Gość

Zakup rozrzutnika obornika ROLLAND

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam planuję zakup rozrzutnika i trafił mi się rolland jednoosiowy na balonie i resorowanym dyszlu,

rozrzutnik posiada hamulce hydrauliczne, trzy poziome wałki, posuw taśmy mechaniczny na zapadce.

poglądowy obraz maszyny 

i tu zachodzi pytanie jak z jego awaryjnością, pracą czy nie rzuca obornika kupkami i ogólnie wady i zalety i jago zapotrzebowanie na moc ponieważ mam ciągnik MF 6120 czyli 80 km i boję się że będzie za słaby.

233445431_2_644x461_rozrzutnik-rolland-d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

mam podobnych gabarytów LeBouch na jednej ośce i ciągam go jd6200 85km bez żadnego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

o nowych częściach zamiennych to zapomnij że coś dostaniesz :D chyba że z rozbiórki może, mój jest z 74r, niby stary ale kupiłem go chyba w 2007r jakoś po piaskowaniu i malowaniu (blacharka oryginał jak na moje oko) i najpierw chodził z ursusem 1014 i nadal czasami chodzi z nim lecz teraz będzie musiał paść wybór z którym będzie chodził z powodu hydrauliki, łańcuchy i poprzeczki to największy jego plus, łańcuchy są z takich klamrów łatwo rozpinane, mechanizm posuwu miał na zapadce i właśnie w tamtym roku się rozwalił w kukurydzy nie wiadomo dlaczego, chyba coś się nagięło, aktualnie przerobiłem mu na przekładnie hydrauliczną. A i w tamtym roku opona mi wystrzeliła rozmiar 17-20 praktycznie nie dostępna ale udało się skleić, alee nie jest źle bo na piastę pasują koła od przyczep HL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jaki był koszt takiej przeróbki, części były nowe czy używki, ja sobie go odpuszczam ze względu na ten posuw  na zapadkę, po ogłoszeniach widać że rollandy mają trzy rodzaje posuwu, na zapadkę, płynny mechaniczny przekładnia podobna do hydraulicznej i hydrauliczny, najbardziej bym wolał płynny mechaniczny i nie wiem jak te wałki poprzeczne sprawdziły by się w słomiastym oborniku dlatego jak by był na 4 pionowe tobym zapewne go kupił choć i tego mogę wziąć go na testy ale znowu na polu mokro jak będzie na olx to wrzucę link może ktoś kupi bo stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

mój ładnie drobno rozwala ale ma inny kształt zębów na wałkach w porównaniu do tego co pokazałeś, płynny mechaniczny lub hydrauliczny będzie na pewno trafnym wyborem, przekładnie używaną znalazłem od jakiejś maszyny koszt 500zł z silnikiem była, do tego węże i dzielnik strumienia czyli ta kostka regulująca posów 360zł nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol69    0

WITAM

Posiada ktoś może rollanda z płynnym posuwem taśmy skrzynia hydrauliczna

czy zdarzają się awarie, czy lepiej szukać posuw taśmy na grzechotkę tak jak w polskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez deyu
      Chce kupić prase rolującą mam na nią przeznaczone 40tys zł nie może ona być starsza niz pięć lat czyli coś z polskich pras praktycznie tylko do słomy 25ha. Nie wiem która będzie lepsza sipma sokółka wafarma czy famarol proszę o pomoc.
    • Przez Deutz610
      Chciał bym uzyskać jakieś opinie o prasie Claas Rollant 46 Roto Cut, ponieważ jestem zainteresowany kupieniem takiej.Czy one są zaczepiane na zaczep dolny czy górny?
    • Przez roland46Rc
      witam chciałbym zapytać jak sie ostrzy nóż w class roland 46rc tzn czym go ostrzyc? sprzedajacy polecił zeby papierem sciernym na szlifierce?? mam jeszcze zapytanie odnośnie tych żebów na nożu czy trzeba jakies kąty zachowac ostrzac je?? z góry dziekuje za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj