bocecek087

bizon super Z056 ekonomiczne uzytkowanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bocecek087    14

witam

jak w temacie

chciał bym poznać wasze zdanie na temat ekonomicznego uzytkowania tego kombajnu i przy ilu ha najlepiej myśleć o zmianie 

i jak zmiana to na co 

uzytkowałem 60 ha przez zime dokupiłem 12 ha i wpadło kilka dzierżaw wiec z tat moje pytanie 

osobisty problem jest taki ze kombajn ma w dobrym stanie jest od nowosci uzytkowany tylko i wyłacznie na nasze potrzeby 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Jak się wyrabiasz w czasie, nie jest wyekspoloatowany do tego stopnia że dziennie trzeba coś naprawiać to wg mnie zmieniać na coś wysłużonego na zachodzie jest bez sensu no chyba, że o nowym myślisz. Ale czy to ekonomicznie uzasadnione to pewny bym nie był...

 

Ja tam bym wolał swojego Bizona 100% wykorzystać, ewentualnie wziąć drugi kombajn do pomocy na usługe niż pakować potężne pieniądze w coś co będzei Ci pracowało 2-3tyg w roku a raty bediesz płacił kilka lat

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

uważam jak poprzednik jeżeli masz bizona od nowości i sprawdzonego pewnego to bym nie szukał bo nie kupisz lepszego no chyba ze nowy


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

właśnie myślałem o fabrycznie nowej maszynie ale właśnie wiem zę to nie ma ekonomicznego uzasadnienia

 

taka moja magiczna granica jaką sobie założyłem dla bizona to 100 ha  tylko pytanie czy on tego doczeka bo rynek ziemi unas jest bardzo mizerny w tym roku tylko udało mi się tak dokupił 

 

a według was przy ilu ha można myśleć o nowej maszynie ?? chodzi mi o ekonomiczne uzasadnienie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj