Polecane posty

ChiquitaB    749

U mnie juz czarna plamka zaczyna sie robic takze 2 tyg i kosa ale fao 220. Kolby ladbe ale czubki w co trzeciej odpadaja jak nie omacnica to fuzarioza. Bardziej mnie martwi czy w cale pole da sie wjechac taka breja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

U mnie juz czarna plamka zaczyna sie robic takze 2 tyg i kosa ale fao 220. Kolby ladbe ale czubki w co trzeciej odpadaja jak nie omacnica to fuzarioza. Bardziej mnie martwi czy w cale pole da sie wjechac taka breja

 

gdzie jest ta czarna plamka mozesz wstawic tego fote ?

panowie a jak jest kuk mokra teraz po 420 netto a sucha po 680 netto to co lepiej oplaci sie suszyc i sucha po tyle sprzedac czy mokra lepiej co lepiej bd sie oplacic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Warchest nie leć w ciula  :D  a co my wróżki? Podaj koszt suszenia tono procenta ile będziesz musiał zapłacić u usługodawcy (u nas na rejonie to jest 10zł/tonoprocent). Podaj wilgotność ziarna jakie chciał byś suszyć/sprzedać, oraz podaj ile obtrącają za każdy % wilgotności w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

heh wilgotnosc nie znana jeszcze z kolby wydlubalem kukurydze to wyszlo 30 % ale wiadomo przez kombajn pojdzie itd gdzieniegdzie sa po 2 kolby to wilgotnosc bedzie duzo wieksza . suszyc bd sami pierwszy raz ale gaz z butli tych 30 kg bedzie i napedzana ciagnikiem wiec koszty pewnie duze wyjda zobaczymy jak to bd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

W ciula leci bo u nas sucha jest po 570 netto. Coś nie wydaje mi się żeby teraz tak wysoko stała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

heh wilgotnosc nie znana jeszcze z kolby wydlubalem kukurydze to wyszlo 30 % ale wiadomo przez kombajn pojdzie itd gdzieniegdzie sa po 2 kolby to wilgotnosc bedzie duzo wieksza . suszyc bd sami pierwszy raz ale gaz z butli tych 30 kg bedzie i napedzana ciagnikiem wiec koszty pewnie duze wyjda zobaczymy jak to bd

To jak przez kombajn przejdzie to ile % wzrośnie wilgotność? Edytowano przez piotrols

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Wczoraj patrzylem to wilgotnosc 41 procent, takze comajmniej dwa tygodnie do tego problem z woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

U mnie na kolbie 35 procent. W sobotę zaczynam sezon :D. Zapowiadają za niedługo fają pogodę, więc trzeba zakasać rękawy i jechać za te 600 zł za tonkę.I tak to lepiej niż rok temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

Jakimi wilgotnościomierzami badacie kukurydzę? Zgadza się pomiar z pola z pomiarem na skupie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Braki kukurydzy... 450  netto do 30%wilgotności, podlaskie ma ktoś taki towar do sprzedania? ;) Cena prawdopodobnie ulegnie zmianie jak zaczną kosić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

chyba cena pojdzie ale w gore plony kukurydzy beda slabe po ostatniej wichurze to tragednia na polach jest pol polamane do tego kolby srednie plonu z tego nie bedzie przynajmniej w mojej okolicy tak to wyglada....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Braki kukurydzy... 450  netto do 30%wilgotności, podlaskie ma ktoś taki towar do sprzedania? ;) Cena prawdopodobnie ulegnie zmianie jak zaczną kosić...

 

Gdzie taka cena?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

chyba cena pojdzie ale w gore plony kukurydzy beda slabe po ostatniej wichurze to tragednia na polach jest pol polamane do tego kolby srednie plonu z tego nie bedzie przynajmniej w mojej okolicy tak to wyglada....

Za to w moim rejonie takiej kukurydzy dawno nie było. po ksawerym trochę się połamało, ale nie na tyle żeby kombajn nie dał rady zebrać. Waga ziarna w kolbach od 200 do 300 gram. Zaczeli już kosić trochę na ccm to na 5 klasie wychodzi 13-15 ton. z tym że na razie mokre , 32-38% .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Dzis rozmawialem z pania od ktorej biore nasiona i powiedziala ze jest na rynku nagly skok cen z 350-370 na 400 i firmy podobno same szukaja ziarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Dzis rozmawialem z pania od ktorej biore nasiona i powiedziala ze jest na rynku nagly skok cen z 350-370 na 400 i firmy podobno same szukaja ziarna.

Wszystkie firmy skupujace szukaja towaru bo aktualnie jest go malo , zaczna sie zniwa naprawde to cena pojdzie w dol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzis rozmawialem z pania od ktorej biore nasiona i powiedziala ze jest na rynku nagly skok cen z 350-370 na 400 i firmy podobno same szukaja ziarna.

A mówiła jakie to firmy? Bo chyba handlarze, którzy rżną na procentach. Duże firmy w okolicy Gniezna 370-380. Nie wiem jak chemirol, ale u nich też coś nie tak z wilgotnościomierzami:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj