Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

9748 odpowiedzi na ten temat

#9201 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4234 postów

Napisany 05 październik 2017 - 19:45

O poświęceniu tablicy zapomniałeś . :ph34r:

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 19:43
  •  

#9202 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1256 postów

Napisany 05 październik 2017 - 19:52

Taaa , robi - chyba w gacie , bo nie dzieje się nic , oprócz tego że u nas chłopy maty kupują i trzymają schowane , żeby w razie kontroli czysta i ładna była . :P :D

A co byś chciał  żeby  robili ???

I właśnie  przez  takich  ludzi  którzy  maty  zamiast  używać  mają  schowane   roznosi się  ASF.  To właśnie  nieodpowiedzialni  ludzie   roznoszą  ASF i  są  największym  zagrożeniem  dla  Kraju  i  powinni być  surowo  surowo  karani

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#9203 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4234 postów

Napisany 05 październik 2017 - 19:58

Chciałbym żeby dzikami się zajęli , a nie robieniem wody z mózgu takim jak Ty . właśnie pokazujesz co Ci wmówiono . Wytłumacz mi - Skoro ASF jest taki groźny to czemu jeszcze dziki same nie pozdychały ? To jest zwykła manipulacja i niszczenie polskiego rolnika . Polska miała być rynkiem zbytu i tanią siłą roboczą i starają się jak mogą by tak było .

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co tam panie w polityce? zobacz »

•  

#9204 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 05 październik 2017 - 20:27

Pewnie z 2-3 lata potrwa walka z ASF

O ile mi wiadomo to takie kraje jak Hiszpania czy Portugalia walczyły parędziesiąt (pod 40) lat z asf.

#9205 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4234 postów

Napisany 05 październik 2017 - 20:29

Nooo , to szybko im poszło . A zwalczyli już ?

ZETOR TEAM

#9206 Share Roman176

Roman176

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 05 październik 2017 - 20:37

Ja mam złotą receptę i bardzo tanią w realizacji. Jutroo we wszystkich możliwych kanałach telewizyjnych i radiowych, a także internecie ogłaszamy iż od północy na terenie naszego kraju nie ma ASF. Podczas nocnych obrad sejmu wypracowuje się odpowiednie przepisy z zestawem kar dla tych co będą mówili że jest inaczej. Od rana zdejmujemy wszelkie oznaczenia terenu zapowietrzonego. Po południu wręczenie medali najbardziej zasłużonym podczas zwalczania epidemii. Za dwa dni wmurowanie tablicy pamiątkowej w holu sejmu. Salwa honorowa, apel smoleński i po problemie. 

jesteś jakimś radcą politycznym od peło kampania 2012 ??

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

#9207 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 05 październik 2017 - 20:37

Jak się zwalczy biurokrację UE + ,, obrońców kornika,, + pewne ,, elity,, = jakieś szanse na zwalczenie ASF szybciej jak 40 lat są.

#9208 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4234 postów

Napisany 05 październik 2017 - 20:41

No to nie mam szans dożyć końca tej walki :huh: :blink: :wacko: .

ZETOR TEAM

#9209 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 05 październik 2017 - 20:49

Cóż, taki żywot  :( .

#9210 Share ws71

ws71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów

Napisany 05 październik 2017 - 21:15

A co byś chciał  żeby  robili ???

I właśnie  przez  takich  ludzi  którzy  maty  zamiast  używać  mają  schowane   roznosi się  ASF.  To właśnie  nieodpowiedzialni  ludzie   roznoszą  ASF i  są  największym  zagrożeniem  dla  Kraju  i  powinni być  surowo  surowo  karani

Brednie piszesz w sezonie łowieckim 2016/17 na terenie naszego województwa znowu oszczędzano młode loszki aby zwiększyć populację,ponieważ podczas liczenia nie stwierdzono w lasach dzików oficjalna wersja,druga sprawa samochód po trzodę jedze przez las ociera się o gałęzie ,przy wjezdzie na gospodarstwo przejedzie po macie co to da skoro cala reszta nadbudowy  jest nieodkażona,po trzecie słoma że niby po90 dniach składowania wirus zniknie kolejna bzdura,nikt tego nie potwierdził naukowo,jeżeli dzik ci zdechnie za płotem to według Ciebie mając maty podwójny płot  powinieneś spać spokojnie a ja ci gwarantuje że pierwsze badanie wykazało przeciwciała pomoru w Twojej chlewni to nie jest takie proste jak się co niektórym wydaje.Na Łotwie załatwiono 50 tyś fermę prawdopodobnie przez paszę i do dziś nikt nie wie na 100% jak dostał się tam wirus i na koniec skąd ci ludzie biorą tego wirusa skoro roznoszą

Edytowany przez ws71, 05 październik 2017 - 21:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9211 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisany 05 październik 2017 - 21:23

jakos w rosji ,ukrainie czy bialorusi nie ma unii a asf szaleje-tyle ze tym nikt sie nie przejmuje, pamietacie szalone krowy  a teraz pies z kulawa noga sie nie interesuje kolejnymi przypadkami.

oprocz dzikow trzeba by takze "wybic" obywateli tych krajow w ktorych asf szaleje a oni przyjezdzaja do polski :rolleyes: , wszelkie towary zywnosciowe importowane z tamtat spalic, granice zamknac i po problemie.

wy chyba myslicie ze dziki grzecznie leza pod ambona i czekaja na mysliwych :D  :D  :D . chyba nie ma mozliwosci zeby dzik biegal po chlewni-czytam regularnie prase rolnicza i tam dokladnie sa opisane poszczegolne przypadki- to rolnicy, weterynarze i handlarze sa odpowiedzialni za rozprzestrzenianie choroby- co zrobic jak dziadek ma kilka nierejestrowanych swin ktorym przynosi swieza koniczyne zrzeta pod lasem  :P

wiekszosc z wykrytych hodowli byla nielegalna-swinie nie rejestrowane lub z totalnym balaganem w dokumentacji wiec "rolnicy" nie dostana odszkodowania.

ws-71-chyba nie jestes zorientowany-wpisz sobie asf i rudniki gmina miedzyrzecz podlaski 

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#9212 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4234 postów

Napisany 05 październik 2017 - 21:27

Dobrze że o broń ma być łatwiej , to sami porządek z ASF-em zrobimy ... Byleby sąsiada z dzikiem nie pomylić  :o .

ZETOR TEAM

#9213 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 06 październik 2017 - 06:29

Obecna sytuacja polityczna w Polsce I co @zetorki, z krótką bronia będziesz po lesie za dzikiem biegał? :) Zresztą pozwolenie na broń, a polowanie, koła łowieckie itd to troszkę inna sprawa.
A z półwyspu iberyjskiego chyba jeszcze w 90tych latach się pozbyli. Teraz może szybciej to pójdzie, wszak technologia itp bzdety.
Co do roznoszenia-teraz jak był sezon letni to masa turystów, głównie Niemców i Francuzów podchodziła pod samą granicę z Rosją, często chodzili po lasach. Niby ognisk u nas nie ma, ale po rosyjskiej stronie nikt nie ma żadnych danych co do asf. Także póki wschód nic nie zrobi to u nas co najwyżej można minimalizować, zlikwidowac się raczej nie da. Nawet jak zrobią płot na całej wschodniej granicy, to zostają chyba jeszcze ptaki?
A do Rosji trafił bodaj na statku z Afryki, gdzie jak zawinął do jakiegoś portu w federacji to zlewkami z jedzenia że statku ktoś sobie świnie nakarmił. I poszło w świat.

#9214 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1256 postów

Napisany 06 październik 2017 - 06:48

Brednie piszesz w sezonie łowieckim 2016/17 na terenie naszego województwa znowu oszczędzano młode loszki aby zwiększyć populację,ponieważ podczas liczenia nie stwierdzono w lasach dzików oficjalna wersja,druga sprawa samochód po trzodę jedze przez las ociera się o gałęzie ,przy wjezdzie na gospodarstwo przejedzie po macie co to da skoro cala reszta nadbudowy  jest nieodkażona,po trzecie słoma że niby po90 dniach składowania wirus zniknie kolejna bzdura,nikt tego nie potwierdził naukowo,jeżeli dzik ci zdechnie za płotem to według Ciebie mając maty podwójny płot  powinieneś spać spokojnie a ja ci gwarantuje że pierwsze badanie wykazało przeciwciała pomoru w Twojej chlewni to nie jest takie proste jak się co niektórym wydaje.Na Łotwie załatwiono 50 tyś fermę prawdopodobnie przez paszę i do dziś nikt nie wie na 100% jak dostał się tam wirus i na koniec skąd ci ludzie biorą tego wirusa skoro roznoszą

Ty  brednie  piszesz.  Prawo  łowickie  zmieniono  kilka miesięcy temu. Zakaz odstrzału  jaki wydał Sawicki  został  zniesiony.

Główny  odstrzał  jest  na terenach ASF  a nie  w Kuj-Pomorskim.

A dziki  po gałęziach  wysoko  fruwają  czy   jak???

Skąd  wiesz  że  słoma po 90 dniach  jest  zarażona  masz jakieś  wyniki badań  ????

Ja  chlewni  nie mam świnie  zlikwidowałem  jak  Cena  była  po 3zł   i  żadnej  rekompensaty  nie dostałem  i  jakoś  żyje  bez  świń  problemu  z tym nie mam  jak  niektórzy  na ,,wschodzie  ciemnogrodzie,,

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#9215 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4234 postów

Napisany 06 październik 2017 - 06:55

Nie każdy się załapał na socjal jak Ty . Ludzie chcą zarabiać i żyć bez wyciągania ręki po jałmużnę . Czekają tylko aż elity przestaną rzucać kłody pod nogi . Dla mnie te socjale to tak jak w średniowieczu rzucanie pospólstwu pieniędzy , kiedy jakiś dostojnik przejeżdżał .

ZETOR TEAM

#9216 Share ws71

ws71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów

Napisany 06 październik 2017 - 06:58

jakos w rosji ,ukrainie czy bialorusi nie ma unii a asf szaleje-tyle ze tym nikt sie nie przejmuje, pamietacie szalone krowy  a teraz pies z kulawa noga sie nie interesuje kolejnymi przypadkami.

oprocz dzikow trzeba by takze "wybic" obywateli tych krajow w ktorych asf szaleje a oni przyjezdzaja do polski :rolleyes: , wszelkie towary zywnosciowe importowane z tamtat spalic, granice zamknac i po problemie.

wy chyba myslicie ze dziki grzecznie leza pod ambona i czekaja na mysliwych :D  :D  :D . chyba nie ma mozliwosci zeby dzik biegal po chlewni-czytam regularnie prase rolnicza i tam dokladnie sa opisane poszczegolne przypadki- to rolnicy, weterynarze i handlarze sa odpowiedzialni za rozprzestrzenianie choroby- co zrobic jak dziadek ma kilka nierejestrowanych swin ktorym przynosi swieza koniczyne zrzeta pod lasem  :P

wiekszosc z wykrytych hodowli byla nielegalna-swinie nie rejestrowane lub z totalnym balaganem w dokumentacji wiec "rolnicy" nie dostana odszkodowania.

ws-71-chyba nie jestes zorientowany-wpisz sobie asf i rudniki gmina miedzyrzecz podlaski 

Masz kłopot ze zrozumieniem czytanego tekstu,o zamknięciu granic to polecialeś po bandzie,lepszego bałaganu w papierach jak robi arimr to nie ma nikt  moja książka zgadza się z datami sprzedaży na fakturach ide do nich inne daty sprzedaży,co roku dopisywane świnie nie wiadomo skąd i co takiego wydarzyło się w Rudnikach ,był protest ,postraszyli brakiem odszkodowań,skończył się protest,poczytaj sobie na temat zwalczania ASF w Hiszpanii i jakie środki pozwoliły na zwalczenie,a i tam wirus zaczął się szerzyć od przywiezionych z Afryki świń a nie jak u nas od dzików a skąd ten wirus w koniczynie,bądż ziarnie kukurydzy i kto jest właścicielem  tych zwierząt ,w Twojej prasie były wyjaśnione przypadki na Łotwie skąd tam znalazł się wirus i jedynie Czesi zabrali się do tego z odpowiedniej strony

#9217 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1256 postów

Napisany 06 październik 2017 - 10:39

Nie każdy się załapał na socjal jak Ty . Ludzie chcą zarabiać i żyć bez wyciągania ręki po jałmużnę . Czekają tylko aż elity przestaną rzucać kłody pod nogi . Dla mnie te socjale to tak jak w średniowieczu rzucanie pospólstwu pieniędzy , kiedy jakiś dostojnik przejeżdżał .

Na  jaki  social  się  załapałem ????

Jest  wiele  innych gałęzi  rolnictwa  z których  można  żyć  nie  samymi świnkami  rolnictwo  stoi

Chociaż  patrząc  z drugiej strony  skoro  tak  bardzo  chcą  tam rolnicy  trzymać  świnie    powinni  im pozwolić  pod  tym  warunkiem że  Zakaz  wywozu  ich  poza strefę  ASF.

I  Róbta  sobie  z nimi co chce  jak ktoś  wam kupi  te świnie. :)

Edytowany przez marekfarmer, 06 październik 2017 - 10:50.

#9218 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4234 postów

Napisany 06 październik 2017 - 12:41

No bardzo dowcipne . Trzymajta se i se zjedzta , zo wy kogo obchodzita , ważne żeby same sukcesy odtrąbić .

ZETOR TEAM

#9219 Share ws71

ws71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów

Napisany 06 październik 2017 - 13:36

Ty  brednie  piszesz.  Prawo  łowickie  zmieniono  kilka miesięcy temu. Zakaz odstrzału  jaki wydał Sawicki  został  zniesiony.

Główny  odstrzał  jest  na terenach ASF  a nie  w Kuj-Pomorskim.

A dziki  po gałęziach  wysoko  fruwają  czy   jak???

Skąd  wiesz  że  słoma po 90 dniach  jest  zarażona  masz jakieś  wyniki badań  ????

Ja  chlewni  nie mam świnie  zlikwidowałem  jak  Cena  była  po 3zł   i  żadnej  rekompensaty  nie dostałem  i  jakoś  żyje  bez  świń  problemu  z tym nie mam  jak  niektórzy  na ,,wschodzie  ciemnogrodzie,,

Człowieku w sezonie 2015/16 przyszło odgórnie do kół prikaz aby nie strzelać do loch,następny sezon podobnie z tym że od grudnia 2016 zwiększono limity odstrzalu i można było strzelać do loszek,w rodzinie mam łowczego,dowiedz  się dokładnie co to jest wirus i jak się przenosi,ostatnie badania sugeruja że nawet muchy mogą przenosić jeżeli miały kontakt ze śluzówką chorego zwierzęcia,co  do słomy zaczyna byc głośno o całkowitym zakazie stosowania w strefach a jeżeli sprzedawałeś po 3 zł[ja takiej ceny nie pamiętam od 2000r] to było hobby a prawdziwa produkcja towarowa.Takie zasady obowiązywały Hiszpanii że świnia nie mogła opuścić strefy tam musiała być zabita i przetworzona a u nas rządzący w tej sprawie przez 3 lata nic nie zrobili,co wiecej wszystko robią aby w strefach nie znalazł się Łuków,a po części także Sokołów

Edytowany przez ws71, 06 październik 2017 - 13:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9220 Share tedek2

tedek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:Sport,motocykle

Napisany 06 październik 2017 - 14:00

Obecna sytuacja polityczna w Polsce To prawda ze brat ziobro zostal zatrudniony w pko?