Polecane posty

Tomasz78    1029

Panowie 

Takie ceny dają mi porty jak i mieszalnie.

 

Chciałbym płacić o wiele więcej dla rolnika bo jak jest cena to jest ruch, zarobi każdy a w tym momencie to ja kontraktuję na 3 i 4 miesiące w przód i zastanawiam sie czy będzie taka cena.

 

Przesłanki cenowe sa wzorowane na rozmowach z firami> Cargill, Wipasz, De Heuse, Ekoplon, Dosshe i inni

 

 

Dla mnie jak i dla Was jeszcze lepiej jak będzie mało zbóż. 

piepszysz  jak kazdy pośrednik ,trzeba pamietac ze bez nas ,cały ten Wasz handel oparty na wyzysku i tak padnie ,jak tak ładnie piszesz że chciał byś płacic lepiej to kombinuj i negocjuj lepsze ceny aby wszyscy byli zadowoleni ,minimalnie 500 zł za t ,nakład na ha jest spory więc i zysk powinien byc adekwatny do zainwestowanych pieniędzy ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

To Ty pieprzysz jak potłuczony. Nie jestem handlarzem, tylko rolnikiem, a skoro czujesz się wyzyskiwany przez pośredników, to ich omiń i sprzedawaj bezpośrednio. Jeśli nie potrafisz, to znaczy, że jesteś słabszy niż pośrednik i powinieneś mu podziękować, że od Ciebie kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

szarlej tos mnie ubawił ,nie jesteś handlarzem ok ,spoko,ale jak Ci tak dobrze z pośrednikami to powodzenia ,nie ma to jak oszukany ,ale zadowolony :P,ja nie sprzedaje pośrednikom

a tak po za tym to do Ciebie nie pisałem więc po co we mnie zaczynasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Każdy chce każdego okantować, takie czasy. Pośrednicy nikogo nie szanują, bo jak poczują raz że nikt się nie upomina o swoje, to następnym razem jeszcze więcej okroją i to bez skrupułów. Zdarzają się uczciwi ludzie, choć trzeba się ich niezle naszukać. Dlatego ja wszystko suszę i sprzedaje na wiosne/lato/na wrzesień. Mimo, że dobrych cen nie widać na horyzoncie, to wiem, że chociaż na procentach mnie nie oskubią(a lubią zawyżać w swoją stronę), a i może zdarzyć się jakiś kataklizm na świecie i ceny pójdą do góry. Niby w tym roku ma być La Nina, czyli może być mokrawo na jesień i wiosnę przyszłego roku, a jak to wpłynie na ceny, to się okaże. Pamięta ktoś taki rok i jak się ceny zachowywały na wiosnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1766

zbigniewPGR chociaż jeden coś sensownego napisał. :)

 

 405-410 zł netto lubelskie.

Kukurydza zaczyna cierpieć z powodu suszy a to ,że ma 3 m nie znaczy ,że będzie sypać 15 ton. Szykuje się powtórka z ubiegłego roku. Pamiętajcie,że kukurydzy w tym roku jest mniej zasiane....

 

Kujawsko-pomorskie kukurydzy bardzo dużo(przesiew po pszenicach,rzepakach,pszenżycie).Na dzień dziszejszy wygląda na to że plon może być większy niż 15t/ha.Na roślinie po dwie duże kolby,a nawet trafiają się 3

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

W poprzednim roku też miałem po 2-3 kolby a plon nie przekroczył 8,5 na sucho. Też pięknie wyglądała i miała wysoką mtz. Na tirze ważyła nawet 4 tony więcej niż zazyczaj. Do jesieni jeszcze daleko. U nas też pięknie wygląda, ale np. jak mamy za dużo opadów, to i plon jest niższy niż gdy jest odrobinę suszej od normy. Tak więc spokojnie z tymi 15 t/ha. Zobaczymy co pogoda przyniesie, u nas jeszcze ze 30 procent zbóż nie zebranych i zanosi się jeszcze na to że poczekamy 2 tygodnie na zbiór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kujawsko-pomorskie kukurydzy bardzo dużo(przesiew po pszenicach,rzepakach,pszenżycie).Na dzień dziszejszy wygląda na to że plon może być większy niż 15t/ha.Na roślinie po dwie duże kolby,a nawet trafiają się 3

 

 

Nie wiem gdzie te kukurydze w kujawsko pomorskim co mają 15 ton dawać bo z tego co widzę to faktycznie 3 kolby i wysokie tyle że w kolbie trzy ziarnka na krzyż B)  a cena zależy od zawrtości wody w momencie zbioru i z tych 400 łatwo się może zrobić 300 B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1766

Sąsiad posiada 200ha kukurydzy i na obecną chwile nigdy nie wyglądała tak dobrze jak w tym roku. :lol:Liczy że plon na pewno przekroczy 13t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1766

Mówić a mieszkać otoczony 200ha kukurydzy to wydaje mi się są dwie różne sprawy.Po drugie u nas przyjmuje się ze plon poniżej 12,5t nie daje zysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

12,5 nie daje zysku a on liczy na 13 toż to aż 0,5 t/ha zysku czyli lekko licząc przy dobrych wiatrach 250 zł/ha, ja pier_olę, ale hajsu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Mówić a mieszkać otoczony 200ha kukurydzy to wydaje mi się są dwie różne sprawy.Po drugie u nas przyjmuje się ze plon poniżej 12,5t nie daje zysku

 To "skąd ty mieszkasz", że u "was" tak drogo sprzedają śrdoki do produkcji rolniczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

12,5 nie daje zysku a on liczy na 13 toż to aż 0,5 t/ha zysku czyli lekko licząc przy dobrych wiatrach 250 zł/ha, ja pier_olę, ale hajsu

szybciutko go rozpracowałeś i mu udowodniłeś że bredzi bez ładu i składu. Pewnie jakiś smark.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1653

Sąsiad posiada 200ha kukurydzy i na obecną chwile nigdy nie wyglądała tak dobrze jak w tym roku. :lol:Liczy że plon na pewno przekroczy 13t/ha

 

"Eksperci" tez liczyli na rekordowe plony zbóż, a co wyszło? Plon się liczy, jak masz go w magazynie. Dopóki na polu.......

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

szukam chętnego na kukurydze podkarpacie oklice przeworska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1766

Czytanie tekstu ze zrozumieniem jest sztuką,gdzie jest napisane że plon wynosił będzie 13t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Na ziarno nie mam kontraktu, ale na zielonkę mam kontrakt po 90 zł za tonę i nie obchodzi mnie zbiór ani transport.

Jeśli będą płacić po 300 za ziarno to będę próbował upchnąć resztę na biomasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1653

Czytanie tekstu ze zrozumieniem jest sztuką,gdzie jest napisane że plon wynosił będzie 13t/ha

 

Masz rację :" na pewno przekroczy 13t". Teraz wytłumacz, czym ten Twój sąsiad różni się od tych ekspertów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj