Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

hubertb    4007
Napisano (edytowany)

Płacisz wysokie podatki miedzy innymi dla tego że inni robią co tylko mogą żeby ich nie płacić.

Zwalniają się ludzie opisani w poście powyżej

Co do rządu wybrano: PARTIE RZĄDZĄCĄ taka partia ma prezesa ale nie jest on w stanie samodzielnie rządzić krajem, nawet dyktator nie robi tego samodzielnie. Chyba tylko TVN wierzy w to że Kaczyński steruje sam państwem. Prezydent jest chyba najaktywniejszym prezydentem w historii IIIRP. 

Dług można zmniejszyć kilkoma drogami, najprostsza: ciąć wydatki i sprzedaż majątku(lata 90), "kreatywne księgowanie" (PO), zwiększenie wpływów ze spółek skarbu państwa. PO częściowo zaczęła w końcu rozumieć że "trzeba coś zrobić"  zaczęły się remonty i restrukturyzacje ale były mało efektywne. Jeśli ten rząd sobie z tym poradzi to będzie szansa na zmniejszenie długu. 

 

Nie jestem wielkim zwolennikiem Pisu, ale nie będę też powtarzał bełkotu ludzi odciętych od koryta. 

 

Edytowano przez hubertb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

Przy 3 dzieci to nie pracując dostanie 1500 + kasa z Gops-u. Do tego dorobi na czarno i będzie skromnie żyć nie pracując. Nawet jeśli takie rodziny przyczynią się do wzrostu demograficznego to wcale nie musi oznaczać że więcej osób na naszą emeryturę bedzie pracować w przyszłości. Może to również oznaczać że urodzone i wychowane na socjalu mogą mieć wpojony taki model egzystencji i będą obciążeniem dla pracujących w przyszłości.

Po raz kolejny powtórzę że 500+ jest absurdem i powinno być skasowane 

 

wyprowadź się do Rosji, dla ciebie szczyt marzeń 500+ dla większości nie, pracują  efektem są tego ferie zimowe brak miejsc w górach

bo ludzi których niebyło stać teraz jadą w kocu na wymarzone wakacje ferie 

jeśli ci zal ściska d*pę to jebni sobie 3 bd obserwować jak ci dobrze się powodzi 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Ulman  -  Uczciwe  jest  że  im więcej  zarabiasz  tym  więcej płacisz  podatku ,  Co do ludzi pobierających  500+  to mało  jest  rodzin gdzie  dwójka  rodziców  nie pracuje  i żyje  z 500+  to  jest  margines.  A to  że  matka  pracująca  na kasie  w markecie  zwolniła  się  bo  dostała   500+  to nie patologia   lepiej zadba  o  dzieci  i  dom. Problem będzie  miał  Tłusty  kot  który  płaci  śmieszne  pieniądze  matką  za pracę  często po kilkanaście godzin  dziennie  niedziele  soboty.    Nie  jest  dobrze  że   rządy  zadłużają  nasz  Kraj.   I  masz  rację  uczciwe  to  nie jest  że  Premier  i  Prezydent  właściwie  nie rządzą   Dlatego  mówię  Wyjdźmy  z Niewoli  Unijnej  to  będziemy  mieli  w pełni  suwerenne  władze.

Czemu wiecej zarabiający ma płacić wiecej? Pytam oczywiście o stawkę procentową podatku .

To że ktoś sie zwalnia z pracy bo państwo mu daje socjal to jest oczywista patologia a tłusty kot i tak sobie poradzi skoro radził sobie dotychczas.  Na unijną niewole będą pluć ale jakby sie nie opłacało to by wyszli a poza tym na kogo zwala niepowodzenia bedąć suwerenni?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

wyprowadź się do Rosji, dla ciebie szczyt marzeń 500+ dla większości nie, pracują  efektem są tego ferie zimowe brak miejsc w górach

bo ludzi których niebyło stać teraz jadą w kocu na wymarzone wakacje ferie 

jeśli ci zal ściska d*pę to jebni sobie 3 bd obserwować jak ci dobrze się powodzi 

Doradzam ochłonięcie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@hubertb , Problem w tym że socjal powoduje powstawanie patologii.

Nic nie drenuje Państwa a jedynie powoduje brak wpływów. Sprawa tego co jest uczciwe jest moim ulubionym tematem.

Czy uczciwe jest że czym więcej zarabiasz tym większe płacisz podatki?

Czy jest uczciwe że ludzie pobierający 500+ zwalniają się z pracy by żyć z socjalu a inni na to pracują?

Czy uczciwe jest że wybrańcy narodu bez wyjątku zadłużają nasz kraj?

Czy uczciwe jest Prezydent i Pramier tak właściwie w Polsce nie rządzą?

 

Daj spokój z tymi brednimi B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

A 1000zł za prace światek piątek i niedziela to jest w porządku ? Ja np. nie zazdroszczę swojej żonie siedzenia w domu. Podatki zależne od dochodu obowiązują w wielu krajach nic nowego. Nawet w historii Polski szlacheckiej już tak było. Zresztą ma to dużo starsze korzenie niż nawet 1000 letnia Polska.  

 

Grunt żeby pieniądze z 500+ były wydawane. Konsumpcja też pobudza gospodarkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Jak nie pasuje za 1000 to możesz szukać lepszej. Nikt cie nie zmusza by pracować gdy ci nie odpowiada.

Czy to jest w porządku? Jeśli obie strony akceptują warunki i dochodzą do porozumienia to jest ich sprawa. 

W Polsce szlacheckiej progresywne podatki? Żartujesz. Był podatek liniowy i władzom zależało by ludzie sie bogacili bo wtedy płacili wiecej. W obecnym socjaliżmie czym więcej zarabiasz tym bardziej Państwo cie prześladuje a  jełopów i leni się wspiera bo sobie nie radzą.  Zdolnym i pracowitym się zabiera by dać głupim i leniwym. To jest nienormalne


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zdolnym się zabier? :P :P  Każdy płci podatki już to wlkowaiśmy a ty swoje B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Ja podpowiem tylko że jak kogoś gryzą podatki to najlepiej skontaktować się z dobrą Kancelarią Księgowo Prawną. Znajdą drogę jak uciec z za wysokic podatków. Albo sp.zo.o. albo firma za granicą rezydencja podatkowa w innym kraju). Ja tak zrobiłem z końcem roku i powiem że oszczędności są olbrzymie. Zatrudniałem na umowę o pracę 17 osób. Teraz część na samozatrudnieniu z preferencyjnym zusem a kilka osób z firmą zarejestrowaną w uk. W działaniu firmy nic się nie zmieniło a ja na zusac i podatkach mam ponad 20 tysięcy zł miesięcznie w kieszeni mimo że pensje podniosłem o 10-15%. 

 

A gospodarstwo prowadzę jak prowadziłem - nawet na prow się załapałem w tym roku. Właściwie to żona się załapała bo ma inny numer gospodarstwa i jest ono nawet położone w innym województwie niż moje ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Niestety mylisz się podatek był inny dla szlachty, mieszczan, duchowieństwa. Magnateria też miała inne obowiązki które dziś nazwalibyśmy podatkiem. Dalej pociągnę to 1000zł. To rodzaj niemoralnej propozycji która pracodawca składa podstawionej pod ścianę kobiecie, żeby było śmieszniej jak się nie zgodzi na 1000zł nie dostanie więcej bo działa nie pisany układ cen za pracownika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Płacisz wysokie podatki miedzy innymi dla tego że inni robią co tylko mogą żeby ich nie płacić.

Zwalniają się ludzie opisani w poście powyżej

Co do rządu wybrano: PARTIE RZĄDZĄCĄ taka partia ma prezesa ale nie jest on w stanie samodzielnie rządzić krajem, nawet dyktator nie robi tego samodzielnie. Chyba tylko TVN wierzy w to że Kaczyński steruje sam państwem. Prezydent jest chyba najaktywniejszym prezydentem w historii IIIRP. 

Dług można zmniejszyć kilkoma drogami, najprostsza: ciąć wydatki i sprzedaż majątku(lata 90), "kreatywne księgowanie" (PO), zwiększenie wpływów ze spółek skarbu państwa. PO częściowo zaczęła w końcu rozumieć że "trzeba coś zrobić"  zaczęły się remonty i restrukturyzacje ale były mało efektywne. Jeśli ten rząd sobie z tym poradzi to będzie szansa na zmniejszenie długu. 

 

Nie jestem wielkim zwolennikiem Pisu, ale nie będę też powtarzał bełkotu ludzi odciętych od koryta. 

 

Masz rację, "prezydęt" jest najaktywniejszym prezydentem IIIRP, tylko dokończ zdanie, że "na stoku i w kościele". Bo poza tym jego poziom to dno i muł.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

BRONEK  toszyszki w lesie zbierał co najwyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

O a Bronek to był na poziomie, nie mówiąc o Wałęsie i tym z klubu AA. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695
Napisano (edytowany)

Nawet nieraz na krzesło wchodził to trochę wyżej jak poziom .

Jacęty ty chyba jesteś w głowę kopnięty .

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Niestety mylisz się podatek był inny dla szlachty, mieszczan, duchowieństwa. Magnateria też miała inne obowiązki które dziś nazwalibyśmy podatkiem. Dalej pociągnę to 1000zł. To rodzaj niemoralnej propozycji która pracodawca składa podstawionej pod ścianę kobiecie, żeby było śmieszniej jak się nie zgodzi na 1000zł nie dostanie więcej bo działa nie pisany układ cen za pracownika. 

Określone grupy były różnie opodatkowane ale w obrębie grupy był podatek liniowy. Płacili np dziesiątą część czy mieli mały czy bardzo duży majątek. W socjaliżmie biedota płaciła by dziesiątą część a bogaci czwartą część i to nie jest normalne, uczciwe ani sprawiedliwe


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ulman jest dobre wyjście . Napisałeś że ten co zarabia 1000 zł niech poszuka lepszej roboty  zgoda a ten co nie chce płacić wyższych podatków niech poszuka gorszej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

No dobrze , to jaka wysokość zarobków jest granicą między moralną a nie moralną propozycją? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
Napisano (edytowany)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_podatk%C3%B3w_w_Polsce 

 

i wyrywek dla tych którym się całości czytać nie chce: 

 

Od XIV wieku pojawiła się nowa jakość w polskich podatkach. W przypadku gdy król, chcąc nałożyć nowy podatek na potrzeby publiczne, mógł to uczynić tylko za zgodą obu stanów. Dzięki temu szlachta oraz duchowieństwo mogło wywierać wpływ na politykę państwa oraz inne czynniki w państwie. Tu po raz pierwszy mamy do czynienia z demokracją szlachecką, a raczej z przesłanką do wykształcenia się takiego systemu parlamentarnego. Wprowadzony w 1456 r. podatek od czynszów dzierżawnych oraz wprowadzone w 1520 r. tzw. jednorazowe pogłówne szlacheckie miały charakter dochodów nadzwyczajnych, niestałych.

Pobór nadzwyczajnego podatku poradlnego (łanowego) wymagał odrębnej uchwały sejmików lub Sejmu. W wypadku większych potrzeb państwa uchwalano pobór łanowego w wysokości dwu- lub trzykrotnej. Co do podatników, byli w tym okresie chłopi z wsi królewskich, szlacheckich i duchownych, a podstawą wymiaru był rejestr poborowy w 1578 r. stosowany z niewielkimi korektami do końca XVIII w. Wysokość podatku była zależna od podatnika oraz od potrzeb państwa. Od czasów przywilejów koszyckich utrwaliła się obowiązująca i obecnie podstawowa konstytucyjna zasada ustawodawstwa podatkowego, iż obowiązek podatkowy mogą kreować tylko i wyłącznie ustawy sejmowe. Kryzys finansowy państwa, przejawiający się w zmniejszaniu stałych podatków, spowodował w połowie XVII wieku zastąpienie dotychczasowego podatku łanowego podatkiem podymnym, by z kolei ustąpić miejsca podatkowi zwanemu pogłównym, od głowy. Jednocześnie w tym okresie pojawiły się w Polsce podatki pośrednie, z obciążeniem ukrytym w cenie towarów, takie jak akcyza, czopowe i szelężne. Akcyza pojawiła się w latach 1656-1659 i 1673 jako podatek powszechny, wymierzany od obrotu w postaci procentu wartości towarów sprzedawanych na rynku przerzucany w cenie towarów na konsumentów. Wprowadzono ją początkowo w miastach królewskich i duchownych, a następnie również od sprzedaży na rynkach wiejskich. Stawka owej akcyzy wynosiła 6,6%, przyniosła ona w 1673 r. przeszło 400 000 zł dochodów dla skarbu państwa. Mimo iż akcyza stała się najważniejszym podatkiem w tym czasie, wskutek oporu szlachty nie stała się podatkiem stałym choć podejmowano próby tego rodzaju.

 

Ja bym jednak wrócił chętnie do polityki współczesnej. 

 

Najniższa krajowa dla pracownika najniższego szczebla za nieskomplikowaną pracę wykonywana przez 5 dni w tygodniu i 8h. 

Edytowano przez hubertb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

reasumujac -nikt nie chcial placic podatkow i temu I rzeczypospolita upadla-mam  ksiazke gdzie jest podane ile chlopi z moje wsi placili podatkow,to byly jakies grosze :D

 

http://wawalove.pl/P...go-WIDEO-a25510

Czemu wszystkie media milczą, iż Sandra co na Rondzie Dmowskiego w Warszawie pijana , 1.19 promila alkoholu we krwi Lexusem wjechała w barierki w nocy. Napisały o tym wszystkie media, mówili w radio ale nie podali jednej zasadniczej rzeczy, iż owa Sandra to Sandra Szczerba 19 letnia córka posła Szczerby z PO co 16 -go grudnia blokował mównicę sejmową ??? To jest NEWS !!!!!!!!! Wklejajcie i podawajcie dalej aby nie wytuszowali jak w zwyczaju miała Po wszystkie afery zamiatać pod dywan .
Czytaj więcej na http://fakty.interia...campaign=chrome


nasze pięknie niemieckie media kocham je  :D  :lol:


przepraszam ulman jak ty wież lepiej zniż pkw, politolodzy szacun 

 

ale to tylko twoja teza prawda ?? tusk też był dobry :lol:  


 

wystarczy ze twoje tvn głosi znaczy wyprał ci mózg 

 

 

 

Ciekawe  czy  ją  Tatuś   wybroni  jakoś

https://www.youtube.com/watch?v=8iZpRpM6pZs     

 

 

 

Oj tam tatuś koczował wsejmie o pieniądze na nowe auto to się dziewczę zapuścilo a mamusią pewnie sie sąsiad zaopiekował w tym czasie ;)


http://niezalezna.pl/92974-ewa-kopacz-zalamana-w-po-nie-ma-juz-nic-do-powiedzenia-jak-schetyna-ogral-byla-premier   :P :P

 

 wiecie juz ze szczerba nie ma corki-czy jeszcze ta wiadomosc nie dotarla do waszych zakutych lbow .

wyjasnijcie czemu wierzycie we wszystko co napisza pisuarowe portale???????

ciekawe ktory z was zdobedzie sie na samokrytyke ?????? B)


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Samokrytykę? Chyba żartujesz. Ja już któryś dzień czekam aż staszek z Romanem odszczekają swoje plucie dla sztuki w moim kierunku (czego sami od innych wymagali), ale na to trzeba mieć odrobinę honoru, więc nawet na to nie liczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_podatk%C3%B3w_w_Polsce 

 

i wyrywek dla tych którym się całości czytać nie chce: 

 

Od XIV wieku pojawiła się nowa jakość w polskich podatkach. W przypadku gdy król, chcąc nałożyć nowy podatek na potrzeby publiczne, mógł to uczynić tylko za zgodą obu stanów. Dzięki temu szlachta oraz duchowieństwo mogło wywierać wpływ na politykę państwa oraz inne czynniki w państwie. Tu po raz pierwszy mamy do czynienia z demokracją szlachecką, a raczej z przesłanką do wykształcenia się takiego systemu parlamentarnego. Wprowadzony w 1456 r. podatek od czynszów dzierżawnych oraz wprowadzone w 1520 r. tzw. jednorazowe pogłówne szlacheckie miały charakter dochodów nadzwyczajnych, niestałych.

Pobór nadzwyczajnego podatku poradlnego (łanowego) wymagał odrębnej uchwały sejmików lub Sejmu. W wypadku większych potrzeb państwa uchwalano pobór łanowego w wysokości dwu- lub trzykrotnej. Co do podatników, byli w tym okresie chłopi z wsi królewskich, szlacheckich i duchownych, a podstawą wymiaru był rejestr poborowy w 1578 r. stosowany z niewielkimi korektami do końca XVIII w. Wysokość podatku była zależna od podatnika oraz od potrzeb państwa. Od czasów przywilejów koszyckich utrwaliła się obowiązująca i obecnie podstawowa konstytucyjna zasada ustawodawstwa podatkowego, iż obowiązek podatkowy mogą kreować tylko i wyłącznie ustawy sejmowe. Kryzys finansowy państwa, przejawiający się w zmniejszaniu stałych podatków, spowodował w połowie XVII wieku zastąpienie dotychczasowego podatku łanowego podatkiem podymnym, by z kolei ustąpić miejsca podatkowi zwanemu pogłównym, od głowy. Jednocześnie w tym okresie pojawiły się w Polsce podatki pośrednie, z obciążeniem ukrytym w cenie towarów, takie jak akcyza, czopowe i szelężne. Akcyza pojawiła się w latach 1656-1659 i 1673 jako podatek powszechny, wymierzany od obrotu w postaci procentu wartości towarów sprzedawanych na rynku przerzucany w cenie towarów na konsumentów. Wprowadzono ją początkowo w miastach królewskich i duchownych, a następnie również od sprzedaży na rynkach wiejskich. Stawka owej akcyzy wynosiła 6,6%, przyniosła ona w 1673 r. przeszło 400 000 zł dochodów dla skarbu państwa. Mimo iż akcyza stała się najważniejszym podatkiem w tym czasie, wskutek oporu szlachty nie stała się podatkiem stałym choć podejmowano próby tego rodzaju.

 

Ja bym jednak wrócił chętnie do polityki współczesnej. 

 

Najniższa krajowa dla pracownika najniższego szczebla za nieskomplikowaną pracę wykonywana przez 5 dni w tygodniu i 8h. 

Tak jak pisałem nigdy nie było progresji podatkowej. Było podymne, pogłówne ,  łanowe  i podatki te były zmienne w czasie ale procentowo jednakowe dla wszystkich w obrębie grupy której dotyczyły. 

Wyższe opodatkowanie lepiej zarabiających to wymysł socjalistów który ze sprawiedliwością i uczciwością nie ma nic wspólnego. 

 

Zbyszko , czemu lepiej zarabiajacy ma oddawać większą część zarobków od słabiej zarabiajacego? Nikt jakoś tego nie może wytłumaczyć


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Pisowiec , nacjonalista , prawicowiec - kiedy ktoś mówi to na mnie kto ma lewicowe poglądy jestem dumny z siebie :D i wiem że dobrze wybrałem ;D

 

Duzżo bardziej wole być pisowcem niż sprzedawczykiem , żyć w Polskim kraju o polskich korzeniach , a nie unijnej utopi która i tak nie ma racjo bytu ;)


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj