Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obecna sytuacja polityczna w Polsce


8972 odpowiedzi na ten temat

#1921 Share hubertuss

hubertuss

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 4188 postów

Napisany 09 luty 2017 - 17:15

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Prywatyzacja była prowadzona zbyt szybko, nie dawała nawet szansy na wykup obywatelowi Polskiemu. Balcerowicz doprowadził do spadku siły nabywczej poprzez utrzymanie na stałym poziomie kursu dolara 9500zł za jednego dolara. 

 

Cene reguluje klient od kiedy? Cenę reguluje podaż i popyt?  

 

No tak Balcerowicz jeszcze powinien dać polskim obywatelom kapitał by te zakłady kupowali faktycznie jego wina. Gdyby nie zamrożenie kursu dolara to jeden dolar był by po milion a nie po kilka tysięcy. A może Polacy wtedy w dolarach zarabiali? Nie widzisz, że bajki zmyślasz i to się kupy nie trzyma. A pamiętasz jak w tv pokazywali jak Niemcy przyjeżdżali ziemię kupoali lub dzierżawili i mówili, że będą ziemniaki uprawiać. A polski rolnik się śmiał, że się nie opłaca. Taki wtedy był stosunek ludzi do inwestowania. Jedni nie mieli za co drudzy się bali bo się nie opłaca.

Klient to popyt i wpływa na wielkość ceny.

 

Pewno , że nie wszystko wina Balcerowicza tylko jeszcze jego świty . Sam człowiek w tym kraju nie wiele może . To że ludzie pobrali kredyty na inwestycje a Balcerowicz odsetki w górę . Jedni bankrutowali a drudzy robili majątki na kontach oszczędnościowych . I w ten sposób  ukradli pierwszy milion na rozwój biznesu .

Znam takie zakłady Pruchnik co produkowały płaszcze na cały świat , zlecenia wpływały a dyrektor nie przyjmował i o czym my mówimy .

Komuna od podstaw budowała zakłady ale najlepiej jest sprzedać i powiedzieć tak jak ty hubertus.

 

Co to za pensje że 500 + lepiej brać . Wybór tych ludzi to też demokracja .

 

Jak mogłeś zrobić majątek na koncie oszczędnościowym skoro inflacja w zależności od roku wynosiła kilkaset lub kilkadziesiąt procent. To właśnie biorąc kredyty można było zrobić majątek. Widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Nasłuchałeś się bajek o Balcerowiczu i powtarzasz te głupoty.

Już widzę te polskie wyroby z Pruchnika i jak rwał je cały świat. Przecież każdy kto widział wtedy zachodnie ciuchy i polskie rodem z komuny tylko cię wyśmieje. Ten cały świat to były państwa komunistyczne. Które może i zamawiały. Ciekawe tylko czy chciały płacić i ile.

Jeśli na kasie zarobisz 1400 czy 1600 to nie wiem komu się opłaca rzucić tę robotę i 500 czy 1 tys brać. Ale legaty są.

 

Co niby odszczekiwać? :P :P :P


Chyba jednak klient nacenę nie patrzy skoro marchew u ronika 40 gr w sklepie 2 zł ;)

 

 

Masz rację na cenę nie patrzy. Trzeba to kupuje. Tak to niestety działa.

 

Wina jest niepodważalna, jak nie ma siły nabywczej a rynek jest zalany importowanymi towarami łamie popyt wewnętrzny. Przez własnie tego pana odbija się nam dziś czkawką! Kopa gospodarczego dała ustawa Wilczka a nie Balcerowicz. 

 

No na pewno wina jest tego kto ci tych bajek nakładł do głowy. Jak nie ma siły nabywczej jak olewają marchewkę u rolnika po 40 gr a kupują w sklepie po 2. Można iść na rynek lub podjechać na wieś i taniej kupić.

 

Tylko jak kupić od rolnika legalnie marchewkę? Jest to możliwe uwaga od 1 stycznia bieżącego roku ! Chyba nikt w tej "demokracji" nie został tak zrobiony w butelkę jak rolnik. 

 

Dalej bzdury. Nie wiesz jak kupić od rolnika marchewkę? Jedziesz na wieś i pytasz kto ma do sprzedania. Ludzie od lat na wsi sprzedają połówki czy ćwiartki świni, mleko, jaka, kartofle i co tam jeszcze kto zechce. A, że tobie się wszystko w głowie wymieszało to i bzdury piszesz. Bo od 1 stycznia możesz kupić towary wstępnie przetworzone a nie płody rolne. Ale to jak wcześniej pisałem i tak już od dawna funkcjonowało. Bo każdy rolnik co przetwarza swoje wyroby otwiera działalność. Vat se odliczy na wszelkie środki związane z tym przetwórstwem itd.

Na przykładzie tych kliku wątków pokazałem jak nędzna jest twoja wiedza o tematach, które próbujesz poruszać. Próbujesz tłumaczyć, że na lokacie w banku przy dużej inflacji można było zarobić. Co jest bzdurą. Nie rozumiesz czego dotyczy ustawa o sprzedaży bezpośredniej. I dlatego głosujesz na pis.Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 20:24
 •  

#1922 Share marekfarmer

marekfarmer

  Marekfarmer

 • Members
 • PipPipPip
 • 1237 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Kujawsko Pomorskie

Napisany 09 luty 2017 - 17:45

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

http://www.radiozet....howmax-00036439

Ciekawe  czy  to Koniec  Ucha  Prezesa  na YT ????

Ciekawe  ile teraz  będzie  miał  oglądalności 

:lol: :lol: :lol:

:lol: :lol:

:lol:

 


Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje


#1923 Share hubertb

hubertb

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 331 postów

Napisany 09 luty 2017 - 18:05

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Siła nabywcza została w latach 90 zmniejszona sztucznie i jest to jeden ze skutków planu Balcerowicza. Załamano popyt wewnętrzny, poprzez zniesienie ochrony celnej. Tego się uczy w szkołach, są plusy i minusy. Obecnie różnie ocenia się plan Balcerowicza, zarówno pierwszy jak i drugi. 

Polecam lekturę np. 

https://www.tygodnik...zebna-chybiona/

 

Co do marchewki sprawa nie jest tak oczywista, każda transakcja powinna być dokumentowana inaczej jest to tzw. szara strefa handlu. Słusznie zauważyłeś że nie opłaca się sprzedawać marchewki nieprzetworzonej. Sklep np. nieszczęsna biedronka wymusza na tobie niskie ceny skupu przez import taniego towaru często niskiej jakości, tutaj jest brak regulacji i ochrony rynku wewnętrznego. Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

 • agroFakt.pl
 • agroFakt.pl
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 20:24
 •  

#1924 Share Ulman

Ulman

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 677 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Lubelskie

Napisany 09 luty 2017 - 18:22

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Poczytaj dokładnie podatek liniowy to co innego niż myślisz, podatek pogłówny opisywany był zależny od osoby nie dochodu miał charakter regresywny, tyle ze stan szlachecki utrzymywał wojsko(sam był wojskiem) a to nie małe pieniądze. Podatki w rzeczypospolitej były małe bo król posiadał gospodarstwa dochodowe. 

 

A teraz dlaczego masz płacić więcej skoro zarabiasz więcej:

 

pracownik numer 1 zarabia 1500 zł wydanie 100 zł musi być przemyślaną decyzją i wpływa mocno na bilans miesięczny 

 

pracownik numer 2 zarabia 15 000 zł wydaje 100 zł na skarpetki w sklepie. 

 

Przykład jest akademicki i symbolizuje wartość pieniądza dla 2 różnych osób.

 

2 zaleta podatku progresywnego:

 

Możliwość panowania nad zróżnicowaniem społecznym, poprzez wysokość podatku dla najbogatszych i najbiedniejszych. Zmniejszenie rozwarstwienia społecznego. 

 

A teraz wady: 

Obsługa administracyjna, ludzka chciwość skłania do różnych form obchodzenia podatku, niektórzy twierdzą że zniechęca do pracy. 

 

Jeśli ktoś unika, próbuje dawać postołem premie itp. Popełnia przestępstwo podatkowe to raz a dwa robi jedno z największych świństw społeczeństwu. 

Piszesz mi o dwóch różnych rzeczach . Podymne i łanowe to podatki katastralne. Pogłówne było jak obecnie abonament RTV :D od każdego łebka ryczałtowo.

Ja cały czas pisałem że wysokość opodatkowania nie była zalezna od wysokości zarobków czy zamożności obywatela.

Przykład ze skarpetkami obrazuje tylko i wyłącznie odmienna siłę nabywczą dwóch obywateli. Nie rozumiem kompletnie czemu jesli stać kogoś na więcej, to ma oddać więcej. Takiemu Bilowi Gatesowi to powinno się zabrać tak gdzieś 99,99% bo po co mu tyle? Firmy tez były na liniowym CIT i nikt sie nie bał że rozwarstwią się na bogatsze i biedniejsze.

Zmniejszenie rozwarstwienia - czemu ma się odbywac kosztem zaradnych i pracowitych? To oni bedą karani wyższym podatkiem by nierobom i jełopom poprawić samopoczucie? To co prezentujesz to typowa doktryna socjalistyczna która nie ma nic wspólnego z uczciwością i sprawiedliwością 

 

Jesteś niereformowalny, poziom życia się poprawi bo matka będzie mogła poświecić więcej czasu na dom i dzieci. Powtarzam ci że odchodzą z pracy matki pracujące na gównianych umowach np. 3/4 etatu. 

Kazde odejście z pracy na socjal jest patologią stworzona przez państwo

 

Co za biedaczysko normalnie, chłopisko miało 8 lat i normalnie nie miało okazji tego zrealizować,bardzo mało czasu. Prawda jest taka, że żal d*pę ściska że to nie PO wymyśliło. 8 lat mieli i nic nie dali 

Wymyślenie by cos komuś dać za nic i jeszcze się na to zadłużyć to faktycznie wymaga niebywałego potencjału intelektualnego. :blink: 

Czemu państwo ma coś dawać ? Bądź mężczyzną i sam zarób a nie czekasz że ktoś da z cudzego portfela 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu


#1925 Share hubertb

hubertb

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 331 postów

Napisany 09 luty 2017 - 18:31

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

W takim razie na emeryturze lub recie będziesz patologią;) 

 

Bil Gates jest obywatelem USA i sprawdź ale własnie tam jest dość wysoki podatek dla najbogatszych około 40% nie chce mi się tego sprawdzać w tej chwili. Chłop ma płaci podatki i jeszcze rozdaje. 

 

Podatek liniowy na świecie:

 

https://pl.wikipedia...income_tax.png 

 

Normalnie same potęgi na mapie.#1926 Share Zbyszko

Zbyszko

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 399 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:okolice Poddębic
 • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 09 luty 2017 - 18:31

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Hubertus a ja bym chciał żebyś spojrzał w oczy tym rodziną w których sobie ktoś odebrał życie albo został zlicytowany z powodu tej reformy . Ten twój dobrodziej to normalnie z próżnego w pełne nalał . Ciekawe czy się do niego modlisz jak idziesz spać . Ja byłem żyrantem kolegi co kupił sobie stare c 360 to sprzedał konia i 3 ha ziemi 3 klasy . Kogoś trza-było skubnąć aby doprowadzić do stabilizacji i trza było  okraść naród .

Inaczej tego nie da się nazwać .

Akurat w tych czasach oszczędzałem to wiem jak suma rosła .Na inflację nie zwróciłem uwagi . Niby książkowo tak powinno być że za inflacją powinny iść podwyżki tylko jakość tego nie widziałem na płodach rolnych .

No i jeszcze ta giełda i jej krach to możne tu zarobili pierwszy milion . 

 

 

    #1927 Share hubertb

hubertb

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 331 postów

Napisany 09 luty 2017 - 18:38

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Bo to o ile "rośnie w banku" regulują stopy procentowe ta tzw realna pomniejszona jest o inflacje. Inflacja jest skutkiem rosnących cen względem dochodów. W latach 90 "pusty pieniądz" już nie istniał bo ceny zostały uwolnione już wcześniej. #1928 Share hubertuss

hubertuss

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 4188 postów

Napisany 09 luty 2017 - 20:07

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Co do ucha prezesa pożyjemy zobaczymy. Na razie na yt jest zapowiedź powrotu 15 lutego. 

 

Siła nabywcza została w latach 90 zmniejszona sztucznie i jest to jeden ze skutków planu Balcerowicza. Załamano popyt wewnętrzny, poprzez zniesienie ochrony celnej. Tego się uczy w szkołach, są plusy i minusy. Obecnie różnie ocenia się plan Balcerowicza, zarówno pierwszy jak i drugi. 

Polecam lekturę np. 

https://www.tygodnik...zebna-chybiona/

 

Co do marchewki sprawa nie jest tak oczywista, każda transakcja powinna być dokumentowana inaczej jest to tzw. szara strefa handlu. Słusznie zauważyłeś że nie opłaca się sprzedawać marchewki nieprzetworzonej. Sklep np. nieszczęsna biedronka wymusza na tobie niskie ceny skupu przez import taniego towaru często niskiej jakości, tutaj jest brak regulacji i ochrony rynku wewnętrznego. 

 

To wygodne tłumaczenie upraszczające sprawę. Co do ceł nie będę się wypowiadał. bo wiem, że nawet na używane samochody były. Ale tak naprawdę polski przemysł nie był w stanie dostarczyć produktów na europejskim poziomie. Przestarzałe zakłady z przestarzałymi wyrobami nie były w stanie konkurować. Ludzie woleli używane kilku letnie samochody np z zagranicy bo i tak były nowocześniejsze i lepsze niż nasze polskie.Podobnie rzecz się miała z innymi rodzajami produktów. Przecież Korbanek zaczynał od ściągania używanego sprzętu zaraz po upadku komuny. Po co to robił? Bo był popyt. Chłop wolał kupić stare zachodnie niż nowe polskie. Bo te stare zachodnie i tak było lepsze. Najłatwiej powiedzieć, że załamał sie popyt na krajowe produkty. Ale nikt już nie tłumaczy czemu. Bo łatwo powiedzieć, że to przez Balcerowicza.

Klient wymusza cenę skupu. Gdyby nagle ludzie rzucili się na marchewkę i zaczęli kupować 10 razy tyle niż dotychczas to poszła by importowana i krajowa. I jeszcze rolnikowi by więcej zapłacili bo chcieli by u niego walczyć o towar z inną siecią itd.

 

Hubertus a ja bym chciał żebyś spojrzał w oczy tym rodziną w których sobie ktoś odebrał życie albo został zlicytowany z powodu tej reformy . Ten twój dobrodziej to normalnie z próżnego w pełne nalał . Ciekawe czy się do niego modlisz jak idziesz spać . Ja byłem żyrantem kolegi co kupił sobie stare c 360 to sprzedał konia i 3 ha ziemi 3 klasy . Kogoś trza-było skubnąć aby doprowadzić do stabilizacji i trza było  okraść naród .

Inaczej tego nie da się nazwać .

Akurat w tych czasach oszczędzałem to wiem jak suma rosła .Na inflację nie zwróciłem uwagi . Niby książkowo tak powinno być że za inflacją powinny iść podwyżki tylko jakość tego nie widziałem na płodach rolnych .

No i jeszcze ta giełda i jej krach to możne tu zarobili pierwszy milion . 

 

Widzisz najłatwiej zwalić na kogoś. Skoro ktoś nie potrafił się odnaleźć po upadku komuny to wina Balcerowicza. Takie przypadki zdarzały się i zdarzać się będą. Ludzie będą dalej bankrutować i pewnie jacyś odbierać sobie życie. Nawet jak już Balcerowicz umrze.

Byś może twój kolega się przeliczył z tym zakupem, który go przerósł finansowo. Ale nikt mi nie wmówi, że w czasach nawet kilkuset procentowej inflacji pieniądze leżące w bankach pomagały zarabiać fortuny. To właśnie działało odwrotnie. Brałeś milion na inwestycję. A po roku czy dwóch kilkuset procentowej inflacji szedłeś i spłacałeś resztę tego co zostało wyjmując kasę za np jedną partię odstawionego towaru. Bo tak spadała wartość  pieniądza.

Nie zwracałeś uwagi na inflację to o czym chcesz dyskutować?

 

https://pl.wikipedia...flacja_w_Polsce

 

Popatrz na inflację w Polsce od roku 1989. Chyba nie muszę tłumaczyć jak spadała wartość pieniądza.

Nie piszcie też bajek o tym, że jak rośnie w banku regulują stopy procentowe. Bo wtedy takich regulacji nie było. Prawo rodem z komuny zakładało, że te wartości będzie ustalać państwo a nie rynek. Przy tak gwałtownej inflacji stopy procentowe nawet nie miały szans na taką zmianę bo trzeba by je było co dzień zmieniać. A przypominam, że wtedy nie było komputerów internetu i komórek. 

Przecież słynny oscylator wykorzystywał właśnie ułomności prawa rodem z komuny. Które dopuszczało księgowanie operacji w bankach po dwóch czy więcej dniach. Przez ten czas przestępcy zdążali na zaciągać kredytów pod jeden zastaw.  Naprawdę to były całkowicie inne realia po upadku innego systemu. Więc jak ktoś dzisiaj pisze, że za oprocentowanie lokat w 1989 roku odpowiadały stopy procentowe to zielonego pojęcia o tym nie ma.

PS to że w USA jest podatek 40 % dla najbogatszych to nie znaczy., że oni go płacą. Bo taki Trump np swego czasu teoretycznie zbankrutował. Co dało mu iluś tam letnie zwolnienie z podatków.


Edytowany przez hubertuss, 09 luty 2017 - 20:14.


#1929 Share Ulman

Ulman

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 677 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Lubelskie

Napisany 09 luty 2017 - 20:07

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

W takim razie na emeryturze lub recie będziesz patologią ;)

 

Bil Gates jest obywatelem USA i sprawdź ale własnie tam jest dość wysoki podatek dla najbogatszych około 40% nie chce mi się tego sprawdzać w tej chwili. Chłop ma płaci podatki i jeszcze rozdaje. 

 

Podatek liniowy na świecie:

 

https://pl.wikipedia...income_tax.png 

 

Normalnie same potęgi na mapie.

Emeryturą powinny być zarobione przez ciebie pieniądze administrowane przez państwo do określonego wieku w którym przechodzisz na spoczynek zawodowy.  W normalnym kraju wysokość emerytury winna być pochodna wartości składek. Korzystajac z zapracowanych i zaoszczedzonych środków nie jesteś patologią bo niby czemu?

Jak Gates ma 40% podatku to i tak za dużo mu zostaje. Czemu mu nie zabrać wiecej np 90%? Zapobiegło by to gorszącemu nierobów bogactwu ich rodaka.

Czy skoro na świecie jest podatek progresywny to oznacza ze jest on słuszny? Poczytaj jak były skonstruowane podatki gdy wiekszość tych potęg się tworzyła


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu


#1930 Share Roman176

Roman176

  Użytkownik

 • Members
 • PipPip
 • 66 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Marklowice
 • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 09 luty 2017 - 20:11

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

No tak Balcerowicz jeszcze powinien dać polskim obywatelom kapitał by te zakłady kupowali faktycznie jego wina. Gdyby nie zamrożenie kursu dolara to jeden dolar był by po milion a nie po kilka tysięcy. A może Polacy wtedy w dolarach zarabiali? Nie widzisz, że bajki zmyślasz i to się kupy nie trzyma. A pamiętasz jak w tv pokazywali jak Niemcy przyjeżdżali ziemię kupoali lub dzierżawili i mówili, że będą ziemniaki uprawiać. A polski rolnik się śmiał, że się nie opłaca. Taki wtedy był stosunek ludzi do inwestowania. Jedni nie mieli za co drudzy się bali bo się nie opłaca.

Klient to popyt i wpływa na wielkość ceny.

 

widzisz jak ty majaczysz zobacz na youtube gospodarstwo Romanowscy to zobacz kto miał pierwszeństwo do polskiej ziemi  bez przetargu bez jakiej inf o sprzedaży ziemi załatwiane na szczeblu warszawa politycy 

 

 

 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.


Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 20:24
 •  

#1931 Share hubertuss

hubertuss

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 4188 postów

Napisany 09 luty 2017 - 20:23

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Po pierwsze jak już cytujesz coś to zrób to poprawnie. Bo swój tekst wpisałeś w mój post.

Po drugie to sam majaczysz. Bo już ci pisałem po 1989 roku nie trzeba było nic załatwiać. Jeszcze się napraszali by ktoś ziemię kupił. Pisałem przecież, że pamiętam jak w tv Niemców pokazywali i Holendrów co przyjeżdżali wynajmowali lub kupowali ziemie i mówili, że będą ziemniaki uprawiać. To polscy rolnicy się śmieli, że się nie opłaca. Władze jeszcze się cieszyły jak ktoś pgr wziął w dzierżawę lub kupił i dał ludziom pracę. Bo za komuny to władza do pgr u musiała dokładać.

Wielu ludzi odważyło się brało w dzierżawę lub kupowało. Mądrze gospodarzyło i dzisiaj mają. A ci co się śmieli, że się nie opłaca. Dzisiaj zazdroszczą. 

Po trzecie po znajomościach bez przetargów to przejmował nieruchomości i wydawnictwa w Warszawie Jarosław Kaczyński. Korzystając ze swojej pozycji u boku Wałęsy. Tego jakoś nie widzicie.


Edytowany przez hubertuss, 09 luty 2017 - 20:28.


#1932 Share hubertb

hubertb

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 331 postów

Napisany 09 luty 2017 - 20:30

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Ulman fajnie tylko żyje się teraz dość długo do tego mamy własnie inflację(i to jest nawet zdrowe), wiec twoja składka zabrała by ci całość wynagrodzenia. Administrowane przez państwo ? tzn ? 

 

W stanach masz podatek w kilku progach i to chciałem wskazać nie kłócę się z jego wielkością, wskazuje tylko że podatek liniowy nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością. Tylko skrajny liberał może tak uważać. 

 

Powtarzam ci Balcerowicz nie uwolnił cen, zrobił to jego poprzednik, Wilczek wprowadził reformę która dała ludziom pieniądze. Balcerowicz mówiąc wprost obciął kurze złote jaja;] Wolny rynek nie oznacza braku ograniczeń. Co do kredytów, inflacja oznacza wzrost cen przy stałej liczbie pieniędzy na rynku pojmujesz ? Mówiąc wprost jednego dnia stać cie na 1kg szynki drugiego na 1 plasterek. #1933 Share Ulman

Ulman

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 677 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Lubelskie

Napisany 09 luty 2017 - 21:15

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Dlatego państwo winno inwestować środki powierzone , co prawda pod przymusem, na tyle efektywnie by przyrastały. Aż tak długo nie zyjemy. Jesli pracujesz 45 lat to pewnie na emeryturze spędzasz ok 20  więc po prostu trzeba się na tyle starać i na tyle odłożyć by życ godnie. 

Podstawą uczciwosci i sprawiedliwości są równe prawa i obowiązki oraz równe traktowanie. Jeżeli jeden musi oddac za to że dobrze pracuje wiecej niz inni to nie jest to ani uczciwe ani sprawiedliwe i tylko socjalista tego nie może pojać


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu


#1934 Share Zbyszko

Zbyszko

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 399 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:okolice Poddębic
 • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 09 luty 2017 - 21:56

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

https://www.google.p...s_L_Y3sQaXTv1gg#1935 Share Ulman

Ulman

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 677 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Lubelskie

Napisany 09 luty 2017 - 21:58

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

....i Jarosław Wielki Zawsze Dziewica nas ocalił :P


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu


#1936 Share Zbyszko

Zbyszko

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 399 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:okolice Poddębic
 • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 09 luty 2017 - 22:15

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Dziewice to na klapie jeden sprawiedliwy nosi . 

Ale co się dziwić komuna w 50 roku raz okradła polaków a w latach 90 drugi raz wysłannik żydowski poprawił . #1937 Share hubertb

hubertb

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 331 postów

Napisany 09 luty 2017 - 22:16

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

A od kiedy duże pieniądze = dobrze wykonywanej pracy, drugie pytanie to co to są duże pieniądze ?

Państwo ma obracać pieniędzmi ? Chyba jesteś niepoważny  a jak coś nie pyknie to co ? Nie będzie emerytur w tym roku ?

 

 

 

 

 

 #1938 Share karolr2

karolr2

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 1627 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 09 luty 2017 - 22:26

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

....i Jarosław Wielki Zawsze Dziewica nas ocalił :P

 

Nie chciał ci dać czy jak to było#1939 Share jacus

jacus

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 1588 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:ok.krakowa

Napisany 09 luty 2017 - 22:42

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

obawiam sie ze ulman misiewicza nie przebije nie wspominajac o dudusiu. paru  w tych sprawach sie wypowiadalo- wydaje mi sie ze biedron czy poniedzialek w tych sprawach to eksperci :D  :D  :D

 znalazlem wypowiedz eksperta ktory z "niejednego pieca chleb jadl"

 

http://www.wiocha.pl...lko-nie-wszyscy


Edytowany przez jacus, 09 luty 2017 - 22:51.

buk, humor ,seks ,rokendrol.


Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 20:24
 •  

#1940 Share hubertb

hubertb

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 331 postów

Napisany 09 luty 2017 - 22:47

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Plan rzeczywiście istniał wcześniej został napisany przez kilku ekonomistów w kilku wariantach . Balcerowicz tak naprawdę wybrał najostrzejszy nawet nie rozumiejąc co robi. Musimy sobie uzmysłowić 2 rzeczy: pierwsza to taka że nie było gotowego modelu przejścia z gospodarki planowanej do wolno rynkowej, druga że Balcerowicz miał takie pojęcie o wolnym rynku jak o hodowli jedwabnika, przecież był ekonomistą komunistycznym nie miał praktycznego styku z takim rynkiem, narzędziami kontroli i mechanizmami znał je tylko z książek. 

 

Nie da się odwrócić czasu, plan już był teraz trzeba walczyć z jego negatywnymi skutkami. Podobne tematy

Tylko na agroFakt.pl: 60 tys. zł z PROW - pomoc dla ASF. zobacz »