Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zgrabiarki karuzelowe produkcji polskiej

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share margerita26

margerita26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,bydło mięsne,książki.

Napisany 02 marzec 2016 - 21:57

Ja mam jar-meta (3,5m.) nowego jeden sezon i nie narzekam  zgrabił 50-60 ha. jedna wada którą planuję kiedy przerobić to za wąsko rozstawiony tandem mam niektóre łąki mocno nierówne i poprzeczne nierówności dobrze kopiuję tylko podłużne słabiej (za wąsko rozstawiany tandem) . Co do zachodniego to znajomy kupił ponttingera używanego ok. 5-10letni na tandemie z kółkiem kopiującym za 5,5 tyś. pożyczałem go na testy przed zakupem swojej i tam opony dwie słabe byli i jedna u mnie walnęła i musiałem nowe mu kupić koszt ok. 150zł . Po za tym rama tandem troch podgięta była coś tam prostował ,ramiona chodzące po bieżni już chyba ze trzy wyrwali się z mocowań byli tez krzywe lub krzywo przyspawane więc zęby byli niektóre przycinane żeby ją dobrze wypoziomować  , bieżnia krzywkowa tez już najlepiej nie wygląda. Po tych naprawach od razu było widać różnice w jakości zgrabiania.Ta zachodnia to jeden plus ze prosta w budowie (ale nie za te pieniądze) bo te nowe to przeważnie wszystko jednorazowe nie da się naprawiać tylko wymieniać.

Na 3ha. to bierz te z najtańszych polskich oni i tak mają części główne (przekładnia) takie same jak reszta polskich tylko resztą detali i wykonaniem się różnią a i bierz żeby miała skrętną ramę bo te na sztywno to porażka.Możesz tez popatrzyć zachodnie tylko trzeba dobrze ze stanem technicznym się zapoznać i nie przepłacić.

Nie będę oglądać zachodnich uzywanych ,bo szkoda mojego czasu i pieniędzy . Szanuje zdanie tych,ktorzy wolą takie,osobiscie wolę nową rodzimej produkcji . Z jar-meta mam opryskiwacz , ale szczerze mowiąc nic dobrego nie da sie o nim powiedzieć procz tego tylko chyba,ze był wyjatkowo tani . W kwestii przekładni - wiekszość naszych zgrabiarek ma COMERA ,ale na szczęscie nie wszystkie . Gdzieś mi sie o uszy wizualnie obiło , ze tę przekładnię składają małe zołte rączki . Zgrabiarka z Rolmako ma natomiast przekładnię kątową od Starosielskiego . I chyba te firmę wybiorę ....

Ile chce koleżanka przeznaczyć na zakup tej zgrabiarki?  

Szaleństwo zakupów ma granicę 10.000 pln . Ale im mniej tym lepiej . Upatrzyłam już sobie jedną ,ktora mnie wyniesie po opustach u dealera 7100 . Coś czuję,ze sie na nia skuszę nie tylko ze względu na cenę....

ja mam pronara na 2 kółka i smialo moge go polecić zgrabił juz 3 sezony czyli ok 100 ha i nic z nim sie niedzieje. nie jest to tandem wiec duzo lzejszy latam tym z c330m na 5 biegu i jest super. znajomy kupil potingera natandemie to narzeka bo c360 nie da rady podniesc i zetorem zgrabia i mowi ze szkoda paliwa

U mnie ze zgrabiarką będzie jeździł Zetor 5320 ,rok produkcji 1997 .Nie jest aż takim paliwoholikiem,więc o deficyt ON się nie boję . I jednak ze względu na nierówny teren wolałabym tandem . Oby Ci  ten pronar jak najdłużej służył . Też słyszałam o nim dużo dobrego od sprzedawców .

Ja tam polecam samasza, teraz jak pójdzie do serwisu i się ją naprawi to mam nadzieję że będzie bezproblemowo śmigać, z tym że mam 24 ha łąk i nie wiem jak ona to długo wytrzyma. Na początku mieliśmy kupować fellę ts 425 T ciąganą z 2002 ale ona była za 15,5 k i uznaliśmy że to za drogo w dodatku cena nie była do negocjacji...

ignacy01 Na ilu obr silnika grabisz? 

Na początku mojej przygody z rozglądaniem się za zgrabiarką bardzo poważnie zastanawiałam się nad Samaszem . Ale jak sprzedawca zakrzyknął za 3-metrową 10.200 netto plus 2100 za tandem ,to długo szczękę z podłogi zbierałam.....WTF? Tyle za dwa dodatkowe kółka? trochę drogo mi się widziało,choć sprzęt przyznaję bardzo zacnie wygląda i sporo dobrych opinii o nim słyszałam .

Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zgrabiarki karuzelowe produkcji polskiej Dzisiaj, 08:12
  •  

#22 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 02 marzec 2016 - 22:06

Zastanawiam się nad polską,bo do 3 ha łąk nie będe się wykosztowywać na nową zachodnią

Na  3  ha  łąk  chcesz kupic nowa  zgrabiarke ? przemyślałaś  to ? 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#23 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 13:40

Na te 3ha nie lepiej kupić za 5tys. używaną? To i tak się nie zwróci przy takim areale ale 10tys tym bardziej. 

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#24 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 19:51

Też mysle że koleżanka się za bardzo napaliła na nową maszynę  Przy tej powierzchni to raczej mało sensowny zakup

Edytowany przez Karol445, 03 marzec 2016 - 19:52.

#25 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 03 marzec 2016 - 20:45

Kup pottingera top 33n z kółkiem prowadzącym lub felle ts 335 dn 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 21:19

Bardzo proszę o Wasze opinie i doświadczenia związane z użytkowaniem zgrabiarek naszej rodzimej produkcji

Ja mam pronar zkp420 od 5ciu lat. Rocznie grabi około 100ha. Działa rewelacyjnie, nie mam do niej uwag. Nie wymieniam nawet oleju w przekładni, bo spuściłem i wyglądał jak nowy. Więc wlałem z powrotem ten sam.

ja mam pronara na 2 kółka i smialo moge go polecić zgrabił juz 3 sezony czyli ok 100 ha i nic z nim sie niedzieje. nie jest to tandem wiec duzo lzejszy latam tym z c330m na 5 biegu i jest super. znajomy kupil potingera natandemie to narzeka bo c360 nie da rady podniesc i zetorem zgrabia i mowi ze szkoda paliwa

U mnie w górach C360 3P bez problemu radzi sobie z pronarme 4,2m na tandemie. Nie ma problemu z podniesieniem, ale głównie pracuje z nią Zefir85 bo o wiele większa wygoda.

Pronar produkuje jedne z najlepszych polskich zgrabiarek, bo główny mechanizm jest firmy Comer, a w Pronarze dokładają jedynie koła i wierzyczkę. Reszta robiona jest przez Comer - czyli firmę, która robi przekładnie do renomowanych zachodnich zgrabiarek.

#27 Share margerita26

margerita26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 21:26

Na  3  ha  łąk  chcesz kupic nowa  zgrabiarke ? przemyślałaś  to ? 

Nie tylko chcę,ale już kupiłam :)  Kosztowała 7100 polskich złociszy . Przyda sie i do słomy po kombajnie .

Też mysle że koleżanka się za bardzo napaliła na nową maszynę  Przy tej powierzchni to raczej mało sensowny zakup

Pewnie kolega ma rację ,ale wielbicielki sprzętu nie przegadasz . W przyszłym tygodniu będę miała na podwórku polski produkt z polską przekładnią :D Nie omieszkam pochwalić się w galerii :D

Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

#28 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 17 marzec 2016 - 21:32

Ze  3  tys  taniej  byś kupiła  i  sprawowałaby sie pewnie  lepiej  niz ta polska ... To nie patriotyczne  może  ale  polski  sprzęt-  to  w przeważającej  większości  gówno nie  sprzęt  :P .

A le  kto  bogatemu  zabroni :D  :P

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#29 Share margerita26

margerita26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 21:38

Ze  3  tys  taniej  byś kupiła  i  sprawowałaby sie pewnie  lepiej  niz ta polska ... To nie patriotyczne  może  ale  polski  sprzęt-  to  w przeważającej  większości  gówno nie  sprzęt  :P .

A le  kto  bogatemu  zabroni :D  :P

A ja tam wyznaje snobizm parafialny i tym razem kupię rodzima produkcję. Trzeba równowagę maszynową na podwórku wprowadzić i do nowej polskiej kosiarki dokupić zgrabiarkę. :D Zagranicznemu złomowi mówię tym razem stanowcze nie. Na te moje "haktary" to  będzie akurat sprzęt . :D

tak po prawdzie z vat-em musze uciekać,bo nie zamierzam krwiopijcom lekkim........*jem prawie 2k pln oddawać.... :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share kotek0

kotek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 21 maj 2016 - 07:54

i jaką koleżanka kupiła, bo szukam na stronie rolmako ale oni nie robią zgrabiarek też jestem na kupnie polskiej a te przekładnie comera za miske ryżu robione może do zachodnich robią za 2miski