Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Podnośnik.

2053 odpowiedzi na ten temat

#601 Share Legat997

Legat997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:Desperatos Hydraulikos
    Powered by Kubota & Verva
    Modernizacje hydrauliki, rozbudowa, modyfikacje

Napisany 08 styczeń 2012 - 12:09

[Ursus C-360] Podnośnik. Tak jak wspomniał @seweryn20 też własnie planuje zmienić rozdzielacz wewnętrzny podnośnika, bo z deka za często traci ducha szczelności.
I tu mam dylemat, czy wrzucić 3 sekc. + 4 sekcyjny do ładowacza, zamontować za pompą dodatkowo trójnik do przełączania zasilania >> na podnośnik i wyjścia hydr. tylne, lub ładowacz, bo:
1) przy podłączeniu szeregowym będzie "ganiać" olej przez dwa rozdzielacze, zyskuje tutaj mniej bałaganu z podłączeniem i wężami.
2) przy użtytkowaniu rozdzielacza od podnośnika (3sekc.) np. < TUZ + maszt + chwytak > powrót oleju bedzie odbywał się przez rozdzielacz II - 4 sekc. od ładowacza, (może trójnik między tymi rozdzielaczami do kierowania powrotu oleju do zbiornika, gdy nie korzystam z ładowacza?) Wtedy nie będę montować go przed, tylko miedzy I a II rozdzielaczem.

<Rozdzielacz 3 sekc z sekcją pływającą> zawsze taniej niż oryginał, a komfort obsługi o niebo lepszy, do tego zawór powrotny dławiąco-zwrotny - pomocny, gdy są cięzkie maszyny na tylnym podnośniku, nic nie leci w doł jak meteoryt w ziemię.. o taki >> <Zawór regulowany>

3) czy zamontować jeden 6-, 7- lub 8-sekcyjny? i ograniczyć haos z aparaturą w kabinie i wokół? ;-) <Rozdzielacz 7 sekcji 650zł>
4) jak podłączyć zasilanie z pompy na zewnątrz bez rodzielacza wewnętrznego, bo tam akurat jest taka tulejka z dwoma o-ringami, czy trzeba będzie zrobić adaptację która podłączy to wszystko w całość i wyprowadzi zasilanie na zewnątrz podnośnika.
Mam nadzieję że nie namieszłem zbytnio..
Wszelkie sugestie, i rady będą mile widziane. :-)

Edytowany przez Legat997, 08 styczeń 2012 - 12:15.

Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C330M w bardzo dobrym stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15900.00 PLN
  • 22 mar 2017
Ursus 4514

• 43500.00 PLN
  • Dzisiaj, 22:41
Ursus c-360

• 15000.00 PLN
  • 05 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Podnośnik. Dzisiaj, 16:08
  •  

#602 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8366 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 19:49

[Ursus C-360] Podnośnik. He he. Fajna robota się szykuje. Wyjście zrobisz spokojnie. Albo w miejsce rozdzielacza trzeba zrobić taka samą koche, w niej nawiercić nanał nachodzący na tulejke i wychodzący puzniej w miejscu w którym wychodzą przyłącza do hydrauliki zewnętrznej w plecaku albo poświęcić stary orygialny , rozebrać go na atomy i wszystkie otwory zaspawać prucz wyjścia na chydr. zewnętrzną i tulejke. Ewentualnie można sie jeszcze wpiąć bezpośrednio w tależ pod mostem. Ten zaworek co pokazałeś to dławik regulowany jednostronny. Znaczy w jedną strone przepływ oleju jest dławiony a w drugą ma pełny przepływ. Nie nadaje się to do tego co myślisz. Ogólnie jak kupisz wszystko uczciwej jakości to podnośnik nie ma prawa opadać. A jeśli juz koniecznie chcesz miec możliwość blokowania całkowitego powrotu oleju z siłownika podnośnika to lepiej w dostępnym miejscu założyc taki zawór

http://allegro.pl/za...1988816737.html

Duży rozdzielacz jest fajny bo prosta sprawa podłaczyć ale gdzie go upchasz w kabinie? Lepiej dwa małe zmontować elegancko pod ręką.

KPK Kumurun Team

#603 Share ruktaf

ruktaf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 17:41

[Ursus C-360] Podnośnik. Witam. Mam pytanie SzTyWnY o regulację tą śrubą w przy wałku skrętnym co jest w środku. Podczas wymiany uszczelnień okazło się, że się wykręciła. jak to ustawić.

#604 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8366 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 18:00

[Ursus C-360] Podnośnik. To ją po prostu wkręć i zakontruj spowrotem. Jeżeli nie urzywasz podnośnika w regulacji siłowej, nie pracujesz np. pługiem bez kółka podporowego to nie interesuję cię ona specjalnie. Grunt żeby tam była.
KPK Kumurun Team

#605 Share Czarny007

Czarny007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 21:40

[Ursus C-360] Podnośnik. no tak Panowie tylko w jakich kosztach sie zamknie ta innowacja...?? 2 tysiace? moim zdaniem to duzo... do tego trzeba by wzmacniac uklad zawieszenia... no i dociazyc przod:) ZANACZNIE. a nadal ten ciagnik ok 50 koni posiada i spartanskie warunki pracy... wydaje mi sie ze baza do takich poprawek moze byc zetor. komfort masa jakosc wykonania...

#606 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8366 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 15:32

[Ursus C-360] Podnośnik. Ile? Kwestia kupienia rozdzielacza i siłowników najlepiej dwustronnego działania jednakowych używanych. Nie wiem czy dobijesz do tysiaka.
KPK Kumurun Team

#607 Share Czarny007

Czarny007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 13:36

[Ursus C-360] Podnośnik. no moze moze ale warto doliczyc wszystkie koszty weze koncowki itd. nazbiera sie moim subiektywnym zdaniem

#608 Share adam140292

adam140292

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 15 luty 2012 - 19:04

[Ursus C-360] Podnośnik. najlepiej załozyć podnośnik od zetora 7320 i do tego jeszcze silownik wspomagający od zetora

#609 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 28 luty 2012 - 19:44

[Ursus C-360] Podnośnik. Witam mam pytanie dotyczące tych wyjść hydraulicznych zewnętrznych w ursusie c-360
jak mamy przykładowo siłownik dwustronnego działania podpięty pod te wyjścia to jak damy wajchlę tą od tych wyjść hydraulicznych w górę to olej pójdzie lewym wyjściem hydraulicznym patrząc od tył ciągnika a jak damy wajchę w dół to pójdzie wyjściem prawym patrząc od tył ? dobrze mówię ponieważ kiedyś kiprowałem przyczepę i podpiąłem pod ten prawy patrząc od tył i dałem wajchę w dół i nie chciał kiprować co to mogło być?

#610 Share waldi33

waldi33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 16:31

[Ursus C-360] Podnośnik. witam dzis własnie mi pekła obudowa od podnosnika mam dylemat kupic urzywany kompletny podnosnik od zetora czy nowąobudowe polską doradzcie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#611 Share zeti60

zeti60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja i rolnictwo

Napisany 23 marzec 2012 - 20:09

[Ursus C-360] Podnośnik. lepiej kup urzywana wytrzymała bardziej

Edytowany przez milanreal1, 23 marzec 2012 - 22:07.
cytowanie poprzedniego posta

#612 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 21:16

[Ursus C-360] Podnośnik. A mi dzisiaj tez pękla i kupilem nowa obudowe, koszt ok. 650 zl brutto + przekladka 200 zl.

#613 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Mororyzacja, rolnictwo

Napisany 24 marzec 2012 - 20:07

[Ursus C-360] Podnośnik. Mam mały problem, podnośnik mi nie chce podnieść a hydlaulika zewnętrzna działa bo tur podnosi, Wiecie może co może być przyczyną tego?
Z góry dzięki za odpowiedź

#614 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 24 marzec 2012 - 20:13

[Ursus C-360] Podnośnik. Może coś z rozdzielaczem?

#615 Share lolek22

lolek22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 21:35

[Ursus C-360] Podnośnik. Witam , mam problem z hydrauliką zewnętrzną w mojej 60. Mam do niej podpiętą talerzówke z siłownikiem dwustronnego działania . Chodzi o to,że gdy raz podniose talerzówke w pozycje transportową ,a potem ja opuszcze i uniose koła w pozycje roboczą to jest ok ale gdy chce te czynności powtórzyć to niestety dzieje się taka rzecz ,że przy ponownym podnoszeniu tłok jak by się blokował i oba przewody naprężają z przeciążenia tak jak by któreś gniazdo nie puszczało . Pomóżcie koledzy , co to może być za przyczyna ??? Będe wdzięczny za wszystkie rady :)

#616 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 marzec 2012 - 06:49

[Ursus C-360] Podnośnik. sprawdz szypkozłącza jeśli masz polskie te wkręcane to zapewne którejś kulki nie wciska i blokuje przepływ oleju ja miałem to samo z prasą belującą po podniesieniu klapy nie chciała się opuscić wystarczyło wymienić jedno gniazdko i jest wpożądku

#617 Share bzykuu

bzykuu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 17:09

[Ursus C-360] Podnośnik. Podpinam się do posta żeby nie zakładać nowego.
Mianowicie mam problem z moim turem przy C-360 jak postoi chwile (nawet około 1 min) nie zapalony to później po zapaleniu trzeba trochę poczekać (od 30 sekund do 1 min) z przytrzymaną wajchą do podnoszenia żeby tur sie podniósł nie wiem jaka jest tego przyczyna. Spotkał sie ktoś z takim czymś może wie ktoś jak temu zaradzić będę wdzięczny za pomoc.

#618 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 kwiecień 2012 - 12:40

[Ursus C-360] Podnośnik. Witam mam problem z podnosnikiem w mojej 40 raz podnosi dobze na wolnych obrotach a po chwili juz nie trzeba mocno gazować żeby podniosła to samo dotyczy się wyjść zewnętrznych które podpinam do podnoszenia kosiarki dyskowej w pion.wymieniłem uszczelniacze na tłoku podnosnika i teraz nie opada bo wcześniej opadał ale nadal ma problemy z podnoszeniem. Ostatnio zapiołem agregat siewny z siewnikiem podniusł bez problemu cały agregat ale po paru cyklach podnoszenia opuszczanie zaczął mieć problemy z podnoszeniem wyjechałem na pole wyprubować jak radzi moja 40 z tym agregatem i po paru minutach znowu zaczą normalnie podnosic. Nie wiem w czym tkwi problem.

#619 Share damia102

damia102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motocykle,muzyka

Napisany 04 kwiecień 2012 - 15:41

[Ursus C-360] Podnośnik. możliwe że pompa do regeneracji albo olej się grzeje i ciepły gorzej funkcjonuje w podnośniku. tzn im cieplejszy olej tym słabiej podnosi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#620 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 kwiecień 2012 - 19:08

[Ursus C-360] Podnośnik. Już chyba znalazłem problem po wyjęciu pompy okazało sie że w zaworze był opiłek i puszczał olej