jest na wałku ramion. i wtedy nie martwimy się już o ustawienie na frezach. następnie wyciągamy ten wałek i wychaczamy wszystkie dźwignie które by mogły nam przeszkadzać i tu zaczyna się gimnastyka bo do tego wałka impulsatora jest przykręcona dźwigienka na klucz 10mm a dojście jest tam do d.... (mi zajęło to 45min a pomógł tylko młotek i majsel). teraz od zewnątrz odkręcamy zabezpieczenia tego wałka i go wybijamy. pamiętaj że tem jest taki dwuząbek i jak będziesz to składał to musi to wejść bez oporów. jak będziesz kupował oringi to polecam na ten wałek kupić po podkładce na pod każdy z oringów (chodzi o te od środka) lepiej wtedy uszczelnia. życzę miłej pracy. robić to ze spokojem i bez pośpiechu jak by co to pisz na gg chętnie pomogę. polecam mieć pod ręką katalog bo łatwo się pomylić z tymi dźwigienkami.

#224 Share Mrtatanka

Mrtatanka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 maj 2009 - 09:41

[Ursus C-360] Podnośnik. Witajcie!
Mógłby mi ktoś zeskanować, lub zrobić zdjęcie, raptem 2 strony z instrukcji napraw(chodzi głównie o rysunki bo na obecnie ściągniętej instrukcji napraw nic nie widać). Chodzi o stronę 122 i 123(demontaż i montaż zespołu drążka skrętnego). Mój email:da_pimp@op.pl

Pozdrawiam!
Arek

#225 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 czerwiec 2009 - 18:27

[Ursus C-360] Podnośnik. Chciałbym wymienić olej w hydraulice c360 na taki jaki mam w Belarusie żeby nie mieszać olejów jak kipruje dwoma ciągnikami ta samą przyczepę.
Więc pojawiły się pytania:
Ile oleju naszykować na wymianę?(ile wchodzi do hydr.)
Czy nie zaszkodzi jej olej hl-64? (taki najprawdopodobniej mam w MTZ)

Pzdr.

#226 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 18:18

[Ursus C-360] Podnośnik. Czy pompa od cyklopa pasuje na przekładnie od trolla, żeby ją założyć na wom ? jak nie to jaką przekładnie trzeba kupić żeby założyć pompe od cyklopa na wom ?

#227 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 15:01

[Ursus C-360] Podnośnik. Odświezam

Nikt nie wie ?? :mellow:

#228 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 28 czerwiec 2009 - 17:38

[Ursus C-360] Podnośnik. mam problem ze swoją 60-tką :) .chodzi mi o podnośnik :) gdy odpale machine to podnośnik działa super,jednak po chwili gdy się troche rozgrzeje prawie wcale nie podnosi
:D co może być przyczyną??
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#229 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 20:41

[Ursus C-360] Podnośnik. ja na moje to padnięta pompa. a jak zgasisz to podnośnik opada na dół pod ciężarem bo jeśli tak to wymień pierścienie na tłoczysku a jeśli tłoczysko jest zużyto to je też (nie ma się co szczypać z kasą bo wiem ze swojego doświadczenia) jeśli nie to wymontuj pompę podnośnika i zanim kupisz nową to odkręć pokrywę tej pompy i jeśli oringi będą rozerwane to je wymień i załóż tą pompę z powrotem (powinno grać ostatnio tak zrobiłem i jest dobrze). tyle z mojej strony chyba że koledzy mnie poprawią.

#230 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 28 czerwiec 2009 - 22:01

[Ursus C-360] Podnośnik. wystarczy ze zdejme noge z gazu i odrazu podnośnik opada :D

Dzięki za odp :)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 10:24

[Ursus C-360] Podnośnik. to zacznij od wymiany uszczelnień na tłoczysku i sprawdzenia przewodów do niego. jeśli to nie pomoże to niestety może być winny również rozdzielacz ale w moim przypadku na szczęście on nie był winny i podnośnik działa super a zrobiłem te dwie rzeczy co pisałem wyżej.

#232 Share marcin615

marcin615

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 22:13

[Ursus C-360] Podnośnik. mam problem tzn nie trzymaja mi wieszaki z tylu gdy zaczepie maszyne bardzo szybko opada co to moze byc prosze o rade za co mam sie zabrac

#233 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 03 sierpień 2009 - 23:01

[Ursus C-360] Podnośnik. cylinder albo rozdzielacz puszcza.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#234 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 04 sierpień 2009 - 21:54

[Ursus C-360] Podnośnik. U mnie było podobnie i wymiana uszczelniaczy na tłoczysku pomoga. Z starych prawie nic nie zostało i tylko pierścień trochę olej trzymał. A teraz to super jest kosiarka nawet nie drgnie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#235 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 22:32

[Ursus C-360] Podnośnik. jak koledzy wyżej miałem podobnie wymiana uszczelniaczy rozwiązała problem nawet nie chciały opadać bez obciążenia

#236 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3185 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 21:14

[Ursus C-360] Podnośnik. Wystarczy, że wymienisz uszczelniacze na tłoku i oringi w rozdzielaczu i na pewno pomoże. Komplet uszczelniaczy to koszt kilku złotych.

#237 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 06 sierpień 2009 - 07:46

[Ursus C-360] Podnośnik. Tak jak wspominali koledzy uszczelniacze na tloku,tez mialem taka sytuacje a radze ci jesli juz wymieniasz kup caly komplet naprawczyy bo cylinder moze miec zarysowania i bedzie puszczal tak czy tak.Drogo to nie wychodzi tlok +uszczelniacze i cylinder a efekt i spokoj na jakis czas gwarantowany.

#238 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 06 sierpień 2009 - 08:16

[Ursus C-360] Podnośnik. pod warunkiem że jest czysty olej, bo jak jest brudny, z opiłkami piaskiem itp to wymiana uszczelniaczy czy całego cylindra z tłokiem nie wiele pomoże bi za jakiś czas i tak się porysują i efekt będzie jak przed naprawą

#239 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 06 sierpień 2009 - 20:55

[Ursus C-360] Podnośnik. o właśnie gazi napisał ważną rzecz jak już zregenerujesz układ hydrauliczny to wymień olej na nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share sdamigo6

sdamigo6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 06 sierpień 2009 - 23:44

[Ursus C-360] Podnośnik. Miałem taki przypadek jak kupiłem 60-tkę Podnośnik puszczał jak wściekły , widać było że handlarz próbował naprawić ale nie było się czego czepić (rozdzielacz w porzo tłok i cylinder też ) ale nie wpadł na to żeby sprawdzić przewód od rozdzielacza do cylindra. Mała dziurka wszystko psuła . Czasami się zdarza.