Polecane posty

Witam ,

Panowie powiedzcie jak z kontraktacją kukurydzy mokrej na nowy zbiór????????????????

 

U mnie w Lubelskim 420 - 450 netto 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Witam ,

Panowie powiedzcie jak z kontraktacją kukurydzy mokrej na nowy zbiór????????????????

U mnie w Lubelskim 420 - 450 netto 

 

Opolskie tak samo, ja podpisałem po 450 netto, myślę że to nie jest zła cena, gwarantuje jako taki zysk, a jak pszenica tak pikuje to może być róznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Kontraktujcie jeśli cena jest powyżej 420 netto.

Przynajmniej połowę zbioru zabezpieczcie ceną.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

ja w 2015 się sparzyłem z kontraktem po 400netto więc odpuszczam kontrakty, zawsze mam jeszcze wyjście ogłosić na kiszonkę a jak nie to pod bizona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

w 2015 ceny bez kontraktu były lepsze. ale te 400 zl gwarantowalo Ci jakis zysk, a w 2014 kto nie miał kontraktu to sprzedawał nawet poniżej 300 netto. Dlatego każdy umie liczyć i wie jaka cena gwarantuje mu satysfakcjonujący zysk. A jak piszecie że pszenica w żniwa może być nawet po 500 to za mokrą kukurydze nikt nie da tez 500. Cena w 2015 tylko dlatego byla taka dobra bo była susza i kukurydza najbardziej oberwała, a co roku raczej jej nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

w 2014 też nie miałem kontraktu  ale zdążyłem zawieźć kilka dni po otwarciu skupu i dostałem wyjściowo po 400netto a od następnego tygodnia od razu staniała, ja mam kilka opcji przeznaczenia kuku, może ktoś kupi na kiszonkę, może będzie dobra cena w skupie tymbardziej że powstaje nowa mieszalnia pasz w mojej okolicy, a w najgorszej sytuacji ześrutuje się CCM dla tucznika

Edytowano przez jasko1993

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sgpmkam   
Gość sgpmkam

kuj-pom 455plus vat lokalnie umowa min 25t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal26    12

Panowie piszcie gdzie i za jaką cenę kontraktujecie,a może ktoś zna jakiegoś dobrego odbiorcę ze świętokrzyskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Na chwilę obecną na Kujawach zapowiada się, że będzie powtórka z zeszłego roku, w pogodzie mówią o deszczu a na niebie ani chmurki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
welwos29    14

Małopolska 420-410 netto za kukurydzę do 30% wilgotności. Jak kukurydza będzie miała poniżej 30% to plus 6 zł za każdy procent. To samo się tyczy powyżej 30% wilgotności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Małopolska 420-410 netto za kukurydzę do 30% wilgotności. Jak kukurydza będzie miała poniżej 30% to plus 6 zł za każdy procent. To samo się tyczy powyżej 30% wilgotności

 

firma czy prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj