Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kontraktacje kukurydzy mokrej

324 odpowiedzi na ten temat

#241 Share robertmoczko

robertmoczko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 06 październik 2016 - 12:52

Cena bazowa 350 netto za 30% ale u mnie wyszło 392 zł netto bo wilgotność była 22 do 23 %. Plon tak sobie bo od 7 do 12 t. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kontraktacje kukurydzy mokrej Dzisiaj, 02:28
  •  

#242 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 06 październik 2016 - 13:41

Kontraktacje kukurydzy mokrej Ktos tu pisal wczesniej, ze jakis akupujacy "placi" łaskawie 5 zl za kazdy 1%wilgotności mniej od 30. Wiec lepiej sobie policzcie bo wg mnie to nawet tracicie skoro powiedzmy na 10 tonach jest 145 kg straty masy za kazdy % wilgotności. Pozdrawiam i nie oddawajcie za darmo waszej pracy

#243 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1487 postów

Napisany 06 październik 2016 - 14:34

Nie macie powodu do narzekań ja w 2004 roku sprzedawałem kuku po 100 pln ceny środków produkcji były podobne za 350 dziś to super cena B) ja tyle jestem gotów dać brutto oczywiście i chętnych nie brakuje i nie mówią że wykorzystuję sytuację tylko się cieszą że mogą sprzedać B)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share Albercik99

Albercik99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 06 październik 2016 - 19:21

O jakiś Ty łaskawy Panie....

#245 Share Lesiu19911

Lesiu19911

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo:) motoryzacja

Napisany 06 październik 2016 - 23:52

Ja kosilem swoja QQ 1.10 i dala 8 t /ha n86 na V klasie moglo byc nawet 9,5 gdyby nie dziki i troche zly kombajn. Sprzedalem po wyjsciowej 350zl 30% +5zl za % w dol i wyszlo 385 +VAT wilgotnosc 22.3. Jak na pierwszy rok gospodarzenia samemu to jestem zadowolony

#246 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 07 październik 2016 - 09:10

Kontraktacje kukurydzy mokrej Kolego Staszek super post poprostu pogratulowac... Moze u Ciebie koszty sa na tym samym poziomie. Ja dla przykladu same nasiona z pioneer'a musze dac conajmniej 100 zl wiecej jak przed paru lat. Do tego drozsze nawozy i śor. Dodatkowo trzeba pryskac na ploniarke. Ropa moze ewentualnie jest na tym samym poziomie. Plony przez wzglad na pogode sa nizsze( chociaz jeszcze nie wiem bo nie mlocilem). Tez jednego roku sprzedawalismy po 100 zl za tone (miala 38 procent byl to juz 10 listopada )ale przez to ze byla to pozna odmiana bo robilismy ccm i nie bylo juz miejsca. Na wiosne such byla po prawie 1000 zl. Zobaczymy co za rok bedzie bo nasi politycy za zaslona ustawy antyaborcyjnej podpisali ceta. Chemirol Gniezno w zeszlym tyg 360 netto i doplacaja do 25 procent.

Edytowany przez Piechu, 07 październik 2016 - 09:12.

#247 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 07 październik 2016 - 09:11

Jest na stronce ksw przelicznik stosunek ceny do wilgotnosci i wynika z niego ze najbardziej opłaca sie sprzedawac jak najsuchsza kukurydze a wiec kto ma czas niech czeka az dobrze naschnie i w listopadzie mozna spokojnie kosic.

#248 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 07 październik 2016 - 09:28

Knoro93 

a umiesz liczyć?

#249 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 07 październik 2016 - 09:36

Kontraktacje kukurydzy mokrej W poprzednich latach tak bylo. Ale jak na dzien dzisiejszy firmy doplacaja tylko do 25 procent to rolnik moze byc stratny. Jezeli sprzeda sie ok 100 ton kukurydzy ktora ma 23 procent to o ile dobrze obliczylem 2 tony w plecy czyli jakies 800 zl. Jeszcze rok czy 2 wstecz doplacane bylo ok 10 zl. Takze czasem bardziej oplacalo sie wynajac kombajn czy 2 o duzej wydajnosci czekac na sloneczny dzien i mlocic.

#250 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 07 październik 2016 - 09:58

W poprzednich latach tak bylo. Ale jak na dzien dzisiejszy firmy doplacaja tylko do 25 procent to rolnik moze byc stratny. Jezeli sprzeda sie ok 100 ton kukurydzy ktora ma 23 procent to o ile dobrze obliczylem 2 tony w plecy czyli jakies 800 zl. Jeszcze rok czy 2 wstecz doplacane bylo ok 10 zl. Takze czasem bardziej oplacalo sie wynajac kombajn czy 2 o duzej wydajnosci czekac na sloneczny dzien i mlocic.

Przy 100 tonach i spadku wilgotności z 30% do 23% waga ze 100 ton spada na 91 :)

http://www.kws.pl/aw...ukurydzy/~ccbg/

Polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 07 październik 2016 - 13:54

Kontraktacje kukurydzy mokrej Wiem ze waga spadnie wiecej. Chodzilo mi o to iz przez wzglad na to iz firmy doplacaja tylko do 25 procent przy nizszej wilgotnosci rolnik traci.

#252 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 07 październik 2016 - 18:58

:ph34r:

Edytowany przez witejus, 07 październik 2016 - 19:01.

#253 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 07 październik 2016 - 21:14

Wiem ze waga spadnie wiecej. Chodzilo mi o to iz przez wzglad na to iz firmy doplacaja tylko do 25 procent przy nizszej wilgotnosci rolnik traci.

ponizej 25 ^% cena sie nie zmienia?

#254 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 08 październik 2016 - 06:29

Kontraktacje kukurydzy mokrej Większość firm dopłaca tylko do 25 %. Potem cena bez zmian. W tym roku cena spadła z 50 zł na tonie to każdy na czekaniu jest w plecy i żaden kalkulator nie pomoże.

#255 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 08 październik 2016 - 15:57

Przy 100 tonach i spadku wilgotności z 30% do 23% waga ze 100 ton spada na 91 :)

http://www.kws.pl/aw...ukurydzy/~ccbg/

Polecam

Policz sobie przy zwyżce za każdy procent 15 zł więcej dopłaty. Najpierw zapytaj jakie mamy dopłaty potem się wymądrzaj.

#256 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 08 październik 2016 - 22:57

ile u was za suszenie?

8-10 zł za 1% wilgotności w 1 tonie ziarna. Przeciętnie trzeba liczyć 12% zbicia, to jest około 120 zł/t. Ale i tak się opłaca, znajomy sprzedał w lipcu suchą qq po 720zł ...

Kaszlak- a co powiesz na jęczmień jary który sprzedawałem w dwóch partiach. Jedna po 450 druga po 430? Niestety podkarpacie jest piękną krainą, ale blisko upa-dliny. To jest tragedia. Wszystko z tamtąd ciągnął, ale o jakości nikt nie sprawdza. Nie dalej jak tydzień temu nawieźli jakiegoś syfu do okolicznego młyna to stał kilka dni, bo musieli cały czyscić jak to przepuścili przez walce... U mnie QQ też nie da się kosić przez najbliższy tydzień bo dolało ostro.

Wiem że Podkarpacie piękne, moja narzeczona stamtąd pochodzi. Tylko rolnictwo wciąż bardzo rozdrobnione, wystarczy porównać średnią wielkość gospodarstwa u Was a w Opolskim. Ale rolnictwo musi istnieć wszędzie ...

Kaszlak wiadomo już od dawna, że chłop jest wykorzystywany, bo tylko ponarzeka i tyle w jego działaniu na rzecz poprawy własnej sytuacji. Sprzedać i tak musi, dlatego wszyscy się cieszą oprócz niego po zbiorach, im lepsze tym handlarze więcej zarobią, a chłop się ponaprzerzuca i więcej paliwa straci w transporcie, potem zapłaci podatek do gminy i cię cieszy że tak mało do krusu trzeba oddać. Zmowa cenowa jest na pewno w naszym rejonie(powiat głubczycki). Od dłuższego czasu jest u nas tak, że cenę mokrej w porównaniu do suchej ustala się na tyle atrakcyjną dla chłopa, żeby nie suszył i oddał ją po kosztach do skupu. Jak sam wiesz skupów u nas jest kilkanaście. Wystarczy zobaczyć jak prosperują, żeby stwierdzić kto zarabia najlepiej na rolnictwie. Podejrzewam że za niedługo coś ruszy do góry, bo kapitał zachodni będzie chciał ugrać coś na maszynach, kóre będzie pchał do m.in do Polski w ramach nowej modernizacji. Chłop wezmie kredyt i wszyscy będą zadowoleni :D

Ktoś mądrze parę dni temu napisał, nie wiem czy nawet nie Ty kolego, że kto chce mieć dobrą kasę z uprawy qq to albo wiosną kontrakt na te min. 400 zł netto albo jesienią suszenie i w magazyn.

Ktos tu pisal wczesniej, ze jakis akupujacy "placi" łaskawie 5 zl za kazdy 1%wilgotności mniej od 30. Wiec lepiej sobie policzcie bo wg mnie to nawet tracicie skoro powiedzmy na 10 tonach jest 145 kg straty masy za kazdy % wilgotności. Pozdrawiam i nie oddawajcie za darmo waszej pracy

Racja, tylko wtedy taka qq musiała by mieć równo 30%, bo powyżej tego skup obcina 15 zł za każdy % ...

#257 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 09 październik 2016 - 07:13

U nas zaczeli kosić na zierno ale plony takie sobie więc cena podskoczyła do 380 netto za 30 %

#258 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 575 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 09 październik 2016 - 08:39

i u mnie podskoczyła,cena marna była to krowiarze wykupili dookoła na ccm,wczoraj obok mnie kosił facet sobie do suszenia,działeczka 0,8 ha i na wadze było 8,7t

#259 Share FarmerB

FarmerB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 11 październik 2016 - 17:38

Agrolok w Ujściu 360zł netto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share kamieniec

kamieniec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 11 październik 2016 - 17:51

Kontraktacje kukurydzy mokrej może ktoś wie ile kosztuje kuku w okolicach Włocławka?