Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Gdzie na opolszczyźnie tak sypie i jaką masz odmianę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

Temat robi się bardzo interesujący....Za jakiś czas czas zbiorow. Kuj-pom 480-500zl....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Okolice Legnicy plon okolo 5ton wilgotność 32% . Swiebodzin 4 tony 26%. Ja u siebie celuje w 4. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

U mnie zielona jak ta lala i ziarko miekkie bo 15 maja siana, na razie przebija ta wczesniejsza kolba. Mam kontrakt 390 netto ale zapewne sprzedam gdzie indziej a tu kare zaplace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

500 netto w zniwa powinna byc w calej Polsce, jak jechalem z niemiec to dolnolaskie lubuskie bardzo slabe kukurydze, a na niemczech to juz calkowita tragedia1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

10% jak dobrze pamiętam. Idzie orzez grupe a razem 900ton bodajze szlo na kontrakt takze kara bedzie negocjowana zapewne. Ta grupa pszenicy z kontraktu tylko 100ton na 600 oddala po tej cenie za reszte woleli kare zaplacic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7
Dnia 31.08.2018 o 11:35, motorader18 napisał:

520 netto opolskie 11.5 tony wychodzi z hektara przy 32 % wilgotności 

Jaki skup tyle płaci za kukurydze? Okolice nysy 490netto. A co do plonu to tez powinno byc ponad 10 ton kolby ładne duże, dobrze wypełnione, łodygi jeszcze zielone

Edytowano przez patfilmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 godzin temu, ChiquitaB napisał:

U mnie zielona jak ta lala i ziarko miekkie bo 15 maja siana, na razie przebija ta wczesniejsza kolba. Mam kontrakt 390 netto ale zapewne sprzedam gdzie indziej a tu kare zaplace

Firmy też się z tego uciesząpo co drogą kukurydzę kupować jak z kar niezła kasa będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

 

2 godziny temu, staszek131415 napisał:

Firmy też się z tego uciesząpo co drogą kukurydzę kupować jak z kar niezła kasa będzie

Ważne że ty zapłacisz więcej za qq, wiele osób z forum też się ucieszy :D. Osoba sprzedająca nasiona pioneer mówi, że 900 stów za qq suchą murowane. I to nie taka co pcha 500 jednostek. W tysiącach sprzedaje.  Zobaczymy czy się sprawdzi jego opinia. Ja suchą z tego roku zostawiam na magazynie. Część dopakuje, a mokrą popcham jak będzie po 600 zeta. Chyba, że ktoś na przechowanie wezmie, to się nie obrażę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 godzin temu, saszeta napisał:

Okolice Legnicy plon okolo 5ton wilgotność 32% . Swiebodzin 4 tony 26%. Ja u siebie celuje w 4. 

 

13 godzin temu, patfilmax napisał:

Jaki skup tyle płaci za kukurydze? Okolice nysy 490netto. A co do plonu to tez powinno byc ponad 10 ton kolby ładne duże, dobrze wypełnione, łodygi jeszcze zielone

Jak  Józek mówi że będzie po 600 to każdy zarobi

No ale to tylko marzenia co niektórych z tego forum czas pokaże co będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Wipasz oddział Koło  nie maja ceny ustalonej, może ktoś wie jakie ceny w okolicy.

Zamierzam pod koniec tygodnia kosić, w sobotę badana wilgotność z kilku kolb zerwanych ok 30% a cały tydzień zapowiadają pogodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181
3 godziny temu, motorader18 napisał:

Pioneer 8400 klasa ziemi dobra dwojka  wody jak na ten rok nie brakowało okolice głogówka 

Czyli plon średni. O ile wiem okolice głogówka, to dobre ziemie dla qq. Pewnie w okolicach Kędzierzyna plon będzie mniejszy o połowę. U nas jeszcze w powiecie qq nie ruszana, powiat sąsiedni zaczyna powoli

 

4 godziny temu, staszek131415 napisał:

 

Jak  Józek mówi że będzie po 600 to każdy zarobi

No ale to tylko marzenia co niektórych z tego forum czas pokaże co będzie

Tak Stasio. Lepiej się zaopatrz w qq, to nie stracisz. 

Jak będzie pogoda, to lepiej może poczekać, sama uschnie na pniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

lepiej sprzedać w tej cenie niż kupować dużo ludzi nie skosilo na kiszonkę bo za sucha była to ziarna nie zabraknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Nie skosiło synku, bo taka lipa, że już niemcy kwiczą skąd wezmą dla swoich zwierzątek.  A ziarna, przy plonie 5 ton/ha będzie tyle, że będziesz trząsł portkami w żniwa, jak cena wywinduje na 900 zeta. Udaj się w podróż np. do Argentyny, to zobaczysz ich tegoroczną qq. A jak chyba wiesz, to oni w dużej mierze dyktują ceny qq na rynku :D. Już kupiłeś pszeniczkę po 700 zeta brutto :D. Już nie raz powtarzałem, wez się do roboty, a nie siedzisz i pier**lisz trzy po trzy. Nawet w jednym zdaniu potrafisz sobie zaprzeczać. Logiki byś synku nie zdał. Może chcesz kupić po 800 zeta, póki niemiaszki nie wzięły się za koszenie na ziarno, bo tam po kiszonkę to chyba do ciebie przyjadą za stodołę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

500 netto za 30% to minimum z minimum w zniwa. Taniej nie oddam, w tamtym roku po 400 netto sprzedawalem gdzie sucha byla 550 w zniwa u nas.

Wiec teraz te 500 netto musowo.

Edytowano przez Murphys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, JozB napisał:

Nie skosiło synku, bo taka lipa, że już niemcy kwiczą skąd wezmą dla swoich zwierzątek.  A ziarna, przy plonie 5 ton/ha będzie tyle, że będziesz trząsł portkami w żniwa, jak cena wywinduje na 900 zeta. Udaj się w podróż np. do Argentyny, to zobaczysz ich tegoroczną qq. A jak chyba wiesz, to oni w dużej mierze dyktują ceny qq na rynku :D. Już kupiłeś pszeniczkę po 700 zeta brutto :D. Już nie raz powtarzałem, wez się do roboty, a nie siedzisz i pier**lisz trzy po trzy. Nawet w jednym zdaniu potrafisz sobie zaprzeczać. Logiki byś synku nie zdał. Może chcesz kupić po 800 zeta, póki niemiaszki nie wzięły się za koszenie na ziarno, bo tam po kiszonkę to chyba do ciebie przyjadą za stodołę 

Ja w tym roku nie kupuje bo zbiory mam wyższe i raczej na wysokie ceny nie liczcie bo duzi gracze ciągną z zagranicy zboże a mali likwidują hodowle  nikt nie będzie dokładał do interesu niemiaszki to mają Twoje zboże tam gdzie się kończy przewód pokarmowy 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Staszek mam wrażenie że mamy do czynienia z jakimś rasowym politykiem. Na ministra rolnictwa dałbym Ci nominacje, w końcu tam także siedzą ludzie oderwani od rzeczywistości i pierdzielą od rzeczy jakby żyli koło nas a nie z nami :(

i jak najedzony ,głodnego zrozumie ??

 

 

min pln wlkp. 500zł netto , w obecnych realiach i plonach -600zł było by uczciwe, ale tak nie bedzie !!

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

Myśle że w połowie pazdziernika cena mokrej 30% bedzie oscylowac w granicach 600 zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12045

staszek131415 napisał:

lepiej sprzedać w tej cenie niż kupować dużo ludzi nie skosilo na kiszonkę bo za sucha była to ziarna nie zabraknie

źle się chyba czujesz 😡 jak ktoś nie kosi na kiche to chyba tylko dlatego że ma nadmiar z tamtego roku a nie że za sucha ! niewiesz chyba jak suchą można kisić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181
3 godziny temu, staszek131415 napisał:

Ja w tym roku nie kupuje bo zbiory mam wyższe i raczej na wysokie ceny nie liczcie bo duzi gracze ciągną z zagranicy zboże a mali likwidują hodowle  nikt nie będzie dokładał do interesu niemiaszki to mają Twoje zboże tam gdzie się kończy przewód pokarmowy 🤪

Co za idiota. Już wie ile nakosi, wie kto skąd ciągnie. Może zostaniesz jeszcze jasnowidzem. Będzie to twój drugi zawód zaraz po posadzie trola forumowego. Do niemiec wszystko idzie. Od nas. Do tych twoich graczy. Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Nawet nie potrafisz zdania poprawnie i logicznie sformułować, dlatego wszyscy mają ciebie i twoje wypociny tam gdzie właśnie kończy się przewód pokarmowy. Do roboty dziecko się wez, a nie wypisuj swoje fantazje na forum. Dobrze, że choć świnki tanie, to jakoś sobie odbijemy tańszą pszeniczkę i kukurydzkę :D . 600 netto za mokrą będzie jak nic. Zaczną się żniwa, to zacznie się jazda jak z pszenicą. A kwestią czasu jest kiedy ruskie wprowadzą cło. Jak nie teraz, to niebawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widzisz ja wiem a Tobie się tylko wydaje poczytaj sobie na forum gdzie hodowcy trzody piszą to będziesz na bieżąco podobnie fora drobiarskie życie Twoje fantazje zweryfikuje i to już niedługo gdzie masz tą jazdę z pszenicą bo na razie wszędzie ostre spadki a po Nowym Roku to będzie lądowanie

10 godzin temu, slawek74 napisał:

 

źle się chyba czujesz 😡 jak ktoś nie kosi na kiche to chyba tylko dlatego że ma nadmiar z tamtego roku a nie że za sucha ! niewiesz chyba jak suchą można kisić .

No pewnie wodą ploewasz 🤔 no to jednak mają zapasy a ktoś tu pisałże nie mają czym karmić kukurydzy dużo wyższe zasiewy w tym roku co to może oznaczać? Tylko spadki....

10 godzin temu, Anetka1 napisał:

Myśle że w połowie pazdziernika cena mokrej 30% bedzie oscylowac w granicach 600 zł netto

Uzasadnij skąd masz takie głupie myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj