Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomysł Tmr na pastwisku

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rolnik115

rolnik115

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 28 luty 2016 - 12:00

Pomysł Tmr na pastwisku Zakładam ten post bo chce poznać wasza opinie i porady dotyczące mojego pomysłu. A mianowicie. Hoduje 30 krow mlecznych w starej oborze w 3 rzędach. Pasze zadaje ręcznie. Chcę sobie usprawnić zadawanie paszy. Wpadłem na pomysł żeby zaraz za Obora wybetonowac stół paszowy dla krow . Mucki od maja do listopada chodzą po pastwisku. Wybetonowalbym stół paszowy na tym pastwisku, które jest zaraz za Obora, kupiłbym woz paszowy i zadawał pasze na ten stół. Krowy oczywiście nie chodziłyby już po całym pastwisku lecz odgrodzilbym im pół ha z dostępem do wody. Główną paszą byłby wtedy tmr. Zostaloby mi wtedy 5 ha łąki kosnej. Dodam też , że krowy gdy chodziły po pastwisku to dostawały rano qq na oborze i siano lub sianokiszonke, czyli oszczędzam 5 ha łąki . Zimy w Polsce stają się coraz lagodniejsze, więc Mucki mogłyby chodzić prawie całym rokiem na dworze. Naganiane byłyby tylko do dojenia. Co o tym sądzicie? Mam też w planie przerobić stodole na bydło opasowe ok 30 sztuk bykow mięsnych. Pasze również zadawalbym paszowozem. Proszę o wasze porady

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomysł Tmr na pastwisku Dzisiaj, 14:35
  •  

#2 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 28 luty 2016 - 12:15

Pomysł Tmr na pastwisku zajrzyj do mojej galerii- stado 21 sztuk, ponad 8tys średnia, z tym że mamy legowiska, u mnie trzymanie poprostu na lące byłoby mało możliwe ze wzgledu na to ze mamy bardzo gliniastą ziemę- bloto murowane. Gdzieś przy lesie na piasku powinno się udać, z tym że może być problem z czystością krów a co za tym idzie z komórkami w mleku

#3 Share rolnik115

rolnik115

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 28 luty 2016 - 12:29

Pomysł Tmr na pastwisku Oczywiście koło stołu paszowego byłby wysypany żółty piach aby nie było błota

#4 Share czesio1612

czesio1612

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 28 luty 2016 - 13:21

Pomysł Tmr na pastwisku

Witam, 

powiem tak: mój sąsiad ma taki stół paszowy wybetonowany na pastwisku, które dodatkowo oddalone jest około 200m od obory i za drogą asfaltową, z tym że nie zadaje tam tmr, a skoszoną zielonkę... Ogólnie 30-40 krów korzysta z niego przez kilka miesięcy i nie ma dużego błota, oczywiście za wyjątkiem okresów z ulewnymi deszczami(podłoże to piasek) . Myślę, że jeśli zadawałbyś tmr to przydał by się do tego  jakiś daszek... No i taki stół na szerokość wozu paszowego z wysypem z tyłu plus drabinka paszowa z 4 stron i miejsce będzie wykorzystane w pełni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share KarolOlszewski

KarolOlszewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 luty 2016 - 14:24

Pomysł Tmr na pastwisku Dobrze mówisz Czesio 1612. Tylko że daszek to już koszta , z czasem by się zrobiło to koszt ok 10 tys

#6 Share Damiancyk17

Damiancyk17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motoryzacja

Napisany 28 luty 2016 - 15:23

Pomysł Tmr na pastwisku

Dobry pomysł z tym tmr-em na łace sam sie zastanawiam czy u siebie cos takiego nie zrobic na lato ale pamietaj przemysl dobrze w jaki sposob to zrobic aby było jak najlzej i najmniej roboty i nie warto jest oszczedzac kosztem pozniejszego komfortu :)

#7 Share rudinho11

rudinho11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Piłka nożna

Napisany 28 luty 2016 - 21:12

Pomysł Tmr na pastwisku Kolego a może bydło mięsne, jezeli masz 5ha łąki to mozesz spokojnie na tym terenie zrobic pastwisko dla krow i dodatkowo ten stół paszowy i mała wiata dla krów na zimę. Młode odsadki byś tuczyl w stodole i oborze. Przemyśl to ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share rolnik115

rolnik115

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 29 luty 2016 - 20:35

Pomysł Tmr na pastwisku odchow odsatkow byłby opłacalny gdyby cena mleka spadla do 50gr . Narazie z bydła mlecznego mam stały comiesięczny dochód , krowy będą kryte rasami miesnymi tzn nie wszystkie , lepsze sztuki będą kryte hf em , z których będą pozyskiwane cieliczki na remont stada. Myślę żeby kupować byczki miesne w wadze do 100kg i opasać je do wagi 700- 800 kg