Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
7 godzin temu, Ulman napisał:

No i widzisz jakie to niedojdy . Wiadomo ze to wina Tuska wiadomo gdzie go znaleźć a nawet nie potrafią go aresztować nie mówiąc o skazaniu i zamknięciu w pace. Wiedzą że mogą mu naskoczyć ale proletariat musi miec podane zło spersonifikowane. 

Może jakby Jurgiel nie poszedł spać i dobrze negocjował to  moglibyśmy wiecej cukru produkować. Nie trzeba byłoby wtedy zamykac i/czy sprzedawać cukrowni więc Tusk by ich nie pozbył :P:DxD

Do puki  siedzi  pod spódnica  Makreli  jest  bezpieczny  :D  :DxD

Gdyby  Sawicki nie spał  tylko negocjował  to byśmy  mieli  równe  dopłaty  a tak  spał  i d*pa

Z   ASF  Sawicki  też  chciał w 3 tygodnie  sobie  poradzić  i  jak wyszło

 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Twierdzisz że cały nasz aparat władzy, cała dobra zmiana, nie może dać sobie rady z jednym facetem, bo on jest pod ochroną  frau Merkel? To co oni w ogóle mogą? 

Jakby mogli mu coś zrobić to by zrobili a że mogą mu naskoczyć to ciągle ujadają i opluwaję . Jak powszechnie wiadomo , pies który dużo szczeka nie gryzie więc zostanie jak jest a wam bedą kolejne wymówki wpajać. Jak śpiewał poeta - nie chodzi o to by złapać króliczka ale by gonić go`

Jurgiel i Sawicki przespali pewne sprawy i zaden nie dał rady z asf. Tak jak pisałem nie ma między nimi zadnej róznicy. 

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/giw-moga-pojawic-sie-kolejne-przypadki-asf-u-dzikow-na-zachod-od-wisly,75109.html   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Po prostu dobra zmiana. Tutaj trąbią o walce z ASF, dla rolników wprowadzają rygory jak za okupacji a sami w tym czasie rozwożą dziki po całej Polsce...

A co do cukru, prawda jest taka, że to POPiS (pod szyldem AWS) przehandlował polskie cukrownie niemiaszkom i niech nikt nie pieprzy że to tylko wina Tuska bo Kaczyńscy, Jurgiel i inni ramie w ramię z nim je sprzedawali. A dzisiaj mamy drugi rok rządów PiS i sytuacja plantatorów buraka cukrowego sięgnęła dna!!! .... .... i kamieni kupa

A wczoraj w reżimowej trąbili o sukcesach rządu, o spadającym bezrobociu, wzroście PKB i najważniejsze, że koszyk żywności ze sklepu który kupił w 2011r. Jarosław jest dzisiaj tańszy o 5zł!!! Jak ten koszyk naprawdę potaniał to każdy kto robi zakupy dobrze wie... Niech robią tak dalej a skończą jak PO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Depopulacja dzika w wydaniu rządzących,co nie zmienia faktu że znowu człowiek brał udział w rozwleczeniu na większe odległości,najbardziej wkurzające jest to że hodowca ma z obejścia zrobić obóz warowny, jakiś niespełna rozumu urzędnik wyda decyzję ,która nadaje się do prokuratora,gdzie te zapewnienia że Wisły nie przejdzie, faktycznie nie przeszedł  tylko go sami przewiezliśmy:tw_bawling: tak dalej Wielkopolska i Kujawsko-Pomorskie pozdrawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
3 godziny temu, Ulman napisał:

Twierdzisz że cały nasz aparat władzy, cała dobra zmiana, nie może dać sobie rady z jednym facetem, bo on jest pod ochroną  frau Merkel? To co oni w ogóle mogą? 

Jakby mogli mu coś zrobić to by zrobili a że mogą mu naskoczyć to ciągle ujadają i opluwaję . Jak powszechnie wiadomo , pies który dużo szczeka nie gryzie więc zostanie jak jest a wam bedą kolejne wymówki wpajać. Jak śpiewał poeta - nie chodzi o to by złapać króliczka ale by gonić go`

Jurgiel i Sawicki przespali pewne sprawy i zaden nie dał rady z asf. Tak jak pisałem nie ma między nimi zadnej róznicy. 

 

Skończy  mu  się  Opieka  Makrei  w 2019  to  pewnie  go  rozliczą . Taką  mam nadzieję

Najpierw  Reforma  Sądownictwa  a potem można  rozliczać  POprzedników 

Sawicki  przespał  całą  swoją  kadencje

Sawicki wiedział  że ASF  zbliża  się  do  Polski  i nie robił  nic  żeby  temu zapobiec 

Ale  Jurgiel nie jest  super  Ministrem  do Morawieckiego  mu  daleko. Ja  mam nadzieję  że  go  zmienią  przy  rekonstrukcji.

1 godzinę temu, lukejro napisał:

Po prostu dobra zmiana. Tutaj trąbią o walce z ASF, dla rolników wprowadzają rygory jak za okupacji a sami w tym czasie rozwożą dziki po całej Polsce...

A co do cukru, prawda jest taka, że to POPiS (pod szyldem AWS) przehandlował polskie cukrownie niemiaszkom i niech nikt nie pieprzy że to tylko wina Tuska bo Kaczyńscy, Jurgiel i inni ramie w ramię z nim je sprzedawali. A dzisiaj mamy drugi rok rządów PiS i sytuacja plantatorów buraka cukrowego sięgnęła dna!!! .... .... i kamieni kupa

A wczoraj w reżimowej trąbili o sukcesach rządu, o spadającym bezrobociu, wzroście PKB i najważniejsze, że koszyk żywności ze sklepu który kupił w 2011r. Jarosław jest dzisiaj tańszy o 5zł!!! Jak ten koszyk naprawdę potaniał to każdy kto robi zakupy dobrze wie... Niech robią tak dalej a skończą jak PO.

A niby dlaczego  Produkcja  buraka  jest na  dnie.   Nie  słyszałem od  Plantatorów  u nas by  narzekali  coraz  więcej  Rolników  chce  siać  Buraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Gdzieś nie dawno czytałem iż Jurgiel jest przekonany, że wieś go kocha i ceni. Najważniejsze to dobre samopoczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro
5 godzin temu, marekfarmer napisał:

A niby dlaczego  Produkcja  buraka  jest na  dnie.   Nie  słyszałem od  Plantatorów  u nas by  narzekali  coraz  więcej  Rolników  chce  siać  Buraki

Tak. Nowi chcą siać a po roku rezygnują. Dam Ci prosty przykład. Osiem lat temu kiedy przejąłem od teścia limit sprzedawałem buraki w limicie po 220zł/tona a ponad limitowe po 100zł/tona. W tym roku w limicie sprzedawałem po 100zł/tona a ponad limitowe po 40 zł/tona. Skoro mówisz, że to taki biznes to posiej i sam się przekonasz... U mnie ludzie albo ograniczają albo w ogóle  rezygnują z uprawy bo jaki jest sens uprawiać buraki jeśli opłacalność jest mniejsza niż w uprawie pszenicy??? Ja w tym roku sieję po raz ostatni.Poczytaj jakie super warunki mają plantatorzy w Suedzucker, zresztą u nas w P&L nie jest lepiej...

c110eb49d4bf4824dacfbf08a73c.jpeg

Ale się prezes zaczytał w czasie obrad sejmu. :D

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
6 godzin temu, marekfarmer napisał:

Skończy  mu  się  Opieka  Makrei  w 2019  to  pewnie  go  rozliczą . Taką  mam nadzieję

Najpierw  Reforma  Sądownictwa  a potem można  rozliczać  POprzedników 

Sawicki  przespał  całą  swoją  kadencje

Sawicki wiedział  że ASF  zbliża  się  do  Polski  i nie robił  nic  żeby  temu zapobiec 

Ale  Jurgiel nie jest  super  Ministrem  do Morawieckiego  mu  daleko. Ja  mam nadzieję  że  go  zmienią  przy  rekonstrukcji.

 

Guzik mu zrobią i jak zwykle jetem się gotów o to założyć

Sawicki przespał , Jurgiel przespał to jedno i to samo, Pies ich ganiał

Jak sie asf zblizało do nas to co mieli zrobić? Wysłać armie na Białoruś by wystrzelała. Jeszcze raz powtarzam - z naturą się nie wygra i dziwie się że jako rolnik o tym nie wiesz

Jakby Jurgielowi było daleko do Mosze Morawieckiego to byłoby dobrze bo nie był by socjalistą:P


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

No jak to co mógł zrobić? Wyłapać wszystkie dziki po wschodniej stronie Wisły i wywieźć do Puszczy Kozienickiej. Wtedy na wschodzie nie byłoby nosicieli a dziki byłyby bezpieczne i zgrupowane w jednym miejscu. A na dodatek pod ręką ministra środowiska, rolnictwa i obrony. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Długo jeszcze będzie trwała walka z ASF-em . Zamiast tępić roznosicieli , to tępi się rolników .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro
1 godzinę temu, akowicz111 napisał:

A czy ktoś Ci każe siać te buraki ?

A kto Ci każe być rolnikiem??? Jak byś czytał od początku to byś wiedział, że chodziło o to jak wygląda sytuacja plantatorów buraka cukrowego, że wcale nie jest dobra jak pisze to marek. I o to, że za taki stan rzeczy winę ponosi także PiS z Jurgielem na czele...

30 minut temu, zetorki12 napisał:

Długo jeszcze będzie trwała walka z ASF-em . Zamiast tępić roznosicieli , to tępi się rolników .

Może ja prezes skończy lekturę "Atlasu Kotów" i zacznie czytać opracowania o ASF i dzikach to może coś ruszy w tej materii... Na razie ważniejsze dla niego są dzikie i domowe koty...:D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
4 godziny temu, lukejro napisał:

Tak. Nowi chcą siać a po roku rezygnują. Dam Ci prosty przykład. Osiem lat temu kiedy przejąłem od teścia limit sprzedawałem buraki w limicie po 220zł/tona a ponad limitowe po 100zł/tona. W tym roku w limicie sprzedawałem po 100zł/tona a ponad limitowe po 40 zł/tona. Skoro mówisz, że to taki biznes to posiej i sam się przekonasz... U mnie ludzie albo ograniczają albo w ogóle  rezygnują z uprawy bo jaki jest sens uprawiać buraki jeśli opłacalność jest mniejsza niż w uprawie pszenicy??? Ja w tym roku sieję po raz ostatni.Poczytaj jakie super warunki mają plantatorzy w Suedzucker, zresztą u nas w P&L nie jest lepiej...

 

Ale się prezes zaczytał w czasie obrad sejmu. :D

8 lat  temu  a ile były w 2015 roku

U nas w KSC z tego co  wiem to  mają po  staremu  cenę  starzy  plantatorzy  nowi  po  chyba 110zł.

Cukrownia  nie  przyjmuje już  nowych  bo z  chęciom bym  zasiał kilka  ha  buraka.

A co  ma minister  do  Prywatnych  Cukrowni ???

I co  takiego  Jurgiel  zrobił  z Cukrem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635
mirro    6402

No faktycznie "ludzka ta policja". Mogli przecież zabić a tu nic. Coś jak towarzysz Stalin. :D
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro
50 minut temu, marekfarmer napisał:

8 lat  temu  a ile były w 2015 roku

U nas w KSC z tego co  wiem to  mają po  staremu  cenę  starzy  plantatorzy  nowi  po  chyba 110zł.

Cukrownia  nie  przyjmuje już  nowych  bo z  chęciom bym  zasiał kilka  ha  buraka.

A co  ma minister  do  Prywatnych  Cukrowni ???

I co  takiego  Jurgiel  zrobił  z Cukrem ???

140 limit, 80 pozalimitowe. Co Jurgiel ma do cukrowni? Właśnie to, że z kumplami z AWS-u sprzedał je Niemcom a potem jako Minister Rolnictwa już w rządzie PiS olał decydujące rozmowy na temat reformy rynku cukru bo odbywały się w nocy...  A jak byś naprawdę chciał posiać te buraki to bez problemu byś je zakontraktował... Tylko trzeba chcieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Proletariat ma krótką pamięć i niska świadomość więc nie pmięta co było i nie analizuje a wierzy w to co mówi władza. 

Może Jurgiel odkupi od niemców te cukrownie by dobrze zarobili?

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Otrzymałem decyzję dziś od PZU w sprawie deszczu nawalnego na przenżycie i przenicy  zalanej. Oczywiście  jest odmowna,  deszcz nawalny potwierdzony , lecz wg PZU musi to być deszcz 4 stopnia !!!!( taki jak w lasach tropikalnych z oberwaniami i lawinami błotnymi)  w polisie ani słowa od skalach i stopniach wyssanych z palca chyba, zadnych małych druczków ani nicO.o mam pytanie, po co to wszystko??? Po co ubezpieczac skoro i tak nic nie zapłacą??? W razie przymrozków wiosennych i złego przezimowania zapłacą tylko 25% wartośći plonu minus koszty zbioru których nie muszę ponięść O.o chore k...a  i z ministerstwa dochodzą grzywny ewentualne jeśli nie ubezpieczymy upraw, wszystkko sądownie w tym kraju.... niech się leczą w tym sejmie na głowę, załamka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Marek ci wytłumaczy ze jest dobrze. Cieszył się że państwo dopłaciło do ubezpieczeń , czyli do niczego


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj