Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kontraktacje kukurydzy mokrej

324 odpowiedzi na ten temat

#41 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 20:44

zbigniewPGR chociaż jeden coś sensownego napisał. :)

405-410 zł netto lubelskie.

Kukurydza zaczyna cierpieć z powodu suszy a to ,że ma 3 m nie znaczy ,że będzie sypać 15 ton. Szykuje się powtórka z ubiegłego roku. Pamiętajcie,że kukurydzy w tym roku jest mniej zasiane....

Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kontraktacje kukurydzy mokrej Dzisiaj, 23:17
  •  

#42 Share DarekAre

DarekAre

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 21:36

2tygodnie temu 450 zł netto były propozycje teraz na dzisiaj tylko 410 netto propozycja Agrolok

#43 Share DamianGabana

DamianGabana

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 07:21

A ja myślę że już powinieneś oddać za darmo. Produkujcie i dokładajcie ... post powyżej pisany przez handlarza/pośrednika który sie dorabia na czyimś garbie

Chłopie !!

kupuj i sprzedawaj i wtedy się wypowiadaj. 

Jak to jest jak sprzedasz i cena pójdzie w dół??? Będziesz się cieszył że zarobiłeś. Jak w górę to już kto od Ciebie kupił to na Twojej d*pie się dorobił, ryzykuj i handluj. 

Uważam że powinieneś wziąć się za magazynowanie i kontraktowanie. 

Moja wypowiedz dotyczyła cen,a dla Ciebie wyjaśniam:

- dużo pszenicy jest i będzie,

- kukurydzy jest również sporo.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 18:18

DamianGabana

Musisz wyjaśnić, dlaczego twierdzisz że pszenicy jest dużo i będzie więcej.

Bo jak na razie, to wygłaszacie puste bez pokrycia słowa, teksty, że pszenicy jest full i próbujecie sztucznie zbić cenę.

Przypominają mi się lata 1997-2001 gdzie w żniwa ustawiały się kilometrowe kolejki i zboże taniało na łeb na szyję z dnia na dzień. A o dziwo jesienią i wiosną szło zarobić na pszenicy minimum dwa razy tyle co się skupiło. To były złote czasy i złote interesy. Wiem coś o tym.

Teraz robi się podobnie.

Rolnicy!!!!!!!!!!!

Zaprzestancie kontraktacji kukurydzy mokrej. Niech sobie wsadzą te swoje oferty poniżej 400 zł/t. Nauczmy się rządzić swoim towarem i nie pozwalajmy tego robić nieuczciwym pośrednikom.

#45 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 30 lipiec 2016 - 10:03

Brawo TOREZ, mądrze mówisz! Polać mu. To samo jest z sytuacją ziemniaka. Pokolenie głupich chłopów się kończy. Nasz towar my dyktujemy cenę. Na moje oferty sprzedaży z konkretną ceną dzwoni handlarz i oferuje swoją cenę - hahahaha odpowiadam że tak wielkich pieniedzy nie mogę przyjąć i niech szuka głupszego od siebie.

#46 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 08:34

sprzedający i kupujący podaje swą cenę i każdy powinien to uszanować a te hahaha to swiadczy samo za siebie/pycha/

#47 Share DamianGabana

DamianGabana

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 20:48

sprzedający i kupujący podaje swą cenę i każdy powinien to uszanować a te hahaha to swiadczy samo za siebie/pycha/

Panowie 

Takie ceny dają mi porty jak i mieszalnie.

Chciałbym płacić o wiele więcej dla rolnika bo jak jest cena to jest ruch, zarobi każdy a w tym momencie to ja kontraktuję na 3 i 4 miesiące w przód i zastanawiam sie czy będzie taka cena.

Przesłanki cenowe sa wzorowane na rozmowach z firami> Cargill, Wipasz, De Heuse, Ekoplon, Dosshe i inni

Dla mnie jak i dla Was jeszcze lepiej jak będzie mało zbóż. 

#48 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 04 sierpień 2016 - 21:03

jak tam u was kontraktacje kukurydzy? u nas mocno w dół, w aktualnie 380 - 400 netto ;/

#49 Share DamianGabana

DamianGabana

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 07:50

mi na lubelskim w tym momencie wychodzi zakup w w granicach 350/ 400 w zależności od lokalizacji 

ceny netto

#50 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 17:06

Kujawsko Pomorskie, Cedrob w tym tygodniu podpisywał po 400 netto.

Musicie dopytać czy to jeszcze aktualny cennik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 18:40

Panowie 

Takie ceny dają mi porty jak i mieszalnie.

Chciałbym płacić o wiele więcej dla rolnika bo jak jest cena to jest ruch, zarobi każdy a w tym momencie to ja kontraktuję na 3 i 4 miesiące w przód i zastanawiam sie czy będzie taka cena.

Przesłanki cenowe sa wzorowane na rozmowach z firami> Cargill, Wipasz, De Heuse, Ekoplon, Dosshe i inni

Dla mnie jak i dla Was jeszcze lepiej jak będzie mało zbóż. 

piepszysz  jak kazdy pośrednik ,trzeba pamietac ze bez nas ,cały ten Wasz handel oparty na wyzysku i tak padnie ,jak tak ładnie piszesz że chciał byś płacic lepiej to kombinuj i negocjuj lepsze ceny aby wszyscy byli zadowoleni ,minimalnie 500 zł za t ,nakład na ha jest spory więc i zysk powinien byc adekwatny do zainwestowanych pieniędzy ;[

#52 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 19:13

To Ty pieprzysz jak potłuczony. Nie jestem handlarzem, tylko rolnikiem, a skoro czujesz się wyzyskiwany przez pośredników, to ich omiń i sprzedawaj bezpośrednio. Jeśli nie potrafisz, to znaczy, że jesteś słabszy niż pośrednik i powinieneś mu podziękować, że od Ciebie kupuje.

#53 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 20:16

szarlej tos mnie ubawił ,nie jesteś handlarzem ok ,spoko,ale jak Ci tak dobrze z pośrednikami to powodzenia ,nie ma to jak oszukany ,ale zadowolony :P,ja nie sprzedaje pośrednikom

a tak po za tym to do Ciebie nie pisałem więc po co we mnie zaczynasz

#54 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 11:22

Kontraktacje kukurydzy mokrej Agrolok 360 netto z odbiorem minimum 24tony

#55 Share JozB

JozB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 13 sierpień 2016 - 19:38

Każdy chce każdego okantować, takie czasy. Pośrednicy nikogo nie szanują, bo jak poczują raz że nikt się nie upomina o swoje, to następnym razem jeszcze więcej okroją i to bez skrupułów. Zdarzają się uczciwi ludzie, choć trzeba się ich niezle naszukać. Dlatego ja wszystko suszę i sprzedaje na wiosne/lato/na wrzesień. Mimo, że dobrych cen nie widać na horyzoncie, to wiem, że chociaż na procentach mnie nie oskubią(a lubią zawyżać w swoją stronę), a i może zdarzyć się jakiś kataklizm na świecie i ceny pójdą do góry. Niby w tym roku ma być La Nina, czyli może być mokrawo na jesień i wiosnę przyszłego roku, a jak to wpłynie na ceny, to się okaże. Pamięta ktoś taki rok i jak się ceny zachowywały na wiosnę?

#56 Share ws71

ws71

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 14 sierpień 2016 - 10:36

zbigniewPGR chociaż jeden coś sensownego napisał. :)

405-410 zł netto lubelskie.

Kukurydza zaczyna cierpieć z powodu suszy a to ,że ma 3 m nie znaczy ,że będzie sypać 15 ton. Szykuje się powtórka z ubiegłego roku. Pamiętajcie,że kukurydzy w tym roku jest mniej zasiane....

Kujawsko-pomorskie kukurydzy bardzo dużo(przesiew po pszenicach,rzepakach,pszenżycie).Na dzień dziszejszy wygląda na to że plon może być większy niż 15t/ha.Na roślinie po dwie duże kolby,a nawet trafiają się 3

#57 Share JozB

JozB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 14 sierpień 2016 - 11:08

W poprzednim roku też miałem po 2-3 kolby a plon nie przekroczył 8,5 na sucho. Też pięknie wyglądała i miała wysoką mtz. Na tirze ważyła nawet 4 tony więcej niż zazyczaj. Do jesieni jeszcze daleko. U nas też pięknie wygląda, ale np. jak mamy za dużo opadów, to i plon jest niższy niż gdy jest odrobinę suszej od normy. Tak więc spokojnie z tymi 15 t/ha. Zobaczymy co pogoda przyniesie, u nas jeszcze ze 30 procent zbóż nie zebranych i zanosi się jeszcze na to że poczekamy 2 tygodnie na zbiór

#58 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 14:12

Jakie aktualne ceny kontraktow kuku ?

#59 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 12:35

Kujawsko-pomorskie kukurydzy bardzo dużo(przesiew po pszenicach,rzepakach,pszenżycie).Na dzień dziszejszy wygląda na to że plon może być większy niż 15t/ha.Na roślinie po dwie duże kolby,a nawet trafiają się 3

Nie wiem gdzie te kukurydze w kujawsko pomorskim co mają 15 ton dawać bo z tego co widzę to faktycznie 3 kolby i wysokie tyle że w kolbie trzy ziarnka na krzyż B)  a cena zależy od zawrtości wody w momencie zbioru i z tych 400 łatwo się może zrobić 300 B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share ws71

ws71

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 16:35

Sąsiad posiada 200ha kukurydzy i na obecną chwile nigdy nie wyglądała tak dobrze jak w tym roku. :lol:Liczy że plon na pewno przekroczy 13t/ha