Polecane posty

seba1985    16

jak mi jakaś sprawdzona firma zaoferuje 430 netto podpisuje bez wahania dla mnie to są godziwe pieniądze przy moich plonach i nakładach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

tylko po co?juz o tym pisalem jak ktos wyprodukuje 1 tone za 100 zl do tego suszy tanio ma piec na zurzyte gumiaki i '' tani prad'' ze slupa to warto ;)

 

jakoś wielu rolników suszy kukurydze i sie im jakims cudem opłaca ba nawet niektorzy usługe suszenia wynajmuja i tez im sie opłaca . pozatym  na miał jest najtansze suszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

jakoś wielu rolników suszy kukurydze i sie im jakims cudem opłaca ba nawet niektorzy usługe suszenia wynajmuja i tez im sie opłaca . pozatym  na miał jest najtansze suszenie

 suszą bo ich na to stać żeby trzymać powiedz mi jaki sens suszyć jak można na ryczałt po 450 sprzedać mokrą? żle coś mówisz bo koszta suszenia to nie tylko suszarnia to praca człowieka transport ładowarka czy żmijka moim zdaniem przy takiej cenie mokrej to skórka za wyprawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

 suszą bo ich na to stać żeby trzymać powiedz mi jaki sens suszyć jak można na ryczałt po 450 sprzedać mokrą? żle coś mówisz bo koszta suszenia to nie tylko suszarnia to praca człowieka transport ładowarka czy żmijka moim zdaniem przy takiej cenie mokrej to skórka za wyprawkę

 

tzn powiem tak cena mokrej jak narazie te 450 złto by była dobra cena ale ciekawe w jakeij cenie sucha by była ale podam ci przyklad z tego roku kukurydze skupowali max 350 i po tyle sprzedalem plus 10 zł dopłacał do tonoprocentu jak suchsza byla ale max do 25 % czyli dostałem 400 netto a kukurydza miała 24 % to na dzień dzisiejszy cedrob już płaci 630 netto za sucha to w takim wypadku opłacało sie wysuszyć nawet usługowo bo usługowo bym zapłacil w granicach 70 -80 zł to zostało by mi 880 kg z tony bo 1,2 procenta odchodzi na zbicie jednego procenta wilgotnosci czyli 8,8x63=554 złtona minus 80 zł = 474 czyli 74 złote mam zostaje mi z tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

widac ze nigdy nie suszyles kukurydzy bo twoje zalozenie zawiera bledy :

 

na przechowanie suszenie do 14 % wilgotnosci nie wypali zeby trzymac do marca kwietnia trzeba zbic do 11 % bezpieczna granica ze nic sie z nia dziac nie bedzie do tego zalecalbym zeby to dmuchnac w jezeli jest w silosie ( duzym silosie) zalezy tez jaka suszarnia daszkowa czy siatkowa

 

po drugie zapomniales dodac a raczej odjac od zysku twojej pracy i czasu na zawiezienie tego na suszarnie  rozladunek zaladunek na sprzedaz to tez cos kosztuje z pola sypiesz na tira i pozamiatane

 

po trzecie ostatnie o sprzedazy mokrej kuku mysli sie teraz lub ostatecznie w marcu a nie w zniwa kukurydziane to tak jakbys np jeczmien sprzedal gdzie byl po 480 netto a teraz prawie po 600 analogiczna sytuacja

 

z suszeniem kuku jest roboty oplaca sie suszyc jak masz swoja suszarnie najlepiej na gaz a wg mnie to dobrym rozwiazaniem jest podpisac jakis kontrakt na sucha nowe zbiory podsuszyc do 14 i sprzedac jak juz bardzo chcesz suszyc ( mowie o wlasnej suszarni) po przy wilgotnosci 24 byloby to najbardziej oplacalne

 

kolega wyzej dobrze napisal ze cena 430 netto zla nie jest malo roboty i mozna cos zarobic nie blokujac kapitalu bo na kukurydze jest naklad duzy

a ze ludzie maja swoje suszarnie i kapital to susza i trzymaja.

jakies 4 lata temu jak sucha kuku byla po 95 brutto a mokra bylo mniejsze zaintereswanie to byl zloty interes az sie chcialo siac kuku;)

teraz jest duzo firm ktore maja suszarnie o ogromnej mocy przerobowej np cedrob czy wipasz i u nich suszenie wychodzi sporo taniej niz u ciebie w domu ale to osobny temat...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie trzeba suszyć do 11%, 14 % bez problemu starcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

widac ze nigdy nie suszyles kukurydzy bo twoje zalozenie zawiera bledy :

 

na przechowanie suszenie do 14 % wilgotnosci nie wypali zeby trzymac do marca kwietnia trzeba zbic do 11 % bezpieczna granica ze nic sie z nia dziac nie bedzie do tego zalecalbym zeby to dmuchnac w jezeli jest w silosie ( duzym silosie) zalezy tez jaka suszarnia daszkowa czy siatkowa

 

po drugie zapomniales dodac a raczej odjac od zysku twojej pracy i czasu na zawiezienie tego na suszarnie  rozladunek zaladunek na sprzedaz to tez cos kosztuje z pola sypiesz na tira i pozamiatane

 

po trzecie ostatnie o sprzedazy mokrej kuku mysli sie teraz lub ostatecznie w marcu a nie w zniwa kukurydziane to tak jakbys np jeczmien sprzedal gdzie byl po 480 netto a teraz prawie po 600 analogiczna sytuacja

 

z suszeniem kuku jest roboty oplaca sie suszyc jak masz swoja suszarnie najlepiej na gaz a wg mnie to dobrym rozwiazaniem jest podpisac jakis kontrakt na sucha nowe zbiory podsuszyc do 14 i sprzedac jak juz bardzo chcesz suszyc ( mowie o wlasnej suszarni) po przy wilgotnosci 24 byloby to najbardziej oplacalne

 

kolega wyzej dobrze napisal ze cena 430 netto zla nie jest malo roboty i mozna cos zarobic nie blokujac kapitalu bo na kukurydze jest naklad duzy

a ze ludzie maja swoje suszarnie i kapital to susza i trzymaja.

jakies 4 lata temu jak sucha kuku byla po 95 brutto a mokra bylo mniejsze zaintereswanie to byl zloty interes az sie chcialo siac kuku;)

teraz jest duzo firm ktore maja suszarnie o ogromnej mocy przerobowej np cedrob czy wipasz i u nich suszenie wychodzi sporo taniej niz u ciebie w domu ale to osobny temat...

 

no ja chce kupic wlasna suszarnie za ok max 25 tys suszylbym 10 -max 20 ha kukurydzy ale najczesciej z 10 ha u nas na dzien dzisiejszy cedrob teraz podpisuje umowe na 400 netto za 30 % ale na sucha jakbym podpisal umowe to by było lepiej . wielkie dzieki za info a przechowywalbym kukurydze w stodole tak jak kiedys juz mialem w stodole kukurydze i nic sie z nia nie dzialo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2420

@ warchest nie policzyles jeszcze amortyzacji suszarni jak kupisz suszarnie za 25tys jak piszesz to przy ilu tonach ci się zakup zamortyzuje


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

za 25 tys nie kupisz suszarni..... daszkowa jest wolna a saitkowa to bedzie szrot za regeneracje slimaka zaplacisz z 10 tys przerabialem temat...

jak trzymales w stodole pare ton to ok ale jak nasypiesz ze 100 t do silosa to musi byc mniej niz 14 % zeby sie nie martwic na wiosne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

za 25 tys nie kupisz suszarni..... daszkowa jest wolna a saitkowa to bedzie szrot za regeneracje slimaka zaplacisz z 10 tys przerabialem temat...

jak trzymales w stodole pare ton to ok ale jak nasypiesz ze 100 t do silosa to musi byc mniej niz 14 % zeby sie nie martwic na wiosne....

 

100 ton to mialem w stodole nasypana kukurydze i nicsie nie działo lezała do marca a co powiecie o tej suszarni https://www.olx.pl/oferta/suszarnia-do-zboza-rzepaku-kukurydzy-porcjowa-CID757-IDbAJE9.html#be450b18f9;promoted

z 10 ha bym suszył czyli ok 100 ton czy ta suszarnie i peic kupic za 15 tys na miał do niej https://www.olx.pl/oferta/suszarnia-do-zboza-rzepaku-kukurydzy-8-9-ton-daszkowa-CID757-IDbAJ4z.html#be450b18f9;promoted

czy daszkowych nie polecacie z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

widac ze nigdy nie suszyles kukurydzy bo twoje zalozenie zawiera bledy :

 

na przechowanie suszenie do 14 % wilgotnosci nie wypali zeby trzymac do marca kwietnia trzeba zbic do 11 % bezpieczna granica ze nic sie z nia dziac nie bedzie do tego zalecalbym zeby to dmuchnac w jezeli jest w silosie ( duzym silosie) zalezy tez jaka suszarnia daszkowa czy siatkowa

 

po drugie zapomniales dodac a raczej odjac od zysku twojej pracy i czasu na zawiezienie tego na suszarnie  rozladunek zaladunek na sprzedaz to tez cos kosztuje z pola sypiesz na tira i pozamiatane

 

po trzecie ostatnie o sprzedazy mokrej kuku mysli sie teraz lub ostatecznie w marcu a nie w zniwa kukurydziane to tak jakbys np jeczmien sprzedal gdzie byl po 480 netto a teraz prawie po 600 analogiczna sytuacja

 

z suszeniem kuku jest roboty oplaca sie suszyc jak masz swoja suszarnie najlepiej na gaz a wg mnie to dobrym rozwiazaniem jest podpisac jakis kontrakt na sucha nowe zbiory podsuszyc do 14 i sprzedac jak juz bardzo chcesz suszyc ( mowie o wlasnej suszarni) po przy wilgotnosci 24 byloby to najbardziej oplacalne

 

kolega wyzej dobrze napisal ze cena 430 netto zla nie jest malo roboty i mozna cos zarobic nie blokujac kapitalu bo na kukurydze jest naklad duzy

a ze ludzie maja swoje suszarnie i kapital to susza i trzymaja.

jakies 4 lata temu jak sucha kuku byla po 95 brutto a mokra bylo mniejsze zaintereswanie to byl zloty interes az sie chcialo siac kuku;)

teraz jest duzo firm ktore maja suszarnie o ogromnej mocy przerobowej np cedrob czy wipasz i u nich suszenie wychodzi sporo taniej niz u ciebie w domu ale to osobny temat...

Bez urazy, ale czy ty masz jakieś pojęcie o suszeniu, kosztach i magazynowaniu? Bo z tego co widzę to trujesz jak potłuczony. Piszesz że nie opłaca się suszyć kukurydzy, a prawda jest taka, że jak mokra qq w żniwa kosztowała 330-350, a cena suchej rzeczywiście była tak ustawiona że przy cenie 500 zostawało z suszenia kilka-kilknaście złotych, to jak teraz jest ta tona suchej droższa o 130 zł to chyba znaczy to że 130 zł to czysty zysk z jednej tony. Zbierz 8 ton na sucho - masz 1040zł, zbierz 10 t/ha na sucho - masz 1300 zł. Zbierz to z 10 ha robi się 13000, ze 100 ha 130000. Jeśli ktoś ma już suszarnię i magazyny to i tak musi je zamortyzować bez względu na to czy są one używane, czy nie. Kwestii magazynowania przy 14% nie będę komentował, bo nie ma z tym najmniejszego problemu w silosach, tylko trzeba trochę pomyśleć,  a jeśli ktoś do tego celu zbiją wilgotność kukurydzy o dodatkowe 3% i nabija sobie dodatkowe koszty jest po prostu idiotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

Bez urazy, ale czy ty masz jakieś pojęcie o suszeniu, kosztach i magazynowaniu? Bo z tego co widzę to trujesz jak potłuczony. Piszesz że nie opłaca się suszyć kukurydzy, a prawda jest taka, że jak mokra qq w żniwa kosztowała 330-350, a cena suchej rzeczywiście była tak ustawiona że przy cenie 500 zostawało z suszenia kilka-kilknaście złotych, to jak teraz jest ta tona suchej droższa o 130 zł to chyba znaczy to że 130 zł to czysty zysk z jednej tony. Zbierz 8 ton na sucho - masz 1040zł, zbierz 10 t/ha na sucho - masz 1300 zł. Zbierz to z 10 ha robi się 13000, ze 100 ha 130000. Jeśli ktoś ma już suszarnię i magazyny to i tak musi je zamortyzować bez względu na to czy są one używane, czy nie. Kwestii magazynowania przy 14% nie będę komentował, bo nie ma z tym najmniejszego problemu w silosach, tylko trzeba trochę pomyśleć,  a jeśli ktoś do tego celu zbiją wilgotność kukurydzy o dodatkowe 3% i nabija sobie dodatkowe koszty jest po prostu idiotą.

moim zdaniem idiotą jesteś Ty bez urazy oczywiście bo nie liczysz że jak sprzedasz po 430 netto to dodatkowo płacą Ci za wagę wody z kukurydzy bez roboty bez transportu czyste pieniądze nie liczysz motogodzin ciągnika zużycia opon napraw pewnie tatuś gospodarzy tak więc Ciebie to pewnie nie obchodzi i zważ też że nie każdy jest tak zamożny że ma biny i magazyny niektórzy magazynują w starych klitkach co zwiększa nakłady sił i kosztów na ponowne ładowanie na transport....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

kazdy ma swoje zdanie na ten temat forum jest po to zeby pisac ja nie ublizam tu nikomu ALBERCIK 99 nie musisz czytac jak ci nie pasuje jak chcesz komentmowac rob to z klasa a nie wrzucasz od idiotów...

 

po drugie czytaj ze zrozumieniem a jak masz z tym problem to moze przeczytaj ze dwa razy?? ja nie sprzedawalem qq po 330-350 tylko  100 ton po 440 netto i 100 po 450 netto na zaklad bo taki mialem kontrakt reszte poza umowa po 380 netto i jestem z tego bardzo zadowolony nie bede narzekal jak uwazasz ze suszenie przy tych cena jest oplacalne twoja sprawa ja uwazam inaczej i zdania nie zmienie... kukurydza jest wredna na przetrzymanie szzegolnie w silosie jak nigdy i sie nie zepsula przy 14 % wilgotnosci t ok ja mialem taki przypadek i nie jest to nic milego koledzy susza do 11  i przechowuja do czerwca na pewniaka

 

duze gospodarstwa ktore posiadaja duze ilosci i wysokowydajne suszarnie wychadza na tym lepiej ilosc robi swoje moje 300 ton to wielkie nic wole sprzedac i miec kase na nawozy czy rate kredytu

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

450 netto to jest dobra cena za mokra a ile doplacaja/odejmuja za tonoprocent wilgotonosci i do ilu max dopłacają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

moim zdaniem idiotą jesteś Ty bez urazy oczywiście bo nie liczysz że jak sprzedasz po 430 netto to dodatkowo płacą Ci za wagę wody z kukurydzy bez roboty bez transportu czyste pieniądze nie liczysz motogodzin ciągnika zużycia opon napraw pewnie tatuś gospodarzy tak więc Ciebie to pewnie nie obchodzi i zważ też że nie każdy jest tak zamożny że ma biny i magazyny niektórzy magazynują w starych klitkach co zwiększa nakłady sił i kosztów na ponowne ładowanie na transport....

Po pierwsze nie mierz wszystkich swoją miarą, bo na 100% nie wiesz czy jestem małym Czesiem jeżdżącym z tatą na bocznym siedzonku w ciapku, czy też rolnikiem z długoletnim stażem i doświadczeniem prowadzącym duże i dobrze prosperujące gospodarstwo. Po drugie próbujesz wmówić mi niewiedzę i głupotę, a sam zabłysnąć, przy czym jest to bardzo nieudolne; bo jak można odnieść inne wrażenie skoro kwestionujesz moją wypowiedź, w której ja podaję zupełnie inne (rzeczywiste w trakcie żniw kukurydzy 2016) relacje cenowe kukurydzy mokrej i suchej, a ty wyjeżdżasz z hipotetyczną (być może kontraktowaną, ale dla większości nieosiągalną, a więc ciągle hipotetyczną) ceną jaką jest 430 i podważasz moje wyliczenia. Najwyraźniej nie zauważyłeś, że corocznie cena kukurydzy suchej w trakcie zbiorów jest tak przez "rynek" ustalana, by suszenie się nie opłacało. W latach kiedy mokra kukurydza kosztuje 430, sucha kosztuje 600 i twoje mundrości biorą w łeb.  Po trzecie dlaczego prawisz mi morale o tym, że być może niektórzy nie mają gdzie magazynować? Kolega @maly00 wyraźnie pisał o magazynowaniu kukurydzy w binach, więc na taki sposób magazynowania odpowiedziałem. Nie napisałem o bezsensownym szuflowaniu i wachlowaniu kukurydzy na klepisku w stodole. Kto nie ma do tego warunków najzwyczajniej w świecie się za to nie zabiera, więc powiedz mi co ma piernik do wiatraka? Reasumując skoro ja jestem małym Czesiem, to kim ty jesteś pisząc ten stek bezpodstawnych bzdur w moim kierunku?

 

kazdy ma swoje zdanie na ten temat forum jest po to zeby pisac ja nie ublizam tu nikomu ALBERCIK 99 nie musisz czytac jak ci nie pasuje jak chcesz komentmowac rob to z klasa a nie wrzucasz od idiotów...

 

po drugie czytaj ze zrozumieniem a jak masz z tym problem to moze przeczytaj ze dwa razy?? ja nie sprzedawalem qq po 330-350 tylko  100 ton po 440 netto i 100 po 450 netto na zaklad bo taki mialem kontrakt reszte poza umowa po 380 netto i jestem z tego bardzo zadowolony nie bede narzekal jak uwazasz ze suszenie przy tych cena jest oplacalne twoja sprawa ja uwazam inaczej i zdania nie zmienie... kukurydza jest wredna na przetrzymanie szzegolnie w silosie jak nist  gdy i sie nie zepsula przy 14 % wilgotnosci t ok ja mialem taki przypadek i nie jest to nic milego koledzy susza do 11  i przechowuja do czerwca na pewniaka

 

duze gospodarstwa ktore posiadaja duze ilosci i wysokowydajne suszarnie wychadza na tym lepiej ilosc robi swoje moje 300 ton to wielkie nic wole sprzedac i miec kase na nawozy czy rate kredytu

Moja wypowiedź w żaden sposób nie miała na celu cię obrazić. Nie napisałem, że jesteś idiotą, ale że jest nim ten kto przesusza celowo towar o kilka %, bo podważa to ekonomiczny sens suszenia. Zresztą sam przyznajesz, że nie suszyłeś qq, tylko sprzedałeś ją na mokro, więc siłą rzeczy nie możesz być idiotą suszącym do 11%, bo przecież ty w ogóle tego nie robiłeś. Rozumiem, że problemem może być złapanie na suszarni dokładnie 14%, ale żeby z premedytacją suszyć na 11%?

Jeszcze raz podkreślę, że moje porównania dotyczą cen rynkowych mokrej i suchej kukurydz w trakcie zbiorów. Nie każdy jest tym szczęśliwcem, który ma w terenie odbiorców gwarantujących ceny które powyżej podajesz prostując to co wcześniej podważyłeś. Poza tym bardzo nieobiektywne jest porównywanie ceny kukurydzy mokrej kontraktowanej, do kukurydzy suchej niekontraktowanej i rozpatrywanie sensu suszenia, choć w ostatecznym rozrachunku rzeczywiście w tym przypadku racja jest po twojej stronie. Jeszcze, bo nie wiadomo jak wysoko poszybuje sucha qq za np 4 miesiące. 

Widziałem silosy, które trzeba było rozcinać, żeby wybrać stojącą w nich kukurydzę, widziałem też pryzmy popsutej kukurydzy w magazynach płaskich. Jeśli nie ma się do tego głowy, nie trzeba się za to zabierać, ale nie można mówić, że się nie da, bo to nieprawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    149
Napisano (edytowany)

Witam. Gdzie można zakontraktować kukurydze na 2017r. przy ilości ok.100 ton?

woj mazowieckie-siedlce-łosice-sokołów podlaski. W 2016r sprzedawałem do Wipaszu po 350netto 30% ale oni nie kontraktują i mam troche daleko 80km.

Pozdrawiam

Edytowano przez sw_kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26
Napisano (edytowany)

kukurydze suszylem przez 4 lata i to na usludze nie posiadam wlasnej suszarni oplacala sie jak byla dwa lata po 900-950 zl pozniej bylo tylko taniej a jak ostatniego roku sprzedalem po 680 zl to dalem sobie spokoj z suszeniem na nastepny sezon i wszystko poszlo na mokroi tak sie zaczelo ze teraz nic nie susze tylko 80% na kontrakt reszta cena rynkowa w zniwa kukurydziane

jak przez dwa lata kolega suszyl mi do 11-12 % wilgotnosci bylo dobrze a w nastepnym sezonie wyczytalem w modrym internecie ze wystarczy na przechowanie 14% to tak sobie zazyczylem i w grudniu bylo cieplo zaczely sie problemy mimo dmuchania w silosie trzeba bylo wszytko przesypywac bo kukurydza stanela slupem i to w dwoch silosach dobrze ze znajomy to ode mnie wzial i jakos na tym wyszedlem na suszeniu za duzo nie zaoszczedzilem a klopotu bylo z tym co niemiara dmuchawa chodzila co drugi dzien dopoki nie sprzedalem i mozesz sobie pisac ze wystarczy do 14 suszyc na przechowanie ja bym nigdy wiecej nie zaryzykowal a znam tez takich co susza do 10% i to nie sa ludzie ktorzy maja po 10 h kuku....pozniejsze straty w przechowaniu nigdy nie zrekompensuja tych 2 % dosuszenia

 

kukurydza to zaden interes sieje sie to tak naprawde po to zeby miec mniej roboty w zniwa i lamac plodozmian a to od pogody zalezy czy cos zarobisz i jaki bedzie twoj zysk ale nie ma sensu tutaj pisac na ten temat bo tu pisze sie o cenie kontraktow. cena suchej kuku nie bedzie wysoka te czasy juz minely i to dawno i nie wierz w to ze cena nagle podskoczy do 700 czy 800 zl za duzo jest towaru za duzo posrednikow itd ... na koniec jedno male zestawienie wg twojego wyliczenia powiedz mi gdzie jest ten zysk?? skoro tak twierdzisz ze sie oplaca suszyc

 

kosisz 100 ton qq

 

100 ton mokrej(30%)  po 430 =43 000

suchej bedziesz mial odpowiednio

82 tony suchej ( przyjmuje 18 % straty i tylko 18% !) po 630 =51 660 zl

roznica 8660 zl

 

policz wszystkie koszta suszenie przeladunki transport zostanie ci cos czy dolozysz?? jak na tym zarobisz blokujac kase i czekajac na cene to jestes gosc....

ja laduje na ciezarowke i sie nie martwie czy bedzie cena czy nie bo kase mam za 14 dni na koncie

a jak wyzej pisales ze gospodartwa susza qq ze 100 hekatrow i im sie oplaca moze cos tam zostanie tylko ze wysuszyc 1000 ton to trzeba miec juz dobry sprzet za duza kase i odpowiednia infrastrukture moj sasiad praktycznie mial co roku w granicach 90 do 100 ha i suszyli w tym momencie sieja groch i soje bo stweirdzili ze im sie ta kukurydza w ogole nie oplaca nie mowiac juz o suszeniu...

a i cena u mnie na te chwile to max 580 netto na podworku bylo 590 netto ale spadlo

trzeba troche pomyslec zanim zacznie sie cos robic po co siac bez zabezpieczenia? kukurydza to nie jakies tam zboze co sobie zasiejesz i moze cos bedzie tutaj musi byc wszytko policzone czy sie oplaca czy nie bo uprawa bazuje na granicy oplacalonosci bez wczesniejszej umowy nie zasieje jak nie mam ceny zapewnionej bo jak mam pozniej po 320 zl netto sprzedac tak jak u nas kupowali to od razu mozna dac sobie spokoj!!! ja wszytko robie z glowa na karku nawet jakbym mial suszarnie to bym nie suszyl przy tej propozycji kontraktu bo po co?? duzo ludzi tak robi suszy bo maja suszarnie i kase i czekaja na lepsze czasy ktore moze beda a moze nie...

do punku skupu mam 350 km dla twojej wiedzy auto na spolke z patelnia ktore leci po cenie paliwa w jedna strone...

Edytowano przez maly00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

,,jak przez dwa lata kolega suszyl mi do 11-12 % wilgotnosci bylo dobrze a w nastepnym sezonie wyczytalem w modrym internecie ze wystarczy na przechowanie 14% to tak sobie zazyczylem i w grudniu bylo cieplo zaczely sie problemy mimo dmuchania w silosie trzeba bylo wszytko przesypywac bo kukurydza stanela slupem i to w dwoch silosach,,

 

skoro stanęło w silosie to masz odpowiedź jakie to 14% było. Tak tylko myślałeś że to jest 14% ale tam było sporo więcej skoro zaczęła rozkład, biologi nie oszukasz. Nie ja te wytyczne opracowałem co do przechowywania zbóż i 14% jest wymagane aby zachować margines, bo badania stwierdzają że przy 14,5% też nic się nie stanie.

Ładnie cię ten kolega załatwił...

 

Bez swojej suszarni to trochę upierdliwy ten biznes, ale mimo wszytko na + niż mokrą za darmo wywieźć. Chyba że ktoś mieszka tuż przy wielkich paszarniach typu cedrob, wipasz i transport go nie przygwoździ. A tak to niby 430 zł/t teraz kontraktują, odjąć transport z 30 zł (ode mnie 50zł), na procentach oszukają ze 2% i wraz guzik co zostanie.

 

Jedyny + sprzedawania na mokro to że szybko sprzątniesz z pola i nie kosisz na raty przez miesiąc co suszarnia daje rade przerobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ges2013    0

Ponieważ i ja w tym roku trochę kukurydzy wysuszyłem (1200ton) to się wypowiem. Cała kukurydze wysuszyłem sobie do 14% wilgotności i jak na razie nic się z nią nie dzieje. Sprzedać kukurydze mogłem w żniwa po 385zl netto o wilgotności 24%. Dopłacali po 5zl do 25% wilgotności to dostałbym za nią 462tys zł. I teraz gdybym nawet policzyl sobie suszenie usługowo czyli po 8zł za tono procent to wychodzi mi po 80zł tona czyli za suszenie 96tys zł. Kukurydzy mi zostało około 1050ton ponieważ było trochę zanieczyszczen. Oferta na teraz po 640zł. Czyli aktualnie jest warta 672tys zł - 96tys zł suszenie to 576tys zł. Czyli sktualnie zarobiłem na niej 114tys zł. Dla mnie jest to opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

masz duza ilosc i tutaj mozna troche ugrac bo zarowno na mokro czy na sucho mozna lepsza cene wynegocjowac ja taka ilosc osiagne po 4 latach

druga sprawa to bardzo niska wilgotnosc przy 24 % suszenie staje sie juz bardziej oplacalne ( u mnie bylo min 30)a z drugiej strony jezeli patrzysz na ubiegly  sezon i robisz kalkulaje to pozwol ze ja tez sie odniose sie do tego

 

na kontrakt jakbys podpisal dostalbys 10 moze 20 zl wiecej do ceny podstawowej przy tej ilosci zalezy od negocjacji przyjmijmy ze bedzie to 440 +20 to juz na start masz 460 + doplata za wilgotnosc nie jestem pewien czy 5 czy 10 zl ale potracenia sa o 10zl wiec doplata pewnie tez ( zaznaczam ze nie jestem pewien) powiedzmy ze dostalbys 40 zl co daje razem 500 zl za tone *1200 suma wychodzi 600 tys wiec zle bys na tym nie wyszedl moim zdaniem

ryzyko jest wszedzie byc moze cena suchej qq bedzie lepsza i wtedy naprawde bedziesz na duzym plusie a moze cena qq spadnie do 600 zl i wtedy bedzie spory minus tego nie wie nikt. jest ryzyko jest zabawa...

a to czy ktos suszy do 14 czy do 12 lub 11 to nie ma co komentowac kazdy robi jak uwaza w koncu jestesmy na swoim...

 

na nysie cena mokrej nadal 430 netto i podobno male zainteresowanie kontraktami a maja na ten rok kupic do 100 tys ton mokrej qq to prawie dwukrotnie wiecej niz rok temu ciekawe jak to bedzie ja na razie czekam do wiosny z umowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

masz duza ilosc i tutaj mozna troche ugrac bo zarowno na mokro czy na sucho mozna lepsza cene wynegocjowac ja taka ilosc osiagne po 4 latach

druga sprawa to bardzo niska wilgotnosc przy 24 % suszenie staje sie juz bardziej oplacalne ( u mnie bylo min 30)a z drugiej strony jezeli patrzysz na ubiegly  sezon i robisz kalkulaje to pozwol ze ja tez sie odniose sie do tego

 

na kontrakt jakbys podpisal dostalbys 10 moze 20 zl wiecej do ceny podstawowej przy tej ilosci zalezy od negocjacji przyjmijmy ze bedzie to 440 +20 to juz na start masz 460 + doplata za wilgotnosc nie jestem pewien czy 5 czy 10 zl ale potracenia sa o 10zl wiec doplata pewnie tez ( zaznaczam ze nie jestem pewien) powiedzmy ze dostalbys 40 zl co daje razem 500 zl za tone *1200 suma wychodzi 600 tys wiec zle bys na tym nie wyszedl moim zdaniem

ryzyko jest wszedzie byc moze cena suchej qq bedzie lepsza i wtedy naprawde bedziesz na duzym plusie a moze cena qq spadnie do 600 zl i wtedy bedzie spory minus tego nie wie nikt. jest ryzyko jest zabawa...

a to czy ktos suszy do 14 czy do 12 lub 11 to nie ma co komentowac kazdy robi jak uwaza w koncu jestesmy na swoim...

 

na nysie cena mokrej nadal 430 netto i podobno male zainteresowanie kontraktami a maja na ten rok kupic do 100 tys ton mokrej qq to prawie dwukrotnie wiecej niz rok temu ciekawe jak to bedzie ja na razie czekam do wiosny z umowa.

 

to gdzie ty masz takie dobre ceny na mokra i przy jakich ilosciach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ges2013    0

Suszarnie mam na opał opałowy zastanawiałem się nad piecem miałowym  ale paliwo było 1.8zl netto i przełożyłem to do następnego roku zobaczymy jakie będą ceny. U nas tzn. południowa wlkp. maksymalnie kontrakt na nowe zbiory 610zł na sucha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to ile ci suszarnia oleju opalowego spala na tonoprocent ? teraz olej oplaowy jest po 2,90 ja mysle kupic albo na gaz ale lepiej na miał najtaniej wychodzi ale ja to tylko na swoje potrzeby .kolego ges2013 a u cb w suszarni to slimaki przesypuja kukurydze ? bo ja jakbym kupil to pewmie zmijka by przesypywała i ciekawe czy zmijak by nie mieliła kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj