Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dylemat z pszenicą zimową

46 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 26 luty 2016 - 21:51

Bo jeszcze  nie  zdążyły zgnić... zrób test  . lub  czekaj na  rozwój wegetacji .

Ratować  tego  nie  ma  sensu na razie 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dylemat z pszenicą zimową Dzisiaj, 09:27
  •  

#22 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 27 luty 2016 - 00:46

Ludzie doszukujecie się w tym niewiadomo czego. Zboże rokuje, a uszkodzone same liście o niczym nie świadczą. Węzły Krzewienia nabierają takiego koloru ze względu na przyblokowany fosfor. Jak wiosna ruszy na całego wtedy szpryca z fosforem + Mn + paranitrofelany i będzie git. 

#23 Share mateusz1151010

mateusz1151010

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 27 luty 2016 - 08:36

Dylemat z pszenicą zimową To kologo major_89 jaki nawóz proponujesz? Ja myślałem żeby może sypać siarczanu amonu, ponieważ siarka pomaga też w przyswajalnosci fosforu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 27 luty 2016 - 09:10

Dylemat z pszenicą zimową Swoją drogą, to ciekawe jest ph jest na tym polu...

#25 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 27 luty 2016 - 15:18

Kizeryd, jeśli masz dobre pH gleby to siarczan magnezu posypowy. Wychodzi cenowo należycie a dodatkowo wprowadzasz Mg który dodatkowo stymuluje wzrost roślin

#26 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 27 luty 2016 - 20:12

Jak się jeszcze trochę zazieleni wal w opryskiwacz siarczan magnezu 20%rotwór mocznika i leć potem 250kg saletra a po jakimś czasie YARAzboże znowu z siarczanem magnezu i będzie OK.

#27 Share bools

bools

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 28 luty 2016 - 23:59

Dylemat z pszenicą zimową widze ze kolega ma taki sam problem jak ja z juliuszem pozimie byl zieloniutki. a teraz zaczyna zolknac dodam ze przed siewem bylo dawane wapno z kielcmagnezowe szare 4 t ha phjest uregulowane stanowisko po ziemniakach nie dawalem potasu bo pod ziemniaki bylo dawane ponad 200 potasu w czystym wiec dalem polidap fosforan 200kg ha chcialbym rozsiac w tym tygodniu azot. w postaci saletrosanu 250kg/ha moze by pomoglo cos ale nastop pada woj lodzkie jutro wstawie zdjecie

#28 Share polomaksi

polomaksi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Ziemniaki, zboża urządzenia ortujące.

Napisany 29 luty 2016 - 21:48

Dylemat z pszenicą zimową u mnie po mrozach bylo zielono puzniej przyzolklo a teraz ladnie zaczyna sie zielenic, odmiana Bohemia siew poczatek pazdziernika ph 6 stanowisko po ziemniakach..... ktos moze wie z kad takie zachowanie roslinek?

#29 Share mateusz1151010

mateusz1151010

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 29 luty 2016 - 22:40

U mnie było stanowisko po jęczmieniu i częściowo po ziemniakach. Także jestem z woj Łódzkiego. A co do nawozu to chce siarczan amonu bądź siarczan magnezu  wysiać, a potem saletra, następnie dolistnie odżywka i mocznik.

#30 Share bools

bools

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 29 luty 2016 - 22:42

Dylemat z pszenicą zimową u mnie wogule cos dziwnego sie dzieje i tylko z juliuszem korzenie gnijom
chce dodac zdjecie na kompie ale gdzies jakies problemy sa i niemoge wstawic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share krzy24

krzy24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Bardzo rozne sa moje zainteresowania...

Napisany 01 marzec 2016 - 16:59

Dylemat z pszenicą zimową Witam! Mam też kłopot z przemarzniętą pszenicą ozimą Agil.
W połowie tak przemarzła,ale korzenie się trzymają.
Tu pytanie do forumłowiczów. Co dać na start-saletra amonowa?
A jeszcze z oprysków? To jakaś odżywka z fosforu i magnezu,jak tu przeczytałem...Czy może taki mocznik+siarczan magnezu na wodę?
Dzięki za uwagę.

#32 Share mateusz1151010

mateusz1151010

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 17:44

Bools nie chcę Cię straszyć, ale jak korzenie gniją to możliwe, że wymarzła. U mnie to się dobrze trzymają korzenie i mam próbkę w domu, zaczęła się zielenić i rozkrzewiać. Więc powinno być ok jak się zrobi ciepło i dostanie nawozu. :)

Krzy24 może jak bardzo dużo wymarzło to nie wiem czy nie lepiej przesiać czymś innym ?

#33 Share tomsky_21

tomsky_21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 21:18

Dylemat z pszenicą zimową kolego ja mam identycznie taki sam problem jak Ty z pszenica, była fajna a teraz wygląda tak jak twoja. doradź co robić?
narazie są tylko koła, ale te koła się powiększają.

#34 Share HenrykK56

HenrykK56

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, OZE

Napisany 09 marzec 2016 - 21:40

u mnie wygląda to podobnie, chyba tez muszę  wyrwać kilka roślinek i zrobić test. Gdzieś czytałem, żeby uciąć w pewnej wysokości, zawinąć w mokry ręcznik papierowy i jak wypuści pędy to znaczy że nic jej będzie. 

A będziecie dokrzewiać czymś?

#35 Share mateusz1151010

mateusz1151010

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 19:45

Ja u siebie wziąłem próbki do domu i bardzo ładnie się rozkrzewiła. Wykopałem z ziemi kilka roślinek i do domu. A na polu to 2 marca rozsiałem siarczan amonu w dawce 150 kg/ha i zaczyna się zmieniać kolor pszenicy, teraz planuje 150 kg saletrzaku posypać ale to może dopiero na same święta :). Najlepiej wziąć próbkę do ciepłego miejsca i się okaże co z tego będzie. A po drugie trzeba na polu spróbować wyrwać roślinkę jedną i czy łatwo się wyrwie czy z jakimś oporem. Jeśli jest opór to korzenie jeszcze nie zgniły.

#36 Share bools

bools

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 07:10

Dylemat z pszenicą zimową wymarzla tam gdzie bardzo dlugo wschodzila obsada nie jest az taka zla juz o wiele lepiej wyglada co 2 tyg bede zdjecia wstawial

#37 Share piotrek912

piotrek912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Sport Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 12 marzec 2016 - 13:00

Witam mam problem z moją bamberką około 50% roślin przetrwało na działce 1.5ha i nie chciałbym jej likwidować i wpadł mi do głowy pomysł aby podsiać ją pszenicą jarą  około 100 kg na ha siewnikiem talerzowym. i tu moje pytanie czy to by się udało bo ta zimowa bamberka jeszcze nie jest taka rozkrzewiona ma po 2 rozkrzewienia

#38 Share HenrykK56

HenrykK56

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, OZE

Napisany 20 marzec 2016 - 11:43

wziałem w końcu do domu i bardzo ładnie się rozkrzewiła, w poniedziałek 14 dalem saltrosan, nie wiem co będę jeszcze potem dawał, ale chce dać ccc-regulator, pewnie Moddus Start, ccc na rozkrzewienie i moddus start na rozbudowę korzeni i wzmocnienie źdźbła i skrócenie. 

piotrek912, może spróbuj sobie ją rozkrzewić właśnie ccc + regulator? 

i od razu pytanie do innych rozkrzewialiście w ten sposób, ccc+regulator od razu? 

#39 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 11:53

Teraz to jedynie saletra

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mateusz1151010

mateusz1151010

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 18:05

Tak u mnie wygląda na dzień 1.04.2016. Wydaje mi się, ze nie jest źle. Póki co 1.03 był posiany siarczan amonu w ilości 150 kg/ha, a 29.03 pierwsza dawka azotu w postaci saletry amonu w ilości 150 kg/ha. Teraz zastanawiam się co dalej, czy kolejna dawka azotu czy odżywka jakaś i azot ? Tylko jaka ?

Załączone miniaturki

• DSC_0212.JPG