Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kontraktacje kukurydzy mokrej

324 odpowiedzi na ten temat

#221 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 05 październik 2016 - 10:40

Okoliczni handlarze 270-300 netto za 30%

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kontraktacje kukurydzy mokrej Dzisiaj, 08:55
  •  

#222 Share patryk4427

patryk4427

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 05 październik 2016 - 10:47

łódzkie 350 zł netto za 30 % +10 zł za tonoprocent

#223 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 05 październik 2016 - 11:43

Podlaskie okiolice wys-maz 5 punktów skupu wszyscy 300netto

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 05 październik 2016 - 12:59

czyli kto tutaj sie kwalfikuje?

#225 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 05 październik 2016 - 13:03

Sunf- Na Pełkiniach jest 3 skupujących. U nich są takie rozpiętości.

Edytowany przez master20002, 05 październik 2016 - 13:04.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#226 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 05 październik 2016 - 13:39

dobra a który oferuje 300 zł za 30 %

#227 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 05 październik 2016 - 15:06

https://www.olx.pl/o...57-IDhWDsh.html  ktoś coś

#228 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 05 październik 2016 - 20:12

U nas tj. południe woj. Opolskiego, powiat Głubczycki jeden podniósł do 340 zł netto za 30%. Jak liczyłem, gdyby dała min. te 11t z ha a miała 28% to już byłby w miarę zysk. Ale gdzie tu do roku 2012 ...

#229 Share JozB

JozB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 05 październik 2016 - 20:42

Może musi kontrakt wypełnić albo podpisał korzystny jak jest dużym pośrednikiem, dlatego jak podniósł aż o 10 zł od konkurencji, to i tak dużo nie straci. Może lekko poszpera przy wilgotnościomierzu  i w ogóle ni straci :) . U mnie po pierwszych 4 ha plony rewelacyjne 13-15 ton/ha przy wilgotności 24(multitop) do 28(vasili i n86), ale wszystko susze, bo liczę, że któryś rok musi być w końcu z dobrymi cenami. U mnie w okolicy 320 netto i na razie nic do góry nie idzie.

#230 Share anto

anto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 05 październik 2016 - 20:50

Może musi kontrakt wypełnić albo podpisał korzystny jak jest dużym pośrednikiem, dlatego jak podniósł aż o 10 zł od konkurencji, to i tak dużo nie straci. Może lekko poszpera przy wilgotnościomierzu  i w ogóle ni straci :) . U mnie po pierwszych 4 ha plony rewelacyjne 13-15 ton/ha przy wilgotności 24(multitop) do 28(vasili i n86), ale wszystko susze, bo liczę, że któryś rok musi być w końcu z dobrymi cenami. U mnie w okolicy 320 netto i na razie nic do góry nie idzie.

ładny plon. na jakiej ziemi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 05 październik 2016 - 21:12

U nas tj. południe woj. Opolskiego, powiat Głubczycki jeden podniósł do 340 zł netto za 30%. Jak liczyłem, gdyby dała min. te 11t z ha a miała 28% to już byłby w miarę zysk. Ale gdzie tu do roku 2012 ...

dlaczego nikt u nas nie chce dać tyle za 30 %

#232 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1076 postów

Napisany 06 październik 2016 - 02:28

cena lekko do góry dzwoniło kilku kupców oferowali po 350 netto za 30 %

#233 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 583 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 06 październik 2016 - 06:55

u nas to teraz postoi,dowaliło tyle wody ze gdzie nie ma melioracji to utopiony

#234 Share JozB

JozB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 06 październik 2016 - 09:19

Antoni klasa 2 i 3. Okolice Kietrza,więc na ziemię nie ma co narzekać. Deszcze mają być do połowy przyszłego tygodnia, więc w pole szybko się ponownie nie wjedzie. Jak teraz kupcy proponują wyższe ceny, to jeszcze pójdą do góry, bo albo chodzi o wypełnienie kontraktów, albo może w końcu coś drgnie do góry na stałe

#235 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 06 październik 2016 - 11:00

To już zakrawa na jawny wyzysk. Współczuję, sam w tym roku oddałem za 500 netto jęczmień ozimy, bo były wtrącenia z pszenicy...

Myślę kolego że to tacy jak Ty którzy nie zgodzą się na oddawanie mokrej qq za bezcen trochę utarli nosa lokalnym skupom u Nas, oni muszą coś jednak mieć na wypełnienie swoich zobowiązań na początek. Ja wjeżdżam gdzieś za tydzień, liczę na 11-12 ton/ha, moje pola troszkę 2, reszta 3-4 klasa. Do tego to dolina rzeczna, kiedyś były tu tylko łąki, pomimo melioracji lustro wody wysoko. Taka ziemia nie da nigdy 15t qq czy 9t pszenicy, ale też nędzy nie ma.
Agro Efekt Ściborzyce małe daje te 340zł za 30%, to są okolice Głubczyc ale w całkiem odwrotnym kierunku niż Kietrz. To duży gracz, ma parę oddziałów po całej Polsce http://www.agroefekt.pl/. Zawsze do nich qq woziłem bo pod nosem i nigdy krzywdy z ceną czy parametrami nie robią, są wypłacalni i trzymają terminy. Ale fajnie obliczają cenę od wilgotności, za każdy % poniżej 30 dopłacają "grube" 5zł do poziomu 23% włącznie, natomiast za każdy % powyżej 30 ucinają z tej ceny 15zł. Ale niech im będzie, jakoś trzeba pchać tę biedę :P .

dlaczego nikt u nas nie chce dać tyle za 30 %

Może uproś kogoś żeby Ci wysuszył i zmagazynuj. Ja jak bym nie liczył, to poniżej 350 netto i plonu mniejszego niż 10-11t to już tylko dopłata zostaje i parę stówek na otarcie łez. To trochę za mało.

Edytowany przez Kaszlak79, 06 październik 2016 - 11:27.

#236 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 583 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 06 październik 2016 - 11:30

ile u was za suszenie?

#237 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 06 październik 2016 - 11:44

Kaszlak- a co powiesz na jęczmień jary który sprzedawałem w dwóch partiach. Jedna po 450 druga po 430? Niestety podkarpacie jest piękną krainą, ale blisko upa-dliny. To jest tragedia. Wszystko z tamtąd ciągnął, ale o jakości nikt nie sprawdza. Nie dalej jak tydzień temu nawieźli jakiegoś syfu do okolicznego młyna to stał kilka dni, bo musieli cały czyscić jak to przepuścili przez walce... U mnie QQ też nie da się kosić przez najbliższy tydzień bo dolało ostro.

#238 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 06 październik 2016 - 11:59

Kaszlak- a co powiesz na jęczmień jary który sprzedawałem w dwóch partiach. Jedna po 450 druga po 430? Niestety podkarpacie jest piękną krainą, ale blisko upa-dliny. To jest tragedia. Wszystko z tamtąd ciągnął, ale o jakości nikt nie sprawdza. Nie dalej jak tydzień temu nawieźli jakiegoś syfu do okolicznego młyna to stał kilka dni, bo musieli cały czyscić jak to przepuścili przez walce... U mnie QQ też nie da się kosić przez najbliższy tydzień bo dolało ostro.

Do jarosławia? bo aktualnie niby do odwołania nie przyjmują

Edytowany przez Sunf, 06 październik 2016 - 12:00.

#239 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 06 październik 2016 - 12:02

Ta sytuacja nie miała miejsca w Jarosławiu. Tam może też coś dowieźli, kto to wie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share JozB

JozB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 06 październik 2016 - 12:32

Kaszlak wiadomo już od dawna, że chłop jest wykorzystywany, bo tylko ponarzeka i tyle w jego działaniu na rzecz poprawy własnej sytuacji. Sprzedać i tak musi, dlatego wszyscy się cieszą oprócz niego po zbiorach, im lepsze tym handlarze więcej zarobią, a chłop się ponaprzerzuca i więcej paliwa straci w transporcie, potem zapłaci podatek do gminy i cię cieszy że tak mało do krusu trzeba oddać. Zmowa cenowa jest na pewno w naszym rejonie(powiat głubczycki). Od dłuższego czasu jest u nas tak, że cenę mokrej w porównaniu do suchej ustala się na tyle atrakcyjną dla chłopa, żeby nie suszył i oddał ją po kosztach do skupu. Jak sam wiesz skupów u nas jest kilkanaście. Wystarczy zobaczyć jak prosperują, żeby stwierdzić kto zarabia najlepiej na rolnictwie. Podejrzewam że za niedługo coś ruszy do góry, bo kapitał zachodni będzie chciał ugrać coś na maszynach, kóre będzie pchał do m.in do Polski w ramach nowej modernizacji. Chłop wezmie kredyt i wszyscy będą zadowoleni :D