Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

8972 odpowiedzi na ten temat

#8641 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 12:37

Ponad 100 zł do wymarzniętego hektara a nie 1000zł na gospodarstwo. Skoro PZU jest takie prywatne to czemu PiS chwalił się repolonizacją PEKAO, i w jakiej innej firmie działającej na rynku ubezpieczeń skarb państwa ma tak duże udziały???? 

Ostatnie strajki jakie miały miejsce w mojej okolicy to były jeszcze w czasach dołków świńskich i gdy samoobrona była jeszcze związkiem zawodowym a nie partią polityczną!!! Więc to było bardzo dawno temu..... A to co było kilka lat temu na wschodzie polski to były takie same strajki jak te organizowane przez PiS w "obronie wolnych mediów"(czyt TV TRWAM) czy te ostatnie organizowane przez KOD (PO) w obronie demokracji.... Zwykła polityczna ustawka....

100zł  do  ha   które  były  wymuszone  Strajkami  bo sami z siebie by  nic nie dali.

Rok Temu  PiS  za  ha  wymarznięty  dał  400zł   za 1ha  suszy  900zł  i to  bez  Jakichkolwiek Strajków 

W tym roku  Pomoc   będzie  w wysokości 1 tyś  zł  bez  Strajków

Minister  MSWiA   wydał  rozporządzenie  i  Pomoc na  odbudowę  budynków  gospodarczych   stała  się  faktem  przedtem  tego nie było.

Jak widać  wszystko  można  tylko  trzeba  chcieć.

Jak  Rolnicy  w  Bydgoszczy  Strajkowali Sawicki  opowiadał  ile to można  dopłat  dostać  140 Euro  do 1 szt bydła  400Euro  do  ha  strączkowych  gdzie  są  te  pieniądze????

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 19:56
  •  

#8642 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3954 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 12:51

W sumie wszyscy bez wyjątku , się licytujecie kto dał więcej . Wynika z tego że najlepszy jest taki rząd , który najwięcej daje ? :huh: :ph34r: B)

Edytowany przez zetorki12, 10 wrzesień 2017 - 12:52.

ZETOR TEAM

#8643 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 13:06

hehehhe Dokładnie. To nic że jedni i drudzy to koledzy z AWS który rozpieprzył polskie cukrownictwo i prywatyzował co się tylko da. Ja mam tylko nadzieje, że nie zmanipulują wyborów i cały ten układ po okrągło stołowy pójdzie w zapomnienie.... Niestety mamy taką ordynację jaką mamy i na poprawę nie ma co liczyć zwłaszcza że uczciwi ludzie nie garną się do polityki....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8644 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1448 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 13:23

W sumie wszyscy bez wyjątku , się licytujecie kto dał więcej . Wynika z tego że najlepszy jest taki rząd , który najwięcej daje ? :huh: :ph34r: B)

To idzie wytłumaczyć, żyjemy i żyliśmy w państwie socjalnym. Każdy socjal, nawet najdrobniejszy, kreuje postawę roszczeniową "Mnie się należy". Stąd ten kierunek dyskusji.

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."

#8645 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3954 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 13:32

No ale niektórzy właśnie są przeciw rozdawnictwu , a również wzięli udział w tej "licytacji" :D ;) .

ZETOR TEAM

#8646 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 15:22

Zależy kiedy kupowałeś, ja zrobiłem testy przezimowania i jak inni się jeszcze drapali po głowie to ja już siałem pszenicę jarą. Musiałbym poszukać fakturę ale kupiłem po normalnej cenie(na pewno nie więcej niż 150zł/q), później to co niektórzy własną pszenice sprzedawali na siew drożej niż ja płaciłem za kwalifikat.....

A czemu nie mieli płacić??? Wszystkich traktowano po równo, to nie dzisiejsze "konkursy" na stanowiska w ARiMR czy KRUSie hehehehhe

Bo otrzymali odszkodowanie od ubezpieczyciela i nie żadne 130 zł tu masz jak chłopska partia dbała o rolników https://wpolityce.pl...k-dobrze-jak-wy

#8647 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 15:40

Znowu błędnie zakładasz że ludowe znaczy chłopskie albo rolnicze. Albo że chłopskie znaczy rolnicze.

#8648 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 10 wrzesień 2017 - 16:46

Obecna sytuacja polityczna w Polsce https://dorzeczy.pl/...-Sejmowych.html

No i ciekaw jestem, o ile to oczywiście prawda, jakie będą teraz, poza przekonywaniem w tvp, że nam się należy i będziemy o to zabiegać, kroki polskiego rządu, konkretne kroki.

#8649 Share Bogdan675

Bogdan675

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 19:12

21559096_1681257175218500_28467943177136

#8650 Share Roman176

Roman176

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 10 wrzesień 2017 - 19:41

No ale niektórzy właśnie są przeciw rozdawnictwu , a również wzięli udział w tej "licytacji" :D ;) .

własnie ci co najgłośniej krzyczą najwięcej biorą przykład nowoczesna 500+  

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8651 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 11 wrzesień 2017 - 00:19

Przecież  była  400zł/ha   przed  wyborami  samymi.

Pamiętasz   jeszcze  jak  Sawicki  opowiadał  o  500 Euro  do  ha  ??? że  zamiast  strajkować  trzeba  dobrze  napisać  wnioski.

A  pamiętasz  zapowiadane  140 euro  do  1szt  Bydła

albo  400Euro  do ha  Strączkowych.

I  gdzie  to  jest  te 140Euro  do  Sztuki bydła  i  400 Euro  do  Strączkowych

Niech ci tyle Jurgiel da :P

To znaczy że można napadać grabić i to nic złego . Od mocniejszego według ciebie nic się nie uzyska . Kto nie jest za Polską ten nie jest polakiem tylko pseudo .

Tylko niech nam nie dają nagich mieczy bo to źle wróży .  :D  

Przegranym został się tylko bełkot . Jak JKM wygra w wyborach to co piszesz wtedy nabierze sensu . :lol:

Wszystkie wojny miały podłoże ekonomiczne i polegały na podboju i grabieniu nowych terytoriów. Jakby napadali i grabili a potem za to zwracali to nie było by wojen bo co to za interes :blink: Nagie miecze dobrze wróżyły ale na tej lekcji historii pewnie byłes na wagarach ;)

Ty mi nie definiuj kto jest Polakiem i dlaczego fundamentalisto PISlamski

Wiesz co to jest ugoda ? Obie strony są zadowolone ale jak napisał Marek ty masz problemy z rozumowaniem co czytasz i nie mucz mi .

Jak jest ugoda to nikt nie jest zadowolony ale to akceptuje. Marek sam  nic nie rozumie więc to żaden problem

Dla socjalistów ten lepszy kto więcej da. To normalne

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#8652 Share tedek2

tedek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Sport,motocykle

Napisany 11 wrzesień 2017 - 06:27

Obecna sytuacja polityczna w Polsce Oj marek marek. Na dopłaty jest określona kwota. Czyli jesli sawicki przyjol swoje zalozenia. Gdy ludzie dowiedzieli sie ile to bd miec odrazu starali sie zwiekszyc zeby jeszcze wiecej miec. Im wiecej sztuk czy tez ha to tym mniejsze doplaty. Podziel 1000 na 4 a podziel 1000 na 10. To taki przyklad

#8653 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 11 wrzesień 2017 - 07:49

Wszystkie wojny miały podłoże ekonomiczne i polegały na podboju i grabieniu nowych terytoriów. Jakby napadali i grabili a potem za to zwracali to nie było by wojen bo co to za interes 

Ulman ale się uśmiałem z tego zdania .  :D Jak ty w wojnach upatrujesz interes to z jakiej kategorii ludzi pochodzisz . Pewnie uważasz że złodziej to zawód  .

Gdyby nie przegrali pewnie by reperacji nie było . 

Jak masz takie poglądy to jesteś za uczciwą pracą czy za grabieżą ?

PO i N krytykują reparacje wobec Niemiec może dlatego , że jak mogą być przeciwko swoim dobroczyńcom którzy wspomagali ich  w wyborach .

A jak podchodzi do tego JKM ?

#8654 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 11 wrzesień 2017 - 09:21

Obecna sytuacja polityczna w Polsce A jakie głowie podłoże mają wojny Twoim zdaniem? Tylko ideologiczne/religijne? Czy komuś się nudzi?

Co do reparacji to interesuje mnie, w jaki sposób chcieliby je wyegzekwować? Nie twierdzę, że się one nie należą. To tylko akcja pod publiczkę i granie na nucie wiecznie pokrzywdzonych przez los.

#8655 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 11 wrzesień 2017 - 09:54

Takie rzeczy to powinien ci tata z mamą wytłumaczyć a nie ja . Zawsze wojny są z chęci zysku z zemsty a podłoże religijne to tylko przykrywka .

Jaka akcja pod publikę . Prace już trwały od 2004 roku . Tylko ówczesna władza miała wielki sentyment do niemców i o to nie występowała . 

W jaki sposób to już nie moja głowa . Pewnie sąd międzynarodowy . Niemcy którzy stwierdzają że Polska tamie prawa unijne sami staną przed sądem i będą narażeni na opinie całego świata jak oni wypełniają prawo miedzy narodowe .

Skoro posłanka która przyjęła łapówkę i jeszcze żądała więcej została uniewinniona a Kaminski został skazany to i w sądzie międzynarodowym wszystko możliwe .   

#8656 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 11 wrzesień 2017 - 09:57

Wszystkie wojny miały podłoże ekonomiczne i polegały na podboju i grabieniu nowych terytoriów. Jakby napadali i grabili a potem za to zwracali to nie było by wojen bo co to za interes 

Ulman ale się uśmiałem z tego zdania .  :D Jak ty w wojnach upatrujesz interes to z jakiej kategorii ludzi pochodzisz . Pewnie uważasz że złodziej to zawód  .

Gdyby nie przegrali pewnie by reperacji nie było . 

Jak masz takie poglądy to jesteś za uczciwą pracą czy za grabieżą ?

PO i N krytykują reparacje wobec Niemiec może dlatego , że jak mogą być przeciwko swoim dobroczyńcom którzy wspomagali ich  w wyborach .

A jak podchodzi do tego JKM ?

Zbyszko zapominasz o największej determinancie wojen. Dostarczanie broni to jest prawdziwy interes. Lobby producenckie jest w stanie wykreować konflikt, albo nakłonić państwo do reakcji zbrojnej w imię własnego interesu. Dziś w dobie szalejącej technologii to chyba najważniejszy powód. Wojna to za***isty interes, tym bardziej że można zaopatrywać obie strony. Ze strefy konfliktu raczej nie przychodzą zwroty czy reklamacje. Poza tym to idealne miejsce do zaprezentowania możliwości swojego produktu i pozyskanie nowych nabywców. W wielu przypadkach nikt nie zdecydowałby się testować niektórych utensyliów śmierci na własnym terytorium.

#8657 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 11 wrzesień 2017 - 11:44

Obecna sytuacja polityczna w Polsce @zbyszko
Najpierw napisałeś po poście ulmana że nie o interes chodzi, a potem sam napisałeś w odpowiedzi na mój post, że jednak z chęci zysku(nie wiem jak dla ciebie, ale dla mnie pojęcie zysku jest związane z ekonomia).
O wiedzę przekazana mi przez rodziców martwić się nie musisz i daruj sobie te nieporadne próby docinek. Skup się na swoich dzieciach.

A PiS, który po 2004r już u władzy byl, poruszał kwestie reparacji? Pytanie bez złośliwości, po prostu nie pamiętam tego tematu w debacie publicznej, ale może mi umknął.

Edytowany przez daron64, 11 wrzesień 2017 - 11:46.

#8658 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 11 wrzesień 2017 - 13:01

Ale ja nie pisałem że PIS debatował tylko już wtedy coś w sejmie się działo .

Zbyszko zapominasz o największej determinancie wojen. Dostarczanie broni to jest prawdziwy interes. Lobby producenckie jest w stanie wykreować konflikt, albo nakłonić państwo do reakcji zbrojnej w imię własnego interesu. Dziś w dobie szalejącej technologii to chyba najważniejszy powód. Wojna to za***isty interes, tym bardziej że można zaopatrywać obie strony. Ze strefy konfliktu raczej nie przychodzą zwroty czy reklamacje. Poza tym to idealne miejsce do zaprezentowania możliwości swojego produktu i pozyskanie nowych nabywców. W wielu przypadkach nikt nie zdecydowałby się testować niektórych utensyliów śmierci na własnym terytorium.

Może i interes . Pewnie lobby ma wpływ aby zrobić konflikt może lobbować za zmianą rządu i odwrotnie . ale jak tak będziemy myśleć to każdy kataklizm to dla kogoś zysk . Wojewoda nie będzie dbał   o wały przeciwpowodziowe bo syn ma skład budowlany itp.

Moim zdaniem niektórzy trzęsą d*pami że co to będzie jak to będzie jak niemcy się pogniewają . To tak jakby szew walił żonę swego pracownika o on nic by się nie odzywał bo dobrze zarabia . 

#8659 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 11 wrzesień 2017 - 13:27

Musisz spojrzeć szerzej, przykład ze składem budowlanym to skala nawet nie mikro. Dobry przykład to Syria i działanie Kataru celem wygrzmocenia rządu pilnującego interesów Gazpromu. Czasami trudno dobrze wskazać adresata swoich żali. Może Ty też je źle adresujesz ? A może warto byłoby zapytać naszych zachodnich partnerów czy im nie wstyd że sprzedali nas Sowietom? Te całe reparacje to pikuś w porównaniu z tym co straciliśmy nie korzystając z planu Marschala, co po drodze stało się z naszą gospodarką i najważniejsze jak obecnie mentalnie zachowuje się nasze społeczeństwo. To może jednak gro kasy należy nam się od USA i Wielkiej Brytanii?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8660 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 11 wrzesień 2017 - 15:27

Tak zgadzam się z tobą . Najpierw nas sprzedali a potem ratowali . Tylko pewnie bardziej realne jest reperacja o Niemiec niż od USA czy WB bo na jakiej postawie ?