Polecane posty

qlimaxpl    0

Witam mam problem z ciągnikiem 11441, gdyż słabo wkręca się na obroty wydaje mi się ze to wina turbiny gdyż pompa i wtryski są sprawdzone przez fachowca, mógłby mi ktoś powiedzieć jakie ma ciśnienie doładowania turbiny, bo prawdopodobnie to jest u mnie problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31

Ciśnienie doładowania zależy od obciążenia silnika w pracy pod obciążeniem ok 0.7 atm a bez ok 0.2 atm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qlimaxpl    0

tak wiem że od obciążenia, tylko jak by mi ktoś podał ile wynosi na biegu jałowym przy obrotach np. 1500 rpm : wynosi tyle to byłym bardzo wdzięczny bo nie wiem czy to wina turbiny czy czegoś innego bo traktor jest naprawdę bardzo słaby   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qlimaxpl    0

no właśnie że raczej nie bardzo, gdy wejdzie na obroty to idzie jak powinien

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raczej nie problem w doładowaniu a w dawce paliwa jeśli nie ma dymu przy dodawaniu gazu ,raczej żle wyregulowana pompa wtryskowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qlimaxpl    0

Pompa wtryskowa już była u fachowca i według niego nie jest wina pompy... coś mi się wydaje że problem jest doładowanie bo gdy turbo zaczyna się ostro kręcić to jest moc, myślę że to coś w kolektorze ssącym, coś przy głowicy bądź też kiepskiej turbinie... kupiłem nie dawno wskaźnik doładowania, muszę tylko go jeszcze zainstalować dlatego jak by ktoś konkretnie podał przy jakich obrotach silnika jakie doładowanie da turbinka to byłbym bardzo wdzięczny, bo gdy się okaże że doładowanie jest ok to muszę szukać gdzieś indziej przyczyny braku mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31

Napisałem ci wartości z doładowania tak mi pokazuje wskaznik doładowania a może to wina regulatora  podciśnienia w pompie wtryskowej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega ci dobrze podpowiada turba nie sprawdzisz na jakich obrotach jest to właśnie uzależnione  od obciążenia a nie obrotów mogę tylko dodać że jeszcze przy obciążeniu ilość paliwa czyli dawka zmienić może wskazania doładowania .,czyli jak ktoś podpowiadał membrana w pompie czy dobrze steruje dawką do turba nie wiem czy twój mechanik który sprawdzał pompe posiada taki stól z ciśnieniem doładowania turbo może trochę na mydliłem  ale jak rozmyślisz to może zrozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj