Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

599 odpowiedzi na ten temat

#121 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 10:04

Rząd nic nie chce znacjonalizoewać tylko rolnik indywidualny kupi agencja będzie jedynie pośrednikim ale takie trole jak wy to tego nie pojmują :D :D

Agencja wejdzie w miejsce nabywcy w takim przypadku jak jest wpis umowa pożyczki aby nie dopuścić do przejęcia ziemi przez takich troli i nic na to nie poradzą ten kto graniczy będzie miał prawo w pierwszej kolejności kupić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 23:30
  •  

#122 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 11:02

Jakim pośrednikiem? Nie wymyślaj bzdur. Agencja kopić kupi bo będzie miała prawo pierwokupu. I to pod warunkiem, że uczestnicy transakcji na fikcyjną pożyczkę się nie umówią. Ale zakładamy, że agencja ziemię kupi. Ale nie koniecznie musi sprzedać. Oni chętniej tą ziemię wydzierżawią. Sprzedaż już teraz przez ANR jest zamrożona. Przecież ta banda urzędników musi z czegoś żyć. A najlepiej z rolnika.

Agencja w nic nie wejdzie. Znowu bzdury wymyślasz. Jest pożyczka jest pożyczkodawca który pod zastaw pożyczonych pieniędzy otrzymuje ziemię od pożyczkobiorcy. Spiszą wszystko na papierze i agencja im nie skoczy. To jest stosunek prawny między dwoma podmiotami. Trzeci podmiot za chiny tam się nie wepcha. Jeszcze raz ci pisze nie zmyślaj bzdur bo pojęcia o tym nie masz. Zresztą jeśli z pożyczką nie wypali, zawsze można znaleźć przedsiębiorczego księdza. To on będzie pośrednikiem a przecież kasa nie śmierdzi. Czy od Niemca czy od Polaka wartość ta sama.

#123 Share ozzborn

ozzborn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 11:06

dokładnie chodzi o przejecie jak najwiekszej liczby ha przez anr, nacjonalizacja i tyle

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co tam panie w polityce? zobacz »

•  

#124 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 11:55

Jakim pośrednikiem? Nie wymyślaj bzdur. Agencja kopić kupi bo będzie miała prawo pierwokupu. I to pod warunkiem, że uczestnicy transakcji na fikcyjną pożyczkę się nie umówią. Ale zakładamy, że agencja ziemię kupi. Ale nie koniecznie musi sprzedać. Oni chętniej tą ziemię wydzierżawią. Sprzedaż już teraz przez ANR jest zamrożona. Przecież ta banda urzędników musi z czegoś żyć. A najlepiej z rolnika.

Agencja w nic nie wejdzie. Znowu bzdury wymyślasz. Jest pożyczka jest pożyczkodawca który pod zastaw pożyczonych pieniędzy otrzymuje ziemię od pożyczkobiorcy. Spiszą wszystko na papierze i agencja im nie skoczy. To jest stosunek prawny między dwoma podmiotami. Trzeci podmiot za chiny tam się nie wepcha. Jeszcze raz ci pisze nie zmyślaj bzdur bo pojęcia o tym nie masz. Zresztą jeśli z pożyczką nie wypali, zawsze można znaleźć przedsiębiorczego księdza. To on będzie pośrednikiem a przecież kasa nie śmierdzi. Czy od Niemca czy od Polaka wartość ta sama.

Spisać to sobie mogą pff stosunek to możesz mieć wiesz gdzie jakie ty sytuacje wymyślasz to płakać się chce :D :D :D  wszystkie te bzdury to tylko Twoja bujna wyobrażenia ;)

Ziemia może być zabezpieczeniem ale pożyczkodawca jej nie przejmie bo Agencja ma prawo pierwokupu matołku z Koziej Wólki

A od maja każda zmiana właściciela bez wiedzy agencji nie może mieć miejsca

#125 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 12:09

Pierwokupu a nie pierwoprzejęcia. Sam wymyślasz. Na jakiej podstawie stwierdzasz, że w przypadku ziemi będącej zabezpieczeniem pożyczkodawca jej nie przejmie tylko agencja? Podaj konkretne paragrafy. Przypominam, że nie jest to transakcja kupna sprzedaży i pierwokup opisywany w ustawie nie ma tu nic do rzeczy. Czekam na odpowiedz. Tylko konkretną a nie inne pytanie czy ucieczkę od tematu.

#126 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 14:02

Co ja Ci mam tłumaczyć ? Tak przetłumaczysz jak Ci wygodnie

#127 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 15:53

Czyli nie potrafisz swoich bajek udowodnić. W sumie spodziewałem się.

#128 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 17:29

A co ja mam Ci udowadniać że jesteś mało rozgarnięty? Nie ty poprostu trolujesz z pełną świadomością dobrze wiesz że jest zupełnie inaczej ale lubisz dolać oliwy do ognia B)

#129 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 17:39

staszek  to tylko twoje błędne zdanie

co zresztą nikogo nawet nie zdziwi , bo trudno wymagać od  niedouka argumentów których nie ma  :D

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#130 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 17:53

Ty po Specjalnej jesteś to tego nie ogarniesz ;)

Pierwokupu a nie pierwoprzejęcia. Sam wymyślasz. Na jakiej podstawie stwierdzasz, że w przypadku ziemi będącej zabezpieczeniem pożyczkodawca jej nie przejmie tylko agencja? Podaj konkretne paragrafy. Przypominam, że nie jest to transakcja kupna sprzedaży i pierwokup opisywany w ustawie nie ma tu nic do rzeczy. Czekam na odpowiedz. Tylko konkretną a nie inne pytanie czy ucieczkę od tematu.

Jak pierwokup nie ma nic do rzeczy jak Agencja ma prawo pierwokupu w każdym przypadku? Przeniesienia własności za wyjątkiem gdy nabywca jest osobą blisko spokrewnioną ze zbywcą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 19:20

„Art. 2a. 1. Nabywcą nieruchomości rolnej może być wyłącznie rolnik indywidualny, chyba że ustawa stanowi inaczej.

2. Powierzchnia nabywanej nieruchomości rolnej wraz z powierzchnią nieruchomości rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rodzinnego nabywcy nie może przekraczać powierzchni 300 ha użytków rolnych ustalonej zgodnie z art. 5 ust. 2 i 3. 3.

Przepisy ust. 1 i 2 nie dotyczą nabycia nieruchomości rolnej:

1) przez: a) osobę bliską zbywcy,

B) jednostkę samorządu terytorialnego,

c) Skarb Państwa lub działającą na jego rzecz Agencję;

2) w wyniku dziedziczenia oraz zapisu windykacyjnego;

3) na podstawie art. 151 lub art. 231 Kodeksu cywilnego;

4) w wyniku wydanego na podstawie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym orzeczenia sądu lub organu egzekucyjnego;

5) w toku postępowania upadłościowego;

Edytowany przez mirro, 22 kwiecień 2016 - 19:21.

#132 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 20:11

staszku czytaj chociaż to co komentujesz   ;)

ustawa ewidentnie mówi co innego niż ty twierdzisz 

czyżby nie dotarły do ciebie  instrukcje od jarka  :D

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#133 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 20:50

„Art. 2a. 1. Nabywcą nieruchomości rolnej może być wyłącznie rolnik indywidualny, chyba że ustawa stanowi inaczej.
2. Powierzchnia nabywanej nieruchomości rolnej wraz z powierzchnią nieruchomości rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rodzinnego nabywcy nie może przekraczać powierzchni 300 ha użytków rolnych ustalonej zgodnie z art. 5 ust. 2 i 3. 3.

4) w wyniku wydanego na podstawie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym orzeczenia sądu lub organu egzekucyjnego;

A to dziedziczenie i zapis windykacyjny to po co podkreśliłeś? To chyba dobrze że gdy delikwent umrze i zapisze swoje ha na kogoś mu bliskiego to ten bliski ha dostanie.

#134 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 21:10

"Się wzięło i się zrobiło" . Ale poszły komentarze więc nie ma co edytować. Mój błąd, nawet nie rzuciło mi się od razu w oczy. 

Najważniejsze że dziś skończyłem siać groszek.

#135 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1692 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 21:30

Widać że główni bohaterowie tej dyskusji (@staszek @huberuss) nie zapoznali sie z nowa ustawa a maja najwiecej do napisania na jej temat

ZETOR TEAM

#136 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 06:10

Widzisz nie zapoznałem się i prawdę pisałem. Patrz punkt 4 z tego co wkleił @mirro. Ta ustawa ma dziury i to widać gołym okiem.  Sytuacja więc będzie wyglądać tak. Chętny na polską ziemię bogaty Niemiec lub inny turysta z zagranicy. Szuka delikwenta w Polsce, który z ziemią chce się rozstać. Spisują papiery, że turysta jak go nazwałem pożyczył kasę właścicielowi ziemi. Mija termin zwrotu kasy. Właściciel ziemi pieniędzy nie oddaje. Turysta idzie do sądu. Sąd szybciutko na podstawie spisanych dokładnie co i jak papierów. Orzeka o konieczności wydania zastawu. Ma więc zastosowanie punkt 4. Na mocy orzeczenia sądu turysta z zagranicy staje się właścicielem polskiej ziemi. Oczywiście podobnie mogą postępować turyści z Polski. Popularnie zwani rolnikami z Marszałkowskiej. Nie jestem prawnikiem. Ale nie wiem czy nie jest też możliwe zwrócenie się z taką spisaną dokładnie co i jak umową prosto do komornika. Wtedy będzie mowa o organie egzekucyjnym.

Staszku nie chodziłem do tej samej szkoły co ty. Wyobraź sobie, że Specjalna nie jest w Polsce obowiązkowa. Tylko nie którzy niestety muszą do niej chodzić. Prawdopodobnie jednym z nich byłeś ty. Może dalej chodzisz. Bo tak jak ty nikt nie robi z siebie tutaj durnia. Mam nadzieję, że ty i inni podobnie omamieni tym, że ta ustawa ma chronić polską ziemię przejrzeliście na oczy i zrozumieliście bez sens tej ustawy i luki jakie ma. Jak pisałem utrudni ona życie zwykłemu rolnikowi. Biznesmeni i kombinatorzy z kupą forsy będą tylko się śmiali.

PS turysta może "kupić" przez pożyczkę nawet więcej niż 300 ha. Z czym zwykły rolnik będzie miał problem. Bo prawo mu tego zabrania legalnie. Chyba, że też pożyczy komuś pieniądze pod zastaw ziemi. Takie oto prawo tworzy pis.

Edytowany przez hubertuss, 23 kwiecień 2016 - 06:14.

#137 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 07:18

https://pl.wikipedia...is_windykacyjny

Widać że czytanie ze zrozumieniem to dla Ciebie nadal duży problem miłego wekendu :D :D

Oj bercik bercik Ty to jednak niekumaty jesteś :D Wskaż proszę w którym punkcie jest zapis że Agencja nie będzie mogła wejść w miejsce wierzyciela? Tylko tyle wysil się B)

Edytowany przez staszek131415, 23 kwiecień 2016 - 07:46.

#138 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 23 kwiecień 2016 - 07:28

Ty naprawdę jesteś nienormalny i głupi. Wiki jako źródło, no litości.

#139 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 07:42

No Ty na pewno

Napisałem koledze miroo co to jest zapis windykacyjny bo chciał błysnąć i nie bardzo mu to wyszło podobnie jak Tobie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 08:02

Staszku,  4 posty wyżej przeprosiłem za niechlujne wklejenie tego cytatu z podkreśleniem i emotikonem który nie dał się usunąć.
Użyłem nie tego narzędzia i tyle w temacie. Nie edytowałem go i stąd  zostało jak zostało. Jedni wcześniej przyjęli moje wyjaśnienie a Ty go olałeś.