Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Podnośnik.

2119 odpowiedzi na ten temat

#801 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 18:14

[Ursus C-360] Podnośnik. Nie wyrzucaj tego rozdzielcza bo zapewne jest dobry, pewnie nie ma jednej sprężyny, drążek reakcyjny pękł i regulacja siłowa się przestawiła, odpieła się jedna zawleczka i spdła jedna roleczka z prowadnic dźwigni + oringi w środku rozdzielacza do wymiany kilkanaście złotych , a nawet scieło wpuścik w dźwigni... jeżeli podnosił i nagle nie podnosi to nie rozdzielacz!!
Weź kogoś kumatego co zna tę konstrukcję i w mig to zrobi, ty widzę że krążysz jak ćma wokół rozdzielacza i nic nie czaisz, przez internet nikt tego nie naprawi jak ty sam nie masz pojęcia co do czego!
Tam jest za dużo rzeczy do zepsucia ! mam zdjęcia tego ale raczej nic ci nie pomogą...
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Podnośnik. Dzisiaj, 11:17
  •  

#802 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2479 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 19:51

[Ursus C-360] Podnośnik. Rozdzielacz to jedno a drugie to sterowanie nim
weź fachowca bo na samonauke tam miejsca niema

#803 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 20:05

[Ursus C-360] Podnośnik. My nie chcemy tego robić samemu. Jutro ma przyjechać mechanik. A i dźwignia wyboru systemu regulacji jest przestawiona do tyłu, i nie wiemy jak to przestawić.

#804 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 17:09

[Ursus C-360] Podnośnik. Mechanik był we wtorek wymienili od razu atak i koło talerzowe, ponieważ na ataku uszkodzonych było 9 zębów. A podnośnik nie podnosił bo jakiś zawór na rozdzielaczu się zaciął. Ale już podnosi. Obyło się bez wymiany rozdzielacza.

#805 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 21 wrzesień 2012 - 21:24

[Ursus C-360] Podnośnik. Witam

Koledzy sprawa wygląda następująco....2 tygodnie temu wymieniłem pierścienie na tłoku bo tak sobie podnosił dalej kiepsko podnosił ale teraz to już wszystko podnosi tylko jak przy gazuję .Dzisiaj spuściłem olej i rozebrałem pompę, oringi w pompie wyglądają na dobre...zawór przy pompie też wygląda na dobry(rozbierałem-sprężyna cała)Pompa ma nie całe 3 lata...czy możliwe że w środku już się skończyła...?Ostatnio jak były podobne objawy i pompa klękła z tym że raz była pęknięta a raz skończyły się oringi.Tym razem wszystko wygląda ok...Podnośnik opuszcza i to na pewno wina rozdzielacza ale czy rozdzielacz też jest winny kiepskiemu podnoszeniu? Proszę o szybką poradę bo siewy na karku a ja zostałem z nie sprawnym podnośnikiem....
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#806 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 21 wrzesień 2012 - 22:05

[Ursus C-360] Podnośnik. opuszczać ci może również przez zużyty tłok, cylinder, uszczelniacze, lub zawór przy cylindrze, lub rozdzielaczu. jak szybko opuszcza to to może być przyczyną. a jeśli powoli to zużyta pompa

#807 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 22 wrzesień 2012 - 07:01

[Ursus C-360] Podnośnik. Uszczelniacze wymienione 2 tygodnie temu.Tłoczysko nie było porysowane...Opuszcza szybko.Ciężkie maszyny jak zgaszę silnik to od razu opuszcza...Samo opuszczanie tak strasznie nie przeszkadza ale to że kiepsko podnosi(stało się to z dnia na dzień) to już jest duży problem...

#808 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9073 postów

Napisany 22 wrzesień 2012 - 08:04

[Ursus C-360] Podnośnik. Sąsiadowi wymieniałem pompę miesiąc temu. Objaw był identyczny. Wymienili oringi w rozdzielaczu, uszczelnienie tłoka i nic to nie dało. Pompa była kiepska, podnieść nie chciała a nawet nie potrafiła uzupełnic oleju gdy podnośnik był podniesiony na wolnych obrotach. Trochę wyrobią się zębatki, obudowa, łożysko igiełkowe. Nie zobaczysz znaczącego zużycia a suma tych luzów jest duża. Sprawdź ciśnienie na wyjściu hydr. zew. i wszystko się dowiesz. Dobra pompa robi swoje na niskich obrotach silnika.
KPK Kumurun Team

#809 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 22 wrzesień 2012 - 08:08

[Ursus C-360] Podnośnik. Wychodzi, że pompa się skończyła.
Ale bez pomiaru ciśnienia np na wyjściach szybkozłączy to zawsze jest niepewne.
Proponuje podpiąć coś bod szybkozłacza np: przyczepę i sprawdzić jak podnosi, albo nic nie podpinać ruszyć dźwigniami hydrauliki zewnętrznej i czy jest obciążenie na pompie , może nawet być słychać opór na silniku, jesli nie ma nic to pompa do wymiany jesli oczywiście zawory przelewowe sprawne.

#810 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9073 postów

Napisany 22 wrzesień 2012 - 08:27

[Ursus C-360] Podnośnik. A najlepiej kup manometr glicerynowy np. i zamontuj na nim szybkozłącze jakie masz w ciągniku. Wydatek niewielki, jednorazowy na wiele lat a przydaje się gdy nie wiadomo o co biega.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#811 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4150 postów

Napisany 22 wrzesień 2012 - 15:35

[Ursus C-360] Podnośnik. Pękła mi obudowa podnośnika w związku z tym mam pytanie.
Czy sam dam radę przełożyć stare części do nowej obudowy,fachowcy wołają za przekładke 200zł ?
Czy potrzebne są jakieś specjalistyczne narzędzia,szczypce,ściągacze,prasa itp?

Edytowany przez asharot, 22 wrzesień 2012 - 15:38.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#812 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 22 wrzesień 2012 - 21:00

[Ursus C-360] Podnośnik. Dzięki Koledzy za rady..udało mi się rozwiązać problem.Teraz elegancko podnosi i co najważniejsze nie opada przy zgaszonym silniku.Wymieniłem oringi w pompie,oringi w rozdzielaczu i zawory bezpieczeństwa.Mam nadzieję że teraz będzie trochę spokoju z podnośnikiem:)

#813 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 22 wrzesień 2012 - 21:02

[Ursus C-360] Podnośnik. Jeżeli pękł ci plecak(pokrywa) to napewno dasz rade, w sumie nie wiem co pękło bo podnośnik to trochę za ogólnie....
wszystko schodzi rękoma oprócz tulei mocowania drążka reakcyjnego, tu potrzeba młotka :D wychodzi on w lewo(tuleje), główny wał o ile pamiętam w prawo, o ile nie pokitrałem stron, a reszta jak w ursusie klucze 10,13,17, 19, 22, 24 i 27mm.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#814 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 22 wrzesień 2012 - 22:06

[Ursus C-360] Podnośnik. Najgorzej może być potem dojść końca z tymi dźwigienkami...troszkę tam jest na modzone...

#815 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9073 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 09:07

[Ursus C-360] Podnośnik. Mechanizm można wyjąc w całości nie trzeba go rozbierać na części. Postudiuj książkę napraw c-360 tam jest to krok po kroku opisane.
KPK Kumurun Team

#816 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2606 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 09:08

[Ursus C-360] Podnośnik. Walnij setę porób zdjęcia telefonem i do roboty.Jak masz smykałkę to dasz radę.Ja bynajmniej tak robię jak się biorę za jakiś wynalazek. :D Pozdrawiam

#817 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 13:13

[Ursus C-360] Podnośnik.

Pękła mi obudowa podnośnika w związku z tym mam pytanie.
Czy sam dam radę przełożyć stare części do nowej obudowy,fachowcy wołają za przekładke 200zł ?
Czy potrzebne są jakieś specjalistyczne narzędzia,szczypce,ściągacze,prasa itp?

Jak masz choć trochę pojęcia o mechanice to przełożysz bez problemu. Potrzebne są standardowe klucze ,szczypce do segerów,młotek ,jakieś drewno do pobijania i jakieś wybijaki,śrubokręty itp.

Ważne jest aby to dobrze z powrotem złożyć,najlepiej właśnie porobić zdjęcia przed rozebraniem ,aby w razie czego mieś porównanie.
Doradził bym od razu jak będziesz miał rozebrane wymienić wszystkie oringi uszczelniające na nowe ,koszt niewielki a i cieknąć nie będzie. Jak chcesz to mam gdzieś swój opis ze zdjęciami jak rozebrać i poskładać uszczelniacze.

Napisz jeszcze w jaki sposób pękła Ci ta obudowa? Czy podczas podnoszenia ?Czy miałeś max podniesione i przez jakąś nierównosć maszyna podskoczyła gwałtownie ?
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#818 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4150 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 13:38

[Ursus C-360] Podnośnik. Będę bardzo wdzięczny za zdjęcia z opisem przekładki.
Obudowa pękła między wałkiem co zakłada się ramię a śrubą do przykręcania podnośnika.Już kiedyś dawno temu było tam spawane a teraz zapiąłem agregat 2.1m i pękło koło spawu tak z 5cm .Agregat waży tylko 400kg ale jest dość długi.
Podnośnik generalnie działa OK maszyna samoczynnie opadnie gdzieś po 3 godzinach.
Jak już rozbiorę i chciał bym wymienić uszczelnienia w rozdzielaczu to trudna to sztuka?
Pierścienie na tłok to najlepiej jakie założyć?
Trochę cieknie olej z tego wałka z tyłu (w katalogu nazywa się rura zębata) jak to uszczelnić ?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#819 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 14:16

[Ursus C-360] Podnośnik. Wymiana oringów w rozdzielaczu nie jest trudna trzeba zachować czystość i ostrożność aby nie porysować lub po uszkadzać powierzchni współpracujących części.
Wymieniałem kiedyś i wazne jest aby oringi były dokładnie takie jakie mają być (nie za duże ani za małe) Wymiary są podane w katalogu (choć chyba nie wszystkie z tego co pamiętam). Ja miałem problem bo nie mieli akurat takich wymiarów i pozakładałem najblizsze jakie mieli ,ale było to za mocno spasowane i się zacinało i nie byłem z tego zadowolony i kupiłem rozdzielacz po regeneracji. Są one tam bodajże na dwóch zaworkach z boku rozdzielacza(w katalogu to dokładnie widać).Na suwakach od podnośnika i kipru ,żadnych oringów nie ma więc ich nie wyjmujemy niepotrzebnie.

Co do manszet na tłoku podnośnika to miałem już różne ,ale faktycznie najlepsze są te z niebieskie niby mówią ,że niemieckie,pod warunkiem ,że gładź cylindra nie porysowana nadmiernie, wtedy ,żaden długo nie potrzyma.Nie zaszkodzi też wymienić metalowego pierścienia.

Co do tego uszczelnienia to wszystko jest opisane na tych moich zdjęciach ,co prawda jest to opis na podnośniku zetora ale to wiele się nie rózni. Prześlij mi swój adres mailowy to wyślę.

Pytałem w jaki sposób to pękło bo zdarza się tak ,że jest źle wyregulowany skok podnoszenia , ramiona są przy max podnoszeniu za wysoko. Tłoczysko opiera o tylną ściankę obudowy mostu i wtedy wysadza pokrywę. Mało kto pamięta aby to sprawdzić...
A łatwo to sprawdzić podnosimy dźwignią na max (warto zaznaczyć na ramionach i pokrywie kreską) chwytamy za ramiona podnośnika i podnosimy ręcznie do góry i musi być ze 0,5 cm luzu wtedy jest dobrze. Jeśli jest za mało to regulacji dokonujemy luzując śrubę M10 trzymającą tarczę od sterowania podnośnikiem przesuwając w odpowiednim kierunku do przodu lub do tyłu w zależności co chcemy uzyskać(jest tam otwór fasolkowaty i do tego on służy).
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#820 Share kzarczyn

kzarczyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 09:42

[Ursus C-360] Podnośnik. Witam
Dwa lata temu miałem zrobioną regenerację podnośnika, wraz z wymainą rozdzielacza.
Po regeneracji wszysko działało bez problemu. Ostatnio szybko opadał sprzęt, więc wymieniłem uszczelnienia na tłoku i pomogło.
Problem pojawił się po podczepieniu wałów (około 1 tony). Wały podnosi ale nie do końca, ostatni wał nie jest cały czas uniesiony tylko oderza o ziemię. Podnosi szybko, nie opada, tylko jest za nisko.
W czym może być problem, zawór bezpieczeństwa przepuszcza przy za niskim ciśnieniu?