Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kaszlak79    749

U nas tj. południe woj. Opolskiego, powiat Głubczycki jeden podniósł do 340 zł netto za 30%. Jak liczyłem, gdyby dała min. te 11t z ha a miała 28% to już byłby w miarę zysk. Ale gdzie tu do roku 2012 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Może musi kontrakt wypełnić albo podpisał korzystny jak jest dużym pośrednikiem, dlatego jak podniósł aż o 10 zł od konkurencji, to i tak dużo nie straci. Może lekko poszpera przy wilgotnościomierzu  i w ogóle ni straci :) . U mnie po pierwszych 4 ha plony rewelacyjne 13-15 ton/ha przy wilgotności 24(multitop) do 28(vasili i n86), ale wszystko susze, bo liczę, że któryś rok musi być w końcu z dobrymi cenami. U mnie w okolicy 320 netto i na razie nic do góry nie idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Może musi kontrakt wypełnić albo podpisał korzystny jak jest dużym pośrednikiem, dlatego jak podniósł aż o 10 zł od konkurencji, to i tak dużo nie straci. Może lekko poszpera przy wilgotnościomierzu  i w ogóle ni straci :) . U mnie po pierwszych 4 ha plony rewelacyjne 13-15 ton/ha przy wilgotności 24(multitop) do 28(vasili i n86), ale wszystko susze, bo liczę, że któryś rok musi być w końcu z dobrymi cenami. U mnie w okolicy 320 netto i na razie nic do góry nie idzie.

ładny plon. na jakiej ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas tj. południe woj. Opolskiego, powiat Głubczycki jeden podniósł do 340 zł netto za 30%. Jak liczyłem, gdyby dała min. te 11t z ha a miała 28% to już byłby w miarę zysk. Ale gdzie tu do roku 2012 ...

dlaczego nikt u nas nie chce dać tyle za 30 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u nas to teraz postoi,dowaliło tyle wody ze gdzie nie ma melioracji to utopiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Antoni klasa 2 i 3. Okolice Kietrza,więc na ziemię nie ma co narzekać. Deszcze mają być do połowy przyszłego tygodnia, więc w pole szybko się ponownie nie wjedzie. Jak teraz kupcy proponują wyższe ceny, to jeszcze pójdą do góry, bo albo chodzi o wypełnienie kontraktów, albo może w końcu coś drgnie do góry na stałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Okoliczni handlarze 270-300 netto za 30%

To już zakrawa na jawny wyzysk. Współczuję, sam w tym roku oddałem za 500 netto jęczmień ozimy, bo były wtrącenia z pszenicy...

 

Może musi kontrakt wypełnić albo podpisał korzystny jak jest dużym pośrednikiem, dlatego jak podniósł aż o 10 zł od konkurencji, to i tak dużo nie straci. Może lekko poszpera przy wilgotnościomierzu  i w ogóle ni straci :) . U mnie po pierwszych 4 ha plony rewelacyjne 13-15 ton/ha przy wilgotności 24(multitop) do 28(vasili i n86), ale wszystko susze, bo liczę, że któryś rok musi być w końcu z dobrymi cenami. U mnie w okolicy 320 netto i na razie nic do góry nie idzie.

Myślę kolego że to tacy jak Ty którzy nie zgodzą się na oddawanie mokrej qq za bezcen trochę utarli nosa lokalnym skupom u Nas, oni muszą coś jednak mieć na wypełnienie swoich zobowiązań na początek. Ja wjeżdżam gdzieś za tydzień, liczę na 11-12 ton/ha, moje pola troszkę 2, reszta 3-4 klasa. Do tego to dolina rzeczna, kiedyś były tu tylko łąki, pomimo melioracji lustro wody wysoko. Taka ziemia nie da nigdy 15t qq czy 9t pszenicy, ale też nędzy nie ma.

Agro Efekt Ściborzyce małe daje te 340zł za 30%, to są okolice Głubczyc ale w całkiem odwrotnym kierunku niż Kietrz. To duży gracz, ma parę oddziałów po całej Polsce http://www.agroefekt.pl/. Zawsze do nich qq woziłem bo pod nosem i nigdy krzywdy z ceną czy parametrami nie robią, są wypłacalni i trzymają terminy. Ale fajnie obliczają cenę od wilgotności, za każdy % poniżej 30 dopłacają "grube" 5zł do poziomu 23% włącznie, natomiast za każdy % powyżej 30 ucinają z tej ceny 15zł. Ale niech im będzie, jakoś trzeba pchać tę biedę :P .

 

dlaczego nikt u nas nie chce dać tyle za 30 %

Może uproś kogoś żeby Ci wysuszył i zmagazynuj. Ja jak bym nie liczył, to poniżej 350 netto i plonu mniejszego niż 10-11t to już tylko dopłata zostaje i parę stówek na otarcie łez. To trochę za mało.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Kaszlak- a co powiesz na jęczmień jary który sprzedawałem w dwóch partiach. Jedna po 450 druga po 430? Niestety podkarpacie jest piękną krainą, ale blisko upa-dliny. To jest tragedia. Wszystko z tamtąd ciągnął, ale o jakości nikt nie sprawdza. Nie dalej jak tydzień temu nawieźli jakiegoś syfu do okolicznego młyna to stał kilka dni, bo musieli cały czyscić jak to przepuścili przez walce... U mnie QQ też nie da się kosić przez najbliższy tydzień bo dolało ostro.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Kaszlak- a co powiesz na jęczmień jary który sprzedawałem w dwóch partiach. Jedna po 450 druga po 430? Niestety podkarpacie jest piękną krainą, ale blisko upa-dliny. To jest tragedia. Wszystko z tamtąd ciągnął, ale o jakości nikt nie sprawdza. Nie dalej jak tydzień temu nawieźli jakiegoś syfu do okolicznego młyna to stał kilka dni, bo musieli cały czyscić jak to przepuścili przez walce... U mnie QQ też nie da się kosić przez najbliższy tydzień bo dolało ostro.

 

Do jarosławia? bo aktualnie niby do odwołania nie przyjmują

Edytowano przez Sunf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ta sytuacja nie miała miejsca w Jarosławiu. Tam może też coś dowieźli, kto to wie...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Kaszlak wiadomo już od dawna, że chłop jest wykorzystywany, bo tylko ponarzeka i tyle w jego działaniu na rzecz poprawy własnej sytuacji. Sprzedać i tak musi, dlatego wszyscy się cieszą oprócz niego po zbiorach, im lepsze tym handlarze więcej zarobią, a chłop się ponaprzerzuca i więcej paliwa straci w transporcie, potem zapłaci podatek do gminy i cię cieszy że tak mało do krusu trzeba oddać. Zmowa cenowa jest na pewno w naszym rejonie(powiat głubczycki). Od dłuższego czasu jest u nas tak, że cenę mokrej w porównaniu do suchej ustala się na tyle atrakcyjną dla chłopa, żeby nie suszył i oddał ją po kosztach do skupu. Jak sam wiesz skupów u nas jest kilkanaście. Wystarczy zobaczyć jak prosperują, żeby stwierdzić kto zarabia najlepiej na rolnictwie. Podejrzewam że za niedługo coś ruszy do góry, bo kapitał zachodni będzie chciał ugrać coś na maszynach, kóre będzie pchał do m.in do Polski w ramach nowej modernizacji. Chłop wezmie kredyt i wszyscy będą zadowoleni :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

Ktos tu pisal wczesniej, ze jakis akupujacy "placi" łaskawie 5 zl za kazdy 1%wilgotności mniej od 30. Wiec lepiej sobie policzcie bo wg mnie to nawet tracicie skoro powiedzmy na 10 tonach jest 145 kg straty masy za kazdy % wilgotności. Pozdrawiam i nie oddawajcie za darmo waszej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie macie powodu do narzekań ja w 2004 roku sprzedawałem kuku po 100 pln ceny środków produkcji były podobne za 350 dziś to super cena B) ja tyle jestem gotów dać brutto oczywiście i chętnych nie brakuje i nie mówią że wykorzystuję sytuację tylko się cieszą że mogą sprzedać B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesiu19911    25

Ja kosilem swoja QQ 1.10 i dala 8 t /ha n86 na V klasie moglo byc nawet 9,5 gdyby nie dziki i troche zly kombajn. Sprzedalem po wyjsciowej 350zl 30% +5zl za % w dol i wyszlo 385 +VAT wilgotnosc 22.3. Jak na pierwszy rok gospodarzenia samemu to jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Kolego Staszek super post poprostu pogratulowac... Moze u Ciebie koszty sa na tym samym poziomie. Ja dla przykladu same nasiona z pioneer'a musze dac conajmniej 100 zl wiecej jak przed paru lat. Do tego drozsze nawozy i śor. Dodatkowo trzeba pryskac na ploniarke. Ropa moze ewentualnie jest na tym samym poziomie. Plony przez wzglad na pogode sa nizsze( chociaz jeszcze nie wiem bo nie mlocilem). Tez jednego roku sprzedawalismy po 100 zl za tone (miala 38 procent byl to juz 10 listopada )ale przez to ze byla to pozna odmiana bo robilismy ccm i nie bylo juz miejsca. Na wiosne such byla po prawie 1000 zl. Zobaczymy co za rok bedzie bo nasi politycy za zaslona ustawy antyaborcyjnej podpisali ceta. Chemirol Gniezno w zeszlym tyg 360 netto i doplacaja do 25 procent.

Edytowano przez Piechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jest na stronce ksw przelicznik stosunek ceny do wilgotnosci i wynika z niego ze najbardziej opłaca sie sprzedawac jak najsuchsza kukurydze a wiec kto ma czas niech czeka az dobrze naschnie i w listopadzie mozna spokojnie kosic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

W poprzednich latach tak bylo. Ale jak na dzien dzisiejszy firmy doplacaja tylko do 25 procent to rolnik moze byc stratny. Jezeli sprzeda sie ok 100 ton kukurydzy ktora ma 23 procent to o ile dobrze obliczylem 2 tony w plecy czyli jakies 800 zl. Jeszcze rok czy 2 wstecz doplacane bylo ok 10 zl. Takze czasem bardziej oplacalo sie wynajac kombajn czy 2 o duzej wydajnosci czekac na sloneczny dzien i mlocic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

W poprzednich latach tak bylo. Ale jak na dzien dzisiejszy firmy doplacaja tylko do 25 procent to rolnik moze byc stratny. Jezeli sprzeda sie ok 100 ton kukurydzy ktora ma 23 procent to o ile dobrze obliczylem 2 tony w plecy czyli jakies 800 zl. Jeszcze rok czy 2 wstecz doplacane bylo ok 10 zl. Takze czasem bardziej oplacalo sie wynajac kombajn czy 2 o duzej wydajnosci czekac na sloneczny dzien i mlocic.

 

Przy 100 tonach i spadku wilgotności z 30% do 23% waga ze 100 ton spada na 91 :)

 

http://www.kws.pl/aw/Produkty/Kukurydza/Kalkulator-suchego-ziarna-kukurydzy/~ccbg/

 

Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj