Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

8862 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 22 styczeń 2017 - 10:35

B3Agro za komuną nie przepadam ale jeśli chodzi o rolnictwo to sytuacja wygląda trochę inaczej. Może Ty lubisz być dymany przez swoich odbiorców, którzy odbierają od Ciebie towar bo ja bym wolał wiedzieć za ile sprzedam tucznika a nie jak się później okaże na 100szt jestem stratny 10000tys przez dobrodziejstwa gospodarki wolnorynkowej.

Sorry nie mogłem się powstrzymać :D

16143353_649559521892850_7078672431981677289_n.jpg

Edytowany przez jaco25, 22 styczeń 2017 - 10:48.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 06:51
  •  

#1142 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 10:39

Nie  chodzi  o  całą  Gospodarkę z PRL 

ale  o część  Rolniczą   która  była dobrym  rozwiązaniem dla  Rolnictwa

Jak to  z czego  z  zaoszczędzonej  kasy na dopłaty

Teraz  też  masz  ceny  centralnie  sterowane    więc  nie widzę  żadnej  różnicy

W przemyśle tez były dobre rozwiązania ale były one dobre tylko dla robotników a nie dla przemysłu i dlatego trafił go szlag.

Jak na dopłatach zaoszczędzimy powiedzmy 1 mld PLN i przeznaczymu je na zapewnienie opłacalnych cen to co to zmieni dla rolnika?

Gdzie widzisz teraz centralne sterowanie? Ktos ci narzuca co masz produkować?

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#1143 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 10:51

Ulman-   Co to  zmieni  a to  zmieni  że  Rolnik  będzie  wiedział  że nie straci  i będzie mógł  pozwalać  sobie  na  rozwój  gospodarstwa  bo  będzie miał  pewność  że  jak zasieje  np  pszenicę  to  nie straci na niej  czy  kupując  cielaka na opas  będzie  wiedział  że  nie  straci  na  nim po 2 letnim  odpasie.  

No jak to  gdzie  widzę

- Kto  staruje  cenami  pszenicy  rzepaku  kuku  ???????  - Giełda  Mataif

-  Kto  steruje  cenami  świń ??????? -  Niemcy

-  Kto  steruje  Rynkiem  Mleka  ????? - Nowa  Zelandia

itd

Nie  pamiętasz  o  limitach  Mleka ?????

Limitach  cukru

Limitach  skrobi

Limity  połowu  ryb

Zakaz  Wedzenia

Kto nałożył na nas haracz za emisję dwutlenku węgla, przez co prąd kosztuje Polaka dwa razy więcej tyle co wcześniej?

Kto nie pozwala budować dróg tak, jak chcemy, ze względu na dwa żółwie przechadzające się od sadzawki do sadzawki?

Zazielenienie  mówi  ci to  coś ?????  nie narzucają  tam  co  masz  siać    Dywersyfikacja  Upraw  ????

Za  Komuny  nie było  takich  ograniczeń  w Rolnictwie  jak  są  obecnie   oczywiście  mówi  o okresie  po 1970 roku 

Trybunał  Konstytucyjny  to  też  twór  z PRL  i  co  dlaczego  go  nie  zlikwidowali ?????

Edytowany przez marekfarmer, 22 styczeń 2017 - 10:57.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co tam panie w polityce? zobacz »

•  

#1144 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 11:04

Dochodowe  Ceny  i  Gwarancja  zbytu   to  marzenia  każdego  prawdziwego  Rolnika   a nie bieganie do  ARIMR   po  Rekompensaty za straty  

Skoro  gospodarka  Rynkowa  to  Mit    więc  czemu  by  nie wrócić  do   tego  co było  w PRL a było  dobre  dla  Rolnictwa 

Tęsknota z prl em jest u przeciętnego wyborcy pisu bardzo silna. Jest ona także silna u przeciętnego członka pisu a nawet samego szefostwa. Nacjonalizacja majątku nazywana repolonizacją, Prl owski system szkół podstawowych 8 ltenich. teleranek w telewizji. Byli towarzysze na ważnych stanowiskach. No i tęsknota za prl em w rolnictwie. To wszystko poparte jest brakiem jakiej kolwiek wiedzy o mechanizmach rynkowych. nie może pewien fragment gospodarki działaś w oparciu o gospodarkę planową a reszta wolnorynkową. Nie może być cena stała na tucznika. Bo nikt takiej nie nałoży. Cenę ma regulować popyt i podaż. Jeśli zrobimy np cenę gwarantowaną na tucznika i ludzie tego naprodukują to co z tym zrobić? Kto za to zapłaci skoro rynek tego nie zużyje? No i zostaje jeszcze zakup rożnych dóbr dla rolnictwa które jako te oferowane w gospodarce rynkowej nie będą miały stałej ceny.

@jaco25 jeśli nie potrafisz przewidzieć zachowań cen na rynku trzody to sam jesteś dymany przez siebie a raczej swoją nie wiedzę. Nadajesz się co najwyżej do karmienia tych świń ale nie zarządzania hodowlą. Bo każdy przedsiębiorca produkujący co kowiek musi analizować sytuację na rynku i dopasowywać skalę produkcji. Nawet sklepikarz zamawiający chleb do sklepu musi przewidzieć zbyt. Bo zwrotów dzisiaj nie ma a jak zamówi za dużo to ten towar się zmarnuje i na tym straci.

Przewidywanie zapotrzebowania na towary i usługi to dzisiaj konieczność dla każdego przedsiębiorcy. Niestety wielu tego nie potrafi stąd tęsknota za komuną. Tak by ktoś inny wyręczał w zarządzaniu. A oni mogli jedynie produkować. Bo zarządzać nie umieją.

#1145 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 11:29

Ulman-   Co to  zmieni  a to  zmieni  że  Rolnik  będzie  wiedział  że nie straci  i będzie mógł  pozwalać  sobie  na  rozwój  gospodarstwa  bo  będzie miał  pewność  że  jak zasieje  np  pszenicę  to  nie straci na niej  czy  kupując  cielaka na opas  będzie  wiedział  że  nie  straci  na  nim po 2 letnim  odpasie.  

No jak to  gdzie  widzę

- Kto  staruje  cenami  pszenicy  rzepaku  kuku  ???????  - Giełda  Mataif

-  Kto  steruje  cenami  świń ??????? -  Niemcy

-  Kto  steruje  Rynkiem  Mleka  ????? - Nowa  Zelandia

itd

Nie  pamiętasz  o  limitach  Mleka ?????

Limitach  cukru

Limitach  skrobi

Limity  połowu  ryb

Zakaz  Wedzenia

Kto nałożył na nas haracz za emisję dwutlenku węgla, przez co prąd kosztuje Polaka dwa razy więcej tyle co wcześniej?

Kto nie pozwala budować dróg tak, jak chcemy, ze względu na dwa żółwie przechadzające się od sadzawki do sadzawki?

Zazielenienie  mówi  ci to  coś ?????  nie narzucają  tam  co  masz  siać    Dywersyfikacja  Upraw  ????

Za  Komuny  nie było  takich  ograniczeń  w Rolnictwie  jak  są  obecnie   oczywiście  mówi  o okresie  po 1970 roku 

Trybunał  Konstytucyjny  to  też  twór  z PRL  i  co  dlaczego  go  nie  zlikwidowali ?????

Marku - jak na dopłaty nie damy 1mld Pln a potem ten sam miliard przeznaczymy na poprawę cen to co sie zmieni?  Moim zdaniem kompletnie nic. Takie same kwoty popłyna do rolnika tylko inną drogą. Jak ma się rolnikom poprwić to trzeba dac 2 mld i jak wcześniej pytałem - kto za to zapłaci? 

Jeśli chcesz być czegoś pewnym to wiedz że pewna jest śmierć i podatki.

Co do sterowania - na wolnym rynku zawsze największą siłę mają główni gracze i to oni wyznaczaja kierunki i nie ma to nic wspólnego z centralnym sterowaniem. Po prostu duzy może więcej. Limity połowowe sa słuszne by nie było rabunkowej gospodarki.

Skrobia, mleko czy cukier to produkty masowe które sa w UE wytwarzane stosunkowo drogo. Czym więcej wyprodukujemy tym wiecej trzeba dołozyć by wyeksportowac poza UE i tego chca uniknać.

Zazielenienie nie jest obowiazkowe- najwyzej dostaniesz mniejsze dopłaty tak samo zreszta jak dywersyfikacja.

Sejm tez istniał za komuny :P  

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#1146 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 11:37

Ulman  Pierdoły  opowiadasz  każdy  wie  nie od  dziś  że  jest  pełno  pseudo  Rolników  którzy  inkasują  dopłaty. 

Gdyby to  zlikwidować  i  dać  normalne  opłacalne  ceny    ta  kasa  po płynęła  by  tam  gdzie  powinna czyli  do Rolnika. 

Zrozum to  wreszcie  że  takie  coś  jak  gospodarka  rynkowa  nie  istnieje. 

Ceny  produktów  rolnych  są  sterowane  odgórnie  przez  spekulantów. 

Pisałeś  że dopłaty  mają  rekompensować  niskie  ceny   to  jak w końcu   to  jest  bo nie rozumie  za wypełnianie poleceń  co  mam siać  płacą   czy  za  niskie  ceny  bo jak nie zasiejesz  jak oni chcą  to nie dostaniesz    więc  jakie  to   rekompensaty  za niskie  ceny ???

Edytowany przez marekfarmer, 22 styczeń 2017 - 11:38.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#1147 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 12:06

Czy sugerujesz że rolnik po sprzedaniu plonu powinien iść z fakturą do  ARMIR  po resztę opłacalnej ceny, czy też widzisz jakiś iny sposób rozwiązania problemu? 

Edytowany przez mirro, 22 styczeń 2017 - 12:07.

#1148 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 12:18

B3Agro za komuną nie przepadam ale jeśli chodzi o rolnictwo to sytuacja wygląda trochę inaczej. Może Ty lubisz być dymany przez swoich odbiorców, którzy odbierają od Ciebie towar bo ja bym wolał wiedzieć za ile sprzedam tucznika a nie jak się później okaże na 100szt jestem stratny 10000tys przez dobrodziejstwa gospodarki wolnorynkowej.

To w takim razie powinieneś zatrudnić się u kogoś kto ma pojęcie jak prowadzić biznes i wykonywać jego polecenia za miesięczną pensję.

Hodowli nie mam, ale mam kilkadziesiąt hektarów czarnej porzeczki i maliny a w tym roku dosadziłem 25ha aronii. Pewnie wiesz jaka jest sytuacja na rynku . Ja nie narzekam - mam dobry produkt i umowy na ceny które są dla mnie opłacalne.

Wiem że są tacy co piszą że 2 zł to minimum w czarnej porzeczce. Bzdury. Ja zatrudniam ludzi , nie korzystam z "darmowej pomocy" rodziny a sam robię opryski i nawożenie - i u mnie zarabiam na wszystkim powyżej 60 gr/kg. Umowy mam podpisane na długie lata w przód w euro a nie w złotówkach. Za pulpę mam na umowie 0,21 euro. Na aronię zasadzoną w tym roku na wiosnę podpiszę umowę - ekologia.

Więc jak widzisz można - no ale nie można tego oczekiwać od kogoś kto chce gospodarki sterowanej centralnie , no nie jaco?.

#1149 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 12:34

A dlaczego nie mam prawa kupic lub wychodować prosiaka , osobiście go wykastrować i po osiągnięciu wagi np 120 kg , zaszlachtować wspólnie z moim sąsiadem ?

#1150 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 12:38

A kto ci broni? Sek w tym, że ludziom już sie nie chce. We wsi gdzie mam gospodarstwo żadnej świni nie ma.

Komuna ludzi rozpieściła pod tym względem a tak na poważnie to zniszczyła. Dzisiaj wielu nie potrafi podejmować decyzji, oczekuje by ktoś robił to za nich. Dlatego tęsknota za komuną. Komuna skupiła towar, dała talon na ciągnik do którego produkcji państwo dołożyło. A interes rolnika to było dopatrzyć zwierzyny czy tego co na polu rośnie. Dzisiaj rolnik działa jak każdy przedsiębiorca. Przede wszystkim decyduje i ponosi odpowiedzialność za te decyzje. Niestety wielu ma z tym poważny problem.

Edytowany przez hubertuss, 22 styczeń 2017 - 12:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1627 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 13:13

Za komuny za 1 świnie beczka ropy i wóz węgla a teraz...

#1152 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 22 styczeń 2017 - 13:19

Tęsknota z prl em jest u przeciętnego wyborcy pisu bardzo silna. Jest ona także silna u przeciętnego członka pisu a nawet samego szefostwa. Nacjonalizacja majątku nazywana repolonizacją, Prl owski system szkół podstawowych 8 ltenich. teleranek w telewizji. Byli towarzysze na ważnych stanowiskach. No i tęsknota za prl em w rolnictwie. To wszystko poparte jest brakiem jakiej kolwiek wiedzy o mechanizmach rynkowych. nie może pewien fragment gospodarki działaś w oparciu o gospodarkę planową a reszta wolnorynkową. Nie może być cena stała na tucznika. Bo nikt takiej nie nałoży. Cenę ma regulować popyt i podaż. Jeśli zrobimy np cenę gwarantowaną na tucznika i ludzie tego naprodukują to co z tym zrobić? Kto za to zapłaci skoro rynek tego nie zużyje? No i zostaje jeszcze zakup rożnych dóbr dla rolnictwa które jako te oferowane w gospodarce rynkowej nie będą miały stałej ceny.

@jaco25 jeśli nie potrafisz przewidzieć zachowań cen na rynku trzody to sam jesteś dymany przez siebie a raczej swoją nie wiedzę. Nadajesz się co najwyżej do karmienia tych świń ale nie zarządzania hodowlą. Bo każdy przedsiębiorca produkujący co kowiek musi analizować sytuację na rynku i dopasowywać skalę produkcji. Nawet sklepikarz zamawiający chleb do sklepu musi przewidzieć zbyt. Bo zwrotów dzisiaj nie ma a jak zamówi za dużo to ten towar się zmarnuje i na tym straci.

Przewidywanie zapotrzebowania na towary i usługi to dzisiaj konieczność dla każdego przedsiębiorcy. Niestety wielu tego nie potrafi stąd tęsknota za komuną. Tak by ktoś inny wyręczał w zarządzaniu. A oni mogli jedynie produkować. Bo zarządzać nie umieją.

hubertuss pisałeś tu różne głupoty ale tą pobiłeś wszystkich na głowę. Tak jakbym słyszał jakiegoś mieszczucha bez kompletnego pojęcia. Jaki sens porównywania spożywki gdzie sprzedawca sam ustala cenę za swoje produkty, wie po własnych obserwacjach ile mu schodzi towaru, do producenta trzody gdzie za niego cenę ustalają właściciele zakładów masarskich które zwykle są w zmowie w oparciu o niemiecką giełdę. Zresztą widać, że albo nie masz bladego pojęcia o rynku trzody albo grasz głupiego, bo jakim cudem wg. Ciebie mam przewidzieć sobie co będzie za 4-5mięsięcy jak skończę tucz, niestety świnia nie mąka nie da się jej przechowywać wobec kiepskiej koniunktury a niestety daru przewidywania przeszłości nie posiadam.

To w takim razie powinieneś zatrudnić się u kogoś kto ma pojęcie jak prowadzić biznes i wykonywać jego polecenia za miesięczną pensję.

Hodowli nie mam, ale mam kilkadziesiąt hektarów czarnej porzeczki i maliny a w tym roku dosadziłem 25ha aronii. Pewnie wiesz jaka jest sytuacja na rynku . Ja nie narzekam - mam dobry produkt i umowy na ceny które są dla mnie opłacalne.

Wiem że są tacy co piszą że 2 zł to minimum w czarnej porzeczce. Bzdury. Ja zatrudniam ludzi , nie korzystam z "darmowej pomocy" rodziny a sam robię opryski i nawożenie - i u mnie zarabiam na wszystkim powyżej 60 gr/kg. Umowy mam podpisane na długie lata w przód w euro a nie w złotówkach. Za pulpę mam na umowie 0,21 euro. Na aronię zasadzoną w tym roku na wiosnę podpiszę umowę - ekologia.

Więc jak widzisz można - no ale nie można tego oczekiwać od kogoś kto chce gospodarki sterowanej centralnie , no nie jaco?.

To w takim razie pogratulować branży, nie wielu jest takich szczęściarzy jak Ty gdzie wobec gospodarki wolnorynkowej, firmy podpisują z Tobą kontrakty wieloletnie i to jeszcze w Euro, chyba jesteś w czepku urodzony...

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#1153 Share MasterRoj

MasterRoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:mechanika, elektryka

Napisany 22 styczeń 2017 - 13:29

Za komuny za 1 świnie beczka ropy i wóz węgla a teraz...

Jest takie pojęcie w ekonomii jak rozwarcie i zwarcie nożyc cenowych

Edytowany przez MasterRoj, 22 styczeń 2017 - 13:32.

#1154 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1627 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 13:34

No właśnie najbardziej w rolnictwie brakuje stabilności cenowej.

#1155 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 13:35

A kto ci broni? Sek w tym, że ludziom już sie nie chce. We wsi gdzie mam gospodarstwo żadnej świni nie ma.

Komuna ludzi rozpieściła pod tym względem a tak na poważnie to zniszczyła. Dzisiaj wielu nie potrafi podejmować decyzji, oczekuje by ktoś robił to za nich. Dlatego tęsknota za komuną. Komuna skupiła towar, dała talon na ciągnik do którego produkcji państwo dołożyło. A interes rolnika to było dopatrzyć zwierzyny czy tego co na polu rośnie. Dzisiaj rolnik działa jak każdy przedsiębiorca. Przede wszystkim decyduje i ponosi odpowiedzialność za te decyzje. Niestety wielu ma z tym poważny problem.

Obecnie kastracja chirurgiczna przeprowadzana bez znieczulenia, dopuszczalna jest wyłącznie u knurków, jeśli ich wiek nie przekracza 7 dni. 

Osoba dokonująca uboju zwierzęcia kopytnego poza rzeźnią na użytek własny gospodarstwa powinna posiadać kwalifikacje do wykonywania czynności związanych z uśmierceniem zwierzęcia. Ubój świń, owiec i kóz w gospodarstwach może być wykonywany wyłącznie przez osoby, które ukończyły 18 lat, mają wykształcenie co najmniej zasadnicze zawodowe oraz odbyły praktykę na stanowisku ubojowym pod nadzorem osoby posiadającej udokumentowany 3-letni staż pracy na stanowisku ubojowym – informuje Ministerstwo Rolnictwa. 

#1156 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 13:43

hubertuss  żyje  w  innym  wymiarze    i  nie rozumie  tego co  się  dzieje  w Rolnictwie

#1157 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 14:56

@jaco25 świńskie górki i dołki to nic nowego. na tym rynku to działa od lat. Nie umiesz się dostosowywać to tracisz proste. W sklepie właściciel sam ustala swoje ceny. Ale jeśli mimo wszystko ludzie towaru nie kupią to właściciel traci. Dobrze napisałeś, że właściciel sklepu przewiduje czy towaru zejdzie więcej czy mniej. Podobnie jest w każdym innym biznesie.

@scoffer możesz kupić wykastrowanego warchlaka co za problem. A jak ci się urodzą prosiaki to na weterynarza nie zbankrutujesz. Co do uboju w naszej okolicy ludzie jeszcze sobie trzymają. Chociaż we wsi gdzie mam gospodarstwo jak pisałem świń nie ma. Ale nikt na rzeźnika się nie uczy. Ludzie zabijają te świnie jak kiedyś nikt się tym nie przejmuje.

#1158 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 18:06

Przyznać się który z Was maczał w tym palce? http://polskaracja.c...ch-panow-wideo/  ;)

#1159 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 18:36

Zamach w Smoleńśku, zamordowanie Leppera i teraz jeszcze ten poseł. Niektórzy mają dar mnożenia teorii spiskowych. Przykre jest, że w ogóle poruszasz ten temat. Bo co to ma być? Barierka brała udział w spisku czy może jego auto przekupili? Daj se spokój człowiek zginął nie wiadomo dlaczego a ty tutaj sobie szopkę robisz pytając kto maczał palce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 18:59

Przyznać się który z Was maczał w tym palce? http://polskaracja.c...ch-panow-wideo/  ;)

Tutaj Raczej   ci ,,Smutni Panowie,,  nie  zaglądają 

Jak tylko  o tym w TV  powiedzieli   miałem wątpliwości  aby  ktoś  sam z siebie nagle  skręcił  w barierki

Ale  zobaczymy  co z tego  wyjdzie 

Ale  jak  przeszłość  pokazuje

,,Smutni  Panowie,,  mają  długie  ręce