Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z nawiewem renault 90-34

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share fan41

fan41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 26 luty 2016 - 18:36

Witam dzisiaj został zdjęty dach i wymontowany wentylator od nawiewu bo bardzo  hałasował myslałem że wyczyszczę nasmaruje i bedzie działał ale okazało się że łopatki zaczepiają o obudowę -bardzo duży luz zwłaszcza z jednej strony.Czy ktoś z was to robił ,co tam siedzi tulejka czy łożysko czy jest to do zrobienia?

Tak w jednym temacie zapytam czy orbitol w naszych renówkach to się regeneruje czy kupuje nowy orginał a może jakieś zastępcze  jeśli tak jakie to koszty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z nawiewem renault 90-34 Dzisiaj, 04:27
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 991 postów

Napisany 26 luty 2016 - 19:21

A nie można się popytać lokalnych elektryków którzy robią silniki? Nie nie można! Trzeba koniecznie załozyc temat na forum i czekac az ktos poleci elektryka z drugiego końca Polski  po czym zostanie tak jak jest bo koszty transportu za duże. Ehhhh ten internet!!! Ogłupia i rozleniwia ludzi.

Edytowany przez Karol445, 26 luty 2016 - 19:36.

#3 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 26 luty 2016 - 20:36

mysle ze najprosciej to byłoby to wziasc do garazu i rozłozyc na czeci pierwsze i sie okaze co jest nie tak.

Orbitol mozesz regenerowac sobie mozesz kupic pewnie cena ori bedzie zabujcza a jak regenerowac same uszczelnienia to mozna samemu w garzau ogarnac w 2-3 godzinki chyba ze masz cos innego powydzierane to inna bajka

#4 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 991 postów

Napisany 26 luty 2016 - 21:00

Tak jasne samemu w garażu regenerować orbitrol ....w dwie trzy godzinki ...heheeh..Powodzenia życzę! Tego nawet osoby zajmujace się hydraulika siłowa nie zawsze chca sie podjąć i mówia żeby nowy kupić A cena wcale nie jest taka zabójcza.. Poza tym można wziąc uzywke ze starego bizona czy innego starego kombajnu bo one nie sa nigdy zuzyte i dostosowac mocowania

#5 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1540 postów

Napisany 26 luty 2016 - 21:06

Co Ty kolego za bajki piszesz, sam uszczelniałem orbitrol w kombajnie kupiłem zestaw naprawczy za 80zł i rozebrałem go na części pierwsze i po składałem, śmiga jak szalony nic mu się nie dzieje. To nie jest taka filozofia żeby się nie dało tego zrobić, a warsztaty naprawcze z chęcią podejmą się takiej roboty bo dużo na tym zarobią a się nie na robią. No chyba że Ty się spotkałeś z takimi partaczami co się boją to rozbierać to się nie dziwię że każą kupować nowy. 

Vixa balet :D

#6 Share fan41

fan41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 26 luty 2016 - 22:10

Oj Karol Karol piszesz dziwne rzeczy-to po co jest forum chyba żeby między innymi wymieniać się informacjami.. Jak by tak każdy robił jak piszesz to nie mieli byśmy co czytać

Edytowany przez fan41, 26 luty 2016 - 23:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 27 luty 2016 - 09:05

Problem z nawiewem renault 90-34 Kolego a co masz takiego trudnego w orbitolu żeby nie można było sobie wymienic uszczelnień ?? Sam robiłem kilka i jakoś nigdy większych problemów nie było czy to z orbitolem czy z silownikami. Jak kolega pisze sam wymienił uszczelnienia za 80 zł za co pewnie w warsztacie zaplacilby z 200 zl. Sam wymieniłem uszczelnienia kompletne w 3 silownikach za 190 zł a za regenerację 1 silownika chcieli 230 więc kto co woli a ze w Polsce rządzi cwaniactwo to druga sprawa. Jak na warsztacie mieli mazde 6 2.0 benzyna do regulacji zaworów to cała regulację zrobili w 30 min a jak klient przyjechał to ile to problemów nie mieli w we 2 robili to 3 godziny ha ha ha tylko ze go skasowali na 450 zl

#8 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 991 postów

Napisany 27 luty 2016 - 11:30

To może rzeczywiście się na partaczy natknąłem co mi takie bajki naopowiadali Sam nigdy narazie nie miałem potrzeby grzebać przy orbitrolach

#9 Share fan41

fan41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 27 luty 2016 - 12:23

Damianos a te uszczelnienia orbitola to gdzie kupywałeś?Podaj jakieś namiary są one dedykowane do reno 90,34 czy trzeba coś dobierać.

A co z tym nawiewem rozbierał to ktoś?

#10 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1540 postów

Napisany 27 luty 2016 - 17:51

Jedz do sklepu z hydrauliką siłową powinni Ci dobrać do twojego modelu uszczelniacze, a jeśli nie to Ci zamówią bez problemu. 
Co do nawiewu to spróbuj go rozebrać na części pierwsze i zobaczysz wtedy co z nim nie tak. U mnie też nie działa od jesienie ale nie mam na razie czasu się tym zająć może gdzieś bliżej lata będę rozbierał przy deszczu. 

Vixa balet :D

#11 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 27 luty 2016 - 19:35

Kolego wystarczy ci katalog ale nie zawsze poniewaz czasami mozna sie nacic juz wyjasniam ktos kupuje po numerze z katalogu i niby ok jak sie robierze to wychodza kwiatki czasami uszczelnienia na tłokach roznia sie tym ktore sa włozone a tym co na papierku zazwyczaj dotyczy to szerokosci uszczelnien mi zdarzyło sie wielokrotnie przy siłownikach najlepiej jak masz orbitol rozbierz go powyciagaj wszystko tylko nie porozrywaj i jedz do sklepu u mnie maja prawie szystko od reki tylko o ile jak masz stare uszczelnienia a zapewne nic nie oczytasz to idz do sklepu gdie jest ktos kumaty a nie woła konkertny rozmiar \bo on sie nie zna na tym. U mnie jest taka babka co ogarnia temat i nigdy nie było problemow z kupieniem czesci. Aha pamietaj jak juz rozbierzesz to dobrze wymyj i usczelnienia zakładaj na olej nie na smary itp ja tak robie i nie mam problemow chodz mozna tez na sucho ale idzie ciezej wepchnac uszczelnienia wewnetrzne tłoczyska. Jak cos słuze pomoca aha i radze kupic te lepsze nwm jaka firma ale u mnie babka powiedziała ze ma gorsze i lepsze a roznica na komplecie to 12zł wiec nie ma co oszczedzac chodz samam mowiła ze nie pochodzi to 20 lat jak satare orginały 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share fan41

fan41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 10:32

W sobotę rozebrałem na drobne tą dmuchawę na tulejkach luz 2mim byłem u tokarza ale nie bardzo chcą to dorabiać mówią że trzeba z żeliwa drobnoziarnistego ale sprawdzę jeszcze w sklepach może mi coś dobiorą .Orbitol i siłowniki będa sprawdzane w tym tygodniu u zaprzyjaznionego mechanika o wynikach poinformuje może ktoś bedzie zainteresowany.