Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z nawiewem renault 90-34

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share fan41

fan41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 26 luty 2016 - 18:36

Witam dzisiaj został zdjęty dach i wymontowany wentylator od nawiewu bo bardzo  hałasował myslałem że wyczyszczę nasmaruje i bedzie działał ale okazało się że łopatki zaczepiają o obudowę -bardzo duży luz zwłaszcza z jednej strony.Czy ktoś z was to robił ,co tam siedzi tulejka czy łożysko czy jest to do zrobienia?

Tak w jednym temacie zapytam czy orbitol w naszych renówkach to się regeneruje czy kupuje nowy orginał a może jakieś zastępcze  jeśli tak jakie to koszty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z nawiewem renault 90-34 Dzisiaj, 23:11
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 26 luty 2016 - 19:21

A nie można się popytać lokalnych elektryków którzy robią silniki? Nie nie można! Trzeba koniecznie załozyc temat na forum i czekac az ktos poleci elektryka z drugiego końca Polski  po czym zostanie tak jak jest bo koszty transportu za duże. Ehhhh ten internet!!! Ogłupia i rozleniwia ludzi.

Edytowany przez Karol445, 26 luty 2016 - 19:36.

#3 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 26 luty 2016 - 20:36

mysle ze najprosciej to byłoby to wziasc do garazu i rozłozyc na czeci pierwsze i sie okaze co jest nie tak.

Orbitol mozesz regenerowac sobie mozesz kupic pewnie cena ori bedzie zabujcza a jak regenerowac same uszczelnienia to mozna samemu w garzau ogarnac w 2-3 godzinki chyba ze masz cos innego powydzierane to inna bajka

#4 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 26 luty 2016 - 21:00

Tak jasne samemu w garażu regenerować orbitrol ....w dwie trzy godzinki ...heheeh..Powodzenia życzę! Tego nawet osoby zajmujace się hydraulika siłowa nie zawsze chca sie podjąć i mówia żeby nowy kupić A cena wcale nie jest taka zabójcza.. Poza tym można wziąc uzywke ze starego bizona czy innego starego kombajnu bo one nie sa nigdy zuzyte i dostosowac mocowania

#5 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 26 luty 2016 - 21:06

Co Ty kolego za bajki piszesz, sam uszczelniałem orbitrol w kombajnie kupiłem zestaw naprawczy za 80zł i rozebrałem go na części pierwsze i po składałem, śmiga jak szalony nic mu się nie dzieje. To nie jest taka filozofia żeby się nie dało tego zrobić, a warsztaty naprawcze z chęcią podejmą się takiej roboty bo dużo na tym zarobią a się nie na robią. No chyba że Ty się spotkałeś z takimi partaczami co się boją to rozbierać to się nie dziwię że każą kupować nowy. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#6 Share fan41

fan41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 26 luty 2016 - 22:10

Oj Karol Karol piszesz dziwne rzeczy-to po co jest forum chyba żeby między innymi wymieniać się informacjami.. Jak by tak każdy robił jak piszesz to nie mieli byśmy co czytać

Edytowany przez fan41, 26 luty 2016 - 23:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 27 luty 2016 - 09:05

Problem z nawiewem renault 90-34 Kolego a co masz takiego trudnego w orbitolu żeby nie można było sobie wymienic uszczelnień ?? Sam robiłem kilka i jakoś nigdy większych problemów nie było czy to z orbitolem czy z silownikami. Jak kolega pisze sam wymienił uszczelnienia za 80 zł za co pewnie w warsztacie zaplacilby z 200 zl. Sam wymieniłem uszczelnienia kompletne w 3 silownikach za 190 zł a za regenerację 1 silownika chcieli 230 więc kto co woli a ze w Polsce rządzi cwaniactwo to druga sprawa. Jak na warsztacie mieli mazde 6 2.0 benzyna do regulacji zaworów to cała regulację zrobili w 30 min a jak klient przyjechał to ile to problemów nie mieli w we 2 robili to 3 godziny ha ha ha tylko ze go skasowali na 450 zl

#8 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 27 luty 2016 - 11:30

To może rzeczywiście się na partaczy natknąłem co mi takie bajki naopowiadali Sam nigdy narazie nie miałem potrzeby grzebać przy orbitrolach

#9 Share fan41

fan41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 27 luty 2016 - 12:23

Damianos a te uszczelnienia orbitola to gdzie kupywałeś?Podaj jakieś namiary są one dedykowane do reno 90,34 czy trzeba coś dobierać.

A co z tym nawiewem rozbierał to ktoś?

#10 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 27 luty 2016 - 17:51

Jedz do sklepu z hydrauliką siłową powinni Ci dobrać do twojego modelu uszczelniacze, a jeśli nie to Ci zamówią bez problemu. 
Co do nawiewu to spróbuj go rozebrać na części pierwsze i zobaczysz wtedy co z nim nie tak. U mnie też nie działa od jesienie ale nie mam na razie czasu się tym zająć może gdzieś bliżej lata będę rozbierał przy deszczu. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#11 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 27 luty 2016 - 19:35

Kolego wystarczy ci katalog ale nie zawsze poniewaz czasami mozna sie nacic juz wyjasniam ktos kupuje po numerze z katalogu i niby ok jak sie robierze to wychodza kwiatki czasami uszczelnienia na tłokach roznia sie tym ktore sa włozone a tym co na papierku zazwyczaj dotyczy to szerokosci uszczelnien mi zdarzyło sie wielokrotnie przy siłownikach najlepiej jak masz orbitol rozbierz go powyciagaj wszystko tylko nie porozrywaj i jedz do sklepu u mnie maja prawie szystko od reki tylko o ile jak masz stare uszczelnienia a zapewne nic nie oczytasz to idz do sklepu gdie jest ktos kumaty a nie woła konkertny rozmiar \bo on sie nie zna na tym. U mnie jest taka babka co ogarnia temat i nigdy nie było problemow z kupieniem czesci. Aha pamietaj jak juz rozbierzesz to dobrze wymyj i usczelnienia zakładaj na olej nie na smary itp ja tak robie i nie mam problemow chodz mozna tez na sucho ale idzie ciezej wepchnac uszczelnienia wewnetrzne tłoczyska. Jak cos słuze pomoca aha i radze kupic te lepsze nwm jaka firma ale u mnie babka powiedziała ze ma gorsze i lepsze a roznica na komplecie to 12zł wiec nie ma co oszczedzac chodz samam mowiła ze nie pochodzi to 20 lat jak satare orginały 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share fan41

fan41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 10:32

W sobotę rozebrałem na drobne tą dmuchawę na tulejkach luz 2mim byłem u tokarza ale nie bardzo chcą to dorabiać mówią że trzeba z żeliwa drobnoziarnistego ale sprawdzę jeszcze w sklepach może mi coś dobiorą .Orbitol i siłowniki będa sprawdzane w tym tygodniu u zaprzyjaznionego mechanika o wynikach poinformuje może ktoś bedzie zainteresowany.