Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrzutnik obornika ROLLAND

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karol6130

karol6130

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:jak każdy polak wszystko

Napisany 27 luty 2016 - 14:48

Witam planuję zakup rozrzutnika i trafił mi się rolland jednoosiowy na balonie i resorowanym dyszlu,

rozrzutnik posiada hamulce hydrauliczne, trzy poziome wałki, posuw taśmy mechaniczny na zapadce.

poglądowy obraz maszyny http://olx.pl/oferta...html#e2a5ff8068

i tu zachodzi pytanie jak z jego awaryjnością, pracą czy nie rzuca obornika kupkami i ogólnie wady i zalety i jago zapotrzebowanie na moc ponieważ mam ciągnik MF 6120 czyli 80 km i boję się że będzie za słaby.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrzutnik obornika ROLLAND Dzisiaj, 13:57
  •  

#2 Share Fagro

Fagro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 27 luty 2016 - 19:22

Rozrzutnik obornika ROLLAND Za tą cenę to poszukaj Samsona na pionowym adapterze, duże koła czyli lekko idzie, kuty łańcuch "kwadrat", i przede wszystkim niski załadunek nawet małym turem w razie potrzeby. Prosta przekładnia posuwu, jednolita solidna konstrukcja. Sam posiadam i polecam.

#3 Share jasko1993

jasko1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 27 luty 2016 - 19:44

mam podobnych gabarytów LeBouch na jednej ośce i ciągam go jd6200 85km bez żadnego problemu

#4 Share karol6130

karol6130

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 27 luty 2016 - 20:58

Rozrzutnik obornika ROLLAND Jak długo urzytkujesz tego leboucha były jakieś awarie jak jest z częściami zamiennymi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share jasko1993

jasko1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 28 luty 2016 - 12:06

o nowych częściach zamiennych to zapomnij że coś dostaniesz :D chyba że z rozbiórki może, mój jest z 74r, niby stary ale kupiłem go chyba w 2007r jakoś po piaskowaniu i malowaniu (blacharka oryginał jak na moje oko) i najpierw chodził z ursusem 1014 i nadal czasami chodzi z nim lecz teraz będzie musiał paść wybór z którym będzie chodził z powodu hydrauliki, łańcuchy i poprzeczki to największy jego plus, łańcuchy są z takich klamrów łatwo rozpinane, mechanizm posuwu miał na zapadce i właśnie w tamtym roku się rozwalił w kukurydzy nie wiadomo dlaczego, chyba coś się nagięło, aktualnie przerobiłem mu na przekładnie hydrauliczną. A i w tamtym roku opona mi wystrzeliła rozmiar 17-20 praktycznie nie dostępna ale udało się skleić, alee nie jest źle bo na piastę pasują koła od przyczep HL

#6 Share karol6130

karol6130

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 28 luty 2016 - 13:02

jaki był koszt takiej przeróbki, części były nowe czy używki, ja sobie go odpuszczam ze względu na ten posuw  na zapadkę, po ogłoszeniach widać że rollandy mają trzy rodzaje posuwu, na zapadkę, płynny mechaniczny przekładnia podobna do hydraulicznej i hydrauliczny, najbardziej bym wolał płynny mechaniczny i nie wiem jak te wałki poprzeczne sprawdziły by się w słomiastym oborniku dlatego jak by był na 4 pionowe tobym zapewne go kupił choć i tego mogę wziąć go na testy ale znowu na polu mokro jak będzie na olx to wrzucę link może ktoś kupi bo stan dobry

#7 Share jasko1993

jasko1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 28 luty 2016 - 13:15

mój ładnie drobno rozwala ale ma inny kształt zębów na wałkach w porównaniu do tego co pokazałeś, płynny mechaniczny lub hydrauliczny będzie na pewno trafnym wyborem, przekładnie używaną znalazłem od jakiejś maszyny koszt 500zł z silnikiem była, do tego węże i dzielnik strumienia czyli ta kostka regulująca posów 360zł nowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share karol69

karol69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 16:01

WITAM

Posiada ktoś może rollanda z płynnym posuwem taśmy skrzynia hydrauliczna

czy zdarzają się awarie, czy lepiej szukać posuw taśmy na grzechotkę tak jak w polskim