Skocz do zawartości

Zdjęcie

Laweta.

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Freeman10

Freeman10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 28 luty 2016 - 17:04

Laweta.

Witam. Jestem na kupnie lawety do balotów. W oko wpadła mi taka z uwagi nie tylko na cene/wygląd, ale przede wszystkim ogległość od mojego miejsca zamieszkania. Potrzebuję waszej porady. To ta laweta: http://olx.pl/oferta...html#c7fb70cec1.

Jej pojemność to 16 balotów i powinno się też zmieścić około 8 balotów sianokiszonki. Jak na moją wielkość produkcji to myślę, że spokojnie mi wystarczy. Martwię się jednak czy konstrukcja jest odpowiednio mocna no i czy laweta na jednej osi ma sens. Proszę o porady. Pozdrawiam. 

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Laweta. Dzisiaj, 23:38
  •  

#2 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 28 luty 2016 - 17:25

Laweta.

http://olx.pl/oferta...html#72f41987ba

tu masz podobną ale na 2 osie ,ma tez jednoosiową zrobioną z samozbierającej ,obydwie konstrukcje solidne to sprzęt mojego sąsiada

#3 Share Freeman10

Freeman10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 28 luty 2016 - 18:24

Laweta.

Widziałem to ogłoszenie. Chodzi o to, że ja jestem z Małopolski, za daleko dla mnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share wojtek0508

wojtek0508

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo, mechanizacja, konstrukcje maszyn itp.

Napisany 04 marzec 2016 - 17:49

Laweta.

Jak masz sam wozić bele to odpuść na jednej osi, bo będziesz klął potem przede wszystkim te odpinanie i stawianie i składanie podnóżki. Jeszcze jak postawić taką przyczepę na miękkim odpiętą i załadować bele to może się podnóżka zapaść w ziemię i dopiero wtedy problem z przypięciem. I ogólnie na dołach przyczepka będzie się nieźle przechylać. Jeśli chcesz dobrą do cofania to tylko tandem.

Na obrotnicy dwuosiowa czy trzyosiowa będzie o niebo lepsza z częstym przypinaniem. Ja bym się rozejrzał za ramą jakiegoś barakowozu lub wydłużyć z tyłu przyczepę sztywną typu autosan d46 czy d50 aby więcej na długość weszło bel.

Edytowany przez wojtek0508, 04 marzec 2016 - 17:50.

#5 Share Freeman10

Freeman10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 18:05

Laweta.

Jak masz sam wozić bele to odpuść na jednej osi, bo będziesz klął potem przede wszystkim te odpinanie i stawianie i składanie podnóżki. Jeszcze jak postawić taką przyczepę na miękkim odpiętą i załadować bele to może się podnóżka zapaść w ziemię i dopiero wtedy problem z przypięciem. I ogólnie na dołach przyczepka będzie się nieźle przechylać. Jeśli chcesz dobrą do cofania to tylko tandem.

Na obrotnicy dwuosiowa czy trzyosiowa będzie o niebo lepsza z częstym przypinaniem. Ja bym się rozejrzał za ramą jakiegoś barakowozu lub wydłużyć z tyłu przyczepę sztywną typu autosan d46 czy d50 aby więcej na długość weszło bel.

Właśnie dlatego nie pasuje mi jednoosiówka. Mógłbym wozić na dwa traktory z tatą ale po jaką cholerę kiedy mogę to robić sam, a odpinanie/zapinanie dwuosiówki będzie znacznie wygodniejsze. Chyba jednak najlepszym wyjściem będzie kupienie sztywnej przyczepy i ewentualne jej poszerzenie i wydłużenie. Z lawet dwuosiowych to ciężko w ogłoszeniach coś znaleść w sumie którą mogę na to przeznaczyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share lks91

lks91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo, mechanizacja, muzyka

Napisany 15 kwiecień 2016 - 19:23

Laweta.

Witam. Mam na sprzedaż mega pakowną lawetę do bel. Zarejestrowana, opłacona, tanio :) Jak coś to pw