Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysztofz14    75

Wczoraj byłem w wipaszu w Kole.Wyjechałem rano przed piątą na wagę wjechałem około dwudziestej na wieczór .Najechało się ludzi ,wszystkie place zawalone i okazało się że ziarno się zagrzało pod plandeką temperatura 22stopnie i wróciłem do domu z towarem.Mieliście takie przypadki w innych firmach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BoskiEllwaro    12
Dnia 8.11.2017 o 10:21, zuzazuza napisał:

żal mi ciebie damianzbr.....Jarasz się ceną ale , że ciebie rąbią na wilgotności to już nie ważne . Ludzie wolą się sami  oszukiwać , dlatego tak chętnie kupują skręcane samochody.....

Dawno mocy nie. Bylo widze 

Edytowano przez BoskiEllwaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208
Przed chwilą, krzysztofz14 napisał:

Wczoraj byłem w wipaszu w Kole.Wyjechałem rano przed piątą na wagę wjechałem około dwudziestej na wieczór .Najechało się ludzi ,wszystkie place zawalone i okazało się że ziarno się zagrzało pod plandeką temperatura 22stopnie i wróciłem do domu z towarem.Mieliście takie przypadki w innych firmach?

To jaką wilgotność miała kuku że się zagrzała? U nas Wipasz Zadąbrowie też pakuje mokrą kukurydzę na plac luzem, i się tak właśnie zastanawiam czy im się nie grzeje  i co z tym jak deszcz na nią pada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

33% wykazało w czwartek nasypana podajnikiem miałem jechać ale biorą do 20 to nie chciało mi się spać w ciągniku .Kiedyś brali całą dobę a teraz w nocy przewożą z rękawów na suszarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 1.09.2017 o 12:01, RolnikTivi napisał:

Cedrob przez ostatni miesiąc-40zl ;)

 

Dnia 1.09.2017 o 19:31, paweljrfarmer napisał:

@RolnikTivi ile było najwięcej w Cedrobie i kiedy?

 

Dnia 1.09.2017 o 21:36, RolnikTivi napisał:

400 netto przez caLy okres do konca lipca jakoś ;)

 

Dnia 13.10.2017 o 13:09, Piechu napisał:

Dzis rozmawialem z pania od ktorej biore nasiona i powiedziala ze jest na rynku nagly skok cen z 350-370 na 400 i firmy podobno same szukaja ziarna.

 

Dnia 14.10.2017 o 11:49, Mathieu92 napisał:

Wipasz Międzyrzec Podlaski oferuje 400zł netto. Co Wy na to ?  Może w niedalekiej okolicy jest ktoś co lepiej płaci? Ja pow. Lubelski.

Przeczytaj powyższe wpisy, specjalnie dla ciebie je zebrałem w jedną całość.

1. Cedrob z 400zł/t obciął 40 zł, aż tu nagle jak pisze adamson330 na poprzedniej str. cedrob płaci 400zł/t

2. Wipasz Międzyrzec jeszcze we wrześniu oferował coś poniżej 400zł, cyba była wtedy mowa o 380zł/t z tendencją spadkową. Teraz zadzwoń do nich i zapytaj ile płacą.

 

Dnia 8.11.2017 o 10:21, zuzazuza napisał:

żal mi ciebie damianzbr.....Jarasz się ceną ale , że ciebie rąbią na wilgotności to już nie ważne . Ludzie wolą się sami  oszukiwać , dlatego tak chętnie kupują skręcane samochody.....

Nie sprzedaję mokrego, wszystko sobie sam suszę więc nie bardzo kto ma mnie robić na wilgotności. A i jeszcze weź mi wytłumacz do czego pijesz pisząc o skręcanym samochodzie?? Bo kompletnie nie ogarnąłem o czym mówisz..O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

u nas to cena mokrej zwyżkuje co niektórzy już płacą po 450 zł za mokrą  i nawet po 400 bez badania wilgotnośći

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzazuza    9
Dnia 8.11.2017 o 00:20, damianzbr napisał:

 Jaki zjazd cen?

Pod sokołowem podl. jeden w październiku wyskoczył z ceną 380 zł/t a teraz patrzę już ma 420 zł/t

Wipasz Międzyrzec przed żniwami zapowiadał się po 380 zł/t teraz na 400 zł/t. Jak towaru będzie miał mało może jeszcze podniesie.

Jakiś handlarz z pod parczewa zabiera po 420 zł/t i wiezie na kontrakt do wipaszu.

 

A ty @zuza to nie podawaj do siebie nr tel, tylko wyskocz ze stawką 500 zł/t wykup kukurydzę z 3 woj. i za 2 miesiące to ty będzie dyktować warunki dla paszarni, a nie one tobie.

 

Rozumiem , że ty wyskoczyłeś z ceną skupu 500 zł i będziesz dyktować za chwilę warunki... oczywiście wierzę ,że ceny nie zrekompensowałeś sobie na wilgotności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzazuza    9
Dnia 11.11.2017 o 08:59, BoskiEllwaro napisał:

Dawno mocy nie. Bylo widze 

No cóż po pijaku nie zrozumiesz......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja nie skupuje kukurydzy. ja sprzedaje sucha swoja kukurydze. i gdyby nawet skupowali po 500zł/t mokrej to wraz bardziej opłaci mi się suszyć i sprzedać w tej cenie co sprzedaje suchą niż sprzedać mokra po 500zl/t.

 

A za ta niczym nie uzasadniona rozmowę z jakimiś zagadkowymi docinkami za chwilę dostaniesz bana i skończy się głupkowanie w twoim wydaniu. Nie potrzebujemy tu takich ja ty, siejących zamęt nic nie wnoszących do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
4 godziny temu, damianzbr napisał:

ja nie skupuje kukurydzy. ja sprzedaje sucha swoja kukurydze. i gdyby nawet skupowali po 500zł/t mokrej to wraz bardziej opłaci mi się suszyć i sprzedać w tej cenie co sprzedaje suchą niż sprzedać mokra po 500zl/t.

 

A za ta niczym nie uzasadniona rozmowę z jakimiś zagadkowymi docinkami za chwilę dostaniesz bana i skończy się głupkowanie w twoim wydaniu. Nie potrzebujemy tu takich ja ty, siejących zamęt nic nie wnoszących do tematu.

to na co masz suszarnie ze tak tanio ci wychodzi suszenie ? my mamy na gaz tylko ze z tych butli 33 kg ciagniemy i ciagnik to napedza to w tym roku najmokrzejsza kukurydza ktora nam sie przygrzala oczekujac na suszenei 43 % wyszlo nas 120 zł tona same koszty , 36 % 95 zł tona ale to same koszty a gdzie amortyzacja koszty pracy ludzkiej itd . duza butle bysmy postawili ale to z badaniami itd z 15 tys moze wyjsc to nie oplaca sie stawiac na sianie kukurydzy max 15 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 godzin temu, warchest napisał:

to na co masz suszarnie ze tak tanio ci wychodzi suszenie ? my mamy na gaz tylko ze z tych butli 33 kg ciagniemy i ciagnik to napedza to w tym roku najmokrzejsza kukurydza ktora nam sie przygrzala oczekujac na suszenei 43 % wyszlo nas 120 zł tona same koszty , 36 % 95 zł tona ale to same koszty a gdzie amortyzacja koszty pracy ludzkiej itd . duza butle bysmy postawili ale to z badaniami itd z 15 tys moze wyjsc to nie oplaca sie stawiac na sianie kukurydzy max 15 ha

Skoro cię wyszło 120 zł/t wysuszyć z 43% na 15%. To policz po ile byś dostał na skupie mokrej.

1. Sprzedajesz 10t mokrej na 43%, po 500zł/t obtrącenia za procenty wynoszą 10zł każdy procent.

(1t 43%) x [((500zł/t-((43%-30%)x10zł)] = (1t 43%) x ((500 zł/t-(13%x10zł)) = (1t 43%) x (500zł/t - 130 zł) = 1t x 370zł/t = 370 zł

czyli za 1t 43% otrzymujesz łącznie 370zł

2. Suszysz 1 t mokrej z 43% na 15%

według kalkulatora KSW uzyskujesz 0,67t 15%

0,67t x 700zł/t = 469 zł – 120zł koszt suszenia = 349zł/t

 

EDIT: To mniej więcej będzie tak.

43% - 15% = 28% muszę wysuszyć.

1,5lgazu x 28% = 42 litry

42 litry x 1,55zł/l = 65,1 zł

I tak na suszarnię sobie liczę 150 zł jakiś tam prąd a w suszarnię wsypuję 11t mokrej.

Prąd = 150zł/11t = 14zł/tonę mokrej

65,1zł + 14 zł = około 80 zł/t kosztów aby wysuszyć taką 43 %

Licząc amortyzację i jakąś tam pracę myślę że w 100zł się zmieszczę.

Ale to też zależy od temp. na dworze. Jak będzie zimno na dworze, temp minusowa to więcej gazu pójdzie.

 

Wynik:

Mokra = 370zł/t

Sucha – 349zł/t

Więc gdyby ktoś skupował po 500zł/t mokra u ciebie na polu to opłaci się się sprzedać. Ale po pierwsze nit tyle nie zapłaci ci na polu. Ani nawet u siebie na placu. A dowiezienie też kosztuje, chyba że sam byś wiózł traktorem bo masz pod nosem taki skup, ale mało który rolnik ma ten komfort.

A to czy ma 43 % niczego nie zmienia bo suszyć masz większe koszta a sprzedając jako mokrą miał byś większe obtrącenia. Jedno z drugim jest powiązane.

 

Co nie zmienia faktu że najlepiej kosić jak najsuchszą. Ale to jaka jest jej wilgotność nie wpływa na opłacalność suszenia w stosunku do sprzedawania.

Ja mam tak około 1,5 lita gazu na tono procent. A gaz kupiłem po 1,55zł/l. Teraz ma zdrożeć kolejne dostawy

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Cargill Dobrzelin znowu wstrzymał skup.

Handlował ktoś z Was  z firmą Agrocentrum Pniewo k. Bedlna albo Nikoleks Bis z Jastrzebia k. Bedlna? Woj. łodzkie.

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
nikolex handluje już długo z płatności a nie ma większego problemu co do parametrów to różnie w tam ty tygodniu czwartek za 30% kukurydzę płacili 350zl netto kasa już na koncie dziś

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27

Agrolok magazyny w Ujściu (400zł) , Różewie (400zł) i Osieku koło Rypina (410zł) / 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, mazowsze napisał:

Agrolok magazyny w Ujściu (400zł) , Różewie (400zł) i Osieku koło Rypina (410zł) / 30%

Co z tego jak cię rąbną na % i wyjdzie po 300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80
1 godzinę temu, adamson330 napisał:

Nie cudują z wilgotnością?

 

Nie wiem. Ale firma co do płatności rzetelna.  PolMais w Lubieniu 350 netto, a w Krzewacie k. Kłodawy wiecie po ile stoi kukurydza? Przynajmniej z rzepakiem tam było bardzo ok u mnie zawsze, a przez bliskość do Koła jak dzwoniłem to cena była w miarę. Ja po 380 za 30% sprzedałem 15 października i spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj