Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus 914 kopci na niebiesko

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Maciekkkk

Maciekkkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 28 luty 2016 - 09:37

Mam problem z 914. Konkretnie chodzi o to że miałem wozić obornik, ciągnik odpalił i wyjechałem z garazu, pochodził z 5 minut i zgasł, raz odpalił ale wogóle nie chciał wejśc na obroty i znów zgasł i nie chciał odpalić, próbowałem go przepompować pompka ręczną ale przy próbie odpalenia zero reakcji. Czytałem troche o tym i wychodziło że to może być wina pompki zasilającej, więc mój kumpel miał też od 914 taką pompke i podmieniłem, ale musiałem wykręcić pompe wtryskową bo nie mogłem odkręcić zasilającej, po założęniu i odpowietrzeniu ciągnik odpalił ale nie ma wogóle mocy, cięzko wchodzi na obroty i kopci na niebiesko, pomoże ktoś ?  :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus 914 kopci na niebiesko Dzisiaj, 13:10
  •  

#2 Share karol220798

karol220798

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 luty 2016 - 09:45

Ursus 914 kopci na niebiesko Może wtryski leją, albo z pompą coś nie tak.

#3 Share ZaliXon

ZaliXon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 28 luty 2016 - 09:55

Przykręcając pompę wtryskową ustawiłeś ją w tym samym miejscu co poprzednio ? Przestawiając pompę na mocowaniu zmieniasz kąt wtrysku, co powoduje niedomagania silnika. Niebieski dym oznacza że, do cylindrów dostaje się olej silnikowy poprzez zużyte pierścienie tłokowe lub prowadnice zaworowe ewentualnie uszczelka pod głowicą.

#4 Share bukat82

bukat82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 28 luty 2016 - 10:33

Niebieski dym oznacza że, do cylindrów dostaje się olej silnikowy poprzez zużyte pierścienie tłokowe lub prowadnice zaworowe ewentualnie uszczelka pod głowicą.

Możliwe że pierścienie klękły, bo podobny objaw, ale to by się nie stało nagle raczej,

stawiam na uszczelkę, zgasł, dym bo wciąga olej i gorsza praca - pewnie kompresja spadła.

Edytowany przez bukat82, 28 luty 2016 - 10:39.

Początek drogi to dzień narodzin. I od tej chwili powoli starzejemy się, dla jednych kwiaty, innym piach w oczy, lecz wszystkich równo na końcu czeka krzyż...

#5 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 28 luty 2016 - 11:48

Ursus 914 kopci na niebiesko Ja bym powiedział że paliwo po prostu nie dochodzi wężyk pękł albo filtry przytkało, spróbuj w tym kierunku pomyśleć.

#6 Share Zetor-Team-7711

Zetor-Team-7711

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 28 luty 2016 - 12:25

Ursus 914 kopci na niebiesko Sprawdź pompę wtryskową, za małe ciśnienie może dawać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Maciekkkk

Maciekkkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 28 luty 2016 - 13:17

Filtry wymieniłem też wczoraj i nic nie pomogło, węzyki raczej były czyste bo każdy luzowałem przy pompowaniu pompką ręczną i paliwo leciało bez problemu. Może i rzeczywiście pompy nie ustawiłem odpowiednio, co do reszty wpisów to raczej by tego nie obstawiał bo ciągnik pracował bez problemu i wątpie żeby tak po wyprowadzeniu z garazu to się stało. A jak zmierzyć ciśnienie pompy ? Pewnie jest jakiś ciśnieniomierz ? 

#8 Share Zetor-Team-7711

Zetor-Team-7711

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 28 luty 2016 - 13:46

Ciśnieniomierz możesz sam wykonać, potrzebujesz manometr do 250 atm myślę że powinien wystarczyć, przyłącze manometru i odpowiednią złączke prostą którą podłączysz do króćca pompy wtryskowej lub przewodu wtryskiwacza. Gdy podłączysz manometr na daną sekcje pompy kręć kołem zamachowym ale nie rozrusznikiem pompa powinna dać ciśnienie około 200 atm i zostaw na chwilę sprawdzając szczelność zaworka zwrotnego sekcji. Jeśli pompa nie wbije ciśnienia min 200 atm masz sekcje tłoczącą do wymiany a jak nabije a ciśnienie będzie szybko spadało zaworek zwrotny jest uszkodzony

#9 Share Maciekkkk

Maciekkkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 28 luty 2016 - 15:16

Okej dzięki, jutro sprawdze bo w dziś nie wypada :)

Jakby coś to będę pisał 

#10 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 28 luty 2016 - 18:28

Ursus 914 kopci na niebiesko Tylko uważaj na rence i palce .Jeszcze mogą sie przydać .Ludzie wyjąć pompe to pryszcz a od djagnostyki nic nie biorą .Może warto przed sezonem zrobić , na paliwie zaoszczędzisz .Będziesz sie piepszył z manometrem a jak stwierdzisz że trzeba robić i tak wymontujesz. Nie zapomnij o wtryskiwaczach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Maciekkkk

Maciekkkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 29 luty 2016 - 20:48

Ursus 914 kopci na niebiesko Problem został rozwiązany, pompa została źle założona. Skręciłem od nowa i ciągnik zapalił,było jeszcze tylko lekkie ustawienie kąta wtrysku i po problemie, ciągnik nie kopci i wróciła moc