Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

hubertuss  żyje  w  innym  wymiarze    i  nie rozumie  tego co  się  dzieje  w Rolnictwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@jaco25 świńskie górki i dołki to nic nowego. na tym rynku to działa od lat. Nie umiesz się dostosowywać to tracisz proste. W sklepie właściciel sam ustala swoje ceny. Ale jeśli mimo wszystko ludzie towaru nie kupią to właściciel traci. Dobrze napisałeś, że właściciel sklepu przewiduje czy towaru zejdzie więcej czy mniej. Podobnie jest w każdym innym biznesie.

@scoffer możesz kupić wykastrowanego warchlaka co za problem. A jak ci się urodzą prosiaki to na weterynarza nie zbankrutujesz. Co do uboju w naszej okolicy ludzie jeszcze sobie trzymają. Chociaż we wsi gdzie mam gospodarstwo jak pisałem świń nie ma. Ale nikt na rzeźnika się nie uczy. Ludzie zabijają te świnie jak kiedyś nikt się tym nie przejmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zamach w Smoleńśku, zamordowanie Leppera i teraz jeszcze ten poseł. Niektórzy mają dar mnożenia teorii spiskowych. Przykre jest, że w ogóle poruszasz ten temat. Bo co to ma być? Barierka brała udział w spisku czy może jego auto przekupili? Daj se spokój człowiek zginął nie wiadomo dlaczego a ty tutaj sobie szopkę robisz pytając kto maczał palce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

Tutaj Raczej   ci ,,Smutni Panowie,,  nie  zaglądają 

Jak tylko  o tym w TV  powiedzieli   miałem wątpliwości  aby  ktoś  sam z siebie nagle  skręcił  w barierki

Ale  zobaczymy  co z tego  wyjdzie 

Ale  jak  przeszłość  pokazuje

,,Smutni  Panowie,,  mają  długie  ręce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Smutni panowie tylko dostarczają wiadomości. To posłańcy. Jeżeli ktoś będąc posłem podejmuje taką grę i nie zawiadamia ABW to co chce z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

A nie przyszło wam do głowy, że człowiek najzwyczajniej zawał mógł mieć, czy po prostu zasłabł? Potraficie zmyślić lub zachwycać się bzdetami a nie dopuszczacie do siebie najprostszych możliwych przyczyn. Nie ustalono dlaczego facet zginął a już pojawiają się durnoty na ten temat.

PS skąd człowiek podający się za ratownika wiedział, że poseł był do uratowania? Jak ustalił to bez badań? Jeśli np poseł miał zawał od którego umarł by nawet leżąc w łóżku to skąd ten niby ratownik wie, że był do uratowania? Przykre jak ludzie robią szopkę z tragedii i zmyślają bzdury nie czekając nawet na oficjalne wyniki.

Pytanie czy jacyś smutni panowie w ogóle byli. Bo poseł nie podał nazwisk. Nie powiedział jaka to spółka. A skoro widział nie prawidłowości to powinien powiadomić prokuraturę. Być może było to takie political fiction.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Smutni panowie tylko dostarczają wiadomości. To posłańcy. Jeżeli ktoś będąc posłem podejmuje taką grę i nie zawiadamia ABW to co chce z tym zrobić?

 

  Tego nie wiesz czy nie powiadomił ABW. 

ABW nagle   nie wyskoczy z informacjami że  poseł był u nich  i  opowiedział  kto  mu groził    jeżeli  coś  takiego   mówił  to  pewnie coś  w tym  jest    za dużo  dziwnych  samobójstw  i  zgonów  ważnych  ludzi  lub  ludzi  z nimi związanych  ginie w niewyjaśnionych okolicznościach.

Jak  Mecenas Ryszard Kuciński  deponent ,,Polisy  na życie  Leppera,, dostał zawału  w maju  a w sierpniu  Lepper  popełnia samobójstwo  nie zostawiając odcisków  palców  na  sznurze  jak i  na krześle.

Także  w tym  kraju  wszystko  jest  możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

 

Ulman  Pierdoły  opowiadasz  każdy  wie  nie od  dziś  że  jest  pełno  pseudo  Rolników  którzy  inkasują  dopłaty. 

Gdyby to  zlikwidować  i  dać  normalne  opłacalne  ceny    ta  kasa  po płynęła  by  tam  gdzie  powinna czyli  do Rolnika. 

Zrozum to  wreszcie  że  takie  coś  jak  gospodarka  rynkowa  nie  istnieje. 

Ceny  produktów  rolnych  są  sterowane  odgórnie  przez  spekulantów. 

Pisałeś  że dopłaty  mają  rekompensować  niskie  ceny   to  jak w końcu   to  jest  bo nie rozumie  za wypełnianie poleceń  co  mam siać  płacą   czy  za  niskie  ceny  bo jak nie zasiejesz  jak oni chcą  to nie dostaniesz    więc  jakie  to   rekompensaty  za niskie  ceny ???

 

W takim razie zdefiniuj kto jest rolnikiem a kto pseudo rolnikiem? Czy taki co uprawia słabiutkie zytko i ma 2,5t/ha to rolnik czy tez dziad a nie rolnik. Czy takiemu tez trzeba zapewnić opłacalne ceny? Jesli tak, to on powinien mieć wyższe ceny niz taki co ma np 5t/ha?

Twierdzeniem ze nie ma wolnego rynku a wszystko robią spekulanci odebrałeś mi resztki wiary w intelekt sympatyków PIS. Zadałeś kłam tysiacom ekonomistów i podwazyłes całą ekonomię !

Owszem dopłaty maja rekompensować mniejszą opłaclność ale nie każdemu dziadowi i wedle pewnych reguł. Nie przestrzegasz reguł to nie dostaniesz dopłat. Dokładnie tak samo jest jak kontraktujesz warzywa w przetwórni. Jeśli są poza wymogami to dostaniesz mniej lub nie kupią wcale. A jak masz 2x wiecej niż w kontrakcie to też nie kupią bo po co im. Kto płaci ten ustala reguły :P

 

 

Za komuny za 1 świnie beczka ropy i wóz węgla a teraz...

I to było nie normalne i komuna zbankrutowała

 

Zresztą widać, że albo nie masz bladego pojęcia o rynku trzody albo grasz głupiego, bo jakim cudem wg. Ciebie mam przewidzieć sobie co będzie za 4-5mięsięcy jak skończę tucz, niestety świnia nie mąka nie da się jej przechowywać wobec kiepskiej koniunktury a niestety daru przewidywania przeszłości nie posiadam.

 

Jest ryzyko - jest zabawa :D Jesli fakt że nie wiadomo za ile sprzedasz jest jakimś problemem to nie wiem ja ty żeś się uchował w rolnictwie. To oczywista oczywistość


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Ulman-   Rolnik  - to osoba  utrzymująca  się  z Pracy na roli   nie ma znaczenia jakie plony uzyskuje. I  tak jak piszesz ten co uzyskuje 2t/ha dostaje dopłaty   tyle  samo  co ten  co zadba  i ma 6-10t. Więc  przy  likwidacji Dopłat  likwidacji ARIMR PROW a zapewnienie stabilnych i  opłacalnych  cen  Rolnik  nie dbający  o  ziemie  nie zarobi  a ten który  zadba zbierze  godziwe  plony  będzie  miał  wysokie zyski  będzie  wtedy  system  sprawiedliwy bo   będzie  nagradzał  zaradnych Rolników  a nie  tych którzy  tylko sieją  dla dopłat  a jest  takich  wielu.  Nie ma wolnego rynku   takie coś  nie istnieje na świecie   ceny są  sterowane   i  taka  jest  prawda  obejrzy  sobie  dokument  o  Amerykańskim Banku  Federalnym (FED) jak steruje  cenami.  Skoro  mamy  wolny  rynek  to  dlaczego  cena  trzody  w Polsce  zależy  od  ceny  w Niemczech  czy  Cena  mleka  dlaczego  uzależniona  jest  od rynku  Nowej Zelandii. Czy ceny  pszenicy  rzepaku  dlaczego  są  zależne  od giełdy  matif.  Słyszałeś  może   na czym  Majątek  zbił  słynny  Soros ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Jak będzie miał słabe plony to się nie utrzyma wiec ma to znaczenie. To o czym piszesz to dopłaty do produkcji o których pisałem nie raz. Byłoby to sprawiedliwsze ale dla rzadu kłopotliwe bo cieżko byłoby oszacować precyzyjnie budzet na dopłaty. Ponadto można by bazujac np na imporcie zboża brać dopłaty do do produkcji wykazując import jako swoje. System premiował by zaradnych ale też takich co maja dobre ziemie i łatwo uzyskuja dobre plony i zaraz zaczął by sie lament ze dyskryminuje się tych co na 4 klasie gospodarzą. 

Fakt że ceny u nas zależą od Niemiec,  Nowej Zelandii czy od Matifu świadczy właśnie o wolnym rynku. To co napisałeś w 3 ostatnich zdaniach to świadectwo kompletnej niewiedzy o czym piszesz. Fajny z ciebie chłop ale taka głupote i herezje popełniłeś że az nie wierzą że to na trzeźwo napisałeś 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

No tak tylko jak rozwiązać problem tego że jako dobry uprawiacz gleby zbiorę 90ton marchewki z ha a sąsiad 6ton pszenicy? Samo plonowanie jest różne, różne są też nakłady. Jeżeli miałaby być jednakowa dopłata to zacznie się bum na to co daje masę, a potem szybka klapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Musiały by byc odrębne stawki dla kazego asortymentu i tysiące nowych urzędasów do liczenia i kontrolowania tego


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Zbyszko , powinien kupić całego tira za 3000Pln umyć w wiadrze i sprzedać jedynie po 1 Pln/kg by być wyraźnie tańszym od marketów, Żyć nie umierać! :D

 

Wiesz ja jestem rolnikiem i nie muszę kupować wręcz sprzedaję na targowisku i cebulę szarlotkę mam po 2 zł a reszta warzyw jest w połowie ceny co w markecie . 

Napisałeś w poście ,że dopłaty są po to cytuję :Napisany 19 styczeń 2017 - 18:35

Dopłaty maja w założeniu kompensować niższe ceny produktów rolnych by właśnie mieszczuchy płaciły mniej.

Jak ty uważasz że jak mieszczuchy płacąc 10 razy więcej jak w hurcie za produkty rolne to ja już nie wiem o co ci chodzi .

Nie wiem czym się zajmujesz ale nawet gdybyś był rolnikiem albo mieszczuchem na wsi to czego ty bronisz , no chyba że jakaś sieć marketów należy do ciebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Logika jest taka. Zapłacimy producentowi tyle i tylko tyle żeby nie wyglądało że chcemy za darmo. Ma dopłaty to sobie poradzi. Kupujący w markecie i tak nie będzie pytał za ile kupiliśmy od producenta a z resztą napisze się że to promocja. A jak będą krzyczeć że drogo to się powie że producenci straszne ceny narzucili pomimo że dostają dopłaty bo pokupowali drogie traktory a przecież wystarczyłby im koń. Klient nas zrozumie  i skieruje pretensje do dotowanego rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Logika jest taka. Zapłacimy producentowi tyle i tylko tyle żeby nie wyglądało że chcemy za darmo. Ma dopłaty to sobie poradzi. Kupujący w markecie i tak nie będzie pytał za ile kupiliśmy od producenta a z resztą napisze się że to promocja. A jak będą krzyczeć że drogo to się powie że producenci straszne ceny narzucili pomimo że dostają dopłaty bo pokupowali drogie traktory a przecież wystarczyłby im koń. Klient nas zrozumie  i skieruje pretensje do dotowanego rolnika.

 

Własnie tak to się odbywa . Kiedyś w telewizji powiedzieli , że sok z pomidorów jest przeciw rakotwórczy . Na drugi dzień wszystkie pomidory wykupili na targowisku . To co napisze gazeta albo powie telewizja to do mieszczucha święte ale jak  polski rolnik zbankrutuje to zagranica będzie wiedziała po ile sprzedać i powie takiemu hubertusowi albo ulmanowi  jak chcesz to kupuj a jak nie to zdychaj  przecież masz wybór .. 

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Tą szarlotkę uprawiasz z nasion czy wegetatywnie?

Napisałem ze nawet płacąc 10 razy wiecej konsumenci  płacą grosze, a warzywa są baaaardzo tanie nawet dla słabo zarabiających. Zaprzeczysz?

Fakt że w tym roku markety maja przelicznik x10 jest pochodna dużej nadprodukcji. Czy jesienią 2015 gdy pietruszka kosztowała 2 Pln/kg markety wystawiły cenę 20 Pln/kg? Czy gdy wczesny ziemniak był po 1,5 Pln markety sprzedawały po 15 Pln? Ceny marketów nie zmieniaja się tak mocno jak na rynku wiec czasem zarobią mniej a czasem więcej. Tak samo jak rolnik - koszty co roku zbliżone a ziemniak jednego roku po 20 gr a innego po 80gr. Sprzedajesz wtedy taniej by za dużo nie zarobić?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Musisz mi przypomnieć gdzie pisałem : a warzywa są baaaardzo tanie nawet dla słabo zarabiających .

Są różne odmiany szarlotki . Uprawia się z siewu a i z dymki . Ja sieję . 

Widzisz więc , że ceny nie są uzależnione od dopłat tylko od podaży . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Sprawa niskich cen to też pochodna wydawania przez markety gazetek. Weźmy Lec..ca, ktoś tam ustala że w październiku będzie promocja na ziemniaka jako artykuł sezonowy. Choćby do tej pory cena na rynku była 1PLN za kg, to w tym momencie u nich będzie przez 2 tygodnie 0,5PLN. Jako dostawca burzysz się ale myślisz sobie że przecież to tylko 2 tygodnie. W międzyczasie wieść rozchodzi się i inni Twoi odbiorcy żądają również obniżenia ceny. 

Po takich promocjach ceny już nigdy nie wracają do pożądanego pułapu. Tak jak pisałem sam temat cen i ich negocjacji to materiał na rozprawę doktorską albo dla CBA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Musisz mi przypomnieć gdzie pisałem : a warzywa są baaaardzo tanie nawet dla słabo zarabiających .

Są różne odmiany szarlotki . Uprawia się z siewu a i z dymki . Ja sieję . 

Widzisz więc , że ceny nie są uzależnione od dopłat tylko od podaży . 

Ty nie napisałeś tylko ja. Pytam jedynie czy sie z tym zgadzasz?

Nigdy nie twierdziłem ze ceny zależą od dopłat a jedynie że miały/mają za zadanie zrekompensować w pewnym zakresie niskie ceny zbytu. 

Nasiona szalotki z Bejo?

 

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Jak będzie miał słabe plony to się nie utrzyma wiec ma to znaczenie. To o czym piszesz to dopłaty do produkcji o których pisałem nie raz. Byłoby to sprawiedliwsze ale dla rzadu kłopotliwe bo cieżko byłoby oszacować precyzyjnie budzet na dopłaty. Ponadto można by bazujac np na imporcie zboża brać dopłaty do do produkcji wykazując import jako swoje. System premiował by zaradnych ale też takich co maja dobre ziemie i łatwo uzyskuja dobre plony i zaraz zaczął by sie lament ze dyskryminuje się tych co na 4 klasie gospodarzą. 

Fakt że ceny u nas zależą od Niemiec,  Nowej Zelandii czy od Matifu świadczy właśnie o wolnym rynku. To co napisałeś w 3 ostatnich zdaniach to świadectwo kompletnej niewiedzy o czym piszesz. Fajny z ciebie chłop ale taka głupote i herezje popełniłeś że az nie wierzą że to na trzeźwo napisałeś 

 

Żadne  dopłaty  to  jest zły   system  sprawiedliwe  Ceny   dochodowe  to  jest  klucz  do  sukcesu.  Mieliśmy  w kraju wiele  przetwórni   pkt skupu  Elewatory  Mleczarnie  Rzeźnie   itd.  One  mogły  by  sterować  cenami  i  tam by  rząd  dopłacał  gdyby  koniunktura  światowa  była  słabsza.

Wszystko  zostało  zniszczone  po to  aby  zachód  narzucał  nam  swoje ceny.

Ty  widać  nie masz  wiedzy.  Na czym  Soros  zbił  swój  kapitał ?????  Na spekulowaniu  walutą   zobacz  sobie  jak  pokonał Bank Angielski. 

To  samo  masz na Rynkach  rolnych  gdzie  spekulanci  ustalają  nam  ceny  i  albo  zdadzą  nam  zaroić  albo  nie 

Sterują  cenami  dlatego  GPW   powinny zostać  zlikwidowane.

Tutaj  poniżej   kolega  Mirro  pokazał  ci  jak  zachodnie  Markety   sterują  u nas  Cenami

Jeżeli  nadal  twierdzisz  że  Ceny  nie są  sterowane  to  chyba żyjesz  na innej  planecie 

 

Sprawa niskich cen to też pochodna wydawania przez markety gazetek. Weźmy Lec..ca, ktoś tam ustala że w październiku będzie promocja na ziemniaka jako artykuł sezonowy. Choćby do tej pory cena na rynku była 1PLN za kg, to w tym momencie u nich będzie przez 2 tygodnie 0,5PLN. Jako dostawca burzysz się ale myślisz sobie że przecież to tylko 2 tygodnie. W międzyczasie wieść rozchodzi się i inni Twoi odbiorcy żądają również obniżenia ceny. 

Po takich promocjach ceny już nigdy nie wracają do pożądanego pułapu. Tak jak pisałem sam temat cen i ich negocjacji to materiał na rozprawę doktorską albo dla CBA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A nie przyszło wam do głowy, że człowiek najzwyczajniej zawał mógł mieć, czy po prostu zasłabł? Potraficie zmyślić lub zachwycać się bzdetami a nie dopuszczacie do siebie najprostszych możliwych przyczyn. Nie ustalono dlaczego facet zginął a już pojawiają się durnoty na ten temat.

PS skąd człowiek podający się za ratownika wiedział, że poseł był do uratowania? Jak ustalił to bez badań? Jeśli np poseł miał zawał od którego umarł by nawet leżąc w łóżku to skąd ten niby ratownik wie, że był do uratowania? Przykre jak ludzie robią szopkę z tragedii i zmyślają bzdury nie czekając nawet na oficjalne wyniki.

Pytanie czy jacyś smutni panowie w ogóle byli. Bo poseł nie podał nazwisk. Nie powiedział jaka to spółka. A skoro widział nie prawidłowości to powinien powiadomić prokuraturę. Być może było to takie political fiction.

 

Widzisz syn Wałęsy też mówiono że powodem śmierci była nieleczona cukrzyca w końcu sam Lechu nie wytrzymał i zaczął ludzi oskarżać bezpodstawnie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

To wkońcu jaka była przyczyna śmierci syna ŚRUBOKRĘCIKA ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

 

Żadne  dopłaty  to  jest zły   system  sprawiedliwe  Ceny   dochodowe  to  jest  klucz  do  sukcesu.  Mieliśmy  w kraju wiele  przetwórni   pkt skupu  Elewatory  Mleczarnie  Rzeźnie   itd.  One  mogły  by  sterować  cenami  i  tam by  rząd  dopłacał  gdyby  koniunktura  światowa  była  słabsza.

Wszystko  zostało  zniszczone  po to  aby  zachód  narzucał  nam  swoje ceny.

Ty  widać  nie masz  wiedzy.  Na czym  Soros  zbił  swój  kapitał ?????  Na spekulowaniu  walutą   zobacz  sobie  jak  pokonał Bank Angielski. 

To  samo  masz na Rynkach  rolnych  gdzie  spekulanci  ustalają  nam  ceny  i  albo  zdadzą  nam  zaroić  albo  nie 

Sterują  cenami  dlatego  GPW   powinny zostać  zlikwidowane.

Tutaj  poniżej   kolega  Mirro  pokazał  ci  jak  zachodnie  Markety   sterują  u nas  Cenami

Jeżeli  nadal  twierdzisz  że  Ceny  nie są  sterowane  to  chyba żyjesz  na innej  planecie 

 

W sumie to nie wiem co napisać bo pogrążyłeś mnie intelektualnie. Poprzednio twierdziłeś że nie ma wolnego rynku czym zanegowałes podstawy ekonomii. Teraz piszesz by zlikwidować giełdy które działają nawet w socjaliźmie. Co proponujesz w zamian? Wszechwładzę urzedniczą i centralne sterowanie wszystkim? Korea Pln............

Piszesz o dochodowych cenach. Dla kogo maja być dochodowe? Dla dziada który uzyskuje 2t żytka czy dla takiego co ma 6t?  

Rozumiem ze gdyby koniunktura była słabsza to socjalistyczne państwo powinno dopłacić. A co państwo zrobi ze skupionym zbyt drogo towarem? Dopłaci by wyeksportować? Podniesie cenę konsumentom?

Jesli markety sterują cenami to baba z wąsami na targu robi to samo. Market chce przyciągnąć klientów więc robi promocje. Będąc dostawcą mozesz sie zgodzić lub nie. Moga cie za to wyrzucić na pysk ale to oni płacą i ustalaja reguły i jak świat światem tak było i bedzie


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj