Skocz do zawartości

Reklama

[Ursus C-360] Podnośnik.

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
1337 odpowiedzi na ten temat

#201 K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • 15719954

Napisany 29 kwiecień 2009 - 19:47

Zobacz postMariusz x, o Apr 28 2009, 23:42, powiedział:

Możesz wstawić pompę od JCB, Fendta czy czegokolwiek innego a ciśnienie i tak pozostanie na poziomie ustalonym przez zawór przeciążeniowy(ok 130 kg/cm2). Dlatego też wymiana pompy na wydajniejszą nie zwiększy udźwigu podnośnika czy tura, zwiększy się za to szybkość działania. Udźwig zwiększa się poprzez zwiększenie ciśnienia roboczego.
Siema Maruszu x, Ameryki nie odkryłeś...
Ale jeśli cały czas zawór będzie musiał upuszczać część ciśnienia to mu na dobre nie wyjdzie.

A tak poza tym to mam za sobą np. przeróbkę prawie całej hydrauliki w mojej rolniczej Białorusi, tak więc nie musisz mnie pouczać w 'tych' sprawach...  :D
good God damn and other such phrases...

#202 Mariusz x

Mariusz x

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1905 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 20:21

Zobacz postK1ROVEZ, o Apr 28 2009, 23:22, powiedział:

Ważne tylko aby ciśninie przez nią dawane nie było większe niż dopuszczalne podane w instrukcji, oraz wydatek nie był większy niż przepływ tolerowany przez rozdzielacz (nie wiem gdzie sprawdzić jaki tam jest...).
W napędzie to raczej nic nie siądzie (w C 385/U1201 są podobno problemy po założeniu wydajniejszej pompy...), bo to przecież jest też napęd WOM-u, a tam obciążenia są przecież znacznie większe...

Jak to rozumieć? Instrukcja mówi coś o maksymalnym ciśnieniu pompy? Wydawało mi sie, że tylko o ciśnieniu roboczym.

Ale jeśli cały czas zawór będzie musiał upuszczać część ciśnienia to mu na dobre nie wyjdzie.

Chyba nie rozumiesz zasady działania, nieobciążona pompa nie pompuje oleju pod ciśnieniem, ciśnienie zależy od obciążenia siłownika. Zawór będzie upuszczał TYLKO wtedy, gdy obciążysz podnośnik ponad jego maksymalny udźwig( wtedy ciśnienie wzrasta i otwiera się zawór). W takim wypadku nie ma znaczenia jaką masz pompę, fabryczna czy z Zetora zawór zadziała tak samo.

#203 K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • 15719954

Napisany 29 kwiecień 2009 - 21:02

Zwracam honor 'Mariusz x', wygląda, że masz rację... :D

Jednak nie do końca...
Pompa wytwarza swoje nominalne ciśnienie cały czas gdy pracuje jeśli ma nominalne obroty, tylko gdy nie używasz żadnej sekcji olej przepływa przez rozdzielacz i wraca do zbiornika, to czy jest obciążenie nie robi pompie różnicy.
Jeśli ciśnienie wytwarzane przez pompe będzie zbyt duże pojawią się problemy z rozdzielaczem, choćby z jego szczelnością nie uważasz? Przecież ciśnienie robocze jakie będzie panowało w układzie ma chyba bezpośredni związek z nominalnym ciśnieniem wytwarzanym przez pompę, czyż nie jest tak?
Z zaworem przelewowym masz rację tak właśnie on działa...  :D

//Kolego nie piszemy post pod postem tylko używamy narzędzia edycja. zapoznaj sie z regulaminem!!!! obowiązującym na forum

Edytowany przez Balzak, 01 maj 2009 - 18:51.
Łączenie postów

#204 Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 21:43

A jakie pompy polecacie do C-360??
Jakiej firmy,jakie modele i jaka jest cena tych pomp jeśli ktoś zna??

#205 K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • 15719954

Napisany 30 kwiecień 2009 - 22:55

Gdy ja wymieniałem pompę to na ogół patrzyłem, aby był to Hydrotor - jakość jest dobra, a cena stosunkowo nieduża. Mam np. już kilka lat orbitrol Hydrotora w Rekordzie i do tej pory jest suchy i spisuje się świetnie.
Podejrzewam też, że orginalne pompy z Czech są bardzo dobre, ale ile konkretnie kosztują to nie wiem...

#206 adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 23:06

Ja założyłem rok temu nówke z Tucholi i nie narzekam.
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#207 ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 649 postów

Napisany 01 maj 2009 - 09:02

Mam problem z podnośnikiem,do tej pory działał super. Pojechałem z opryskiwaczem w pole i wszystko działało(podnosił i opuszczał) po ostatnim przejeździe podnośnik przestał reagować nie podnosi i nie opuszcza zatrzymał się w "połowie" i tak trzyma już 3-ci dzień.Wczoraj jeździłem z pełnym i podnośnik nie reagował ,(kiper działa,oleju stan max.)co może być tego przyczyną ,czy kogoś też spotkał taki problem i jak go rozwiązać?
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#208 lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • 10031417
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 01 maj 2009 - 09:43

ja miałem podobny problem z t25. tata stwierdził że pewnie jakiś paproch sie wpierniczył podnieśliśmy w trzech ramiona do góry rękoma a później opadły i tak kilka razy.odpaliliśmy go i chodził :) nie wiem spróbuj może pomoże
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#209 marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • 13088673

Napisany 01 maj 2009 - 11:31

W c-360 jest inny podnosnik i to na pewno nie pomoze. Mozliwe ze rozdzielacz ci sie przycial i nie chce opuscic. U mnie wlasnie tak bylo z podnosnikiem. Bedziesz musial raczej zdjac pokrywe podnosnika i zobaczyc ten rozdzielacz. A jeszcze sproboj przestawiac dzwignie wyboru regulacji i zobacz czy bedzie jakas reakcja.

#210 Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 01 maj 2009 - 11:58

A wracając do płynów to jest jakis najlepszy płyn czy do innych pomp lepiej lać inne płyny??

#211 drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • 13762558

Napisany 01 maj 2009 - 12:16

Poprostu spadlo cięgno z rozdzielacz , w C360 to normalka,odkręc góre przechyl na bok ząlóż cięgno i po problemie.

#212 ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 649 postów

Napisany 01 maj 2009 - 20:26

Po przestawieniu dźwigni regulacji nic się nie zmieniło więc pozostaje mi tylko demontaż podnośnika.Dzięki za podpowiedzi.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#213 emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • 10020299

Napisany 03 maj 2009 - 23:10

Zauważyłem u c-360-3p że ramiona na regulacji siłowej podnoszą znacznie wyżej (porównywalnie jak w MF255) niż na pozycyjnej
To jest normalne?/
Żadnych innych problemów z podnośnikiem nie ma

#214 marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3081 postów
  • 8368390

Napisany 05 maj 2009 - 19:31

Z podnosnikiem w naszej C-360 od lat były problemy, jeszcze jak pracowała jako główny to juz całkiem, oudowa była nadpęknięta, magistrala wyrobiona, dzwignia pozycyjne-siłowe nie działała, na tłoku dorobiony trzeci pierscien gumowy i tak sie stało ze od przeciążenia pękła obudowa całkiem... opłacało się kupić kompletny podnosnik od zetora, niz samą pokrywę... jak działa?

Tutaj fota i opinie: ;)
http://www.agrofoto....mage137677.html
Zapraszam

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#215 wolf19

wolf19
  • Guests

Napisany 02 czerwiec 2009 - 18:27

Chciałbym wymienić olej w hydraulice c360 na taki jaki mam w Belarusie żeby nie mieszać olejów jak kipruje dwoma ciągnikami ta samą przyczepę.
Więc pojawiły się pytania:
Ile oleju naszykować na wymianę?(ile wchodzi do hydr.)
Czy nie zaszkodzi jej olej hl-64? (taki najprawdopodobniej mam w MTZ)

Pzdr.

#216 Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2450 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 18:18

Czy pompa od cyklopa pasuje na przekładnie od trolla, żeby ją założyć na wom ? jak nie to jaką przekładnie trzeba kupić żeby założyć pompe od cyklopa na wom ?
Sprzedam zaczep hitch do ciężkiej serii Ursusa/Zetora kompletny

#217 Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2450 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 15:01

Odświezam

Nikt nie wie ??  :mellow:
Sprzedam zaczep hitch do ciężkiej serii Ursusa/Zetora kompletny

#218 Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1125 postów
  • 6232296
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 28 czerwiec 2009 - 17:38

mam problem ze swoją 60-tką  :) .chodzi mi o podnośnik  :) gdy odpale machine to podnośnik działa super,jednak po chwili gdy się troche rozgrzeje prawie wcale nie podnosi
:D co może być przyczyną??
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych  i znawców tematu!!

#219 arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • 8251752

Napisany 28 czerwiec 2009 - 20:41

ja na moje to padnięta pompa. a jak zgasisz to podnośnik opada na dół pod ciężarem bo jeśli tak to wymień pierścienie na tłoczysku a jeśli tłoczysko jest zużyto to je też (nie ma się co szczypać z kasą bo wiem ze swojego doświadczenia) jeśli nie to wymontuj pompę podnośnika i zanim kupisz nową to odkręć pokrywę tej pompy i jeśli oringi będą rozerwane to je wymień i załóż tą pompę z powrotem (powinno grać ostatnio tak zrobiłem i jest dobrze). tyle z mojej strony chyba że koledzy mnie poprawią.

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#220 Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1125 postów
  • 6232296
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 28 czerwiec 2009 - 22:01

wystarczy ze zdejme noge z gazu i odrazu podnośnik opada :D

Dzięki za odp :)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych  i znawców tematu!!

Zobacz także