Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaką pasze najlepiej dawać kurą

48 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Bambi14

Bambi14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 17:15

a co powiecie na buraki pastewne? bo nie wiem czy siac, a  kury bardzo lubia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaką pasze najlepiej dawać kurą Dzisiaj, 03:51
  •  

#22 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 21 marzec 2016 - 22:39

czemu nie rzepak?

Nie wiem jak z olejem ale śruta poekstrakcyjna rzepakowa dla kur się nie nadaje - jak już to można dodać bodajże max 5% bo jest tam coś trującego dla kur I tu ciekawostka że kury które znoszą białe jajka rozkładają te szkodliwe substancje a te co znoszą brązowe to nie  i może być potem "rybi" zapach w jajkach Poszukaj w necie o co dokładnie chodzi ale mniej więcej o to 

u mnie średnio jest 0,85 jajka od sztuki na dzień ale nie trzymam kur długo dość często wymieniam 

olej  sojowy albo słonecznikowy (w żadnym wypadku rzepakowy)

A ja mam pytanie natury prawnej - masz zgłoszoną tą hodowlę? Jakie są wymagania przy takiej ilości? Musisz stemplować jajka i czy możesz je np sprzedawać także do sklepu? I tak wybieram się do weterynarii popytać ale warto się wcześniej dowiedzieć o co dopytać więc z góry dzięki za odpowiedź

#23 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 06:53

ja mam zgłoszone dwie hodowle na podwórku jedną na siebie i jedną na ojca (do 2500 sztuk jajek na tydzień ) i tobie też to polecam mniejsze wymogi do spełnienia 

ogólnie mam średnio 2 kontrole weterynaryjne na rok

najważniejsze;

- pomieszczenie do przechowywania jajek

-książeczka sanepidowska (dla osoby która zajmuje się jajkami)

- umowa z hodowcą lisów na odbiór padłych niosek i stłuczonych jajek 

- w kurnikach musisz mieć czyste omalowane ściany poidła paśniki nosidła 

-pieczątkę do znakowania jajek

mogę sprzedawać do sklepów ale mi się to nie opłaca zawsze się strasznie targują chcieli by żebyś najlepiej im te jajka oddał wolę sprzedawać mniejsze ilości ale bezpośrednio klientowi 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 08:50

A jakie masz ceny jajek? I co za nosidła masz na myśli?

#25 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 18:24

nosidła czyli po prostu miejsca w którym kury znoszą jajka ;) 

50-70 gr sztuka zależy od wielkości  

#26 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 08:06

Ja biorę tyle samo Tylko jak zaczynają się nieść to te jajka mini sprzedaję po 30 groszy A z czego masz zrobione gniazda? Ja w jednym kurniku mam ze skrzynek drewnianych a w drugim konstrukcja z łat i takie jakby szuflady z płyt aby było łatwo wyciągnąć  i wyczyścić

#27 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 20:44

ja mam nosidła zrobione ze starych półek sklepowych dołożyłem przegrody ze starej szafy i dobiłem taki balkon po którym chodzą kury i sobie wybierają miejsce gdzie chcą sobie jajka znieść wszystko omalowałem białym lakierem i się sprawdza 

jak  mam młode kury sprzedaję takie mini jajka (poniżej 50 g) po 40-45 gr a stałym klientom którzy kupują 90 i więcej jajek w tygodniu daję gratis 10 sztuk 

#28 Share Krzysztoffff

Krzysztoffff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 17:14

jaką pasze najlepiej dawać kurą Nie miałbyś zdjęc albo cos?

#29 Share annasprobio

annasprobio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 11:46

PBM – Probio Minerał jest naturalnym, ekologicznym produktem w postaci pudru. Jest biologicznym antidotum  potęgując kolonizację szczepów probiotycznych, które wypierają florę patogenna (pleśnie i grzyby) oraz likwidują toksyny znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie. Sprawia, że pożyteczne  mikroorganizmy mogą się rozwijać tworząc tym samym przestrzeń życiową dla całego ekosystemu. Posiada najwyższy wskaźnik probiotyczny. Produkcja zwierzęca – dodatek do pasz, procedura do higienizacji zwierząt oraz urządzeń do karmienia. Produkt w 100% ekologiczny. Cena hurtowa netto wynosi 70 zł za kg. Więcej informacji pod numerem telefonu 502 591 511. Strona internetowa http://annasprobio.wix.com/sprobio

#30 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 20:51

"a świstak siedzi i zawija w sreberka"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share rolnik10_11

rolnik10_11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 11:48

Witam mam 60 kur niesnośc wynosiła 20-30 jajek na dzień, dostawały pszenice (w całości) i rano do osobnego korytka 1kg zmielonej kukurydzy z niewielkim dodatkiem polfamixu D-G lub 1kg samej paszy kurka naturka, do tego w jednym poidle polfamix A+Z (kury maja kilka poidel rozstawionych po całym wybiegu), Ostatnio postanowiłem zmienić im nieco żywienie i zacząłem mieszać pasze w jedna całość: 20kg pszenicy, 15kg kukurydzy, 2kg paszy "kurka naturka", 1kg polfamixu i 2,5kg mieszanki (owies,jeczmien,pszenzyto) oraz ok 300g kredy pastewnej. Wszystko przemielone również zwiekszyłem dawke polfamixu do wody A+Z. Zrobiłem to tydzien temu niesniosc spadła do 10-15 jajek i nie widać tendencji wzrostowej, tylko w jeden dzien bylo ponad 20 jajek a tak dalej to samo. Możilwe że kury sa przebiałkowane? Może jedzą mniej bo dostaja przemieloną pszenice?Kury 1 i 2 roczne

#32 Share email9

email9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 04 wrzesień 2016 - 11:42

Co sądzicie o podawaniu kurom parowanych ziemniaków razem z zmieloną pszenicą, pszenżytem, kukurydzą pasza kurka naturka? 

#33 Share Kacpeeer01

Kacpeeer01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 wrzesień 2016 - 18:13

moje kury dostają to samo  ana nieśność nie narzekam

#34 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 21:32

żywienie kur parowanymi ziemniakami jak i moczonym chlebem to zły pomysł chleb niekorzystnie wpływa na nieśność niosek (zakwaszenie organizmu) a parowane ziemniaki tuczą otłuszczenie organizmu często powoduje "ciężkie znoszenie jaj" 

#35 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 06 wrzesień 2016 - 03:36

Zgadza się ziemniaki oraz kukurydza to pasze wysokoenergetyczne i mogą powodować zatuczenie. Warto dodać do niech coś z wysoką zawartością białka. Swoim ptakom prawie codziemnnie podaje gotowane ziemniaki, zazwyczaj są to obierki ze śrutą z pszenicy, jęczmienia i grochu, oraz śrutę poekstrakcyjną rzepakową. Grochu w osypce jest około 20% a śruty rzepakowej do 10%. A byłbym zapomnieł że dodaje jeszcze dolmix i kredę pastewną. Wsuwają jak szalone. 

#36 Share Seba8080

Seba8080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 25 wrzesień 2016 - 08:17

witam chciałbym się dowiedzieć czy można dawać kura zakiszone ziarna kukurydzy albo opryskane zakwaszaczem jeśli tak to w jakich ilościach 

#37 Share IrenaBogdaniuk

IrenaBogdaniuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 listopad 2016 - 16:02

dopiero zac\zynam z kurami.sledze dokladnie wasze porady i jestem wdzieczna za wspaniala wiedze na temat karmienia kur.Mam 35 kur i caly czas eksperymentuje z z karma. Przyznam ,ze z ta mieszanka do byloby dobre,ale ja nie jestem rolnikiem ,wiec z kad brac te wszystkie skladniki? A jesli chodzi o olej,to taki normalny olej ze sklepu? jak dodawac,do paszy czy do wody.?

#38 Share Bambi14

Bambi14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 29 listopad 2016 - 17:43

moje kury dostaja pszenice cala i zmielona i do tego pasze dolmix DN, co o niej sadzicie? przy terazniejszych temperaturach (ponizej 5 stopni) wypuszczacie swoje kury czy trzymacie zamkniete w kurniku? i jeszcze jedno, macie jakies sposoby na brudne jajka? co chwile dokladam im slomy do nosidel a one i tak wszytsko wygrzebuja i wszystkie jajka brudne..

Edytowany przez Bambi14, 29 listopad 2016 - 17:44.

#39 Share Konrad_Duda

Konrad_Duda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:CAD/CAM

Napisany 29 listopad 2016 - 18:59

Irena Olej nie stosuje się z wodą- nie da się wymieszać i kury chyba nie będą gustować w tym. Mam własną produkcje zbóż i warzyw ale można też kupić na targowisku nie mylić z supermarketem

To co my stosujemy:

- śruta: pszenica, jęczmień, kukurydza, groch, soja,

- ziarna chwastów i zbóż po czyszczeniu na wialni, proso, gorczyca(dla perliczek),

- chwasty z ogródka/ warzyw,

- szczątki roślin po przycinaniu lub z obiadu np. pomidory, liście sałaty, marchewka, buraczki,

- parowane ziemniaki i zboża, kolby kukurydzy,

- gorczyca z poplonu- liście znikają w przerażającym tempie- łodygi trzeba sprzątać,

- owoce jabłka, gruszki,

- woda z witaminami.

Biegają też na świeżym powietrzu, więc to co znajdą/wygrzebią.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 21:12

seba zakiszona kukurydza może być sam do paszy dodaję zakwaszacz ale czy będą chciały ci to jeść to nie wiem dużo tego nie dodawaj max 15%dziennej dawki żywieniowej bo ci się utuczą 

Irena na tyle kur to ci się nawet nie opłaca kupowania poszczególnych składników paszy (ja u siebie mam aktualnie 3200 sztuk i niektóre komponenty paszy mi się zdążą przeterminować zanim je zużyję  )jeśli masz dostęp to kup sobie gotową paszę i daj im chociaż z 10% tego co ogólnie jedzą kredę pastewną (albo drobno zmielone skorupoki jajek tylko naprawdę drobno tak żeby kura nie rozpoznała co to jest bo jak poznają to ci wszystkie jajka zjedzą) i jeszcze jakieś witaminy do wody (polfamix a+z jest nawet dobry)

bambi jak dajesz całą i zmieloną to kura zawsze wybierze całą a na mieloną patrzeć nie będzie to lepiej jednego dnia daj jedno a drugiego drugie  a ten dolmix dn to pasza czy premix?mnie parę dni temu odwiedził weterynarz z inspekcji weterynaryjnej i zalecił trzymanie drobiu w zamknięciu ponieważ migruje dzikie ptactwo i za granicami naszego kraju pojawiają się przypadki ptasiej grypy i lepiej nie ryzykować wypuszczania kur na zewnątrz a nosidła to ja na noc zamykam tak po 15 a otwieram rano o 6 i brudne jajko zdarza się raz na ruski rok