Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krowy mamki

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DzikiSimental25

DzikiSimental25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 27 luty 2016 - 16:35

Krowy mamki

Witam wszystkich ! Jestem nowy na agrofoto i mam do Was pytanie. Chciałbym zająć się hodowlą bydła mięsnego czyli hodowla krów mamek i chów byczków do dużej wagi albo odsadki. Stado podstawowe składałoby się z krów ras mięsnych takich jak salers limousine simental hereford może i też highland ale chciałbym dosadzać cielęta od krów mlecznych krzyżówki tak żeby bylo więcej i sztuk tylko czy krowy przyjmą innego koloru cielaka ? Chyba dobrze myślę. Napiszcie czy lepiej odsadki czy waga ciężka 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krowy mamki Dzisiaj, 14:23
  •  

#2 Share maromar

maromar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 27 luty 2016 - 19:36

Krowy mamki

z tym dosadzaniem to różnie jest, zależy od charakteru krowy, mamy krowy które nie patrzą jaki cielak podchodzi, są takie które trzeba "pilnować" żeby obcy cielak mógł się napić, a są takie że tylko swojego, i nic nie da pilnowanie ani inne sztuczki, najpierw spraw sobie te krowy mamki, a potem próbuj dosadzać obce cielaki, na kolejne wycielenia będziesz mieć już rozeznanie do której krowy możesz dokupić cielaka. Mamy rózne krzyżówki krów, hf x sim, hf x lim, itp, nie trzymaj czystorasowych mięsnych bo mają mało mleka tylko dla jednego cielaka. A co do chowu opasów to zależy czy masz warunki dla nich, pasze no i czas. jeśli nie, to odsadki.

#3 Share Pantera

Pantera

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 27 luty 2016 - 20:54

Krowy mamki

kolego dziki simental25 myslisz sprzedawac na rynku lokalnym odsady i byki cężkie czy może za granice?

#4 Share DzikiSimental25

DzikiSimental25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 28 luty 2016 - 12:01

Krowy mamki

Wszystko na rynek lokalny. Lepsze sztuki na odsadki te mniej lepsze do wagi ciężkiej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share DzikiSimental25

DzikiSimental25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 16:17

Krowy mamki

Jakie najlepsze są krzyżówki ? Dokładnie chodzi mi jakich ras.

Myślę na Gallowaykami chyba byłyby dobre na mamki. Część sztuk będzie to krzyżówka a część takie 100%.

#6 Share maromar

maromar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 17:18

Krowy mamki

nie wiem jak galloway bo nie mam, ale dobre są hf x simental, dlatego że obie rasy są dużego kalibru, i bardziej mleczne od innych, limousine ma bardzo mało mleka

#7 Share agrowiktor

agrowiktor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 19:13

Krowy mamki

Najlepsze to hf x simental, simental x montbeliarde, simental x limousine,  limousine x montbeliarde, limousine x hereford, charolaise x simental. Możesz jeszcze pokombinować z blondem np simental x blond. Gallowayków bym już nie krzyżował.  Jak byś miał takie krowy to kryj je blondem albo bbb. Do highlandów możesz dopuścić angusa lub limousine.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share DzikiSimental25

DzikiSimental25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 17:10