kosa29

obroty młocarni w bizonie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kosa29    2

co może być przyczyną spadku obrotów młocarni do 600 pasek jest dobry a w stało sie to nagle w żniwa było ok a jak teraz odpaliłem takie coś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Lub licznik i nadajnik obrotów do sprawdzenia, najlepiej zewnętrznym licznikiem obrotów.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

moim zdaniem to wina nadajnika przerabiałem to dwa lata temu,też miałem taki problem stało się to nagle podczas pracy,wymieniłem nadajnik i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niutos82    0

Zobacz jak układa ci się pas na kołach pasowych przy maksymalnie podkręconych obrotach młocarni na jednym kole musi być całkowicie schowany a na drugim musi wystawać z talerzy koła około 4-5mm. wtedy obroty masz w granicach 1050-1100 . Jeżeli pas się tak nie układa możliwe że podrobiły cięgna się łączące koła pasowe można założyć podkładkę na wał młocarni o grubości 5mm pomiędzy łożysko a koło pasowe napędzające młocarnie powinno pomóc jeśli nadal będą za niskie to napisz do mnie wyśle  ci kilka fotek i podpowiem co można jeszcze wykombinować w tym temacie na razie zobacz pasy i wypróbuj patent z podkładką 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosa29    2

dzięki na razie jeszcze nie robię bo praca w polu ale jak będę robił i coś nie będzie grało to napiszę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek_1    6

Witam wszystkich forumowiczów. Panowie podpowiedzcie coś w jaki sposób najłatwiej będzie wymienić pasek na młocarni? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Japa1    1

Koledzy potrzebna podpowiedź.czy oryginalnie idzie jakąś podkładka na odrzutniku z prawej strony miedź koło a dokładnie tuleje a łożysko w kadłuba kombajnu taki jakby dystans oznaczony nr 48 wkatalogu jako pierścień 85?? Jeśli tak to jakie ma on wymiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlu    1
Dnia 9.03.2016 o 21:45, niutos82 napisał:

Zobacz jak układa ci się pas na kołach pasowych przy maksymalnie podkręconych obrotach młocarni na jednym kole musi być całkowicie schowany a na drugim musi wystawać z talerzy koła około 4-5mm. wtedy obroty masz w granicach 1050-1100 . Jeżeli pas się tak nie układa możliwe że podrobiły cięgna się łączące koła pasowe można założyć podkładkę na wał młocarni o grubości 5mm pomiędzy łożysko a koło pasowe napędzające młocarnie powinno pomóc jeśli nadal będą za niskie to napisz do mnie wyśle  ci kilka fotek i podpowiem co można jeszcze wykombinować w tym temacie na razie zobacz pasy i wypróbuj patent z podkładką 

Kolego mógł byś powiedzieć na temat podkładek 5mnm,czy na odrzutnik tesz można dać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj